Marka: Luxman

D-10X

Cena na telefon
/ sztuka
 • Odtwarzane formaty płyt: CD
 • Odtwarzane formaty plików: DSD
 • Przetworniki C/A: BD34301EKV(monaural) x 2 by ROHM
 • Pasmo przenoszenia: CD 5Hz~20kHz(-1.0dB), SACD 5Hz~38kHz(-3.0dB), COAX/OPT/USB 5Hz~47kHz(-3.0dB)

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Odtwarzacz płyt CD Luxman D-10X

Witaj w świecie niesamowitej muzykalności. Flagowy odtwarzacz SACD/CD Luxmana, model D-10X, bazuje na dziedzictwie cenionego odtwarzacza D-08u, ale dodaje więcej możliwości odtwarzania oraz wprowadza najnowszą technikę konwersji, znacząco wzmocniony mechanizm transportu płyty i wyrafinowany analogowy stopień wyjściowy.

Oprócz LxDTM-i, jeszcze bardziej ulepszonego autorskiego mechanizmu transportu płyty, wraz z D-10X swój światowy debiut odnotował przetwornik cyfrowo-analogowy ROHM Semiconductor MUS-IC™ BD34301EKV. Ponadto projektanci zastosowali układ ODNF-u (Only Distortion Negative Feedback-ultimate) we w pełni zbalansowanym wzmacniaczu wyjściowym. W efekcie odtwarzacz ten, dobrze osadzony na podstawowych zasadach i wyposażony w najbardziej zaawansowaną technikę mechaniczną, cyfrową i analogową, odsłania drogę prowadzącą do najdoskonalszej sceny dźwiękowej.

luxman d-10x 1

Najnowszy transport LxDTM-i

Aby zminimalizować nawet najmniejsze zniekształcenia wywołane wibracjami i rezonansem, Luxman stworzył LxDTM-i, jeszcze doskonalszy autorski mechanizm transportu płyty. Napęd zamknięty jest w aluminiowych ściankach z aluminium o grubości 8 mm, które sięgają do przedniego i tylnego panelu, oraz górnej stalowej płycie o grubości 5 mm. W celu zapewnienia dodatkowej ochrony fizyczny system mocowania tworzy zintegrowaną strukturę, która wspiera boczną ramę. Wraz z ulepszonym mechanizmem odczytu płyty zapewnia to nową jakość odtwarzania dźwięku.

Zaawansowane przetwarzanie cyfrowe

D-10X jest pierwszym urządzeniem audio, w którym zastosowano wysokiej klasy przetwornik c/a MUS-IC™ BD34301EKV firmy ROHM Semiconductor. Wykorzystywany w konfiguracji dual mono, przetwornik ten łączy pierwszorzędną specyfikację z imponującym zestawem krzemowych udoskonaleń. MQA (Master Quality Authenticated) jest wielokrotnie nagradzaną brytyjską technologią zapewniającą dźwięk oryginalnego nagrania studyjnego. W odtwarzaczu zastosowano technologię MQA, co pozwala odtwarzać płyty MQA-CD, a także pliki audio MQA w rozdzielczości do aż 24 bitów i przesyłanych poprzez wejścia USB, optyczne oraz koncentryczne.

luxman d-10x 2

Zbalansowany obwód analogowy ODNF-u

Lata rozwoju wzmacniacza ODNF przyniosły efekt w postaci ODNF-u (Only Distortion Negative Feedback-ultimate), debiutującego w D-10X. Ta w pełni zbalansowana konfiguracja zwiększa do maksimum precyzję detekcji błędów, minimalizując zniekształcenia. W efekcie użytkownik słyszy znacznie bardziej ekspresyjną potęgę z ulepszoną mikrodynamiką w całym spektrum dźwięku, w szczególności w wyższych częstotliwościach. Stopień uzyskuje także naturalny i gładki przebieg bez konwencjonalnych filtrów wyjściowych. Sekret tkwi w dopasowanym, stopniowym przetwarzaniu filtra pierwszego rzędu x 3 pasma wewnątrz obwodu. Aby ochronić analogowy sygnał przed zmianami w impedancji uziemienia i polami magnetycznymi, D-10X wykorzystuje kompozytową, pozbawioną pętli obudowę. Dobrze ekranowana obudowa skutecznie blokuje także cyfrowe zakłócenia.

Solidne zasilanie

Aby zapewnić bardzo dużą i stabilną moc, projektanci zwiększyli pojemność transformatora mocy o 27 proc. w porównaniu z poprzednim flagowym odtwarzaczem. Ponadto zastosowano niezależne regulatory dla każdego obwodu wraz z potężnymi kondensatorami filtrującymi w celu zagwarantowania najwyższej stabilności.

Unikatowy układ drukowany Luxmana

Efekty dielektryczne, niepożądana rezystancja i przypadkowa pojemność w ścieżkach płytki drukowanej mogą pogorszyć sygnał audio. Luxman hamuje te efekty dzięki miedzianej folii o grubości 100 µm, pozłacanym złączom i usunięciu warstwy „skórki” z maskującego lutu. Ponadto delikatnie zakrzywiony wzór okablowania zapewnia płynny przepływ sygnału.

luxman d-10x 3

Wyselekcjonowane komponenty klasy premium

Żaden szczegół nie jest zbyt mały, aby inżynierowie Luxmana nie próbowali go ulepszyć. W złączach wyjściowych RCA warstwa złota pokrywa stop łączący przewodność miedzi z wytrzymałością mosiądzu. Dla wyjść zbalansowanych projektanci zastosowali wytrzymałe złącza Neutrik XLR. Ponadto żeliwne nóżki o zróżnicowanej gęstości zapewniają solidne podparcie przy jednoczesnym rozpraszaniu rezonansu przenoszonego poprzez półkę, na której ustawiony jest odtwarzacz.

Wszechstronne wejścia cyfrowe

Aby dopełnić zaawansowane systemy audio, Luxman zastosował jedno koncentryczne i dwa optyczne wejścia cyfrowe oraz wejście USB obsługujące zarówno DSD, jak i PCM. Oprócz transferu izochronicznego USB wspiera cztery tryby transferu Bulk Pet, co optymalizuje obciążenie procesora pomiędzy źródłem i D-10X, zapewniając lepszą przejrzystość.

luxman d-10x 4

Wyświetlacz z 4-krotnym przybliżeniem

Użytkownicy urządzeń audio mają swoje starannie wybrane miejsce odsłuchu. Funkcja 4-krotnego przybliżenia sprawia, że informacje dostarczane za pośrednictwem fluorescencyjnego wyświetlacza można z łatwością dostrzec z praktycznie dowolnego miejsca. Podczas odtwarzania płyt MQA-CD i plików, trójkolorowy wskaźnik potwierdza status dekodowania: Studio (niebieski), Oryginalny (zielony) i Renderer (magenta).

Ergonomiczny pilot zdalnego sterowania

Dostarczany wraz z odtwarzaczem aluminiowy pilot zdalnego sterowania ma takie samo piaskowane białe wykończenie co przedni panel D-10X. Nie ruszając się ze swojego idealnego miejsca odsłuchu użytkownik może korzystać z klawiatury numerycznej, elementów sterujących odtwarzaniem oraz regulacji jasności wyświetlacza.

Oryginalne oprogramowanie Luxmana do odtwarzania

Do odtwarzania muzyki z komputera Luxman rekomenduje autorską aplikację Luxman Audio Player. Oprogramowanie to wspiera pliki FLAC, ALAC, WAV, AIFF, MP3, DSF i DSDIFF. Użytkownik może pobrać oprogramowanie dla systemów Windows i MacOS z oficjalnej strony internetowej Luxmana.

Zachęcamy do zapoznania się z testem odtwarzacza płyt CD/SACD Luxman D-10X w magazynie Audio, dostępnym w zakładce „Do pobrania”.

Specyfikacja Luxman D-10X

Odtwarzane formaty płytCD
Odtwarzane formaty plikówDSD
Przetworniki C/ABD34301EKV(monaural) x 2 by ROHM
Pasmo przenoszeniaCD 5Hz~20kHz(-1.0dB), SACD 5Hz~38kHz(-3.0dB), COAX/OPT/USB 5Hz~47kHz(-3.0dB)
Zniekształcenia THDCD 0.0018%, SACD 0.001%, COAX/OPT/USB 0.0015%
Stosunek sygnał/szumCD 125dB, SACD 121dB, USB 125dB
Wejścia cyfroweCoaxial, Optyczne, USB
Certyfikat DLNANie
Radio internetoweNie
FLAC, WAV 192/24Tak
Tryb GAPLESS (bez pauz)Nie
Sterowanie aplikacjąNie
WiFiNie
Pobór mocy (max)40 W
Wymiary (S x W x G) mm440 x 154 x 418
Waga kg22,4

Opinie o Luxman D-10X

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Jacek Pawłowski

  Ocena:
  Ocena: 5
  Pokuszę się o opinię, że to jeden z najlepszych jak nie najlepszy prawdziwy odtwarzacz CD na rynku. Miałem na testach większość tego co oferuje rynek w budżecie do 100 tys i wybrałem Luxmana. To idealne połączenie brzmienia dokładnego, z odpowiedniej klasy detalem i łagodności, bez wyostrzania. Do tego dochodzi bardzo dla mnie ważna funkcja odczytu płyt SACD, oraz wejść cyfrowych do DAC. No i na koniec budowa, a ta jest fenomenalna. Luxman jest zbudowany jak kloc, a to jak pracuje mechanizm ładujący płyty to już zobaczcie sami na YT

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: