Kategoria

Bezprzewodowe zestawy kina

(19 produktów)

Kino domowe bezprzewodowe rozwiązuje dylemat części użytkowników, dla których jedyną przeszkodą w stworzeniu systemu wielokanałowego jest konieczność zastosowania okablowania. Takie zestawy pozwalają cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku, bez doprowadzania kabli głośnikowych do poszczególnych kanałów, choć najwięcej problemów nastręczają kanały surround. Dostępne na rynku zestawy kina domowego bezprzewodowego swoją funkcjonalnością nie odbiegają od „kablowych” odpowiedników, stworzonych w oparciu wyłącznie o klasyczne kolumny głośnikowe, podłogowe czy też podstawkowe.  

Jakie bezprzewodowe kino domowe


Rodzaje bezprzewodowych systemów kina domowego:

 • Soundbary z bezprzewodowym subwooferem
 • Amplitunery z głośnikami bezprzewodowymi (głównie głośnikami efektowymi)

Soundbary z bezprzewodowym subwooferem

Soundbary to konstrukcje w kształcie poziomej listwy, która wewnątrz ma umieszczone i odpowiednio rozstawione głośniki. W zdecydowanej większości przypadków są to urządzenia z wbudowanym wzmacniaczem (tzw. soundbary aktywne). Tego typu sprzęt umieszcza się najczęściej pod telewizorem, np. na dedykowanym uchwycie ściennym lub szafce RTV. Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz wbudowanemu procesorowi DSP, soundbary umożliwiają odtwarzanie dźwięku wielokanałowego. Bardzo duża popularność tych urządzeń sprawiła, że oferta producentów jest niezwykle szeroka. Wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno podstawowe wersje, jak i zaawansowane konstrukcje z subwooferem oraz głośnikami surround, które umożliwiają stworzenie rozbudowanego, bezprzewodowego systemu kina domowego.

Amplituner kina domowego z zestawem bezprzewodowych głośników efektowych (surround)

Część użytkowników preferuje system z pasywnymi kolumnami frontowymi (np. podłogowymi), do których sygnał przenoszony przez kable głośnikowe. Jest to rozwiązanie hybrydowe, ponieważ bezprzewodowo podłączone są wówczas jedynie głośniki surround. Niemniej jednak rozwiązanie to można zaliczyć do systemów bezprzewodowych. Wszak największym problemem dla użytkowników jest doprowadzenie kabli na drugą stronę pomieszczenia, aby podłączyć głośniki efektowe. Zastosowanie bezprzewodowych głośników surround całkowicie rozwiązuje tę kwestię.  

Kino domowe bezprzewodowe – najważniejsze cechy

 • Liczba kanałów. Liczba kanałów w systemie audio wpływa na wrażenia dźwiękowe doznawane przez użytkowników podczas seansu. Podstawowy zestaw kina domowego, składający się z soundbara oraz subwoofera, ma konfigurację 2.1. Pozwala to na obsługę dźwięku stereofonicznego. W sprzedaży są także dostępne systemy 3.1 oraz wielokanałowe.  Najważniejszą cechą systemów wielokanałowych jest możliwość uzyskania dźwięku przestrzennego. Wrażenia dźwiękowe podczas seansu filmowego są wówczas zdecydowanie lepsze. Można to odczuć zwłaszcza podczas scen akcji, w których wybuchy, przeloty samolotów i inne efekty ukazywane są znacznie bardziej efektownie. Użytkownicy chcący uzyskać dźwięk wielokanałowy jeszcze wyższej jakości, wybierają systemy kina domowego złożone z głośników podłogowych lub podstawkowych. Podstawowa konfiguracja takiego zestawu składa się z pięciu kanałów: dwóch frontowych (obsługiwanych np. przez kolumny podłogowe), centralnego oraz dwóch surround. Nieodłączną częścią większości zestawów wielokanałowych jest także subwoofer.
 • Obsługa kodeków dźwięku wielokanałowego. Aby cieszyć się dźwiękiem wielokanałowym, nie wystarczy zakup głośników. Niezbędny jest amplituner kina domowego lub soundbar, który ma możliwość dekodowania ścieżki filmowej zapisanej w odpowiednim formacie. Im więcej kodeków obsługuje dany sprzęt, tym lepiej. Na rynku mamy dwóch czołowych producentów, którzy zapewniają dźwięk w standardzie 5.1 i wyższym. Mowa oczywiście o Dolby oraz DTS (np. Dolby Atmos czy DTS:X). Wybierając zatem film na wieczorny seans, oprócz tytułu i obsady zwracajcie także uwagę na specyfikację. Wasze kino domowe powinno obsługiwać kodeki, które będą niezbędne do odczytu danej ścieżki filmowej przetwarzanej np. przez podłączony do amplitunera odtwarzacz Blu-ray. Użytkownicy soundbarów pragnący uzyskać dobrej jakości dźwięk przestrzenny powinni sprawdzić, czy wybrany przez nich model obsługuje kodek Dolby Virtual:X. Dzięki temu zaawansowanemu rozwiązaniu użytkownik może cieszyć się wciągającym dźwiękiem wielokanałowym korzystając jedynie z soundbara. Niektóre soundbary obsługują nawet standard Dolby Atmos.
 • Dostępne złącza. Rodzaj złącz w systemie kina domowego determinuje jego funkcjonalność. Standardowym wyposażeniem każdego soundbara i amplitunera kina domowego jest złącze HDMI, które umożliwia przesyłanie cyfrowego sygnału audio i wideo w dużej rozdzielczości i pozwala podłączyć np. odtwarzacz Blu-ray. Wejście optyczne pozwala na przesyłanie cyfrowego sygnału audio ze źródła, np. z telewizora. Z kolei złącze AUX, dostępne najczęściej w soundbarach w postaci gniazda jack 3,5 mm, pozwala wykorzystać urządzenie mobilne jako przewodowe źródło dźwięku. Przyda się ono szczególnie, jeżeli oprócz oglądania filmów lubicie także posłuchać muzyki. Dzięki złączu Ethernet możliwa jest obsługa funkcji sieciowych. Jest to przewodowa alternatywa dla połączenia Wi-Fi. Współczesne bezprzewodowe kino domowe oferuje szerokie możliwości odtwarzania dźwięku z wykorzystaniem zasobów dostępnych w Internecie.
 • Obsługa Bluetooth i AirPlay. Funkcją, w jaką często wyposażane jest bezprzewodowe kino domowe, jest obsługa standardu Bluetooth. Pozwala to przesyłać dane bezprzewodowo z urządzenia mobilnego – smartfona czy tableta. Z kolei dzięki AirPlay użytkownik może przesyłać dźwięk z urządzeń mobilnych z systemem iOS.
 • Funkcje sieciowe. Obsługa funkcji sieciowych pozwala na odtwarzanie utworów z serwisów streamingowych lub utworów umieszczonych na lokalnym serwerze NAS. Dzięki temu użytkownicy zestawu mogą czerpać przyjemność ze słuchania ulubionej muzyki.
 • Współpraca z asystentem głosowym. Kino domowe bezprzewodowe coraz częściej ma możliwość sterowania głosem. Na rynku dostępne są różne rozwiązania: Asystent Google, Apple Siri, czy Amazon Alexa. Komfort obsługi zestawu audio wyposażonego w tę funkcjonalność jest znacznie wyższy. Częścią funkcji można wówczas sterować bez użycia rąk.

Bezprzewodowe zestawy kina domowego zalety

Podstawową cechą, jaką wyróżnia się bezprzewodowe kino domowe jest brak okablowania zastosowanego do podłączenia poszczególnych kanałów. Pozwala to stworzyć system osobom, które ze względu na umeblowanie mieszkania lub brak możliwości przeprowadzenia niezbędnych prac adaptacyjnych pomieszczenia, nie biorą pod uwagę tradycyjnego systemu kina domowego.

Kino domowe bezprzewodowe nie wymaga zmiany aranżacji wnętrza. Dzięki niewielkim rozmiarom bezprzewodowe głośniki surround można w dowolnej chwili przestawić, zyskując tym samym  przestrzeń. Dzięki odpowiednio dobranemu zestawowi głośników efektowych salon może stać się salą kinową tylko na czas seansu.

Szeroka oferta firm oferujących zestawy kina domowego bezprzewodowego sprawia, że użytkownik bez problemu znajdzie system dopasowany do swoich potrzeb. Dostępne są zarówno zestawy przeznaczone dla początkujących użytkowników, którzy chcą poprawić dźwięk odtwarzany z telewizora, jak też systemy bezprzewodowe dedykowane użytkownikom pragnącym uzyskać wrażenia dźwiękowe na poziomie kinowym.

Nowoczesny wygląd, jakim charakteryzuje się kino domowe bezprzewodowe sprawia, że tego typu system audio chętnie wybierają użytkownicy ceniący wzornictwo. Użytkownik bez problemu znajdzie system składający się z soundbara lub amplitunera AV oraz głośników, który będzie pasował do wystroju wnętrza.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 19

 1. Promocja
  Formation Bar (czarny) + Formation Bass (czarny)

  Formation Bar (czarny) + Formation Bass (czarny)

  Bowers & Wilkins
  Bezprzewodowe zestawy kina
  Special Price 9 499 zł Regular Price 11 598 zł
  czarny-czarny
 2. Promocja
  RX-V485 + Debut F5.2 + C5.2 + 2 x MUSICCAST 20
  As low as 7 399 zł Regular Price 10 194 zł
 3. Supercena
  RX-V4A + 2 x Debut Reference B6 + Debut Reference C5 + MusicCast 50
  As low as 7 999 zł Regular Price 11 195 zł
 4. Nowość
  Pulse Soundbar+ + 2x Pulse Flex 2i

  Pulse Soundbar+ + 2x Pulse Flex 2i

  Bluesound
  Bezprzewodowe zestawy kina
  7 897 zł
 5. Pulse Soundbar 2i White + 2x Pulse Flex 2i

  Pulse Soundbar 2i White + 2x Pulse Flex 2i

  Bluesound
  Bezprzewodowe zestawy kina
  Special Price 7 888 zł Regular Price 8 397 zł
 6. Supercena
  BAR 400 + 2x MusicCast 20

  BAR 400 + 2x MusicCast 20

  Yamaha
  Zestawy multiroom
  Special Price 4 349 zł Regular Price 6 097 zł
 7. Supercena
  BAR 40 + SUB 100 + 2x MusicCast 20

  BAR 40 + SUB 100 + 2x MusicCast 20

  Yamaha
  Zestawy kina domowego
  Special Price 5 699 zł Regular Price 7 696 zł
 8. BAR 40 + SUB 100

  BAR 40 + SUB 100

  Yamaha
  Zestawy kina domowego
  Special Price 3 947 zł Regular Price 4 898 zł
 9. Supercena
  BAR 400 + MusicCast 50

  BAR 400 + MusicCast 50

  Yamaha
  Zestawy multiroom
  Special Price 4 499 zł Regular Price 5 698 zł
 10. RX-V4A + Debut Reference F5 + Debut Reference C5 + 2x MusicCast 20
  Special Price 11 799 zł Regular Price 14 494 zł
 11. Supercena
  RX-V6A + Debut Reference F5 + Debut Reference C5 + 2x MusicCast 20
  Special Price 10 999 zł Regular Price 14 994 zł
 12. Supercena
  RX-V6A + Debut 2.0 F5.2 + Debut 2.0 C5.2 + 2 x MusicCast 20 + MusicCast Sub 100
  Special Price 11 499 zł Regular Price 14 493 zł
 13. Supercena
  RX-V6A + Debut 2.0 F5.2 + Debut 2.0 C5.2 + 2 x MusicCast 20
  Special Price 9 199 zł Regular Price 11 894 zł
 14. RX-V4A + 603 S2 Anniversary Edition + HTM6 S2 Anniversary Edition + 2 x MusicCast 20
  Special Price 10 799 zł Regular Price 13 194 zł
 15. Supercena
  RX-V6A + 603 S2 Anniversary Edition + HTM6 S2 Anniversary Edition + 2 x MusicCast 20
  Special Price 14 499 zł Regular Price 18 794 zł
 16. Supercena
  RX-V6A + 606 S2 Anniversary Edition + HTM6 S2 Anniversary Edition + 2 x STAV24 S2 + 2 x MusicCast 20
  Special Price 11 199 zł Regular Price 14 992 zł
 17. RX-V4A + 606 S2 Anniversary Edition + HTM6 S2 Anniversary Edition + 2 x STAV24 S2 + 2 x MusicCast 20
  Special Price 11 599 zł Regular Price 14 492 zł
 18. Supercena
  RX-A2A + 603 S2 Anniversary Edition + HTM6 S2 Anniversary Edition + 2 x MusicCast 20
  Special Price 15 199 zł Regular Price 20 094 zł
 19. Supercena
  RX-A2A + Debut Reference F5 + Debut Reference C5 + 2x MusicCast 20
  Special Price 11 699 zł Regular Price 16 294 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 19

Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe?

Komunikacja pomiędzy amplitunerem a bezprzewodowymi głośnikami efektowymi w zestawach bezprzewodowych odbywa się za pomocą rozwiązań wykorzystywanych także przez systemy multiroom. Sygnał w takim zestawie przesyłany jest przez sieć Wi-Fi.

Czołowi producenci amplitunerów oferują autorskie rozwiązania, które nie są kompatybilne z urządzeniami konkurencyjnych producentów. Warto przed zakupem sprawdzić, czy poszczególne podzespoły będą ze sobą kompatybilne (obsługują ten sam system multiroom, np. BluOS czy MusicCast). Zarządzenie platformą bezprzewodową odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki niej w prosty sposób można podłączyć i skonfigurować poszczególne urządzenia, które będą wchodziły w skład systemu.   

Wśród dostępnych rozwiązań pozytywnie na tle konkurencji wyróżnia się kino domowe Yamaha. Japoński producent oferuje pokaźną liczbę urządzeń wchodzących skład systemu MusicCast. Dzięki temu odpowiedni sprzęt znajdą użytkownicy o zróżnicowanych wymaganiach. Oferowane są zarówno budżetowe modele głośników i soundbarów, jak i zaawansowane technicznie amplitunery AV, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Do obsługi głośników efektowych w bezprzewodowym systemie kina domowego służy funkcja MusicCast Surround. Dużym plusem aplikacji zarządzającej całym systemem jest prostota obsługi. Dzięki temu nawet początkujący użytkownik nie będzie miał problemów z zarządzeniem systemem wielokanałowym. Warto dodać, że aplikacja MusicCast Controller dostępna jest w języku polskim.

funkcjonalne i wygodne w obsłudze bezprzewodwe głośniki efektowe, marka Yamaha, technologia MusicCast, łączność Wi-Fi, duża moc wyjściowa

Czy bezprzewodowe kino domowe zapewni dobrą jakość dźwięku?

Część osób planujących zakup bezprzewodowego zestawu kina domowego zastanawia się, czy rozwiązanie pozbawione kabli głośnikowych zapewni im odpowiednią jakość brzmienia. Dlatego postanowiliśmy opisać sposób transmisji sygnału w takich systemach.

Przekazywanie danych z amplitunera lub soundbara do głośników odbywa się poprzez sieć Wi-Fi. Użytkownik musi skonfigurować system, korzystając z odpowiedniej aplikacji, dostępnej na urządzenia mobilne. Wszystkie bezprzewodowe głośniki muszą być kompatybilne z określonym systemem multiroom. Umożliwi to bezprzewodową komunikację pomiędzy nimi. Przy wykorzystaniu odpowiedniego formatu audio zachowamy klarowność i głębię, co jest niezbędne w dobrej klasy systemie wielokanałowym. Głośniki bezprzewodowe mogą więc zapewnić dźwięk nieodbiegający jakością od tego emitowanego przez tradycyjne kolumny głośnikowe efektowe, podłączane za pomocą kabli.

maksymalna moc wyjściowa zestawu w dużej mierze decyduje o tym, do jakiej wielkości pomieszczenia nada się bezprzewodowe kino domowe, marka Bluesound

Jaki bezprzewodowy zestaw kina do 5000 zł wybrać?

Duża część użytkowników jest przekonana, że dobrej klasy system kina domowego musi sporo kosztować. Okazuje się jednak, że na rynku dostępne są dopracowane zestawy kina, adresowane do szerokiego grona odbiorców. Warto wiedzieć, że bezprzewodowy zestaw wielokanałowy o bogatej funkcjonalności, a do tego z bezprzewodowymi głośnikami surround, można nabyć za niecałe 5000 zł. Taki produkt oferuje użytkownikom firma Yamaha. Mamy tutaj na myśli system składający się z soundbara oraz bezprzewodowych głośników efektowych. Użytkownicy  mają do wyboru dwie wersje, różniące się modelem zastosowanych głośników. Mowa o systemie: BAR 400 + 2x MusicCast 20 oraz BAR 400 + MusicCast 50. Bogata funkcjonalność oraz brak konieczności podłączania przewodów do głośników efektowych sprawiają, że jest to bez wątpienia ciekawa propozycja dla wszystkich użytkowników chcących cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem wielokanałowym. Do zestawu można także opcjonalnie dodać bezprzewodowy subwoofer Yamaha MusicCast Sub 100, który sprawi, że bas zyska jeszcze większą głębię i rozmach.

 głośniki bezprzewodowe z naszej oferty, marka Bluesound, zamów na tophifi.pl

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem bezprzewodowego kina domowego zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design. Będzie to dobra okazja do zaprezentowania interesującego Cię systemu oraz poznania jego walorów brzmieniowych. Chętnie odpowiemy też na wszelkie pytania. Zachęcamy ponadto do przeczytania pozostałych artykułów dotyczących bezprzewodowego kina domowego:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

Jak wybrać słuchawki?

Czytaj
Jak wybrać słuchawki?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Jak wybrać słuchawki?
Jak wybrać słuchawki?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: