Marka: Luxman

D-03X

21 199 zł
/ sztuka
 • Odtwarzane formaty płyt: CD-R, CD-RW, MQA-CD
 • Przetworniki C/A: Texas Instruments PCM1795 (monaural mode) x 2
 • Pasmo przenoszenia: CD : 5 Hz to 20 kHz (+0, -1.0 dB) Coaxial / Optical : 5 Hz to 47 kHz (+0, -3.0 dB) USB : 5 Hz to 47 kHz (+0, -3.0 dB)
 • Zniekształcenia THD: CD : 0.003 %, Coaxial / Optical : 0.002 %, USB : 0.002 %

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1060 zł

Sprawdź szczegóły

Luxman D-03X

Luxman D-03X to odtwarzacz płyt CD, który jest połączeniem ponadczasowego wzornictwa i najnowocześniejszych rozwiązań technicznym. Ta wysokiej klasy konstrukcja stanowi urzeczywistnienie najbardziej zaawansowanego dekodowania cyfrowego i drobiazgowego podejścia pod względem projektowania i inżynierii. Najnowszy model łączy odtwarzanie tradycyjnych płyt CD wraz z zaawansowanym układem DAC high-res oraz pełnym dekodowaniem MQA.


D-03 kontynuuje filozofię ziszczaną w kolejnych odtwarzaczach cyfrowych firmy Luxman, pozostając wiernym ponadczasowym zasadom konstrukcyjnym japońskiego producenta. Zaliczają się do nich wytrzymała obudowa, ponadwymiarowy zasilacz i starannie dobrane komponenty. W efekcie doświadczonym projektantom udało się swobodnie odwzorować niezwykłą muzykalność.

Mistrzowskie dekodowanie cyfrowe

D-03X bez trudu odkrywa nowe subtelne detale w nawet najlepiej znanych utworach. Format MQA cechuje się tym, że dostarcza dźwięk oryginalnego nagrania studyjnego. Odtwarzacz Luxmana obsługuje płyty MQA-CD, jak również pliki audio MQA w rozdzielczości do 24 bitów, przesyłane poprzez złącze USB oraz wejścia optyczne i koncentryczne. Port USB obsługuje także pliki PCM do aż 384 kHz/32 bitów (poprzez złącza optyczne i koncentryczne do 192 kHz/24 bitów) i DSD do aż 11,2 MHz.


Co więcej złącze USB wspiera cztery tryby przesyłania plików audio high-res Bulk Pet. Bulk Pet ma za zadanie optymalizować i przesyłać dane do przetwornika c/a, w ten sposób zmniejszając obciążenie obróbki danych zarówno CPU hosta, jak i CPU urządzenia. Zastosowane rozwiązanie pozwala zwiększyć stabilność odtwarzania, co w rezultacie przekłada się na wyższą jakość dźwięku. Wszystkie sygnały czerpią korzyści z niesamowicie precyzyjnego zegara głównego o niskim poziomie jitteru i niskim poziomie szumów fazowych, dzięki czemu m.in. optymalizowana jest dokładność transmisji.

Doskonale zaprojektowany w każdym calu

Konstruktorzy Luxmana perfekcyjnie dopasowali wyrafinowany transport i cyfrową sekcję D-03X do precyzyjnie opracowanej obudowy i analogowego stopnia wejściowego. Asymetryczny układ mechaniczny, z napędem CD znajdującym się po lewej stronie, jest świetnym rozwiązaniem pod kątem przepływu sygnału, kontroli rezonansu i rozłożenia ciężaru. Trwała rama obudowy chroni transport CD oraz delikatne układy przez wewnętrznymi wibracjami czy zakłóceniami. Z kolei w pełni zbalansowane wyjścia wykorzystujące złącza Neutrik XLR dopełniają konwencjonalne terminale RCA. Wszystko po to, aby dbałość o szczegóły przełożyła się na najwyższą przyjemność słuchania.

Stabilny transport CD ze stalową płytą górną

Transport CD zapewnia niezwykłą stabilność odtwarzania dzięki stalowej płycie górnej, solidnej aluminiowej podstawie o grubości 8 mm, ekranowanej sub-obudowie i pozbawionej pętli konstrukcji. Rozwiązania te gwarantują niebywale płynny, dokładny i cichy odczyt płyty.

Przetworniki c/a dual-mono

Projektanci Luxmana sięgnęli po parę 32-bitowych przetworników c/a Texas Instruments PCM1795, aby sygnały cyfrowe były przetwarzane z niesamowitą precyzją. Odseparowanie konwersji dla kanału lewego i prawego ma na celu odwzorowanie jeszcze subtelniejszej mikrodynamiki.

Pełen komplet wejść i wyjść

Obsłużenie najszerszego możliwego zakresu powiązanych urządzeń zapewniają pozłacane złącza wyjściowe RCA i high-endowe wyjścia zbalansowane XLR firmy Neutrik. Wejście USB wspiera sygnały DSD i PCM, a D-03X dodatkowo wyposażono w cyfrowe wejścia i wyjścia – optyczne oraz koncentryczne.

Ponadwymiarowe zasilanie

D-03X wykorzystuje potężny transformator mocy, niezależne regulatory dla każdego obwodu i kondensatory filtrujące o dużej pojemności. Te rozwiązania mają na celu zagwarantowanie niesamowitej stabilności napięcia. Ponadto do ograniczanie nawet najmniejszego wpływu pól magnetycznych, impedancji masy i zakłóceń cyfrowych, obudowa jest ekranowana i pozbawiona pętli.

Wyświetlacz z trybem zoom

Tryb zoom zwiększa czytelność wyświetlacza fluorescencyjnego z dużej odległości. Ponadto wielokolorowa dioda LED informuje o statusie dekodowania MQA (niebieski dla Studio, zielony dla Authentic i purpurowy/czerwony dla Renderer).

Aluminiowy pilot zdalnego sterowania

Pilot zdalnego sterowania dostarczany wraz z odtwarzaczem CD ma takie samo piaskowane białe wykończenie, jak panel przedni urządzenia. Użytkownik może korzystać z klawiatury numerycznej, elementów sterujących transportem i regulacji jasności wyświetlacza, nie ruszając się z miejsca odsłuchu.

Autorskie oprogramowanie do odtwarzania

Do odtwarzania muzyki z komputera Luxman zaleca korzystanie z autorskiej aplikacji Luxman Audio Player. Oprogramowanie dostępne jest dla systemów Windows® i MacOS®, zapewniając doskonałe wyjście USB plików FLAC, ALAC, WAV, AIFF, MP3 i DSF/DSDIFF.

Specyfikacja Luxman D-03X

Odtwarzane formaty płytCD-R, CD-RW, MQA-CD
Przetworniki C/ATexas Instruments PCM1795 (monaural mode) x 2
Pasmo przenoszeniaCD : 5 Hz to 20 kHz (+0, -1.0 dB) Coaxial / Optical : 5 Hz to 47 kHz (+0, -3.0 dB) USB : 5 Hz to 47 kHz (+0, -3.0 dB)
Zniekształcenia THDCD : 0.003 %, Coaxial / Optical : 0.002 %, USB : 0.002 %
Stosunek sygnał/szumCD : 101 dB, Coaxial / Optical : 114 dB, USB : 113 dB
Wejścia cyfroweCoaxial, Optyczne, USB
Certyfikat DLNANie
Radio internetoweNie
FLAC, WAV 192/24Tak
Tryb GAPLESS (bez pauz)Nie
Sterowanie aplikacjąNie
WiFiNie
Pobór mocy (max)18 W
Wymiary (S x W x G) mm440 x 133 x 410
Waga kg13,2

Opinie o Luxman D-03X

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

3 opinie

 1. Piotr

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kawał odtwarzacza. Gra przepięknie i nawet sobie sprawy nie zdawałem ile może wnieść dobrego porządny odtwarzacz CD. Po przesiadce z półki CD ok 6-7 tys na Luxmana to jestem w szoku. Zbyt długo bagatelizowałem temat źródła bawiąc się tylko wzmacniaczami i kolumnami, a tutaj takie zdziwienie. Luxman załatwia temat odtwarzania płyt cd, a także służy mi jako DAC przy odtwarzaniu plików z Tidal za pomocą Bluesound Node.
 2. Arkadiusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetny klocek, aż strach pomyśleć co potrafią kolejne modele w ofercie, bo ten jest podstawowy…
  Jestem całkowicie i dogłębnie poruszony brzmieniem tego odtwarzacza z płyt cd jak i plików wychodzących z jego dac. Ten model pokazuje jak ogromne znaczenie ma źródło.
 3. Paweł

  Ocena:
  Ocena: 5
  Odtwarzacz D-03X + wzmacniacz L-505uXII to para idealna.
  Dziękuję Panom z Andersa.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: