Marka: Devialet

Dione Opéra de Paris

12 999 zł
/ sztuka
 • Moc: 950 W RMS
 • Ilość przetworników: 17 (9 x full range + 8 x aluminium long throw)
 • Wejścia: Cyfrowe Optyczne, HDMI
 • Dekodery dźwięku przestrzennego: Dolby Digital, Dolby True HD, Dolby Digital Plus™, Dolby Atmos®

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 650 zł

Sprawdź szczegóły

Soundbar Devialet Dione Opera de Paris

Devialet Dione Opera de Paris to prestiżowa edycja wyjątkowego soundbara Dione, w której projektanci poświęcili szczególną uwagę na połączenie niepowtarzalnego wzornictwa, mocy i wysokiej jakości dźwięku przestrzennego. Podczas uatrakcyjniania stylistyki zachowane zostały wszystkie innowacyjne rozwiązania modelu Dione. Sama nazwa tego urządzenia nawiązuje do mitologicznej greckiej bogini Dione, matki Afrodyty i żony Zeusa, która pierwotnie u jego boku była władczynią świata.

Soundbar Devialet Dione Opera de Paris

Kompatybilny z Dolby Atmos

Soundbar Devialet Dione to zaawansowany system dźwięku wielokanałowego, wykorzystujący 8 kanałów audio wysokiej rozdzielczości do kreowania szerokiej sceny dźwiękowej, bogatej w trójwymiarowe efekty dźwiękowe. Przetwarza audio w standardzie 5.1.2-kanałowym. Tym samym jest kompatybilny z Dolby Atmos i obsługuje dwa „kanały wysokości”. Pozwala to zapewnić dźwięk przestrzenny, który przenosi użytkownika w trójwymiarową przestrzeń i pozwala znaleźć się niemal w centrum akcji.

Wygodna obsługa

Soundbarem można sterować z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Devialet, tej samej, która służy do obsługi głośników Phantom francuskiego producenta. Zapewnia ona dostęp do różnorodnych trybów odsłuchu, funkcji i możliwości połączeniowych, które wzbogacają wrażenia słuchowe. Za pośrednictwem aplikacji użytkownik ma także dostęp do najnowszych aktualizacji oprogramowania sprzętowego, poprawek i ulepszeń.

Soundbar Devialet Dione Opera de Paris

Oprogramowanie Devialet umożliwia ponadto strumieniowe odtwarzanie audio za pośrednictwem takich rozwiązań jak AirPlay 2, Bluetooth, Spotify Connect czy protokół UPnP. Aplikacja pozwala też użytkownikowi na precyzyjne sterowanie głośnością. Daje również dostęp do wielu ustawień soundbara, takich jak korekcja akustyki pomieszczenia czy tryb nocny, który zmniejsza intensywność odtwarzania basów. Z poziomu aplikacji możliwa jest też kontrola opóźnień sygnału audio.

W razie potrzeby, do podstawowej obsługi, możemy też wykorzystać wygodny w obsłudze panel, który znajduje się na obudowie soundbara. Z soundbarem kompatybilny jest także pilot Devialet Remote (dostępny osobno). Dzięki niemu możemy wygodnie, nie ruszając się z kanapy czy fotela, regulować głośność, sterować odtwarzaną muzyką czy wyłączyć soundbar.

17 wbudowanych przetworników

Soundbar obsługuje technikę Devialet SPACE, która wykorzystuje w pełni potencjał 17 przetworników elektroakustycznych wbudowanych w urządzenie, zapewniając m.in. możliwość przekształcenia dowolnego sygnału do wielokanałowej wersji 5.1.2-kanałowej. Dostępne są cztery tryby przetwarzania dźwięku, które można uruchomić z poziomu aplikacji Devialet. Są to:

 • Tryb Movie (Film) – zapewnia skalowanie dźwięku stereofonicznego do systemu 5.1.2-kanałowego odtwarzanego ze źródeł podłączonych przez HDMI lub złącze optyczne (tryb ten jest domyślnie włączony dla tych wejść).
 • Tryb Spatial (Przestrzenny) – również umożliwia uzyskanie 5.1.2-kanałowego dźwięku, ale przeznaczony jest dla muzyki odtwarzanej online (np. wykorzystującej AirPlay 2, Bluetooth, Spotify Connect czy UPnP).
 • Tryb Music (Muzyka) – to klasyczny tryb dźwięku stereo, bez dodatkowych efektów 3D.
 • Tryb Voice (Głos) – rozwiązanie uwydatniające sygnał mowy, które przydaje się m.in. do odtwarzania podcastów, czy programów informacyjnych.

Soundbar Devialet Dione Opera de Paris

Technika Advanced Dimensional Experience (ADE)

Soundbar Devialet Dione wyposażono w opatentowaną technikę Advanced Dimensional Experience (ADE). Rozwiązanie to łączy w sobie odpowiednie rozmieszczenie głośników w listwie soundbarowej z zaawansowanymi filtrami cyfrowymi w celu poprawy efektu trójwymiarowości dźwięku z użyciem techniki kształtowania wiązki. Technika ADE zapewnia optymalną emisję sygnału audio i odpowiednie odbicia dźwięku kanałów surround, dopasowane do sposobu wykorzystania soundbara (poziomego – ustawionego na szafce RTV lub pionowego – zamontowanego na ścianie). Z punktu widzenia słuchacza oznacza to maksymalizację efektu „zanurzenia” w dźwięku wielokanałowym, niezależnie od pozycji soundbara, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości dźwięku dookólnego.

Brzmienie dopasowane do warunków akustycznych

Urządzenie ma wbudowane cztery mikrofony, które wykorzystywane są w procesie automatycznej korekcji akustyki, dopasowującym brzmienie urządzenia do warunków akustycznych pomieszczenia, w którym jest wykorzystywane.

Rozwiązanie to uwzględnia wiele parametrów akustycznych, które mogą mieć wpływ na jakość dźwięku, takich jak kubatura pomieszczenia, umeblowanie czy sposób i miejsce montażu soundbara i jego odległość od poszczególnych ścian.

Soundbar Devialet Dione Opera de Paris

Urządzenie po przeprowadzeniu testów kalibracyjnych „inteligentnie” dostraja sygnał wyjściowy do stworzonego modelu akustycznego pomieszczenia, co pozwala uzyskać brzmienie optymalnie dopasowane do miejsca instalacji. Kalibrację można przeprowadzić w dowolnym momencie z poziomu ustawień aplikacji Devialet. Wbudowane w soundbar mikrofony używane do kalibracji można również wyłączyć, naciskając odpowiedni przycisk znajdujący się na obudowie soundbara.

Korekcja dźwięku w czasie rzeczywistym

Soundbar wyposażono również w technikę AVL (Adaptive Volume Level). W praktyce jest to przeprowadzana w czasie rzeczywistym korekcja dźwięku, która harmonizuje poziomy przetwarzanego sygnału, w zależności od odtwarzanej zawartości. Umożliwia to ujednolicenie głośności wielu dźwięków, które składają się na scenę filmową, takich jak dialogi, efekty dźwiękowe i muzyka. Pozwala to uniknąć przeskoków w głośności między zbyt cichymi a zbyt głośnymi scenami. Umożliwia też wyeliminowanie cichych lub niezrozumiałych dialogów, np. w scenach akcji czy uwypuklenie różnych dźwięków w odtwarzanej scenie. Technika AVL dostępna w soundbarze Devialet Dione pozwala na nowo odkryć magię kina w domu, bez pominięcia żadnego szczegółu.

Uniwersalna instalacja

Soundbar można zainstalować w jednej z dwóch pozycji – postawić na szafce RTV lub ¬¬– odpowiednio obracając – zamontować na ścianie, np. pod telewizorem. Urządzenie dopasowuje sposób odtwarzania dźwięku, w zależności od ustawienia. To zasługa wbudowanego żyroskopu i najnowszej techniki wirtualizacji.

W centralnym punkcie soundbara znajduje się charakterystyczny dla modelu Dione, opatentowany sferyczny element (ORB), który skrywa jeden przetwornik elektroakustyczny i dwie membrany pasywne. Sfera ORB dostosowuje swoje położenie do sposobu instalacji soundbara, obracając się o odpowiedni kąt (do 180 stopni). Dzięki temu zawsze skierowana jest frontem do słuchacza. Pod względem designu ten element soundbara nawiązuje do cenionych głośników Phantom francuskiego producenta.

Soundbar Devialet Dione Opera de Paris

Na uwagę zasługuje także tylny panel soundbara Dione, który został wyposażony w złącze HDMI z obsługą ulepszonego zwrotnego kanału audio (eARC), a także wejście optyczne audio. Dostępne jest także złącze Ethernet umożlwiające przewodowe podłączenie soundbara do Internetu.

Najważniejsze cechy soundbara Devialet Dione Opera de Paris:

 • Ekskluzywne wykończenie w złotym kolorze
 • System dźwięku: 5.1.2-kanałowy
 • Pasmo przenoszenia: 24 Hz – 21 kHz
 • Całkowita moc układu wzmacniającego: 950 W RMS
 • Poziom ciśnienia akustycznego: 101 dB SPL (dla odległości 1 m)
 • Przetworniki elektroakustyczne: 17 przetworników z magnesem neodymowym i aluminiowymi membranami, w tym 9 szerokopasmowych i 8 subwooferów o długim skoku membrany
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy: Devialet DAC zapewniający przetwarzanie w jakości 24 bit/96 kHz, wbudowany w „inteligentny” procesor Devialeta
 • Wejścia audio: 1 x HDMI 2.1 z obsługą eARC/ARC i CEC, 1 x cyfrowe optyczne audio
 • Dostępne funkcje: AirPlay 2, Spotify Connect, Bluetooth 5.0, UPnP
 • Obsługiwane kodeki Bluetooth: SBC, AAC
 • Aplikacja mobilna: współpraca z aplikacją Devialet (taka sama, jak dla głośników Phantom), regulacja głośności, kalibracja akustyki pomieszczenia, sterowanie trybami dźwięku SPACE (Film, Muzyka, Tryb przestrzenny, Głos), regularne aktualizacje
 • Łączność z Internetem: dwuzakresowe Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz), złącze Ethernet
 • Obsługiwane formaty audio: PCM/LPCM, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos
 • W zestawie kable HDMI, optyczny i zasilający, a także akcesoria do montażu naściennego
 • Wymiary (S x W x G): 1200 mm x 77 mm (88 mm wraz z kulą) x 165 mm
 • Masa: 12 kg

Specyfikacja Devialet Dione Opéra de Paris

Moc950 W RMS
Ilość przetworników17 (9 x full range + 8 x aluminium long throw)
WejściaCyfrowe Optyczne, HDMI
Dekodery dźwięku przestrzennegoDolby Digital, Dolby True HD, Dolby Digital Plus™, Dolby Atmos®
Bezprzewodowe strumieniowanieTak
Pobór mocy (standby)0,5 W
Wymiary (S x W x G) mm1200 x 77 (88 ze sferą) x 165
Waga kg12
Dostępne koloryCzarny
InneDolby Atmos®, 5.1.2; 101 dB SPL @ 1 m; 24Hz - 21kHz; AirPlay 2, Spotify Connect, BT 5.0, Wi-Fi 2.4 i 5 GHz, UPnP; SBC, AAC; kompatybilny z aplikacją Devialet;

Opinie o Devialet Dione Opéra de Paris

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: