Kategoria

Odtwarzacze CD / SACD

(25 produktów)

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 25

 • z 2
 1. CD-S303

  CD-S303

  Yamaha
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 1 599 zł Regular Price 1 849 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1559 zł
 2. Supercena Bestseller
  CD11

  CD11 Tribute

  Rotel
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 2 199 zł Regular Price 2 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2199 zł
 3. Promocja
  SA-C600

  SA-C600

  Technics
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 3 999 zł Regular Price 4 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 4. RCD-1572 MKII

  RCD-1572 MKII

  Rotel
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 4 599 zł Regular Price 5 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 5. CD14

  CD14 MKII

  Rotel
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 3 299 zł Regular Price 3 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3299 zł
 6. NAD C 538

  C 538

  NAD
  Odtwarzacze CD / SACD
  1 949 zł
  czarny
 7. RSA780

  RSA780

  Rose
  Odtwarzacze CD
  Special Price 1 899 zł Regular Price 1 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1899 zł
  srebrny
 8. C568

  C568

  NAD
  Odtwarzacze CD / SACD
  As low as 4 299 zł
 9. D-03X

  D-03X

  Luxman
  Odtwarzacze CD / SACD
  21 199 zł
  srebrny
 10. Nowość
  DT-6000

  DT-6000

  Rotel
  Odtwarzacze CD
  As low as 10 899 zł
 11. SL-G700M2E

  SL-G700M2E

  Technics
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 14 590 zł
 12. D-380

  D-380

  Luxman
  Odtwarzacze CD
  23 499 zł
  srebrny
 13. Nowość
  Luxman D-10X

  D-10X

  Luxman
  Odtwarzacze CD / SACD
  Cena na telefon
  srebrny
 14. Rotel RCD-1572

  RCD-1572

  Rotel
  Odtwarzacze CD / SACD
  Special Price 3 999 zł Regular Price 4 499 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 15. TEAC CD-RW890MKII

  CD-RW890MkII

  TEAC
  Archiwum
  Special Price 1 799 zł Regular Price 1 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1799 zł
  czarny
 16. Pathos Digit

  Digit

  Pathos
  Odtwarzacze CD / SACD
  14 999 zł
  czarny mat
 17. PD-301DAB-X

  PD-301DAB-X

  TEAC
  Odtwarzacze CD / SACD
  Special Price 1 699 zł Regular Price 1 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1699 zł
 18. SL-G700E-K

  SL-G700E-K

  Technics
  Odtwarzacze sieciowe
  10 999 zł
  czarny

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 25

 • z 2

Odtwarzacze CD/SACD

Nieodłączną częścią każdego zestawu audio jest źródło sygnału, które bezpośrednio wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku. Odtwarzacze CD od lat są chętnie wybierane przez użytkowników ze względu na dobre brzmienie oraz łatwość użytkowania. Część modeli, oprócz odtwarzania płyt CD, może pełnić w systemie funkcję przetwornika DAC, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność systemu.

Odtwarzacze CD/SACD – spis treści:

 1. Odtwarzacze CD i SACD
 2. Odtwarzacz CD z Bluetooth
 3. Odtwarzacz CD cena

Z uwagi na spójny design systemu audio zwykle odtwarzacz CD i wzmacniacz są jednego producenta

Odtwarzacze CD i SACD

Historia płyty CD ma już kilkadziesiąt lat. Standard ten został oficjalnie zaprezentowany pod koniec lat 70-tych. Do odtwarzania kompaktowych krążków, nazwanych oficjalnie Compact Disc niezbędne były odtwarzacze. Służą one do odczytu sygnału zapisanego w formie cyfrowej oraz przetworzenia go do postaci analogowej.

Odtwarzacze CD szczytową popularność osiągnęły w latach 90-tych. Związane było to ze znacznym rozpowszechnieniem się płyt CD, a co za tym idzie, spadkiem ich cen. Wówczas większość zestawów stereo składała się właśnie z odtwarzacza płyt kompaktowych, wzmacniacza oraz głośników. Odpowiednio dobrana konfiguracja sprzętu zapewniała wysoką jakość dźwięku.

Odtwarzacze płyt CD mogą odtwarzać utwory nagrane w różnych formatach audio. Oprócz najpopularniejszego CD Audio, większość modeli odtwarza dźwięk nagrany w formacie AAC, WAV, WMA, a niekiedy także FLAC.

Do takiego zestawu wystarczy dodać już tylko kolumny podłogowe lub podstawkowe

Odtwarzacze SACD służą do odtwarzania krążków zapisanych w formacie Super Audio CD, zwanym w skrócie SACD. Nowy format zapisu dźwięku miał być udoskonaloną formą CD Audio, która zapewni wrażenia dźwiękowe na jeszcze wyższym poziomie.  Format SACD powstał przy współpracy dwóch firm, które odpowiedzialne były także za stworzenie formatu CD – Sony i Philips. Odtwarzacze SACD są więc sprzętem audio skierowanym do bardziej wymagających użytkowników, pragnących uzyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku. Z technicznego punktu widzenia do zapisu płyt SACD wykorzystywany jest zupełnie inny typ zapisu dźwięku. Mowa o plikach DSD, które znane jest na pewno wielu miłośnikom dobrego brzmienia. Do odczytu SACD wymagany jest więc odtwarzacz oznaczony jako SACD. Takie modele różnią się zastosowanym laserem oraz przetwornikiem cyfrowo-analogowym, który musi być przystosowany do dekodowania krążków SACD.

Odtwarzacze SACD są droższe od klasycznych modeli CD. Z powodu zaniechania wsparcia tego formatu, część producentów zaprzestała produkcji odtwarzaczy SACD. Wciąż jednak produkowane są modele renomowanych producentów, które wybierane są przez miłośników tego audiofilskiego formatu.

Odtwarzacze CD Rotel to konstrukcje niezwykle cenione w świecie audio, wykorzystują wysokiej klasy podzespoły

Różnica w jakości dźwięku pomiędzy formatem CD i SACD jest dyskusyjna. Wielu miłośników dobrego brzmienia twierdzi, że słyszą oni wyraźną różnicę w brzmieniu obu formatów. Bez trudu znaleźć można jednak opinie, że nie ma różnicy pomiędzy dźwiękiem odtwarzanym z płyt CD i SACD. Najprościej tę kwestię rozstrzygnąć, samemu porównując oba formaty.

Poszczególne modele odtwarzaczy CD różnią się rodzajem dostępnych złącz. Większość modeli wyposażona jest w wyjścia analogowe 2xRCA, które pozwalają przesłać sygnał analogowy do wzmacniacza. Niektóre modele wyposażone są w złącza 2xXLR. Jeśli Wasz wzmacniacz ma budowę zbalansowaną, warto wykorzystać ten typ połączenia, aby poprawić jakość dźwięku. Jeśli odtwarzacz CD wyposażony jest w wyjścia cyfrowe, można wykorzystać go jako transport CD. Wówczas sygnał cyfrowy przesyłany jest do zewnętrznego przetwornika DAC.

Funkcjonalność części odtwarzaczy CD i SACD nie ogranicza się jedynie do odtwarzania płyt. Niektóre modele wyposażone są w wyjście słuchawkowe. Dzięki temu użytkownik może odtwarzać ulubioną muzykę bezpośrednio z odtwarzacza CD.

Odtwarzacz CD z Bluetooth

W dzisiejszych czasach, ze względu na znaczne upowszechnienie się bezprzewodowych źródeł dźwięku, często poszukiwane są przez użytkowników odtwarzacze CD z Bluetooth. Dzięki tej dodatkowej funkcji, użytkownik może przesyłać dźwięk bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Warto jednak pamiętać, że zapis w formacie CD Audio jest bezstratny. Nie występuje w nim kompresja dźwięku. Z kolei w kodeku Bluetooth sygnał dźwiękowy poddawany jest kompresji. Użytkownicy chcący uzyskać możliwie najwyższą jakość dźwięku powinni korzystać przede wszystkim z formatu CD Audio. Bluetooth powinien być traktowany w takich urządzeniach jedynie jako dodatek.

Warto zaznaczyć, że nawet dzisiaj producenci odtwarzaczy CD są dosyć konserwatywni. Odtwarzacze CD z Bluetooth spotykane są rzadko, a wybór modeli jest ograniczony.

Standardowy odtwarzacz płyt jest w sanie zapewnić lepszej jakości, wysokiej rozdzielczości sygnał audio niż przenośny odtwarzacz CD

Odtwarzacz CD – cena i jakość dźwięku

Mimo upływu lat i upowszechnienia się streamingu muzyki, odtwarzacze CD nadal znajdują się w ofercie wszystkich kluczowych producentów. Trudno się temu dziwić, wśród miłośników dobrego brzmienia jest bowiem wielu entuzjastów tego formatu. Zarówno wybór, jak i rozpiętość cenowa oferowanych odtwarzaczy CD są szerokie.

Ceny znacznej części odtwarzaczy CD nie są wygórowane. Zaczynają się od niecałych 2000 zł. Warto jednak podkreślić, że nawet budżetowe urządzenia cechują się dobrą jakością dźwięku i solidnym wykonaniem. Wystarczy tylko wybrać model sprawdzonego producenta, np. Yamaha, NAD czy Rotel.

Modele z wyższej półki charakteryzują się lepszą jakością użytych komponentów. Najłatwiej zauważyć to po budowie napędu oraz poziomie generowanego hałasu. Droższy odtwarzacz CD hi-end wyposażony jest w bardziej zaawansowaną technicznie szufladę. Praca napędu takich urządzeń jest cichsza, a dzięki odpowiedniemu wyważeniu urządzenia nie wpadają w wibracje. Wyższa jakość zastosowanych podzespołów sprawia, że jakość dźwięku odtwarzaczy CD i SACD jest wyższa w porównaniu do tańszych urządzeń.

Takie urządzenia często mają także dodatkowe wyposażenie, zwiększające funkcjonalność systemu, wejście USB, czy wyjście słuchawkowe. Modele ze średniej półki cenowej to wydatek kilku tysięcy złotych.

Odtwarzacze Yamaha są bardzo popularne w branży audio

Na szczycie znajdują się audiofilskie odtwarzacze CD, które wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem komponentów najwyższej jakości. Mowa o wysokiej klasy elementach elektronicznych w torze sygnałowym – kondensatorach, wzmacniaczach operacyjnych, czy przetworniku cyfrowo-analogowym. Warto dodać, że konstrukcja układu elektronicznego odtwarzacza ma bezpośredni wpływ na brzmienie. Audiofilskie odtwarzacze CD często odtwarzają także format SACD. Takie konstrukcje często mają zbalansowaną budowę. Można je więc podłączyć do systemu złączami XLR, co przyczyni się do poprawy jakości dźwięku. Odtwarzacze CD z górnej półki mają także bardziej elegancki wygląd w porównaniu do budżetowych modeli. Warto dodać, że wielu producentów sprzętu audio najwyższej klasy oferuje wzmacniacz i odtwarzacz CD pochodzące z tej samej serii. Dzięki temu wzornictwo obu urządzeń jest jednolite. Dzięki temu system będzie wyróżniał się nie tylko audiofilskim brzmieniem, ale zachowa także spójny wygląd. Takie zestawy oferuje między innymi Yamaha, Rotel, czy Luxman. Ceny audiofilskich odtwarzaczy CD są zróżnicowane. Zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Oferowane są także hi-endowe modele, za które trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: