Kategoria

Soundbary i głośniki do telewizora

jaki soundbar wybrać

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 24

 1. Bestseller
  Dione

  Dione

  Devialet
  Soundbary
  8 999 zł
  ciemnoszary
 2. Supercena
  Panorama 3

  Panorama 3

  Bowers & Wilkins
  Soundbary
  Special Price 3 199 zł Regular Price 4 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2889 zł
  czarny
 3. Nowość
  SR-X40A

  SR-X40A

  Yamaha
  Soundbary
  As low as 2 306 zł Regular Price 2 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2128 zł
 4. Nowość
  SR-X50A

  SR-X50A

  Yamaha
  Soundbary
  As low as 3 499 zł Regular Price 4 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 5. Nowość
  SR-B30A

  SR-B30A

  Yamaha
  Soundbary
  1 649 zł
  czarny
 6. Bestseller
  SR-B40A

  SR-B40A

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 1 999 zł Regular Price 2 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2199 zł
  czarny
 7. Bowers & Wilkins Formation Bar

  Formation Bar

  Bowers & Wilkins
  Soundbary
  Special Price 5 129 zł Regular Price 5 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5129 zł
  czarny mat
 8. Arc

  Arc

  Sonos
  Soundbary
  As low as 4 699 zł
 9. Supercena
  SR-B20A

  SR-B20A

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 899 zł Regular Price 1 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 849 zł
 10. Supercena
  SR-C20A

  SR-C20A

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 799 zł Regular Price 1 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 749 zł
 11. Supercena
  YAS-108

  YAS-108

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 789 zł Regular Price 1 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1299 zł
  czarny mat
 12. YAS-109

  YAS-109

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 1 199 zł Regular Price 1 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 888 zł
 13. Supercena Bestseller
  Yamaha YAS-209

  YAS-209

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 1 276 zł Regular Price 2 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1280 zł
  czarny
 14. klang bar5 mr + sub5 basalt grey
  Special Price 6 799 zł Regular Price 7 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7999 zł
 15. Supercena
  klang bar5 mr + sub5 + 2 x klang mr1
  Special Price 8 596 zł Regular Price 11 397 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9299 zł
 16. Yamaha MusicCast Bar 40

  MusicCast Bar 40

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Special Price 1 998 zł Regular Price 2 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2299 zł
 17. Supercena
  Yamaha MusicCast Bar 400

  MusicCast Bar 400

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Special Price 2 499 zł Regular Price 3 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3299 zł
 18. Supercena
  Yamaha YAS-106

  YAS-106

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 770 zł Regular Price 1 099 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1099 zł
  czarny mat
 19. Supercena
  Yamaha YAS-207

  YAS-207

  Yamaha
  Soundbary
  Special Price 1 299 zł Regular Price 1 699 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1399 zł
 20. Supercena
  SOUND 3450

  SOUND 3450

  Vogel`s
  Soundbary
  Special Price 329 zł Regular Price 430 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 429.99 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 24

Soundbary i głośniki do telewizora

Soundbary to niezwykle wszechstronne i funkcjonalne urządzenia. Dzięki nim możemy cieszyć się odtwarzaniem wielokanałowego dźwięku przestrzennego. A wszystko to bez konieczności instalowania rozbudowanego, wieloelementowego systemu nagłośnieniowego. W zależności od naszych wymagań możemy zdecydować się na nieco inny model soundbara. Prostsze i tańsze konstrukcje obsługują wyłącznie dźwięk virtual surround poprzez system stereo. I tak zwykle przewyższa on jakością ten, zapewniany przez telewizory. Bardziej wymagający użytkownicy mogą wybierać spośród całej gamy zaawansowanych technicznie soundbarów. Są kompatybilne z rozmaitymi systemami dźwięku przestrzennego, włączając w to m.in. Dolby Atmos. Producenci wyposażają tego typu sprzęt w szereg funkcji sieciowych i multimedialnych.

Zaawansowany soundbar Devialet Dione to znakomita propozycja do słuchania muzyki i odtwarzania dźwięku

Soundbary – must have dla lepszych wrażeń dźwiękowych

Soundbar to dodatkowy głośnik do telewizora (listwa głośnikowa), charakteryzujący się szeroką obudową w kształcie prostokąta, który gwarantuje lepsze wrażenia dźwiękowe niż małych rozmiarów głośniki fabrycznie wbudowywane w odbiorniki z płaskimi ekranami. W mniejszych wnętrzach soundbar może zastąpić duże kolumny głośnikowe do telewizora, które mogłyby niepotrzebnie przytłaczać pomieszczenie.

Najpopularniejsze i najczęściej spotykane na rynku modele soundbarów to konstrukcje aktywne, a więc z wbudowanym wzmacniaczem i innymi podzespołami, jak np. przetwornik cyfrowo-analogowy czy streamer. Możesz spotkać się również z określeniem „soundbar pasywny”. Modele tego typu przypominają klasyczną kolumnę głośnikową. Ma ona jednak formę podłużnej belki i obsługuje zwykle trzy kanały audio – lewy, centralny i prawy. Soundbar pasywny wymaga jednak podłączenia do zewnętrznego urządzenia wzmacniającego sygnał audio, np. amplitunera wielokanałowego.

Innym określeniem, z jakim możesz spotkać się w wypadku soundbarów do telewizora, jest „projektor dźwięku”. Tym mianem przyjęło się nazywać najbardziej zaawansowane, wielogłośnikowe i wielokanałowe konstrukcje. Ich cechą szczególną jest to, że otaczają słuchaczy prawdziwym dźwiękiem przestrzennym, wykorzystując do tego zaledwie jedno urządzenie audio. Reprezentantem tej grupy jest np. soundbar Yamaha YSP-5600.

Soundbar bezprzewodowy

Bezprzewodowy głośnik pod telewizor to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym przede wszystkim zależy na zmniejszeniu liczby kabli. Przewody mogą bowiem niepotrzebnie szpecić pomieszczenie. Tego rodzaju głośniki do TV łączy się z lokalną siecią internetową za pomocą Wi-Fi. Rezygnacja z dodatkowych przewodów zapewnia również większą swobodę w wyborze miejsca, w których ustawisz soundbar.

YAMAHA SR-C30A to najnowszy soundbar z subwooferem w zestawie

Przewodowy głośnik do telewizora

Przewodowy głośnik do TV umożliwia podłączenie do lokalnej sieci internetowej z wykorzystaniem złącza Ethernet. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku soundbarów bezprzewodowych, możesz m.in. odtwarzać audio z serwisów streamingowych. W niektórych modelach rozwiązanie to może być dostępne po aktualizacji oprogramowania, którą można przeprowadzić przez USB lub podłączając sprzęt do Internetu.

Soundbar z Bluetooth

Jeżeli cenisz sobie funkcjonalne rozwiązania, zwróć uwagę na głośniki do telewizora z Bluetooth. Moduł Bluetooth umożliwi Ci odtwarzanie muzyki cyfrowej bezpośrednio z Twojego komputera lub smartfona, co jest przydatną opcją dla każdego melomana. Głośniki do telewizora, które pozwalają na bezprzewodowy streaming utworów muzycznych to przede wszystkim gwarancja komfortu – podczas odtwarzania nie musisz podłączać do soundbarów kolejnych przewodów, które z uwagi na długość mają ograniczony zasięg. Niektóre soundbary obsługują dwukierunkową łączność Bluetooth. Umożliwia to przesyłanie sygnału przetwarzanego przez urządzenie bezpośrednio np. do słuchawek bezprzewodowych.

Na tylnym panelu soundbara Yamaha SR-C30A znajdziemy złącze HDMI z ARC (zwrotnym kanałem audio, od ang. Audio Return Channel)

Dodatkowe głośniki do telewizora – wybierz mądrze!

Kupując głośniki do TV soundbar, warto mieć na uwadze różnorodne cechy tego typu urządzeń. Wszystko po to, aby po zakupie urządzenie jak najlepiej spełniało swoje zadanie, a jednocześnie zapewniało odpowiednie brzmienie i komfort obsługi. Na rynku znajdziesz zarówno pojedyncze soundbary, jak i zestawy głośników do telewizora, w których skład wchodzą również subwoofery, komponowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Gotowy zestaw głośników do TV to doskonała opcja dla osób, które z uwagi na brak wiedzy lub doświadczenia nie chcą samodzielnie dobierać poszczególnych komponentów układu. Pamiętaj jednak, że zestaw głośników pod telewizor nie powinien przytłaczać swoją wielkością pomieszczenia odsłuchowego. Przy wyborze soundbara zwróć uwagę na:

 • Dostępne złącza – głośnik zewnętrzny do telewizora może być wyposażany w różnego typu złącza analogowe i cyfrowe, które pozwalają im na współpracę z różnorodnym sprzętem. Na przykład soundbar Yamaha SR-B20A wyposażony jest w dwa złącza optyczne, wyjście HDMI z ARC (od ang. Audio Return Channel) i wyjście na zewnętrzny subwoofer aktywny. Soundbar ten ma również złącze USB, ale służy ono wyłącznie do aktualizacji sprzętu. W niektórych modelach soundbarów oprócz wyjścia dostępne są także wejścia HDMI oraz złącza cyfrowe koaksjalne i analogowe wejścia audio jack 3,5 mm lub 2 x RCA,
 • Sterowanie soundbarem – w zestawie z soundbarem często znajduje się pilot zdalnego sterowania. Dzięki kompatybilności z HDMI CEC podstawowe funkcje soundbara obsługującego to rozwiązanie możemy też obsługiwać za pomocą tego samego pilota, co współpracujący z nim telewizor. Modele, które mają możliwość podłączenia do Internetu lub Bluetooth, mogą być obsługiwane także za pośrednictwem smartfona lub tabletu i kompatybilnej aplikacji mobilnej.
 • Kompatybilność z systemem multiroom – Dzięki niektórym modelom soundbarów użytkownik może czerpać korzyści z obsługi systemu nagłośnienia strefowego, takiego jak np. MusicCast czy BluOS. Tego typu sprzęt może być obsługiwany zdalnie, za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji mobilnej. Rozwiązanie to obsługują np. wybrane modele soundbarów Yamaha i Bluesound. Z systemem MusicCast jest kompatybilny m.in. model MusicCast Bar 40. Z kolei system multiroom BluOS obsługuje np. model Pulse Soundbar+.
 • Wzornictwo soundbarów – przy wyborze soundbara nie bez znaczenia jest jego design. Producenci i projektanci i w tym aspekcie stają na wysokości zadania, aby oferowane przez nich modele były dopasowane pod względem wzornictwa do dostępnych obecnie na rynku telewizorów wielkoekranowych. Stąd też nie tylko róże długości listew soundbarowych, ale także różnorodna ich kolorystyka. Mimo iż niepodważalnie króluje w tym wypadku czerń, to niektóre modele dostępne są także np. w kolorze białym (np. Bluesound Pulse SOUNDBAR+).

Bluesound Pulse Soundbar+. Innowacyjny model zapewniający obsługe dźwięku High Resolution Audio i wspierający różnorodne dekodery dźwięku, w tym Dolby Atmos. Wg danych producenta model ten nie obsługuje DTS Digital Surround

Listwa głośnikowa do telewizora – kompromis jakości dźwięku i rozmiarów

Odpowiednio dobrana listwa głośnikowa, mimo swojej kompaktowej wielkości, może z powodzeniem zapewnić głębie przestrzennego brzmienia. Zaawansowane technologicznie soundbary są w stanie zagwarantować użytkownikowi wrażenia dźwiękowe, które dotychczas były dostępne wyłącznie posiadaczom rozbudowanych systemów głośnikowych. Dzięki jednemu, niewielkiemu urządzeniu możesz więc zyskać wysokiej jakości nagłośnienie do telewizora, które nie zajmie wiele miejsca w Twoim wnętrzu.

Dodatkowe głośniki do telewizora w formie soundbarów to kompromis pomiędzy jakością brzmienia oraz rozmiarem urządzeń. Wybierając tego rodzaju dodatkowe głośniki do TV, możesz w prosty sposób podnieść jakość dźwięku, nawet jeżeli nie dysponujesz dużą przestrzenią. Soundbar nie jest jednak tym samym, co kino domowe – to budżetowa opcja dla użytkowników, którzy szukają gotowego do użytku rozwiązania, bez konieczności przemeblowywania pomieszczenia. Głośniki zewnętrzne do telewizora w formie soundbarów sprawdzą się również w niewielkich wnętrzach, w których zestaw kina domowego nie byłby w stanie rozwinąć pełni swoich możliwości.

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 3 to nowoczesny soundbar obsługujący system Dolby Atmos. Pozwala na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku przestrzennego w domowym zaciszu.

Głośniki do TV w ofercie Top Hi-Fi & Video Design

Jeżeli zależy Ci na lepszych wrażeniach dźwiękowych podczas oglądania ulubionych filmów, sprawdź ofertę Top Hi-Fi & Video Design. Proponujemy Ci soundbary takich marek, jak Yamaha, Bowers & Wilkins, Devialet, Bluesound, Bang & Olufsen. Wybieraj spośród głośników do telewizora z wejściem optycznym lub HDMI, systemem łączności bezprzewodowej Wi-Fi, Bluetooth, Airplay lub Chromecast i różną liczbą kanałów. W naszym sklepie znajdziesz produkty dostępne w szerokiej rozpiętości cenowej, dzięki czemu z łatwością dopasujesz model mieszczący się w Twoim budżecie. Zapraszamy!

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Czytaj
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: