Kategoria

Gramofony

(105 produktów)

Gramofon to urządzenie wynalezione jeszcze w XIX wieku. Mimo znacznego rozwoju techniki oraz pojawienia się wielu nowoczesnych źródeł dźwięku, magia czarnej płyty nadal znajduje wielu zwolenników. Co więcej, od kilku lat gramofony i winyle przeżywają prawdziwy renesans. Urządzenia te wybierane są jako źródło dźwięku zarówno do budżetowych, jak i hi-endowych systemów stereo.

Poradnik - jak wybrać gramofon

Podział gramofonów ze względu na typ napędu

Napęd jest podstawowym elementem konstrukcyjnym gramofonu. Umożliwia on równomierne obracanie się płyty podczas odtwarzania. Wyróżnia się dwa rodzaje napędów – paskowy i bezpośredni. Oba rozwiązania mają swoich zagorzałych zwolenników. Przed wyborem konkretnego typu warto poznać specyfikę stosowanych napędów.

  • Napęd paskowy. Jak sama nazwa wskazuje, przeniesienie napędu z sinika na talerz odbywa się za pomocą paska. Jest to najpopularniejszy typ napędu w gramofonach do użytku domowego. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy zaliczyć dużą stabilność prędkości obrotowej. Dowiodły tego liczne testy przeprowadzone przez producentów sprzętu, jak i niezależnych ekspertów. Gramofony z tym typem napędu wytwarzają ponadto mniejszą ilość hałasu. Zastosowanie paska zmniejsza także ilość wibracji przenoszonych na płytę, co wpływa na poprawę jakości dźwięku. Jak każdy gumowy pasek, także i ten stosowany w gramofonach z upływem czasu ściera się i wyciąga. Użytkownicy gramofonów z napędem paskowym powinni zatem pamiętać o jego regularnej wymianie. Większość gramofonów Thorens wyposażona jest w ten typ napędu.
  • Napęd bezpośredni. Gramofony z napędem bezpośrednim mają silnik umieszczony bezpośrednio pod talerzem. Nie występują tutaj żadne elementy przenoszące napęd, dlatego talerz w takich modelach szybciej osiąga prędkość roboczą. Gramofony z napędem bezpośrednim mają najczęściej cięższą obudowę, która pozwala zredukować niepożądane wibracje.

Podział gramofonów ze względu na sterowanie

Zanim z głośników zaczynie płynąć dźwięk, należy w gramofonie wykonać kilka czynności. Rozpoczęcie i zakończenie odtwarzania mogą się odbywać manualnie przez użytkownika lub po naciśnięciu przycisku. Dlatego wyróżniamy trzy rodzaje sterowania – manualne, automatyczne oraz półautomatyczne.

  • Sterowanie manualne. W gramofonach ze sterowaniem manualnym wszystkie czynności związane z odtwarzaniem wykonywane są przez użytkownika. Należy do nich: włączenie napędu, podniesienie ramienia, przesunięcie go w odpowiednie miejsce oraz opuszczenie, a po zakończeniu podniesienie i odłożenie na odpowiednie miejsce. Gramofony ze sterowaniem manualnym są najczęściej wybierane przez użytkowników właśnie ze względu na „rytuał” związany z odtwarzaniem płyt.
  • Sterowanie automatyczne. W gramofonach z tym typem sterowania włączanie i wyłączanie napędu, a także podnoszenie oraz opuszczanie ramienia odbywają się automatycznie, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku przez użytkownika. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy zaliczyć wygodę użytkowania. Do najbardziej znanych producentów stosujących w swoich urządzeniach sterowanie automatyczne należy zaliczyć Audio-Technica oraz Thorens.
  • Sterowanie półautomatyczne. Mianem gramofonów półautomatycznych określa się modele, w których część czynności użytkownik wykonuje manualnie, a część następuje automatycznie. Najczęściej w sposób automatyczny następuje zakończenie odtwarzania. Wówczas specjalny mechanizm podnosi ramię gramofonu, przenosi je z powrotem na stopkę. Wyłączenie silnika również następuje automatycznie.

Typy wkładek stosowane w gramofonach

Celem wkładki gramofonowej jest zamiana sygnału mechanicznego na elektryczny pod wpływem drgań igły. Wyróżnia się dwa podstawowe typy wkładek:

  • Wkładki MM. Wkładka MM, określana jest też jako elektromagnetyczna. Zgodnie z nazwą (ang. Moving Magnet) ma ruchomy magnes oraz nieruchomą cewkę. W tym typie wkładek napięcie wynosi, w zależności od modelu 2,5 – 7,5 mV. Wkładki elektromagnetyczne najczęściej wykorzystywane są w gramofonach budżetowych. Do ich najważniejszych zalet należy zaliczyć wyższe napięcie sygnału, które trudniej zakłócić. Ze względu na stosunkowo prostą budowę wkładki MM są nieco tańsze niż MC. Wybiera je większość użytkowników na początek swojej przygody z gramofonami.
  • Wkładki MC. Wkładka MC (ang. Moving Coil) określana jest też jako magnetoelektryczna. Składa się z ruchomej cewki oraz nieruchomego magnesu. W tym typie wkładki sygnał ma zdecydowanie niższe napięcie, rzędu 0,1-2 mV. Te modele z reguły nie mają możliwości wymiany igły. Ze względu na niskie napięcie sygnału oraz konieczność jego wyższego wzmocnienia, wkładki MC wymagają wyższej klasy przedwzmacniacza gramofonowego. Podstawowe modele z reguły nie obsługują tych wkładek. Typ MC jest wybierany przez najbardziej wymagających użytkowników. Zaawansowane wkładki magnetoelektryczne polecane są do zestawów stereo z gramofonem wysokiej klasy.

Najważniejsze parametry gramofonów:

Wybierając gramofon warto zwrócić uwagę na takie parametry tego urządzenia jak:

  • Stosunek sygnał/szum. Szumy to wszelkiego typu niepożądane składowe, które zakłócają użyteczny sygnał audio. Im wyższa ich wartość, tym mniejsza szczegółowość i wierność dźwięku. Gramofony, ze względu na niskie napięcie sygnału cechują się niskim stosunkiem sygnału do szumu, który z reguły nie przekracza 80 dB.
  • Prędkość obrotowa. Istnieją dwie ustandaryzowane prędkości obrotowe gramofonów. Większość modeli ma więc przełącznik umożliwiający wybór jednej z nich. Wartości wynoszą 33 ⅓ obrotów na minutę oraz 45 obrotów na minutę. Obie prędkości wymagają oczywiście przystosowanych do tego celu płyt winylowych. Płyty odtwarzane z prędkością 33 ⅓ obrotów na minutę określane są mianem Longplay (LP). Jest to najpopularniejszy typ winylu. Jego największą zaletą jest największa ilość materiału dźwiękowego, którą można pomieścić na jednym krążku. W drugim przypadku prędkość talerza wynosi 45 obrotów na minutę. Ten typ jest zdecydowanie rzadziej wykorzystywany. Niektórzy fani analogowego brzmienia cenią go, gdyż zapewnia lepszą jakość dźwięku. Należy wspomnieć, że niegdyś stosowano także prędkość 78 obrotów na minutę. Obecnie w zasadzie nie jest ona wykorzystywana, choć niektóre dostępne na rynku modele gramofonów ją obsługują.  
  • Kołysanie i drżenie. Większość użytkowników gramofonów, odtwarzaczy kaset oraz innych fizycznych nośników wie, że stabilność obrotów jest jednym z najważniejszych czynników zapewniających spójne brzmienie. Istnieją dwa parametry, określane po angielsku jako wow & flutter, które określają tzw. kołysanie i drżenie. Obecnie są one najczęściej podawane jako jeden parametr. Jego wartość, podawaną w procentach, należy traktować jako stopień zniekształcenia dźwięku. Istnieją ustandaryzowane metody pomiaru współczynnika wow & flutter. Użytkownicy gramofonów powinni pamiętać, że nawet w nowych urządzeniach występuje ten problem. Uzyskiwane wartości są z reguły niższe. Jeśli nie przekraczają 0,25 %, pozostają niezauważone. Wyższe wartości są już odczuwalne, a w zasadzie słyszalne. Warto wybierać modele, w których kołysanie i drżenie nie przekracza 0,25 %. Obecnie produkowane są urządzenia, w których ta wartość jest niższa niż 0,1 %. Sugerujemy jednak porównać podawane przez producentów parametry z niezależnymi testami.
  • Masa gramofonu. W przypadku gramofonów, zwłaszcza tych z napędem bezpośrednim, sprawdza się audiofilska zasada: im cięższe urządzenie, tym lepiej. Większa masa gramofonu wpływa na stabilność posadowienia samego urządzenia. W związku z tym cięższe gramofony są z reguły mniej podatne na wibracje. Wyższa masa urządzenia wskazuje także, że dany model wyposażony został w wyższej klasy silnik oraz talerz. Trudno jednoznacznie podać minimalną masę jaką powinien mieć dobry gramofon.

Zalety gramofonów

Gramofony przyciągają użytkowników przede wszystkim ze względu na niepowtarzalne, analogowe brzmienie. Dźwięk pochodzący z gramofonu jest praktycznie niemożliwy do uzyskania przez cyfrowe źródła, takie jak odtwarzacze CD czy odtwarzacze sieciowe.

Wielu miłośników gramofonów lubi cały rytuał niezbędnych czynności związanych z przygotowaniem urządzenia do odsłuchu. Sprawdzą się tutaj zwłaszcza gramofony z manualnym sterowaniem, w których użytkownik wszystkie czynności wykonuje ręcznie.

Gramofony często stanowią także ozdobę wnętrza. Wielu producentów oferuje klasyczne urządzenia, które swoją stylistyką nawiązują do stylu retro i klasycznych modeli z ubiegłego stulecia.

Wielu użytkowników ceni także gramofony za możliwość kształtowania brzmienia poprzez dobór odpowiednich podzespołów: wkładek gramofonowych, przedwzmacniacza, czy ramienia. Nie ma drugiego źródła sygnału audio, które umożliwiałoby wymianę tylu podzespołów wpływających na jakość dźwięku. Gramofon jest więc idealnym urządzeniem dla osób mających ochotę na eksperymenty i testowanie różnych podzespołów w sprzęcie audio.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 105

  1. Bestseller
    AT-LP120X (czarny)

    AT-LP120X-USB (czarny)

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 1 399 zł Regular Price 1 599 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1279 zł
    czarny
  2. AT-LP60X (czarny)

    AT-LP60X (czarny)

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 585 zł Regular Price 729 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 585 zł
    czarny
  3. AT-LP120X (czarny)

    AT-LP120XBT-USB

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 1 599 zł Regular Price 1 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1549 zł
    czarny
  4. Audio-Technica AT-LP5X

    AT-LP5X

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 1 799 zł Regular Price 2 199 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1654 zł
    czarny
  5. AT-LP120X (srebrny)

    AT-LP120X-USB (srebrny)

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 1 399 zł Regular Price 1 599 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1249 zł
    srebrny
  6. Bestseller
    AT-LPW40WN

    AT-LPW40WN

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 1 549 zł Regular Price 1 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1359 zł
  7. Supercena
    AT-LPW50PB

    AT-LPW50PB

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 1 699 zł Regular Price 2 199 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1629 zł
    czarny
  8. AT-LP60XBT (czarny)

    AT-LP60XBT (czarny)

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 899 zł Regular Price 1 099 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 814 zł
    czarny
  9. Supercena Bestseller
    Stir It Up

    Stir It Up (EM-JT000-SB)

    House of Marley
    Gramofony
    Special Price 799 zł Regular Price 999 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 699 zł
  10. AT-LP60XUSB

    AT-LP60XUSB

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 669 zł Regular Price 829 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 666 zł
    czarny
  11. Supercena
    AT-LPW30TK

    AT-LPW30

    Audio-Technica
    Gramofony
    As low as 1 149 zł Regular Price 1 699 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1039 zł
  12. AT-LP60XBT (biały)

    AT-LP60XBT (biały)

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 899 zł Regular Price 1 099 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 779 zł
    biały mat
  13. MusicCast VINYL 500

    MusicCast VINYL 500

    Yamaha
    Yamaha MusicCast
    As low as 2 999 zł Regular Price 3 499 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2799 zł
  14. AT-LP3XBT

    AT-LP3XBT

    Audio-Technica
    Gramofony
    As low as 1 399 zł Regular Price 1 599 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1519 zł
  15. Supercena Bestseller
    Audio-Technica AT-LP3 - w pełni automatyczny gramofon z paskowym napędem.

    AT-LP3

    Audio-Technica
    Gramofony
    As low as 999 zł Regular Price 1 499 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 879 zł
  16. AT-LP120X-BT (czarny) + AT6012

    AT-LP120X-BT (czarny) + AT6012

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 1 649 zł Regular Price 2 028 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1649 zł
    czarny
  17. Nowość
    AT-LP2022

    AT-LP2022

    Audio-Technica
    Gramofony
    5 899 zł
  18. Supercena
    NAD C588

    C588

    NAD
    Gramofony
    Special Price 3 499 zł Regular Price 5 349 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2999 zł
    czarny
  19. Supercena Bestseller
    TD 402 DD piano walnut

    TD 402 DD piano walnut

    Thorens
    Gramofony
    Special Price 2 799 zł Regular Price 3 699 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
  20. AT-LP2X (szary)

    AT-LP2X (szary)

    Audio-Technica
    Gramofony
    Special Price 999 zł Regular Price 1 199 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 889 zł
    szary
  21. Supercena
    TD 202
    Special Price 2 099 zł Regular Price 2 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2099 zł
    czarny połysk
  22. Supercena
    TD 201 biały połysk

    TD 201 biały połysk

    Thorens
    Gramofony
    Special Price 1 499 zł Regular Price 1 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1699 zł
    biały połysk
  23. Supercena
    TD 402 DD piano black

    TD 402 DD piano black

    Thorens
    Gramofony
    Special Price 2 799 zł Regular Price 3 699 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
  24. Supercena
    TD 201

    TD 201 czarny połysk

    Thorens
    Gramofony
    Special Price 1 499 zł Regular Price 1 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1699 zł
    czarny połysk

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 105

Dlaczego gramofony wymagają przedwzmacniacza gramofonowego?

Aby móc cieszyć się dźwiękiem płynącym z czarnej płyty, oprócz gramofonu użytkownik powinien zaopatrzyć się również w przedwzmacniacz gramofonowy, który jest niezbędny w takim zestawie. Konieczność wstępnej obróbki sygnału przed jego wzmocnieniem wynika z fizycznych właściwości płyty gramofonowej. Chodzi o niezbędną głębokość rowków do zapisu sygnału. Niskie tony potrzebują szerokiego i głębokiego rowka, co wiązałoby się z ograniczeniem pojemności płyty. Dlatego podczas zapisu niskie częstotliwości są wyciszane, aby nieco zredukować wymaganą szerokość i głębokość rowków. Z kolei wysokie tony są wzmacniane, aby zwiększyć stosunek sygnału do szumu.

Zadaniem przedwzmacniacza gramofonowego jest więc dopasowanie sygnału, poprzez korekcję częstotliwości do pierwotnej postaci. Podczas korekcji ograniczane są także szumy i trzaski, których nadmierna ilość uniemożliwiłaby czerpanie przyjemności z odsłuchu. Dopiero sygnał po takiej obróbce i częściowym wzmocnieniu może zostać przekazany do wzmacniacza.  

Warto pamiętać, że jakość przedwzmacniacza gramofonowego ma decydujący wpływ na walory brzmieniowe. Wybierając wysokiej klasy wkładkę gramofonową, należy nabyć także odpowiedni przedwzmacniacz gramofonowy, który zapewni właściwe wzmocnienie sygnału i nie wprowadzi niepożądanych szumów.

Gramofon Linn Majik_DSM

Jak podłączyć gramofon do systemu stereo?

Wyjaśniliśmy już, dlaczego do prawidłowego odtwarzania płyt winylowych wymagany jest przedwzmacniacz gramofonowy. Warto wiedzieć także, jak właściwie podłączyć gramofon w zestawie audio. Zacznijmy od najczęstszego przypadku. Gramofon jest urządzeniem typowo analogowym i nie ma wbudowanego przedwzmacniacza. Jedynie wyjście, jakie znajdziecie na tylnej ściance takiego modelu to złącze 2 x RCA. Należy je podłączyć do przedwzmacniacza gramofonowego. Istnieją różne możliwości umiejscowienia przedwzmacniacza gramofonowego w systemie stereo. Pierwszą, często stosowaną jest podłączenia gramofonu do gniazda Phono we wzmacniaczu lub amplitunerze. Obecnie część tych urządzeń ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Wówczas nie ma konieczności zakupu zewnętrznego urządzenia, co obniża koszt systemu. To rozwiązanie polecamy początkującym użytkownikom. Często producenci montują we wzmacniaczach lub amplitunerach podstawowe układy wzmocnienia, zdolne do współpracy jedynie z wkładkami MM. Dotyczy to zwłaszcza budżetowych modeli sprzętu. Osobom pragnącym osiągnąć wyższą jakość dźwięku polecamy zakup zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego.

Inaczej podłącza się gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem, a więc taki, który ma wbudowany moduł odpowiedzialny za korekcję i wstępne wzmocnienie sygnału. Producent z pewnością zadba, aby ta informacja znalazła się w specyfikacji technicznej oraz materiałach marketingowych dotyczących gramofonu. Sprzedawca także powinien wyraźnie zaznaczyć, że model gramofonu ma wbudowany przedwzmacniacz. Takie urządzenie podłącza się bezpośrednio do wzmacniacza, podobnie jak każdy inny odtwarzacz, np. odtwarzacz CD.

Na czym polega kalibracja gramofonu?

Prawidłowe użytkowanie gramofonów wymaga od użytkowników nieco wiedzy oraz poświęcenia czasu. Stanowi to jednak dla wielu miłośników dobrego brzmienia dodatkową zachętę. Każdy użytkownik gramofonu powinien mieć podstawową wiedzę na temat kalibracji tego urządzenia, co umożliwi cieszenie się analogowym dźwiękiem przez długi czas. Warto zaznaczyć, że zdecydowana większość gramofonów wymaga wstępnej kalibracji przed pierwszym życiem. Jedynie niewielka część gramofonów jest wstępnie skalibrowana i gotowa do użycia praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka. Taką informację na pewno znajdziecie w opisie urządzenia.

Jeśli gramofon nie został skalibrowany przez producenta, użytkownicy przed pierwszym użyciem muszą wykonać kilka niezbędnych czynności, które umożliwią poprawne odtwarzanie płyt winylowych przez gramofon. Co prawda, duża część sprzedawców oferuje taką usługę. Warto znać podstawowe czynności, które należy wykonać przed uruchomieniem gramofonu. To od Was zależy, czy wykonacie je samodzielnie, czy też powierzycie to zadanie specjalistom. Dokładne opisanie wszystkich czynności stanowi materiał na obszerny poradnik. My ograniczymy się do zasygnalizowania, jakie regulacje są niezbędne, aby cieszyć się analogowym brzmieniem.

Podstawową czynnością, którą należy przeprowadzić na początku jest wypoziomowanie gramofonu. Niewłaściwe posadowienie sprzętu zniweczy efekty nawet najbardziej skrupulatnie przeprowadzonej kalibracji. Większość modeli ma regulowane nóżki, więc tę czynność należy potraktować jako rozgrzewkę.

jak-wybrac-gramofon-poradnik

Początkujący użytkownicy z reguły decydują się na gramofon z wkładką oferowaną przez producenta. W tym przypadku należy rozpocząć przygotowanie gramofonu do pracy od ustawienia siły nacisku igły na płytę. Czynność tę wykonuje się za pomocą specjalnej wagi. Regulacja siły nacisku ma na celu ustawienie odpowiedniego ciężaru, z jakim igła naciska na płytę gramofonową. Niewłaściwa wartość tego parametru sprawia, że zarówno igła, jak i płyta winylowa zużywają się szybciej. Nieodpowiednia siła nacisku igły na płytę sprawi także, że brzmienie będzie w pewien sposób zmienione.

Regulacja azymutu jest jedną z najbardziej skomplikowanych czynności kalibracyjnych. Ma na celu właściwe ustawienie igły gramofonowej względem płyty winylowej. W sprzedaży są specjalne zestawy, składające się z płyty testowej oraz przyrządów pomiarowych, co pozwoli dokonać ustawień w możliwie najdokładniejszy sposób. Tańsze wkładki są jednak pozbawione możliwości tej regulacji.

Kolejną czynnością jest ustawienie kąta nachylenia ramienia. Regulacja ta ma na celu równoległe ustawienie ramienia w stosunku do płyty. Służą do tego specjalne śruby regulacyjne. Po regulacji ramienia czas na właściwe ustawienie igły. Dzięki temu dźwięk z obu kanałów odtwarzany będzie we właściwy sposób. Idealne ustawienie to takie, w którym igła jest styczną do rowka płyty winylowej. Pomiarów dokonuje się za pomocą szablonów do kalibracji.

Jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z kalibracją gramofonu, a chcecie ją wykonać samodzielnie, warto na początek poprosić o pomoc doświadczoną osobę. Pozwoli to uniknąć błędnej regulacji oraz przypadkowego uszkodzenia delikatnych elementów.  

Jakie są niezbędne akcesoria do gramofonu?

Gramofon jest urządzeniem wymagającym od użytkownika podstawowej wiedzy i umiejętności zastosowania pewnych akcesoriów. Do niezbędnych czynności, które powinien regularnie przeprowadzać miłośnik czarnej płyty, należy czyszczenie igły, usuwanie zanieczyszczeń z płyt winylowych. Raz na jakiś czas warto też sprawdzić siłę nacisku igły na płytę za pomocą specjalnej wagi do gramofonu.

Warto więc razem z wymarzonym gramofonem kupić także wagę gramofonową, specjalną szczoteczkę do igieł oraz gąbkę do płyt winylowych. Jeśli Wasz gramofon ma napęd paskowy, radzimy co jakiś czas wymienić pasek, ponieważ jest to gumowy element, podatny na rozciąganie.

Oferta akcesoriów do gramofonu jest szeroka. Istnieje grono użytkowników, którzy regularnie testują dodatki różnych producentów oraz porównują wpływ poszczególnych czynności na brzmienie.

thorens-td-1500

Chcesz kupić gramofon? Poszukujesz odpowiedniej wkładki gramofonowej? Warto odwiedzić salon Top Hi-Fi i zasięgnąć porady specjalisty. Oferujemy szeroki wybór gramofonów, wkładek gramofonowych oraz akcesoriów. Pomożemy Ci wybrać sprzęt oraz zorganizujemy jego odsłuch.

Jeśli zainteresował Cię temat gramofonów, zobacz nasze artykuły poradnikowe na ten temat:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: