Soundbary


Soundbary

Kompaktowe kino domowe z rzeczywistym dźwiękiem surround, nawet 7.1.2-kanałowym, i to bez konieczności rozstawiania głośników? Tak, to możliwe. Soundbary, a w szczególności ich najbardziej zaawansowane odmiany – cyfrowe projektory dźwięku – otaczają słuchaczy przestrzennym brzmieniem, wykorzystując do tego zaledwie jedno urządzenie.

Soundbary to urządzenia, które dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi, głośnikom i specjalnemu układowi DSP dostarczają bardzo dobrej jakości dźwięk przestrzenny, nieosiągalny dla nowoczesnych, płaskich telewizorów. W zależności od modelu soundbary mają od dwóch do kilku głośników, a w przypadku najbardziej zaawansowanych cyfrowych projektorów dźwięku liczba ta potrafi przekroczyć nawet 40. To właśnie dzięki nim, i dzięki zaawansowanej technologii DSP, soundbary dostarczają rzeczywiste, wielokanałowe brzmienie przestrzenne. Kolejnymi zaletami soundbarów są także kompaktowa konstrukcja oraz łatwość użytkowania. Urządzenia te zajmują stosunkowo mało miejsca i są bardzo proste do podłączenia. Współpracę z telewizorem i innymi urządzeniami zazwyczaj umożliwiają złącza HDMI i optyczne. Liczba oraz rodzaj wejść i wyjść zależy od modelu soundbaru.

Najbardziej zaawansowaną konstrukcją wśród soundbarów są cyfrowe projektory dźwięku. Urządzenia te pozostają równie kompaktowe jak znacząco mniej wyrafinowane soundbary, ale przewyższają je funkcjonalnością i możliwościami. Jak przystało na zaawansowany system kina domowego, soundbary to mogą być wyposażone w funkcje i rozwiązania techniczne stosowane w amplitunerach AV, m.in. łączność bezprzewodową (Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay), najnowsze złącza HDMI, pełną obsługę 4K Ultra HD i high-res audio i funkcje sieciowe. W swojej najbardziej zaawansowanej postaci, cyfrowe projektory dźwięku umożliwiają również odtwarzanie brzmienia przestrzennego zapisanego w formatach Dolby Atmos i DTS:X, dzięki czemu dźwięk dociera do słuchaczy nie tylko z przodu i z boku, lecz także z góry.

Soundbary można łączyć nie tylko z telewizorem, ale też i z innymi urządzeniami używanymi na co dzień. Soundbar Wi-Fi i soundbar Bluetooth pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie muzyki, np. z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon i tablet, oraz komputerów. W celu uzyskania niezwykle potężnego, wypełnionego mocnym basem dźwięku, soundbary mogą współpracować z subwooferami. Wybierając model umożliwiający bezprzewodowe połączenie soundbaru/cyfrowego projektora dźwięku z subwooferem nie tylko zyskamy dynamiczne brzmienie, lecz także ułatwimy sobie instalację sprzętu w domu.

Najbogatszą ofertą tych uniwersalnych systemów kina domowego, tj. soundbarów i cyfrowych projektorów dźwięku, może pochwalić się Yamaha. Jej konstrukcje przekonują wysoką jakością brzmienia i użytecznymi rozwiązaniami, m.in. kompatybilnością z systemem MusicCast, łącznością bezprzewodową i funkcjami IntelliBeam, CEC. Na szczególną uwagę zasługują także soundbary Bowers & Wilkins oraz Bluesound, zapewniające niesamowicie wysoką jakość dźwięku.

 

Soundbary Yamaha

Porównywarka 0
Filtry
Cena
Systemy dodatkowe
Producent
System
Bezprzewodowe strumieniowanie
Subwoofer w zestawie
Dekodery dźwięku przestrzennego

Yamaha ATS-2070

Yamaha
Soundbary
1 699

ATS-2070 to przykład umiejętnego wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych w celu zapewnienia użytkownikom optymalnych warunków brzmieniowych. Soundbar z systemem DTS Virtual:X, nadający dźwiękowi trójwymiarowy charakter, Bluetooth, HDMI z obsługą formatu HDR video oraz bezprzewodowy subwoofer sprawiają, że jest to propozycja, obok której nie sposób przejść obojętnie.

1 895

Yamaha MusicCast YAS-306 to wszechstronny soundbar z rodziny MusicCast, kompatybilny z Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Układ AirSurroundX zapewnia przestrzenny dźwięk i gwarantuje wierność i naturalność brzmienia. Mocne uderzenie to zasługa wbudowanego subwoofera. 

MUSICCAST YSP-1600
Bestseller
2 549 zł
2 099

Yamaha YSP-1600 to stylowy, smukły soundbar, który dzięki technologii cyfrowej projekcji dźwięku zapewnia rzeczywisty, 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Soundbar może komunikować się poprzez Wi-Fi, Bluetooth oraz AirPlay i wyposażony jest w złącze HDMI obsługujące 4K Ultra HD i zgodne z HDCP 2.2.

MusicCast YSP-2700
Bestseller
4 695 zł
4 199

Yamaha MusicCast YSP-2700 to cyfrowy projektor dźwięku. Urządzenie współpracuje z bezprzewodowym subwooferem i obsługuje system MusicCast. Wszechstronność modelu zwiększa łączność bezprzewodowa Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth, a także liczne złącza, w tym HDMI z 4K i HDCP2.2.

MUSICCAST YSP-5600
Promocja Bestseller
7 999 zł
6 849

YSP-5600 jest najnowszym cyfrowym projektorem dźwięku firmy Yamahy. Urządzenie obsługuje najnowsze formaty dźwięku przestrzennego, Dolby Atmos i DTS:X. YSP-5600 kompatybilny jest z systemem MusicCast i pozwala odtwarzać muzykę z niemal dowolnego źródła dostępnego w domu. 

Soundbar Panorama 2
Promocja

Bowers & Wilkins Panorama 2

Bowers & Wilkins
Soundbary
8 699 zł
4 999

Panorama 2 to najnowszy soundbar Bowers & Wilkins, oferujący znakomitą jakość dźwięku oraz spektakularne, wielokanałowe efekty przestrzenne w ramach jednego, smukłego komponentu.

SRT-1500
Wyprzedaż

Yamaha SRT-1500

Yamaha
Soundbary
3 199 zł
2 499

Yamaha SRT-1500 jest systemem dźwiękowym do TV i jednocześnie elementem systemu MusicCast. Urządzenie zapewnia 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny i obsługuje pliki wysokiej rozdzielczości: wideo 4K Ultra HD i audio FLAC/WAV/AIFF. Funkcjonalność zwiększa łączność Bluetooth i AirPlay.

Prosimy o kontakt

Yamaha SRT-700

Yamaha
Soundbary
1 529

Yamaha SRT-700 to system telewizyjnego dźwięku przestrzennego. Urządzenie wykorzystuje technologię Air Surround Xtreme, która zapewnia niezwykłe brzmienie przestrzenne, oraz Bluetooth, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie muzyki oraz obsługę z poziomu aplikacji. SRT-700 gwarantuje czysty i naturalny dźwięk TV i muzyki. 

Prosimy o kontakt

Yamaha YAS-105

Yamaha
Soundbary
1 269 zł
899

Yamaha YAS-105 to soundbar, który w smukłej, nowoczesnej obudowie skrywa dwa wbudowane subwoofery i udostępnia funkcję bezprzewodowego strumieniowania muzyki poprzez Bluetooth. Urządzenie wyposażone jest w autorską technologię Air Surround Xtreme, a dzięki możliwości zawieszenia na ścianie zapewnia elastyczność podczas montażu. 

Prosimy o kontakt

Yamaha YAS-107

Yamaha
Soundbary
999 zł
799

YAS 107 - wbudowane subwoofery, system DTS Virtual: X oraz kompatybilność z technologią HDCP 2.2 oraz Bluetooth pozwalają cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem nawet, jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z wysokiej klasy audio.

Yamaha YAS-207

Yamaha
Soundbary
1 699

YAS 207 to przykład umiejętnego wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych w celu zapewnienia użytkownikom optymalnych warunków brzmieniowych. Soundbar z systemem DTS Virtual:X, nadający dźwiękowi trójwymiarowy charakter, Bluetooth, HDMI z obsługą formatu HDR video oraz bezprzewodowy subwoofer sprawiają, że jest to propozycja, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław