Kategoria

Słuchawki nauszne

(165 produktów)

Słuchawki nauszne to kategoria niezwykle popularna, a jednocześnie obejmująca bardzo szeroki zakres modeli i dająca największe możliwości akustyczne. Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, to właśnie wśród słuchawek nausznych jest największy wybór świetnie brzmiących modeli. Znajdziesz tu wiele słuchawek uniwersalnych, które sprawdzą się w różnych zastosowaniach, jak i studyjnych czy audiofilskich, opracowywanych specjalnie z myślą o melomanach oraz słuchawek gamingowych – zaprojektowanych dla fanów gier komputerowych i konsolowych. Wszystkie łączy wielkość obudowy przetworników elektroakustycznych. W słuchawkach nausznych przylegają one do małżowiny usznej. Wielkość małżowin to jednak indywidualna sprawa i może się okazać, że słuchawki, które są nauszne na jednej głowie, na innej stają się słuchawkami wokółusznymi. Dlatego też będziemy je rozpatrywać jako jedną kategorię.

jak wybrać słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne – rodzaje

Słuchawki nauszne to segment, w którym znajdziemy rozmaite konstrukcje. Wykorzystują one różnorodny sposób połączenia ze źródłem dźwięku, a także rozmaite obudowy i rozmiary przetworników elektroakustycznych. Większe przetworniki oferują z reguły lepszy dźwięk, a większe muszle pozwalają na upchnięcie pojemniejszych baterii, mikrofonów czy dodatkowych systemów (np. redukcji szumów). Różny będzie zatem nie tylko sposób użytkowania słuchawek nausznych, ale również jakość wykonania i technologia produkcji, co w konsekwencji przekłada się również na cenę sprzętu.

Ze względu na sposób przesyłania sygnału audio ze źródła do słuchawek możemy wyróżnić:

Słuchawki dzielimy także ze względu na zastosowaną obudowę przetwornika elektroakustycznego. Wyróżniamy wówczas:

 • Słuchawki nauszne otwarte
 • Słuchawki nauszne zamknięte
 • Słuchawki nauszne półotwarte

W słuchawkach stosowane są różnego typu przetworniki elektroakustyczne. Pod tym względem najpopularniejsze są:

Słuchawki nauszne możemy dzielić nie tylko ze względu na ich budowę, ale też uwzględniając przeznaczenie tego typu sprzętu audio. Mamy zatem:

 • Słuchawki uniwersalne – różnorodna grupa modeli nausznych o szerokim zastosowaniu. Słuchawki te sprawdzą się zarówno do odtwarzania muzyki z domowego systemu audio, smartfona, jak i komputera. Zależnie od zastosowanych materiałów charakteryzują się różną jakością wykonania i brzmienia. Bogata oferta tego typu konstrukcji sprawia, że możesz dobrać model doskonale dopasowany do Twoich wymagań.
 • Słuchawki audiofilskie (hi-fi) – w tej grupie znajdziesz najlepsze brzmienie, jakie osiągają słuchawki nauszne. Są to z reguły modele przewodowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a do tego wykorzystujące zaawansowane rozwiązania techniczne i wyposażone w duże przetworniki elektroakustyczne (stąd często słuchawki audiofilskie to modele wokółuszne). W tego typu sprzęcie większą rolę odgrywają jakość dźwięku i wygoda użytkowania, a nie parametry techniczne czy dostępne funkcje. Warto więc poświęcić czas na przeprowadzenie przed zakupem odsłuchów kilku wyselekcjonowanych wcześniej modeli.
 • Słuchawki studyjne – to konstrukcje, które świetnie sprawdzą się m.in. jako odsłuchy w domowym i profesjonalnym studiu nagrań. Tego typu modele zapewniają naturalne i czyste brzmienie, co daje realizatorowi dźwięku lepszą kontrolę nad miksowanymi w studiu nagraniami. Wiele słuchawek studyjnych charakteryzuje się dobrą pasywną izolacją od hałasów otoczenia, choć nie brakuje tu również modeli o konstrukcji otwartej.
 • Słuchawki gamingowe – zapewniają dobrej jakości dźwięk, dzięki któremu usłyszysz wszystkie detale podczas gry, a także umożliwiają użytkownikowi komunikację online z innymi graczami. Słuchawki te mogą wykorzystywać też zaawansowane rozwiązania techniczne, które zapewnią Ci przewagę w rozgrywkach. Mamy tu na myśli m.in. wirtualny dźwięk przestrzenny czy system śledzenia ruchów głowy (stosowany np. w modelu Audeze Mobius). W zależności od konstrukcji i obsługiwanego standardu połączenia słuchawki gamingowe mogą współpracować nie tylko z komputerami, ale także konsolami do gier.
 • Słuchawki do telefonu – jednym z najważniejszych atrybutów tego typu modeli jest mikrofon, który umożliwia wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych – bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni. Ze względu na współpracę ze smartfonem sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w podróży, np. środkami komunikacji publicznej.
 • Słuchawki do rozmów (telekonferencji) – są to modele podobne pod względem konstrukcyjnym do słuchawek gamingowych, a więc wyposażone w mikrofon (najczęściej na pałąku). Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie wygody użytkowania i dobrej jakości dźwięku podczas rozmów z wykorzystaniem komunikatorów internetowych.
 • Słuchawki sportowe – wykorzystywane są przede wszystkim do odtwarzania muzyki podczas różnego typu aktywności fizycznych (np. jako słuchawki do biegania czy treningów na siłowni). Charakteryzują się zwiększoną odpornością mechaniczną m.in. na pot i wodę, a do tego wykorzystują różnego typu mocowania, które sprawiają, że słuchawki dobrze trzymają się głowy użytkownika.

Słuchawki nauszne przewodowe i bezprzewodowe

Modele przewodowe, jaka sama nazwa wskazuje, do przesyłania sygnału audio wykorzystują przewód słuchawkowy. Różnica jest natomiast w wykorzystywanym złączu. Najpopularniejszym jest jack (3,5 lub 6,3 mm). Istnieje jednak jeszcze wiele innych konektorów, w które wyposażane są kable słuchawkowe. Może być to np. USB (najczęściej stosowane w słuchawkach gamingowych) lub Lightning (w modelach przeznaczonych dla urządzeń marki Apple). Konstrukcje klasy hi-end mogą mieć przewód zakończony 4-pinowym, zbalansowanym wtykiem XLR.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne to urządzenia, które do transmisji nie wymagają użycia kabla łączącego je ze źródłem dźwięku. Zamiast tego wykorzystywany jest standard Bluetooth (w różnych wersjach, zależnie od modelu słuchawek). Niektóre bezprzewodowe słuchawki nauszne mają w zestawie nadajnik, który podłącza się przewodowo do źródła sygnału audio, ale do słuchawek dźwięk transmitowany jest bezprzewodowo (za pośrednictwem fal radiowych). Słuchawki nauszne Bluetooth mogą obsługiwać zarówno transmisję bezprzewodową, jak i przewodową. Mają wówczas w komplecie kabel, który możemy podłączyć do obudowy nausznika (lub nauszników) i korzystać z urządzenia przewodowo, np. po rozładowaniu wbudowanego akumulatora.

Słuchawki nauszne otwarte, zamknięte i półotwarte

Otwarte słuchawki nauszne to modele, w których tylna część obudowy przetwornika elektroakustycznego nie jest w pełni zasłonięta. Obudowana jest np. specjalnym grillem czy też ażurową konstrukcją. Rozwiązanie to zapewnia dobrą wentylację uszu, ale też powoduje, że dźwięki wytwarzane przez przetwornik wydostają się na zewnątrz. Słuchawki otwarte, z racji swojej budowy, zapewniają też stosunkowo niewielką izolację od dźwięków otoczenia.

Najlepiej pod względem pasywnej izolacji od hałasów zewnętrznych wypadają słuchawki nauszne zamknięte. Tylna część przetwornika elektroakustycznego jest w tego typu słuchawkach w pełni zasłonięta (np. przez drewniane elementy jak w najlepszych słuchawkach marki Audio-Technika ATH-AWAS czy ATH-AWKT). Wpływa to nie tylko na komfort użytkowania, mniejszą wentylację kanału usznego, ale przede wszystkim również na brzmienie słuchawek.

Kompromisem między modelami o konstrukcji otwartej i zamkniętej są słuchawki półotwarte. Łączą zatem w różnym stopniu cechy wspomnianych przed chwilą konstrukcji. W słuchawkach półotwartych tylna strona przetwornika elektroakustycznego jest nieco bardziej przysłonięta niż w modelach otwartych, ale też nie do końca zabudowana, jak ma to miejsce w słuchawkach zamkniętych. Dźwięki wytwarzane przez przetwornik będą więc nadal wydostawały się na zewnątrz, ale w mniejszym stopniu niż w słuchawkach otwartych. Więcej informacji o tego typu modelach znajdziesz w poradniku: „Słuchawki otwarte, półotwarte i zamknięte – różnice, wady i zalety poszczególnych rozwiązań”.

Słuchawki dynamiczne i planarne

W słuchawkach nausznych, zwłaszcza w modelach o budowie zamkniętej, dominują przetworniki dynamiczne. Swoją konstrukcją, a także zasadą działania, przypominają głośniki stosowane w kolumnach do systemów audio. Z wiadomych względów są one jednak znacznie mniejszych rozmiarów. Podobnie jak w kolumnach głośnikowych, o jakości brzmienia słuchawek nausznych decydują materiały wykorzystywane np. na membranę przetwornika, a także wykorzystywane magnesy (np. neodymowe).

Inną, znacznie rzadziej spotykaną konstrukcją przetwornika, wyróżniają się słuchawki planarne. Membrana w tych urządzeniach jest bardzo cienka i ma napyloną cewkę. Wyróżnia się przy tym mniejszą sztywnością niż ta stosowana w modelach dynamicznych. Pracuje w silnym polu magnetycznym (umieszczona między dwoma magnesami). W zależności od konstrukcji membrana może mieć nieco inny kształt, np. płaski lub harmonijkowy. Planarnym modelem jest gamingowy Mobius marki Audeze. Reprezentantem tego typu słuchawek jest hi-endowy LCD-4z, również firmy Audeze.

Słuchawki nauszne – najważniejsze zalety

Pierwszą i niezaprzeczalnie największą zaletą słuchawek nausznych jest bardzo dobry dźwięk. Związane jest to z wielkością przetworników, które dzięki swojemu rozmiarowi mogą reprodukować szersze pasmo częstotliwości. Duże znaczenie dla jakości dźwięku w tego typu konstrukcjach ma też rodzaj i jakość zastosowanych materiałów. Doskonałym tego dowodem jest linia audiofilskich słuchawek marki Audio-Technica wykorzystująca różne gatunki drewna na obudowy przetworników elektroakustycznych, np. model ATH-AWAS ma obudowy wykonane z chmielograbu japońskiego, a model ATH-AWKT hebanowe. W połączeniu z zaawansowanymi, unikatowymi rozwiązaniami technicznymi (takimi jak np. Double Air Damping System dzielący obudowy przetworników na dwie komory akustyczne) gwarantuje to czyste brzmienie z optymalnie odwzorowanymi niskimi i wysokimi tonami.

W drugiej kolejności należy podkreślić wszechstronność konstrukcji nausznych. W zasadzie sprawdzają się one w każdych warunkach i zadaniach, oprócz intensywnego i dynamicznego poruszania się użytkownika, kiedy to mogą po prostu spaść z głowy. Jeśli uprawiasz sport, zwróć uwagę na słuchawki sportowe. W niemal każdym innym wypadku słuchawki spełnią pokładane w nich nadzieje.

Po trzecie słuchawki nauszne są mniejsze od konstrukcji wokółusznych, zachwycają przy tym funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Wykończone są często wysokiej jakości materiałami i wyposażone w zaawansowane komponenty. Tym samym łączą w sobie zalety tak oczekiwane przez użytkowników smartfonów i innych urządzeń mobilnych (więcej w artykule: „Jakie słuchawki do smartfona z Androidem wybrać? Ranking 2020”.

Jedyną wadą, jaką mają słuchawki nauszne, jest właściwie to, że… nie można ich schować do kieszeni. Z drugiej strony, kieszeń jest tym miejscem, w którym kable często ulegają splątaniu w niemal „gordyjskie węzły”, więc patrząc na to w ten sposób, może to też być zaleta. Niektóre modele mają dodatkowo możliwość składania, co znacząco ułatwia ich przenoszenie i przechowywanie.

Słuchawki nauszne z mikrofonem

Wiele nausznych modeli wyposażanych jest w mikrofon. Zależnie od tego, czy są to słuchawki nauszne bezprzewodowe, czy przewodowe, mikrofon będzie nieco w inny sposób zintegrowany ze słuchawkami. W modelach przewodowych może on znajdować się na przewodzie słuchawkowym, razem z kompaktowym pilotem pozwalającym np. na regulację głośności. Słuchawki nauszne gamingowe mają mikrofon umieszczony najczęściej na pałąku mocowanym do jednego z nauszników. Ma to zapewnić odpowiednią odległość mikrofonu od głowy użytkownika. Bezprzewodowe słuchawki nauszne do telefonu mają natomiast mikrofon zintegrowany z obudową przetwornika elektroakustycznego.

Słuchawki nauszne z ANC

Układ aktywnej redukcji szumów (ANC, od ang. Active Noise Cancelling) to rozwiązanie idealne do słuchania muzyki poza domem – podczas podróży, w pracy i w każdym narażonym na hałas otoczeniu. Dzięki systemowi ANC można cieszyć się czystym brzmieniem dźwięku – zawsze i wszędzie – bez irytujących zakłóceń z zewnątrz. Ze względu na specyfikę działania systemu tłumienia dźwięków, ANC występuje wyłącznie w słuchawkach z mikrofonem o konstrukcji zamkniętej. Słuchawki z tłumieniem hałasu, to idealne rozwiązanie także dla osób pracujących w „open space”.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 165

 1. Supercena Bestseller
  Słuchawki KOSS Porta Pro

  Porta Pro

  Koss
  Słuchawki nauszne
  Special Price 149 zł Regular Price 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149 zł
  czarny
 2. Supercena
  ATH-S220BT

  ATH-S220BT

  Audio-Technica
  Słuchawki Bluetooth
  As low as 229 zł Regular Price 339 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 198 zł
 3. Bestseller
  ATH-M20xBT (czarny)

  ATH-M20xBT (czarny)

  Audio-Technica
  Słuchawki Bluetooth
  Special Price 379 zł Regular Price 459 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 349 zł
  czarny
 4. Bestseller
  Porta Pro Wireless

  Porta Pro Wireless

  Koss
  Słuchawki Bluetooth
  Special Price 369 zł Regular Price 449 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 289 zł
 5. Promocja Bestseller
  ATH-M50xBT2

  ATH-M50xBT2

  Audio-Technica
  Słuchawki Bluetooth
  As low as 749 zł Regular Price 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 749 zł
 6. Supercena
  Px7 S2

  Px7 S2

  Bowers & Wilkins
  Słuchawki z redukcją hałasu (ANC)
  As low as 1 599 zł Regular Price 1 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1599 zł
 7. Słuchawki KOSS KSC75

  KSC75

  Koss
  Słuchawki nauszne
  As low as 109 zł Regular Price 119 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 109 zł
 8. Supercena
  Słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7b czarne

  ATH-MSR7b czarne

  Audio-Technica
  Słuchawki nauszne
  Special Price 599 zł Regular Price 1 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 549 zł
  czarny
 9. Px8

  Px8

  Bowers & Wilkins
  Słuchawki z redukcją hałasu (ANC)
  As low as 2 999 zł Regular Price 3 349 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3049 zł
 10. Porta Pro z pilotem i mikrofonem

  Porta Pro z pilotem i mikrofonem

  Koss
  Słuchawki nauszne
  Special Price 239 zł Regular Price 279 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 239 zł
 11. Supercena Bestseller
  ATH-AVC200

  ATH-AVC200

  Audio-Technica
  Słuchawki nauszne
  Special Price 149 zł Regular Price 249 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 154 zł
 12. Supercena Bestseller
  ATH-AVC500

  ATH-AVC500

  Audio-Technica
  Słuchawki nauszne
  Special Price 349 zł Regular Price 489 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 254 zł
 13. Nowość
  Maxwell

  Maxwell

  Audeze
  Słuchawki gamingowe
  As low as 1 699 zł
 14. Supercena
  Bowers & Wilkins PX7

  PX7 space grey

  Bowers & Wilkins
  Słuchawki z redukcją hałasu (ANC)
  Special Price 1 099 zł Regular Price 1 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1499 zł
  szary
 15. Supercena
  Positive Vibration 2 black

  Positive Vibration 2 black (EM-JH121-SB)

  House of Marley
  Słuchawki nauszne
  Special Price 129 zł Regular Price 189 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 129 zł
  czarny mat
 16. Supercena
  ATH-ADG1X

  ATH-G1

  Audio-Technica
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 449 zł Regular Price 899 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 449 zł
 17. Supercena
  Słuchawki Audio-Technica ATH-A990Z

  ATH-A990Z

  Audio-Technica
  Słuchawki nauszne
  Special Price 899 zł Regular Price 1 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 890 zł
  czarny
 18. Bestseller
  Positive Vibration 2 Wireless black

  Positive Vibration 2 Wireless black (EM-JH133-SB)

  House of Marley
  Słuchawki Bluetooth
  Special Price 249 zł Regular Price 279 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 199 zł
  czarny mat
 19. Supercena
  BT221i

  BT221i

  Koss
  Słuchawki Bluetooth
  Special Price 125 zł Regular Price 169 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 124.9 zł
  czarny mat
 20. Supercena
  ATH-AD700X

  ATH-AD700X

  Audio-Technica
  Słuchawki nauszne
  Special Price 649 zł Regular Price 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 599 zł
  czarny mat
 21. Promocja
  ATH-AD500X

  ATH-AD500X

  Audio-Technica
  Słuchawki nauszne
  Special Price 449 zł Regular Price 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 529 zł
 22. BEOPLAY H95

  BEOPLAY H95

  Bang & Olufsen
  Słuchawki Bluetooth
  As low as 3 999 zł Regular Price 4 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3339 zł
 23. BEOPLAY PORTAL PC, PS

  BEOPLAY PORTAL PC, PS

  Bang & Olufsen
  Słuchawki gamingowe
  As low as 1 399 zł Regular Price 2 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2399 zł
 24. Supercena
  KPH7 czarny

  KPH7 czarny

  Koss
  Słuchawki nauszne
  Special Price 22 zł Regular Price 36 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 21.99 zł
  czarny mat

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 165

Jakie będą najlepsze słuchawki nauszne dla melomana?

Najwyższej klasy słuchawki dostarczają doskonały, w pełni naturalny dźwięk. Ich ogromną zaletą, oprócz wysokiej jakości brzmienia, jest także brak wrażliwości na akustykę pomieszczenia. Do atutów można zaliczyć również fakt, że nawet wysokiej klasy zestaw słuchawkowy jest dużo tańszy niż porównywalny system audio wykorzystujący kolumny głośnikowe. Słuchawki Audeze LCD-1 to najłatwiejszy sposób na wejście do świata dźwięku klasy hi-end, jaki zapewniają konstrukcje z przetwornikami planarnymi. Fani klasycznych przetworników dynamicznych powinni skierować swoją uwagę na Audio-Technica ATH-AWKT z nausznikami wykorzystującymi drewniane elementy. Ewentualnie na ATH-AP2000Ti ze specjalnie opracowanymi 53-milimetrowymi przetwornikami z układem magnetycznym z permenduru oraz membranami DLC (od ang. diamond-like carbon). Te japońskie słuchawki gwarantują uzyskanie doskonałego, pełnozakresowego dźwięku. Więcej informacji znajdziesz w artykule: „Najlepsze słuchawki nauszne dla audiofila”.

Gdyby ułożyć ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych Audio-Technica ATH-AWAS byłyby w nim z pewnością wysoko

Jakie bezprzewodowe słuchawki nauszne do iPhone’a?

Firma Apple znana jest z tego, że niezmordowanie forsuje swoje rozwiązania, czyniąc świat lepszym dla swoich fanów. W dziedzinie bezprzewodowej transmisji dźwięku ten amerykański producent stawia na standard kodowania dźwięku ACC (od ang. Advanced Audio Coding). Musi on być obsługiwany zarówno przez nadajnik (smartfon), jak i odbiornik (słuchawki). Stąd też przy wyborze nausznych słuchawek bezprzewodowych do iPhone’a podstawowym kryterium będzie obsługa kodeka AAC. Przeglądając słuchawki w dostępne w naszych salonach Top Hi-Fi & Video Design warto szukać na opakowaniach oznaczenia MFI – Made for iPhone. Znajdziemy je przy takich słuchawkach Bluetooth do iPhone’a jak np. Bowers & Wilkins PX5, PX7 czy Audio-Technica ATH-DSR7BT.

Jakie słuchawki nauszne najlepiej sprawdzą się w podróży?

Nie wiesz, jakie słuchawki nauszne kupić, aby sprawdziły się w podróży? Najlepszym wyborem będą słuchawki, które mają długi czas pracy na baterii, są składane i mają system ANC. Można wtedy przez długi czas delektować się widokami za oknem pociągu lub samolotu, podczas gdy słuchawki niwelują wszelkie szumy i hałasy generowane przez pojazd i współpasażerów. Na pierwszym planie zawsze będzie znajdować się ulubiona muzyka i przesuwające się krajobrazy. Idealnym „towarzyszem podróży” mogą okazać się słuchawki Bowers & Wilkins PX5 oraz House of Marley Positive Vibration XL ANC.

jak-wybrac-sluchawki-nauszne

Czy potrzebuję wzmacniacza słuchawkowego do przewodowych słuchawek nausznych?

Pytanie to dotyczy w zasadzie tylko słuchawek nausznych z przewodem, przeznaczonych do słuchania w domu. Wszystko zależy od tego, jaką impedancję i skuteczność (czułość) mają przetworniki w naszych słuchawkach. Najczęściej, im większa jest skuteczność, a także mniejsza impedancja słuchawek, tym łatwiejsze jest ich wysterowanie, choć nie zawsze. Im wyższa impedancja danego modelu słuchawek nausznych, tym bardziej będzie wymagał on odpowiedniego (wręcz dedykowanego do nich) wzmacniacza słuchawkowego.

słuchawki Audio-Technica wzmacniacz słuchawkowy

Czy potrzebuję wzmacniacza słuchawkowego do bezprzewodowych słuchawek nausznych?

Nie. Dzieje się tak dlatego, że słuchawki bezprzewodowe mają już wzmacniacz i zasilanie wbudowane w nauszniki. Działają na podobnej zasadzie jak aktywne kolumny głośnikowe.

Czy mogę słuchać muzyki w bezprzewodowych słuchawkach nausznych po wyczerpaniu baterii?

W większości wypadków wyczerpanie baterii oznacza koniec słuchania muzyki, aż do momentu ponownego naładowania akumulatora wbudowanego w słuchawki. Jednak na rynku dostępne są modele, które oprócz łączności Bluetooth obsługują również połączenie przewodowe. Wystarczy podpiąć znajdujący się w zestawie kabel słuchawkowy i gotowe. Znakomitym przykładem słuchawek nausznych wyposażonych w takie rozwiązanie jest Audio-Technica ATH-SR5BT.

Małe słuchawki nauszne bezprzewodowe Audio Technica AT-SR5-BT

Czy słuchawki nauszne są dobre do uprawiania sportu?

To zależy od sportu, jaki chcesz uprawiać. Ćwiczenie wsadów do kosza z dużymi słuchawkami wokółusznymi na głowie nie jest dobrym pomysłem. Tak samo wizyta ze słuchawkami nausznymi na siłowni i dźwiganie ciężarów. Rozmiar słuchawek może przeszkadzać w uprawianiu tego typu aktywności fizycznych. Natomiast słuchawki bezprzewodowe nauszne sprawdzą się np. podczas jazdy na stacjonarnym czy też na zwykłym rowerze. Czy jednak słuchawki nauszne do biegania również będą dobrym wyborem? Reasumując, ze słuchawek nausznych możesz korzystać w każdym sporcie, w którym głowa nie zmienia gwałtownie swojego położenia, a więc również podczas joggingu.

Jakie słuchawki są lepsze – douszne czy nauszne?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od preferencji dźwiękowych, stylowych i ergonomicznych użytkownika. Są melomani, którzy stosują słuchawki douszne podczas aktywności fizycznych na zewnątrz, a w domu mają słuchawki nauszne, służące tylko do relaksu przy muzyce. Obecnie na rynku jest wiele modeli dousznych, które oferują fenomenalną jakość dźwięku. Inżynierowie i projektanci stosują przeróżnego rodzaju sztuczki, aby z miniaturowych słuchawek wykrzesać pełnowymiarowy dźwięk. Zatem twierdzenie, że większe membrany zawsze dadzą lepszy dźwięk, nieco się zdezaktualizowało.

Masz problem z podjęciem decyzji zakupowej związanej z wyborem słuchawek nausznych? Sprawdź nasze poradniki:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: