Kategoria

Odtwarzacze sieciowe

(49 produktów)

Odtwarzanie muzyki za pomocą aplikacji do streamingu cieszy się dużą popularnością. To źródło można wykorzystać także w domowym sprzęcie audio. Służą do tego odtwarzacze sieciowe, określane również jako odtwarzacze strumieniowe lub streamery. Te urządzenia od kilku lat stanowią jedno z podstawowych źródeł dźwięku w wielu systemach stereo. Umożliwiają nie tylko odtwarzanie materiałów audio z serwisów streamingowych. Użytkownik może słuchać też radia internetowego czy utworów z lokalnego dysku sieciowego.

Jak wybrać odtwarzacz sieciowy?

Odtwarzacze sieciowe – rodzaje:

Odtwarzacze sieciowe audio obejmują obecnie szeroką gamę urządzeń różnych producentów. Oferowane są zarówno budżetowe modele, jak i wysokiej klasy, hi-endowe konstrukcje, wybierane przez najbardziej wymagających użytkowników.

Urządzenia te można więc podzielić umownie na kilka kategorii. Podział będzie zależał od oferowanych funkcji. Odtwarzacze wyższej klasy wyróżniają się nie tylko możliwościami. W takich urządzeniach stosowane są lepsze przetworniki cyfrowo-analogowe oraz pozostałe komponenty w torze sygnałowym. Ma to bezpośrednie przełożenie na jakość dźwięku. Wyróżniamy zatem:

 • Podstawowe modele
 • Odtwarzacze sieciowe z wejściami cyfrowymi
 • Odtwarzacze sieciowe z funkcją przedwzmacniacza
 • Wzmacniacze sieciowe (odtwarzacz sieciowy ze wzmacniaczem)

Podstawowe modele

Podstawowe modele odtwarzaczy sieciowych służą przede wszystkim do odtwarzania muzyki z serwisów streamingowych oraz radia internetowego. Zestaw złącz w takich urządzeniach obejmuje najczęściej wyjście analogowe 2 x RCA oraz wyjście optyczne. Najczęściej są to modele o niewielkich gabarytach, a nawet pozbawione wyświetlacza.

Odtwarzacze sieciowe z wejściami cyfrowymi

Duża część odtwarzaczy sieciowych ma wejścia cyfrowe, które umożliwiają podłączenie do nich zewnętrznych komponentów audio, np. odtwarzacza CD. Wybierając streamer z wejściami cyfrowymi, warto upewnić się, że ma on dopracowany układ odpowiedzialny za konwersję sygnału do postaci analogowej. Wówczas nie ma konieczności zakupu zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego, co obniża koszt systemu. Przed zakupem polecamy sprawdzić nie tylko liczbę wejść, ale także parametry sygnału. Chodzi o rozdzielczość i częstotliwość próbkowania. Przepustowość wejścia optycznego z reguły ograniczona jest do 24 bit/96 kHz. Wejście USB oraz koaksjalne powinno jednak obsługiwać sygnały w jakości co najmniej 24 bit/192 kHz.

Odtwarzacze sieciowe z funkcją przedwzmacniacza

Wielu użytkowników poszukuje sprzętu audio, który nie zajmie wiele miejsca, zapewniając wrażenia dźwiękowe na wysokim poziomie. Właśnie z tego względu producenci oferują odtwarzacze sieciowe z wbudowanym przedwzmacniaczem. Dzięki połączeniu tych dwóch funkcji urządzenie staje się najważniejszym komponentem zestawu stereo. W takim systemie sterowanie głośnością oraz odtwarzanie strumieniowe muzyki odbywa się za pomocą jednego urządzenia. Poprzez dobór odpowiedniego wzmacniacza mocy użytkownik ma możliwość kształtowania brzmienia w systemie. Wyróżniającym się odtwarzaczem sieciowym z funkcją przedwzmacniacza jest NAD C658. To niezwykle wszechstronne i nowoczesne urządzenie, przeznaczone dla wymagających użytkowników. NAD C658 wyposażony został w komplet wejść cyfrowych, co oznacza, że w systemie może pełnić funkcję zarówno odtwarzacza sieciowego, przetwornika DAC i przedwzmacniacza. Urządzenie wyróżnia się dynamicznym i klarownym brzmieniem. Wierność przekazu można dostrzec niezależnie od gatunku odtwarzanej muzyki.

Zalety odtwarzaczy sieciowych

Odtwarzacze sieciowe umożliwiają dostęp do milionów utworów bez konieczności posiadania fizycznych nośników, np. płyt CD. Wpływa to na znaczne obniżenie kosztów, gdyż miesięczny abonament do serwisów streamingowych jest wielokrotnie tańszy niż zakup płyt kompaktowych czy winylowych. Co więcej, użytkownik ma dostęp do wszystkich premierowych albumów, na które często czekają prawdziwi melomani.

Strumieniowe odtwarzacze muzyki wpływają także na oszczędność miejsca, właśnie ze względu na brak konieczności zakupu fizycznych nośników. Dla wielu użytkowników, zwłaszcza tych dysponujących mniejszym pomieszczeniem, może to być decydującym kryterium.

Kolejną zaletą odtwarzaczy sieciowych jest prostota obsługi. Sterowanie może odbywać się za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Dzięki niej użytkownik ma dostęp do najważniejszych funkcji odtwarzacza bez ruszania się z miejsca.

Najważniejsze cechy odtwarzaczy sieciowych

Wybierając odtwarzacz sieciowy warto zwrócić uwagę na takie cechy i elementy tych urządzeń jak:

 • Sterowanie za pomocą aplikacji. Obsługa odtwarzaczy sieciowych może odbywać się przez aplikację mobilną. Stanowi ona wówczas centrum sterowania systemem audio, umożliwiając wybór serwisu streamingowego czy programów radia internetowego. Polecamy przetestować działanie aplikacji mobilnej przed zakupem odtwarzacza. Intuicyjność obsługi oraz stabilność działania znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie sprzętu. Bardzo dobrą opinię wśród użytkowników ma autorska aplikacja do odtwarzaczy sieciowych Yamaha. Nosi ona nazwę Yamaha MusicCast Controller. Dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Ze względu na przyjazną aplikację użytkownicy chętnie wybierają także odtwarzacze Bluesound. Obaj producenci stworzyli dopracowane, łatwe w obsłudze „apki”, z menu w języku polskim.
 • Obsługa serwisów streamingowych. Nie wszystkie odtwarzacze sieciowe odtwarzają całą gamę serwisów streamingowych. Podstawowe modele obsługują najczęściej Spotify czy Tidala. Urządzenia wyższej klasy z reguły odtwarzają także całą gamę innych serwisów. Warto sprawdzić możliwości urządzenia przed zakupem, aby uniknąć rozczarowania.
 • Wyświetlacz. Wyświetlacz znacznie poprawia wygodę użytkowania odtwarzacza. Prezentowane są na nim informacje dotyczące odtwarzanej muzyki, czyli nazwa wykonawcy i tytuł utworu oraz jego długość. Część odtwarzaczy sieciowych ma kolorowy wyświetlacz, prezentujący np. okładkę albumu.
 • Odtwarzanie plików hi-res. Oprócz obsługi serwisów streamingowych część odtwarzaczy sieciowych odtwarza także pliki z USB oraz obsługuje protokół DLNA. Warto sprawdzić, jakie formaty oraz rozdzielczości plików obsługuje dany odtwarzacz. Modele ze średniej półki cenowej powinny mieć możliwość odtwarzania plików FLAC, WAV, AIFF czy ALAC. Niektóre odtwarzacze, zwłaszcza te z wyższej półki cenowej, dekodują również pliki DSD. Warto to sprawdzić, jeśli zamierzacie odtwarzać muzykę w różnych formatach.
 • Odtwarzanie plików z dysku NAS. Osoby posiadające kolekcję muzyki na dysku sieciowym z pewnością docenią możliwość odtwarzania lokalnych zasobów przez odtwarzacz sieciowy audio. Duży wpływ na komfort odtwarzania plików z dysku NAS ma łatwa konfiguracja oraz zarządzenie odtwarzaniem muzyki z poziomu aplikacji.

Dodatkowe funkcje odtwarzaczy sieciowych

Odtwarzacze sieciowe to niezwykle funkcjonalne urządzenia. Wśród dodatkowych funkcji, w jakie mogą być wyposażone, możemy wyróżnić m.in.:

 • Kompatybilność z Roon. Platforma Roon została stworzona, aby zapewnić użytkownikom wygodne zarządzanie zasobami muzycznymi z wielu źródeł – serwisów streamingowych, radia internetowego, czy serwera NAS. Roon stanowi rozbudowaną aplikację umożliwiającą także dostęp do metadanych odtwarzanych utworów, takich jak okładka płyty, teksty utworów. Co ważne – dostępny jest jako aplikacja desktopowa oraz mobilna. Odtwarzanie muzyki zawsze odbywa się z najwyższą możliwą wiernością. Jeśli chcecie wykorzystać możliwości tej nowatorskiej platformy, powinniście wybrać odtwarzacz sieciowy audio, który określany jest jako Roon Ready. Oznacza to, że producent aplikacji gwarantuje pełną kompatybilność z odtwarzaczem. Roon wspierany jest przez część renomowanych producentów odtwarzaczy sieciowych: Bluesound, NAD czy TEAC. Wszystko wskazuje na to, że z biegiem czasu dołączą do tego grona kolejne znaczące marki. Więcej na temat platformy Roon dowiecie się z artykułu: Roon – wszystko, co powinieneś wiedzieć.
 • Tuner radiowy FM/DAB+. Niektóre modele odtwarzaczy sieciowych oprócz radia internetowego mają wbudowany analogowy lub cyfrowy tuner radiowy. Przykładem takiego urządzenia jest Rotel T14, który wyposażony jest zarówno w tuner FM, jak i DAB+ z możliwością zapisu 30 stacji. Ten model obsługuje najpopularniejsze serwisy streamingowe, czyli Spotify, Tidal i Deezer. Rotel T14 stanowi więc połączenie tunera radiowego oraz streamera. Wyposażony został w wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy, zdolny do dekowania sygnałów w jakości do 32 bit/384 kHz. Funkcja ta będzie szczególnie przydatna dla osób, które oprócz streamingu wybierają także słuchanie audycji radiowych w tradycyjny sposób.
 • Dodatkową funkcją odtwarzaczy strumieniowych jest możliwość odtwarzania plików poprzez Bluetooth. Ten sposób przesyłania dźwięku traktowany jest przez większość użytkowników jako dodatek. Streaming opiera się na przesyłaniu sygnału poprzez sieć internetową. Jeśli jednak zamierzacie nabyć streamer wyposażony w Bluetooth, warto sprawdzić, czy producent zastosował moduł jednokierunkowy, czy dwukierunkowy. Jakość dźwięku zależy także od obsługiwanych kodeków, takich jak: aptX czy AAC.
 • Jeśli streamer obsługuje protokół AirPlay, muzykę można przesyłać bezpośrednio z urządzeń mobilnych Apple (iPhone, iPad).
 • Wyjście słuchawkowe. Dzięki wyjściu słuchawkowemu użytkownicy mogą słuchać muzyki z odtwarzacza sieciowego przez słuchawki. Ten sposób odsłuchu zapewnia dobrą jakość dźwięku bez konieczności zakupu wzmacniacza słuchawkowego.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 49

 1. Bestseller
  NODE

  NODE

  Bluesound
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 2 799 zł
 2. MusicCast WXC-50

  MusicCast WXC-50

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Special Price 1 899 zł Regular Price 1 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1799 zł
  srebrny
 3. Supercena
  NAD C658

  C658

  NAD
  Przetworniki C/A
  Special Price 5 999 zł Regular Price 9 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5999 zł
  czarny mat
 4. Supercena
  M10 V2

  M10 V2

  NAD
  Odtwarzacze sieciowe
  Special Price 10 999 zł Regular Price 14 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10749 zł
  czarny mat
 5. Promocja
  Majik DSM 2020

  Majik DSM 2020

  Linn
  Odtwarzacze sieciowe
  Special Price 9 999 zł Regular Price 19 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12999 zł
  czarny
 6. AudioPro Link 1

  Link 1

  Audio Pro
  Odtwarzacze sieciowe
  Special Price 599 zł Regular Price 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 470 zł
  srebrny
 7. Promocja
  SA-C600

  SA-C600

  Technics
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 3 999 zł Regular Price 4 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 8. POWERNODE 2i

  POWERNODE

  Bluesound
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 4 299 zł Regular Price 4 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4299 zł
 9. Nowość
  AudioPro Link 1

  Link 2

  Audio Pro
  Odtwarzacze sieciowe
  1 499 zł
  szary
 10. Nowość
  RS250A

  RS250A

  Rose
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 11 499 zł Regular Price 12 349 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12349 zł
 11. RS150B

  RS150B

  Rose
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 18 499 zł Regular Price 21 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 17499 zł
 12. Nowość
  POWERNODE EDGE

  POWERNODE EDGE

  Bluesound
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 3 299 zł
 13. Nowość
  RS520 All in One streamer + wzmacniacz
  As low as 18 499 zł Regular Price 19 499 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 19499 zł
 14. Nowość
  Sonoro Primus

  Sonoro Primus

  Sonoro
  Systemy mini
  Special Price 2 999 zł Regular Price 3 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2699 zł
  biały połysk
 15. Nowość Przedsprzedaż
  CS1

  CS1

  NAD
  Odtwarzacze sieciowe
  1 899 zł
  czarny
 16. Supercena
  Selekt DSM All-in-One

  Selekt DSM All-in-One

  Linn
  Odtwarzacze sieciowe
  Special Price 20 999 zł Regular Price 28 629 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 28629 zł
  czarny
 17. Sonoro Maestro

  Sonoro Maestro

  Sonoro
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 6 999 zł Regular Price 7 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5720 zł
 18. CI580 V2

  CI580 V2

  NAD
  Inne komponenty Hi-Fi
  7 999 zł
  czarny
 19. Bestseller
  M10

  M10

  NAD
  Odtwarzacze sieciowe
  Special Price 11 499 zł Regular Price 12 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 11499 zł
  czarny mat
 20. S14

  S14

  Rotel
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 11 999 zł Regular Price 12 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 11999 zł
 21. SL-G700M2E

  SL-G700M2E

  Technics
  Odtwarzacze sieciowe
  As low as 14 590 zł
 22. Bestseller
  MusicCast WXAD-10

  MusicCast WXAD-10

  Yamaha
  Odtwarzacze sieciowe
  799 zł
  srebrny
 23. Evolution CS 5.2 LE

  Evolution CS 5.2 LE

  AVM
  Odtwarzacze sieciowe
  Special Price 19 999 zł Regular Price 21 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 19999 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 49

Jak podłączyć odtwarzacz sieciowy?

Sposób podłączenia odtwarzacza sieciowego zależy od konfiguracji Waszego zestawu audio oraz złącz dostępnych w urządzeniu. Jeśli posiadacie dobrej klasy odtwarzacz, wówczas należy go podłączyć do wzmacniacza poprzez złącza analogowe – RCA lub XLR. Warto sprawdzić, jaką budowę mają oba urządzenia. Jeśli odtwarzacz i wzmacniacz mają budowę zbalansowaną, zdecydowanie polecamy tę drugą opcję. Pozwoli ona w pełni wykorzystać możliwości urządzeń, co z pewnością wpłynie na lepszą jakość dźwięku.

jak-wybrac-odtwarzacz-sieciowy

Użytkownikom posiadającym zewnętrzny przetwornik DAC oraz odtwarzacz sieciowy audio z wyjściem optycznym lub koaksjalnym polecamy przetestowanie połączenia cyfrowego. W tym przypadku odtwarzacz sieciowy za pomocą takiego złącza podłącza się do DAC-a, który odpowiada za dekodowanie sygnału cyfrowego. To rozwiązanie sprawdzi się, szczególnie jeśli zakupiliście podstawowy model odtwarzacza sieciowego. Konwersja sygnału do postaci analogowej odbędzie się w osobnym urządzeniu, przeznaczonym do tego celu. Zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe wyposażone są w wyższej jakości komponenty, co wpływa na lepszą jakość odtwarzania dźwięku w systemie audio.

Odtwarzacz sieciowy Bluesound-POWERNODE

Jaki odtwarzacz sieciowy audio do 2000 zł kupić?

Użytkownicy często poszukują odtwarzaczy sieciowych w budżecie do 2000 zł. W większości przypadków będą to jednak modele z podstawową funkcjonalnością. Na tym tle wyróżnia się odtwarzacz sieciowy Yamaha WXC-50. Jest to nowoczesny odtwarzacz sieciowy audio z wbudowanym przedwzmacniaczem. Swoją funkcjonalnością opisywany model przewyższa niejedno droższe urządzenie. Yamaha WXC-50 obsługuje najpopularniejsze serwisy streamingowe, radio internetowe, a także pozwala na odtwarzanie plików zgromadzonych na dysku NAS. Urządzenie ma ponadto szereg funkcji, których próżno szukać w innych odtwarzaczach do 2000 zł. Jedną z nich jest Bluetooth Output. Dzięki niej użytkownik może wysyłać dźwięk bezpośrednio z odtwarzacza sieciowego do słuchawek Bluetooth lub głośników bezprzewodowych. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji – Yamaha MusicCast Controller. Jest ona dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Odtwarzacz jest kompatybilny z systemem multiroom. Warto o tym pamiętać, Yamaha ma niezwykle bogatą ofertę urządzeń, które mogą stać się jedną ze stref bezprzewodowego systemu wielostrefowego.

Internetowy odtwarzacz muzyki (streamer) Sonoro Maestro to amplituner hi-fi i odtwarzacz cd z funkcjami sieciowymi

Użytkownicy doceniają także odtwarzacz za jakość dźwięku. Dzięki klarownemu i dynamicznemu brzmieniu, które jest charakterystyczne dla urządzeń japońskiego producenta, odtwarzacz sieciowy Yamaha WXC-50 sprawdzi się w wielu zestawach audio. Odtwarzacz sieciowy Yamaha zdobył nagrodę EISA w kategorii najlepszy streamer z funkcją multiroom, co stanowi kolejną, niezwykle cenną rekomendację dla tego urządzenia.

Odtwarzacz sieciowy nad-m10-v2

Zastanawiasz się, jaki odtwarzacz sieciowy audio sprawdzi się w Twoim systemie? Nie jesteś pewny, czy dany model spełni oczekiwania? Pamiętaj, że przed zakupem możesz skonsultować swoją decyzję ze specjalistą z salonu Top Hi-Fi. Nie tylko doradzamy naszym klientom, lecz także prowadzimy prezentacje sprzętu oraz odsłuchy, które pozwalają poznać możliwości urządzeń. Jeśli zainteresował Cię temat odtwarzaczy strumieniowych zachęcamy Cię do lektury artykułów:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: