NAD M33
NAD Masters M33 to strumieniujący wzmacniacz z DAC oraz BluOS, który jednocześnie jest pierwszym wzmacniaczem zintegrowanym wykorzystującym ultra-cichą technologię wzmocnienia Purifi. Konstrukcja może pełnić funkcję referencyjnego domowego systemu, łącząc się z innymi bezprzewodowymi odtwarzaczami w całym domu w ramach ekosystemu BluOS i ułatwiając w ten sposób stworzenie w pełni funkcjonalnego, zaawansowanego systemu audio.
M33 wyróżnia się układem wzmocnienia HybridDigital Purifi Eigentakt™, który zapewnia moc sięgającą co najmniej 200 W na kanał. Model ten zapewnia wspaniały, audiofilski dźwięk, niezwykle realistyczny, a zarazem całkowicie wolny od szumu i zniekształceń.
Niesamowita jakość brzmienia idzie w parze z intuicyjną obsługą i bogactwem funkcji. Wzmacniaczem można sterować z poziomu 7-calowego, kolorowego wyświetlacza dotykowego, a także za pomocą aplikacji BluOS, dołączonego pilota zdalnego sterowania lub głosowo za pośrednictwem dowolnego urządzenia kompatybilnego z Amazon Alexa lub z asystentem Google. Dodatkowo, wbudowany system operacyjny BluOS sprawia, że M33 może sieciowo strumieniować dźwięk i obsługiwać multiroom.
Wymagający audiofile z pewnością docenią możliwość strumieniowania plików high-res, w tym także pełną obsługę MQA z lokalnego serwera NAS, współdzielonego dysku czy internetowych serwisów strumieniowych. NAD M33 kompatybilny jest z takimi serwisami jak Tidal, Deezer, Qobuz, Amazon HD, Spotify, Amazon Music, Slacker, TuneIn i wiele innych.
Projektanci sięgnęli po system korekcji akustyki pokoju stworzony przez firmę Dirac, cieszący się opinią jednego z najbardziej cenionych rozwiązań wśród systemów korekcji. Zastosowany układ pozwala zapewnić najlepszy możliwy dźwięk i dostosowuje się do charakterystyki częstotliwościowej, a zarazem optymalizuje odpowiedź impulsową. Wraz z M33 dostarczany jest precyzyjny mikrofon do pomiaru charakterystyki akustycznej pomieszczenia w miejscu odsłuchu i wokół niego, dzięki czemu system można precyzyjnie skalibrować pod kątem uzyskania najlepszej jakości dźwięku. Rezultatem jest bardziej naturalne i realistyczne brzmienie z udoskonaloną sceną dźwiękową, wyrazistością głosu, a także mocniejszym i bardziej sprężystym basem.
Warto zaznaczyć, że M33 – podobnie jak wiele zaawansowanych konstrukcji NAD – ma modułową konstrukcję (MDC). Dwa sloty MDC umożliwiają instalację specjalnych kart, pozwalając w ten sposób na dalszą rozbudowę urządzenia oraz chroniąc je przed ryzykiem przedwczesnego postarzenia się produktu. Zastosowane podejście oznacza, że użytkownik może wzbogacić swój egzemplarz o funkcje lub układy, które np. wcześniej, w chwili zakupu urządzenia, były niedostępne.
Całości dopełnia bogate wyposażenie wzmacniacza. Urządzenie zawiera cześć wejść cyfrowych i trzy analogowe, w tym gramofonowe MM/MC, dzięki czemu może współpracować z praktycznie dowolnym źródłem. Co więcej, M33 obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth aptX HD oraz Apple AirPlay, otwierając możliwość m.in. strumieniowania muzyki wprost z telefonu tudzież tabletu.
Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o strumieniującym wzmacniaczu NAD M33, dostępnymi w zakładce "Publikacje".
Specyfikacja NAD M33
Moc wyjściowa | 2 x 200 W |
---|---|
Impedancja głośników (min) | 4Ω |
Pasmo przenoszenia | 20 Hz - 60 kHz +- 3dB |
Stosunek sygnał/szum | >100dB (A-weighted, ref. 1W out in 8 ohms) >125dB (A-weighted, ref. 200W out in 8 ohms) |
Zniekształcenia THD | <0.002% (250mW to 200W, 8 Ohm and 4 Ohm) |
Wyjście słuchawkowe | Tak |
Korekcja tonów | Tak |
Pilot | Tak |
Transformator | brak danych |
Pobór mocy (standby) | <0.5W |
Wymiary (S x W x G) mm | 435 x 133 x 396 |
Waga kg | 9.7 |
Opinie o NAD M33
- 5 11
- 4 0
- 3 0
- 2 0
- 1 0
Masz ten produkt?
Dodaj Opinię11 opinii
- Ostatecznie zdecydowałem się na set Nad M33 + dodatkowa końcówka mocy Nad M23 oraz kolumny Elac Concentro 507. Ten zestaw w moich nienajlepszych warunkach akustycznych sprawdził się najlepiej. Dodatkowo wspomogła wszystko funkcja Dirac Live w Nad. Wykupiłem pełną wersję i uważam, że to były najlepiej wydane pieniążki. System gra dokładnie tak jak oczekiwałem. Można słuchać i rocka i popu i coś bardziej ambitnego. Na każdej muzyce jest dobrze. Taki właśnie uniwersalny zestaw chciałem i wcale nie było łatwo coś takiego znaleźć. Na plus także wygląd kolumn oraz elektroniki.
- Bardzo dobre połączenie z kolumnami Audio Physic. Urzekła mnie funkcjonalność tego wzmacniacza i jego piękny design, co raczej z Nadem się nie kojarzy. Prawda jest taka, że za sprawą serii Masters weszli na inny poziom. Działanie tego wzmacniacza to majstersztyk. Apka BluOS rewelacja! Dirac robi niesamowitą robotę. U mnie wzmacniacz gra z Audio Physic Spark 6.
- W końcu ładny Nad, powiedziałbym nawet że designerski. Funkcjonalność 10/10! MDC BLUOS, Dirac Live, HDMI, dodatkowe moduły rozszerzeń. Kolorowy wyświetlacz, który jest czytelny i na tyle duży, że z odległości ponad 2 metry jak siedzę to coś widać. Gram na kolumnach Vienna Acoustics Mozart, za chwilę wjadą Elac Vela 408 na testy, ale wstępnie już słuchałem w salonie tego połączenia i pewnie je zostawię. Nad jest też bardzo dobrze wykonany.
- Bardzo ładny Nad to tak żartem oczywiście, bo wygląd nie gra, jednak tutaj Nad w końcu pokazał co potrafi. Ja wybrałem go z kolumnami Elac Vela 409. Salon ok 45 metrowy. Wzmacniacz ma wbudowany Dirac Live i to działa świetnie. Sama kalibracja mimo iż nie najszybsza, to sprawnie działa i jest intuicyjna. Warto się nad tym pochylić. Dźwięk Nada jest bardzo zrównoważony i energetyczny. Bas szybki i dynamiczny. Uwielbiam taki dźwięk. W połączeniu z kolumnami Elac dostałem dokładnie to co oczekiwałem. Wyposażenie tego wzmacniacza jest kompletne: HDMI, Tidal Connect, BLUOS, blutooth output, Dirac Live, TuneIn.
- Seria Masters w Nadzie jest wykonana pięknie. Dźwięk jak w Nadzie jednak przesiadałem się z C658+C298 na M33 i już wiem że Masters to totalnie inna liga. Wszystko lepiej i to sporo. Póki co wzmacniacz gra z B&W 703 S2 i spokojnie wystarcza. W planie na przyszłość mam wymianę na B&W z serii 800 d4: 803 albo 802 od razu i tutaj przyda się praca w trybie Bridge z końcówką mocy Nad Masters, a wtedy to będzie istny potwór.
- Bardzo dobra kontynuacja mojej drogi NAD + B&W. Zaczynałem od C316 z 685, potem był C368 z 603, potem dołożyłem końcówkę c268, potem zmieniłem kolumny na 702 S2 no i teraz postawiłem M33 no i to proszę Państwa gra genialnie ze sobą. Nad z B&W to jest moje granie
- Zacznę od wyglądu, bo tutaj współczynnik akceptacji żony jest bardzo wysoki i już na wstępie było im dużo łatwiej przed samym odsłuchem i porównanie z konkurencją. Kolumny także gabarytowo niewielkie, a spokojnie w moich skromnych 30 kilku metrach kwadratowych się odnajdują. Nie mam akustycznie przygotowanego salonu, a Elaci bardzo dobrze się wpasowały dźwiękowo. Jest dużo detali, mięciutki i barwny dźwięk. Nic nie męczy, bas się nie wzbudza. Jest to zapewne także zasługa podłączonego wzmacniacza Nad M33, którego stałem się ogromnym fanem po spędzeniu z nim kilkunastu minut. BluOS świetny, do tego zaawansowana kalibracja Dirac. Pięknie zaprojektowany wzmacniacz (jak nie NAD hehe) no i ten wyświetlacz oraz HDMI do spięcia z TV. Tak powinno być. Konkurencja niech się uczy.
- W końcu Nad popracował nad designem. Piękna forma i porządne materiały oraz kolorowy i dotykowy wyświetlacz. Sprzęt wygląda na sporo droższy. Wyposażenie pełne z BluOS, Dirac, HDMI na czele. Nowoczesna konstrukcja cyfrowa, którą Nad dopracował już chyba w 100%. Sprzęt gra świetnie. Wybrałem go w połączeniu z kolumnami B&W 702 S2. Zestaw łatwo nie ma, bo musi nagłaśniać 60 metrów kwadratowych salon otwarty na korytarz i kuchnię. Akustyka kiepska i tutaj musze przyznać, że Dirac pomógł i to bardzo. Warto się tą funkcją pobawić. Opinie są raczej pozytywne, u mnie wniósł ten zestaw na co najmniej półkę wyżej, jeśli chodzi o dźwięk.
- Kto powiedział, że NAD nie potrafi zrobić pięknego klocka? Ten jest przepiękny, z cudownym i dużym wyświetlaczem. Siedzę podczas odsłuchu ponad 3 metry od wzmacniacza i widzę wszystko wyraźnie. Taki wyświetlacz to ja rozumiem, nie to co miałem wcześniej w streamerze Pionka. Jakość dźwięku jest więcej niż bardzo dobra. Zważywszy na cenę i wyposażenie tego urządzenia, to jest ono wybitnej jakości. Napędza u mnie bez najmniejszego problemu kolumny ProAc D30RS. Dźwięk jest dociążony, sprężysty. Wzmacniacz panuje nad kolumnami wybitnie.
- Nie wiem czy istnieje wzmacniacz, a wlasciwie kombajn grający na takim poziomie i oferujący taka funkcjonalność. Wybralem go w konfiguracji z kolumnami B&W 702 S2 Signature. Dźwięk jest cudowny, klarowny, zywy z bardzo dobrym basem. Czuje się jak na koncercie. Wystarczy zamknąć oczy. Dosc dużo czasu spedzilem przy kalibracji mikrofonem Dirac Live. Tutaj efekty sa zdumiewające. Pomiesczenie totalnie nie zaadaptowane akustycznie. Po kalibracji zestaw zagral sporo lepiej.
Swietny dźwięk, piękne wykonanie, no i ten wyswietlacz - Trochę się naczekałem, ponieważ długo był niedostępny ten model. Aż dziw bierze, że tak się sprzedają drogie wzmacniacze w naszym pięknym kraju. U mnie w domu Nad już był dwa razy na wypożyczeniu. Przerobiłem też kilka innych konstrukcji, nawet droższych do 30 tys. Jednak to urządzenie jako całość mnie zachwyciło. Piękne wykonanie, wyraźny wyświetlacz, bardzo dobry dac, streamer i Dirac. Uciągnie chyba każde kolumny. Z ProAc Response 3.8 radzi sobie bez najmniejszego problemu, a Dirac to najlepsza rzecz jaką odkryłem w ostatnim czasie.
Do pobrania
Publikacje na temat NAD M33
- Zestaw stereo od A do Z – przewodnik dla początkujących
- Rotel RAS-5000 – nowy wzmacniacz sieciowy prosto z Japonii
- Wzmacniacz zintegrowany stereo do 3000 zł – propozycje
- Wzmacniacz stereo z HDMI, czyli gdy branża idzie za potrzebami rynku
- Wzmacniacze stereo all-in-one – najciekawsze modele, ranking Top Hi-Fi
- Zestawy z Bluesound POWERNODE EDGE w atrakcyjnych cenach
- Stereo dobrze skomunikowane – zestawy ze streamerem za 50% ceny
- „Energetyczny i uniwersalny” – test Copland CSA70 na portalu Soundrebels