Kategoria

Systemy mini

Audio dla minimalistów - jaki system audio mini i mikro all-in-one wybrać?

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 23

 1. Nowość
  Sonoro Meisterstuck (Gen. 2)

  Sonoro Meisterstuck (Gen. 2)

  Sonoro
  Systemy mini
  As low as 5 799 zł Regular Price 6 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6299 zł
 2. Nowość
  MusicCast 200

  MusicCast 200

  Yamaha
  Systemy mini
  As low as 2 899 zł Regular Price 3 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3399 zł
 3. Sonoro Elite 2022

  Sonoro Elite 2022

  Sonoro
  Systemy mini
  As low as 1 999 zł Regular Price 2 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1799 zł
 4. Nowość
  Sonoro Prestige

  Sonoro Prestige

  Sonoro
  Systemy mini
  As low as 3 799 zł Regular Price 4 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3199 zł
 5. OTTAVA SC-C70MK2EGK

  OTTAVA SC-C70MK2EGK

  Technics
  Systemy mini
  Special Price 4 289 zł Regular Price 4 499 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4290 zł
  czarny
 6. OTTAVA SC-C70MK2EGS

  OTTAVA SC-C70MK2EGS

  Technics
  Systemy mini
  Special Price 4 289 zł Regular Price 4 499 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4290 zł
  srebrny
 7. Nowość
  Sonoro Primus

  Sonoro Primus

  Sonoro
  Systemy mini
  Special Price 2 799 zł Regular Price 3 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2799 zł
  biały połysk
 8. MCR-B370D + Nota 240

  MCR-B370D + Nota 240

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  Special Price 2 029 zł Regular Price 2 443 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1899 zł
 9. MCR-B370D + Nota 260

  MCR-B370D + Nota 260

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  Special Price 2 249 zł Regular Price 2 747 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1999 zł
 10. MCR-B370D + LX-1

  MCR-B370D + LX-1

  Mission, Yamaha
  Systemy mini
  Special Price 2 059 zł Regular Price 2 347 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1849 zł
 11. MCR-B370D + Tesi 241

  MCR-B370D + Tesi 241

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  Special Price 2 119 zł Regular Price 2 547 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1899 zł
 12. MCR-B370D + Alpha P3

  MCR-B370D + Alpha P3

  PSB Speakers, Yamaha
  Systemy mini
  Special Price 2 348 zł Regular Price 2 598 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2399 zł
 13. Pianocraft MCR-B370D

  Pianocraft MCR-B370D

  Yamaha
  Systemy mini
  Special Price 1 699 zł Regular Price 2 099 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1769 zł
 14. Supercena
  Music System+

  Music System+

  Tivoli Audio
  Radia
  Special Price 2 222 zł Regular Price 3 295 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3295 zł
 15. Tivoli Audio Model One Digital

  Model One Digital Gen 2

  Tivoli Audio
  Tivoli Art
  Special Price 1 499 zł Regular Price 1 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1599 zł
 16. Klang s1

  Klang s1

  Loewe
  Głośniki bezprzewodowe
  Special Price 1 849 zł Regular Price 2 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2199 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 23

Systemy mini audio

Systemy mini to kompaktowe urządzenia audio, które można określić mianem konstrukcji typu „all-in-one”, czyli „wszystko w jednym”. W zestawie mają już głośniki, które – zależnie od modelu – mogą być zintegrowane z jednostką centralną systemu mini lub stanowić odrębne komponenty. Mimo niewielkich gabarytów systemy mini są bogato wyposażone i pozwalają na odtwarzanie dźwięku z wielu różnorodnych źródeł, np. odtwarzacza CD, tunera FM lub DAB+, pamięci przenośnej USB, ale także bezpośrednio z serwisów streamingowych (jeśli system mini ma możliwość Internetu przez Wi-Fi lub za pomocą złącza Ethernet). Obsługują ponadto takie funkcje i rozwiązania techniczne jak łączność Bluetooth czy AirPlay/AirPlay 2.

Urządzenia te doskonale łączą więc atrakcyjny design, funkcjonalność i dobrej jakości brzmienie. Najbardziej zaawansowane systemy mini sprawdzą się także do nagłośnienia telewizora i mogą być obsługiwane nie tylko za pomocą pilota, ale także urządzenia mobilnego. Niektóre dostępne na rynku modele są nawet kompatybilne z asystentami głosowymi. To wszystko sprawia, że systemy mini są chętnie wybierane przez użytkowników rozpoczynających swoją przygodę z dźwiękiem hi-fi, a także tych, którzy nie mają zbyt wiele przestrzeni na ustawienie sprzętu audio.

Wymagający melomani mogą zdecydować się na maksymalnie dopracowane zestawy z osobnymi, rozstawianymi kolumnami głośnikowymi. Idealnie sprawdzają się one w małych i średniej wielkości pomieszczeniach. Niektóre modele systemów mini, wyposażone w zaawansowane układy audio, swoimi możliwościami mogą konkurować z klasycznymi zestawami stereo hi-fi.

Yamaha MusicCast 200 to prawdziwy system hi fi zamknięty w kompaktowej obudowie

Klasyfikacja systemów mini

Tego typu urządzenia najprościej podzielić na:

 • Systemy mini z wbudowanymi głośnikami

 • Systemy mini z zewnętrznymi głośnikami

 • Radioodbiorniki

Systemy mini z wbudowanymi głośnikami

Jednoelementowe systemy mini są urządzeniami zajmującymi najmniej miejsca w pomieszczeniu. Ze względu na brak konieczności podłączania poszczególnych elementów stanowią dobrą propozycję dla początkujących użytkowników, poszukujących sprzętu do codziennego odtwarzania ulubionej muzyki.

Funkcjonalność takich urządzeń jest powiązana zwykle z ich ceną. W sprzedaży znaleźć można proste mini wieże, wyposażone w tuner analogowy (FM/AM) i cyfrowy (DAB+), czy wejście audio (2 x RCA lub jack 3,5 mm). Duża część systemów mini z wbudowanymi głośnikami oferuje jednak użytkownikom znacznie bardziej rozbudowaną funkcjonalność. Są to urządzenia wyposażane często w kolorowy wyświetlacz i umożliwiające odtwarzanie płyt CD. Systemy mini często mają również funkcje sieciowe. Dzięki temu użytkownicy mogą odtwarzać muzykę z najpopularniejszych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Tidal, Deezer, czy z radia internetowego.

wybierając system mini zwracajmy uwagę na konkretne funkcjonalności, na których najbardziej nam zależy

Szeroka oferta urządzeń różnych producentów sprawia, że bez trudu znaleźć można system mini z wbudowanymi głośnikami, dopasowany do potrzeb użytkownika.

Mini wieże z zewnętrznymi głośnikami

Producenci oferują również systemy mini z zewnętrznymi głośnikami (najczęściej wykorzystujące obudowy bass-reflex). Są to modele, w których głośniki znajdują się w zestawie. Użytkownik otrzymuje zatem mini wieżę gotową do użytkowania, bez konieczności dokupowania dodatkowych komponentów. W takich urządzeniach głośniki zostały odpowiednio dobrane przez producenta, dystrybutora lub sprzedawcę. Dzięki temu oferowana jakość dźwięku jest bardzo dobra.

Systemy mini z zewnętrznymi głośnikami określane są jako mini wieże. Najmniejsze urządzenia bywają nazywane mikro wieżami. Mimo niewielkich rozmiarów obudowy są one w stanie zapewnić dobrej jakości dźwięk stereo.

niezwykle popularny system mini Yamaha ma osobne kolumny głośnkowe, które rozstawione w efekcie oferując szeroką scenę

Mini wieże często oferują użytkownikom bogatą funkcjonalność w tym łączność bezprzewodową i przewodową z Internetem. Są to często urządzenia wyposażone w Wi-Fi, internetowe złącze LAN, odtwarzacz płyt CD-R/RW, magnetofon (obecnie rzadko). Część modeli oferuje złącze USB (obsługujące pamięci przenośne) oraz wejście AUX (najczęściej 2 x RCA lub też jack 3,5 mm), co niewątpliwie przyda się podczas codziennego użytkowania. Duża część producentów ma w swojej ofercie mini wieże z Bluetooth. Dzięki temu użytkownicy mogą odtwarzać dźwięk bezprzewodowo, korzystając z urządzenia mobilnego, które zwykle mają przy sobie.

Warto pamiętać, że w razie potrzeby użytkownicy mają możliwość wymiany fabrycznych głośników. Wystarczy dobrać model dopasowany pod względem mocy i impedancji do wzmacniacza znajdującego się w jednostce centralnej zakupionej mini wieży. Im większa moc wyjściowa danego sprzętu, tym większe możliwości wyboru głośników ma użytkownik.

Radioodbiorniki

Systemami mini z wbudowanymi głośnikami są też w pewnym sensie radioodbiorniki. Są to jednak urządzenia o mniejszej funkcjonalności, których podstawowym zadaniem jest odtwarzanie programów radiowych. Zależnie od modelu, podobnie zresztą jak klasyczne systemy mini, mogą zapewniać dostęp do radia analogowego (FM), cyfrowego (DAB+) i/lub internetowego.

Ze względu na niewielkie wymiary możliwe jest bezproblemowe przenoszenie radioodbiornika. Wiele modeli może być nawet zasilana bateryjnie, co pozwala na zabranie urządzenia ze sobą np. do ogrodu lub na przydomowy taras, by móc nieprzerwanie słuchać ulubionych audycji radiowych.

Radioodbiorniki to grupa urządzeń bardzo różnorodna także pod względem designu. Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziemy zarówno te stylizowane na retro, mające często drewnianą obudowę, jak i nowoczesne, a jednocześnie doskonale wyposażone radia.

Sonoro to nie tylko piękne wzornictwo, ale też designerski produkt

Systemy mini – najważniejsze cechy

Wybierając mini wieżę warto zwrócić uwagę na różnorodne cechy tego typu sprzętu audio, nie kierować się wyłącznie jego funkcjonalnością, czy też jedynie specyfikacją techniczną. Najważniejsze z nich to:

 • Moc wyjściowa. Wszystkie systemy mini mają wbudowany wzmacniacz. Sugerujemy, aby przed zakupem konkretnego modelu sprawdzić jego moc wyjściową (najczęściej podawana jest moc RMS). Najsłabsze modele dysponują mocą kilkunastu czy nawet kilku wat. Jeśli chcecie nagłośnić pomieszczenie o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych i zależy Wam na przyzwoitej jakości dźwięku, warto wybrać modele z zewnętrznymi głośnikami i wzmacniaczem o mocy minimum 30 W.  Taki system, z odpowiednio ustawionymi głośnikami, zapewni wrażenia dźwiękowe na dobrym poziomie.

 • Wyświetlacz. Mini wieża wyposażona w większą liczbę funkcji powinna mieć czytelny wyświetlacz. Znacznie upraszcza on obsługę (np. odtwarzania płyt CD) oraz w prosty sposób pozwala użytkownikowi uzyskać podstawowe informacje dotyczące poziomu głośności oraz wybranego źródła dźwięku.

 • Tuner radiowy. Duża część użytkowników regularnie słucha audycji radiowych podczas wykonywania codziennych czynności. Warto sprawdzić, jaki tuner radiowy zastosowany jest w danym modelu mini wieży. Często, oprócz radia analogowego FM, producenci oferują radio cyfrowe DAB/DAB+. Mini wieża z RDS oferuje kilka dodatkowych funkcji w radioodbiorniku. Umożliwia na przykład wyświetlanie nazwy programu radiowego.

 • Funkcje sieciowe. Część zestawów wyposażona jest w funkcje sieciowe. Obejmują one obsługę najpopularniejszych systemów streamingowych i radia internetowego. Niektóre modele umożliwiają nawet odtwarzanie dźwięku z dysku NAS. Jeśli zatem oczekujecie, że Wasza mini wieża będzie urządzeniem audio do odtwarzania muzyki ze źródeł sieciowych, warto sprawdzić przed zakupem działanie aplikacji oraz wspierane serwisy streamingowe. W tego typu mini systemach audio wygodna obsługa aplikacji muzycznych jest niezwykle ważnym elementem.

 • Obsługiwane formaty audio. Poszczególne modele różnią się formatami obsługiwanych plików audio (m.in. przez wejście USB, jeśli jest ono dostępne). Zasada jest prosta – im więcej formatów obsługuje mini wieża, tym lepiej. Polecamy sprawdzić, czy sprzęt, który zamierzacie kupić, odtwarza np. formaty takie jak: WAV czy FLAC.

 • Przydatne złącza. Warto sprawdzić, w jakie złącza wyposażona została mini wieża. Port USB, czytnik kart pamięci, złącze Aux (2 x RCA lub jack 3,5 mm), czy wyjście słuchawkowe na pewno przyda się każdemu użytkownikowi, znacznie zwiększając funkcjonalność zestawu audio.

 • Obsługa multiroom. Producenci coraz chętniej wzbogacają swoje modele także o możliwość pracy w ramach systemu multiroom, dzięki czemu również systemy mini mogą brać udział w nagłośnieniu kilku pomieszczeń, a nawet całego domu.

 • Dodatkowe funkcje. Niektóre mini wieże wyposażone są w ciekawe funkcje, które przydają się podczas codziennej eksploatacji. Warto tutaj wymienić między innymi budzik czy equalizer, który pozwala dopasować brzmienie odtwarzanego dźwięku do własnych preferencji.

Sonoro - najniższa cena urządzenia w Top Hi-Fi, nagradzany zestaw D-o odtwarzania muzyki

Zalety systemów mini

Systemy mini pozwalają poczuć  namiastkę dźwięku w hi-fi w niewielkiej obudowie. Początkujący użytkownicy, którzy nie dysponują odpowiednim budżetem na zakup wysokiej klasy sprzętu stereo, mogą dzięki mini i mikro wieżom rozpocząć przygodę z dobrej jakości dźwiękiem.

Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary obudowy mini wieże sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, w których nie ma dużo miejsca na sprzęt audio. Co ważne, mniejszy rozmiar przetworników elektroakustycznych sprawi, że bas w niewielkim pokoju nie będzie dudniący.

Użytkownik za rozsądne pieniądze otrzymuje zatem sprzęt idealny do nagłośnienia pomieszczeń o powierzchni do kilkunastu metrów kwadratowych.

Warto dodać, że część zestawów, mimo niewielkiej obudowy, imponuje funkcjonalnością i wysoką jakością dźwięku. Dobrym przykładem świetnie brzmiących systemów mini są modele takich marek jak Yamaha czy Sonoro. Te niewielkie urządzenia, zależności od modelu, wyposażone są w odtwarzacz CD-R/RW, moduł Bluetooth, funkcje sieciowe, czy radio internetowe.

Warto także pamiętać, że zestawy mini, szczególnie te z wbudowanymi głośnikami, możemy zaliczyć do przenośnego sprzętu audio. Jeśli zatem będziesz potrzebował z wykorzystaniem systemu mini odtworzyć muzykę w innym pomieszczeniu, zrobisz to z łatwością.

Producenci oferują mini wieże o stylowym klasycznym lub nowoczesnym wyglądzie. Ten niewielki sprzęt może zatem stanowić ciekawy element wystroju wnętrza.

Systemy mini w jednej obudowie mają wbudowanych wiele przydatnych funkcji, np. radio internetowe

Systemy mini – pytania i odpowiedzi (FAQ)

Mini wieża – jak ustawić ją w pomieszczeniu?

Jeśli posiadasz podstawowy model systemu mini z wbudowanym jednym, szerokopasmowym głośnikiem, to w tym przypadku ustawienie sprzętu nie będzie odgrywało dużej roli. Jeżeli jednak masz mini wieżę z osobnymi głośnikami, powinieneś zadbać o właściwe, symetryczne ich ustawienie. Najlepiej, aby odległości od miejsca, z którego słuchasz muzyki do głośników oraz odległość między głośnikami, tworzyły trójkąt równoboczny. Dystans między prawym i lewym kanałem (głośnikiem) zależy oczywiście od wielkości i kształtu pomieszczenia.

Jak podłączyć mini wieżę do telewizora?

Większość modeli wyposażona jest w złącze optyczne. Potrzebujesz więc jedynie kabla optycznego, którym połączysz telewizor z mini wieżą. Jako źródło dźwięku w mini wieży należy wówczas wybrać wejście optyczne.

Jeśli planujesz zakup mini wieży lub inne go systemu mini, zachęcamy Cię do odwiedzenia wybranego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści pomogą wybrać sprzęt zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Podczas wizyty odpowiemy także na wszelkie pytania związane z oferowanym sprzętem. Aby zapoznać się z urządzeniami dostępnymi w naszej ofercie, możesz także skorzystać z naszej strony internetowej www.tophifi.pl.

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Czytaj
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla poczatkujących i dla zaawansowanych? Poradnik Top Hi-Fi
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: