Kategoria

Przewody HDMI

(32 produkty)

HDMI jest jednym z najczęściej stosowanych interkonektów w domowych systemach audio-wideo. Pozwala na przesyłanie dźwięku oraz obrazu w formie cyfrowej, w jakości HD i znacznie wyższej. Właściwy dobór przewodu HDMI do systemu pozwoli użytkownikom cieszyć się doskonałą jakością dźwięku i obrazu w wysokiej rozdzielczości. Osoby wykorzystujące w swoim systemie audio odtwarzacz Blu-ray, dekoder telewizji cyfrowej, czy zewnętrzny dysków z filmami, oczekują dźwięku i obrazu w bardzo dobrej jakości. Zastosowany odpowiedni kabel HDMI zapewni w tym wypadku bezstratny przekaz sygnału cyfrowego o odpowiednich parametrach. W ostatnich latach wprowadzono bowiem wiele nowych technologii oraz standardów kolorów. Pozwalają one uzyskać jakość cyfrowego obrazu oraz dźwięku, która jeszcze kilka lat temu była nieosiągalna.

Jaki przewód HDMI wybrać

Rodzaje kabli HDMI ze względu na typ wtyku

W sprzedaży dostępne są kable HDMI z kilkoma rodzajami wtyków. Oprócz najpopularniejszego, oznaczonego jako A, dostępne są także przewody mini oraz micro.

 • HDMI z wtykiem A (Standard)
 • HDMI z wtykiem C (mini HDMI)
 • HDMI z wtykiem D (mikro HDMI)

HDMI z wtykiem A

Jest to najpopularniejszy rodzaj przewodu. Z tego względu zamiast oznaczenia literowego często można spotkać się z określeniem „Standard”. HDMI A stosuje się w telewizorach, dekoderach, amplitunerach czy konsolach. Z wykorzystaniem tego standardu połączysz także telewizor z odtwarzaczem Blu-ray. Szerokość wtyku wynosi 13,9 mm, natomiast wysokość 4,5 mm. Złącze tego typu, niezależnie od standardu, zawsze ma 19 pinów.

HDMI z wtykiem C

HDMI z wtykiem C określane jest jako mini HDMI. Ze względu na mniejszy rozmiar stosowane jest głównie w urządzeniach, w których nie ma miejsca na wykorzystanie złącza typu A. Port HDMI C znajdziecie zatem np. w aparatach cyfrowych.

HDMI z wtykiem D

Ten typ wtyku ma najmniejszy rozmiar. Jego szerokość wynosi 5,83 mm, a wysokość 2,2 mm. Przewód HDMI z wtykiem D potoczenie określany jest jako mikro HDMI. Warto pamiętać, że kable HDMI tego typu mają ograniczoną przepustowość. Stosowane są w niewielkich urządzeniach, np. kamerach przenośnych, czy smartfonach.

Rodzaje przewodów ze względu na standard HDMI

Warto zaznaczyć, że określenie HDMI oznacza nie tylko rodzaj przewodu, ale także typ interfejsu (ang. High Definition Multimedia Interface).

Wersja standardu HDMI decyduje o  przepustowości oraz dodatkowych funkcjach obsługiwanych przez kabel. Aby właściwie wybrać typ kabla, należy znać najważniejsze dane i dodatkowe funkcje poszczególnych wersji standardu HDMI.

 • HDMI 1.0
 • HDMI 1.3
 • HDMI 1.4
 • HDMI 2.0b
 • HDMI 2.1

HDMI 1.0

W 2000 r. opracowano pierwszy standard HDMI, oznaczony jako 1.0. Umożliwiał on przesyłanie sygnału wideo w rozdzielczości Full HD oraz obsługiwał funkcję CEC.

HDMI 1.3

Standard HDMI 1.3 wprowadził sporo ulepszeń. Wzrosła maksymalna rozdzielczość obrazu, która wynosiła odtąd 2560×1600p przy 75 klatkach na sekundę. Głębia koloru wzrosła do 48 bitów. Wprowadzono także wiele dodatkowych funkcji, wśród których należy wymienić synchronizację audio-wideo, poprawiającą komfort oglądania. Dodano również obsługę standardu kolorów Deep Colour. Co więcej, standard HDMI 1.3 pozwala na przesyłanie kodeków dźwięku wielokanałowego: Dolby True HD oraz DTS-HD Master Audio.

HDMI 1.4

W 2009 r. wprowadzono nową specyfikację 1.4, która wniosła kilka znaczących nowości. W ciągu dwóch kolejnych lat powstały dwie wersje tego standardu: HDMI 1.4a oraz HDMI 1.4b.

W tym artykule wszystkie wprowadzone nowości sklasyfikowaliśmy do standardu HDMI 1.4, gdyż tak oznaczają swoje produkty producenci kabli HDMI.   

Najważniejszą zmianą było wprowadzenie obsługi rozdzielczości 4K. Częstotliwość odświeżania była jednak ograniczona do 24 kl./s. Maksymalna przepustowość wzrosła do 10.2 Gbit/s. W HDMI 1.4 dodano obsługę Ethernet, dzięki czemu użytkownicy mogą udostępniać zasoby sieci Internet pomiędzy urządzeniami połączonymi przewodowo.

Ważną nowością było dodanie ARC, czyli zwrotnego kanału audio. Funkcja ta pozwala na przesyłanie dźwięku np. z telewizora do amplitunera (dotąd sygnał mógł być przesyłany w jednym kierunku), co eliminuje konieczność podłączania dodatkowego kabla do przesyłu sygnału audio.

HDMI 2.0b

W 2016 wprowadzono wersję HDMI 2.0b, która stanowiła rozwinięcie standardu HDMI 2.0. Przepustowość kabli HDMI 2.0b pozwala na przesyłanie sygnału w rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli) z częstotliwością odświeżania 60 kl./s. Zwiększono także gamę obsługiwanych standardów kolorów o HDR, 4:4:4, BT2020. Pozwoliło to uzyskać obraz cechujący się większym współczynnikiem kontrastu oraz bardziej naturalnym odwzorowaniem barw. Wprowadzenie HDMI 2.0b pozwoliło więc użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości transmisji sygnału w rozdzielczości 4K.

HDMI 2.1

Standard HDMI 2.1 pozwolił na wzrost przepustowości sygnału do 48 Gb/s. Warto pamiętać, że poprzednia specyfikacja 2.0b ograniczała przepustowość do 16 Gb/s. Dzięki temu użytkownicy mogą odtwarzać obraz w rozdzielczości 10K (10240 x 4320 pikseli) z częstotliwością odświeżania 120 klatek na sekundę.

Ponadto, standardowy HDMI 2.1 obsługuje dynamiczny HDR w rozdzielczości 4K i 120 klatkach sekundę oraz 8K przy 60 klatkach. Dzięki temu telewizor dostosowuje poziom jasności i kontrastu w czasie rzeczywistym, tak jak ma to miejsce w formatach Dolby Vision i HDR10+. Oprócz tego, przewody zgodne ze specyfikacją HDMI 2.1 obsługują także poniższe funkcje:

 • eARC. Funkcja eARC (ang. Enhanced Audio Return Channel) stanowi ulepszenie opisanego już ARC, czyli zwrotnego kanału audio. Nowością jest obsługa najnowszych formatów audio w rozdzielczości do 24-bit/192 kHz, nieskompresowanego dźwięku wielokanałowego 5.1 i 7.1, a także skompresowanego dźwięku 32-kanałowego.
 • VRR. Zmienna częstotliwość odświeżania (ang. Variable Refresh Rate) pozwala na dopasowanie częstotliwości odświeżania telewizora w czasie rzeczywistym, w zależności od dynamiki obrazu prezentowanego na ekranie. Ma to szczególne znaczenie w grach, ponieważ liczba klatek na sekundę jest zależna od informacji przetwarzanych w danym momencie. Dynamiczne fragmenty wymagają częstszego odświeżania obrazu. Funkcja VRR eliminuje efekt zacinania się obrazu oraz zapobiega niepożądanym przeskokom na ekranie podczas zmian częstotliwości odświeżania obrazu.
 • ALLM. Dzięki tej funkcji (ang. Auto Low Latency Mode) telewizor po wykryciu konsoli automatycznie przełącza się na  tryb z niskimi opóźnieniami. Użytkownik może więc cieszyć się płynnym obrazem, bez jakichkolwiek ingerencji w ustawienia TV.  
 • QMS. Szybkie przełączanie mediów (ang. Quick Media Switching) zapobiega pojawianiu się czarnego ekranu podczas przełączania odtwarzanych źródeł, poprawiając tym samym komfort użytkowania sprzętu.  
 • QFT. Jest to technologia przyspieszająca transmisję sygnału ze źródła do odbiornika (ang. Quick Frame Transport), czego efektem jest zauważalne zmniejszenie opóźnień. To rozwiązanie stworzone zostało z myślą o graczach. Podczas przekazywania sygnału z procesora konsoli znaczenie mają milisekundy. Wyeliminowanie tych opóźnień zdecydowanie podnosi komfort grania.

Zalety przewodów HDMI

Kabel HDMI jest najbardziej uniwersalnym interkonektem wykorzystywanym we współczesnym sprzęcie audio i wideo. Do jego najważniejszych zalet należy możliwość przesyłu jednym kablem cyfrowego sygnału audio i wideo. Pozwala to zmniejszyć ilość przewodów.

Obowiązująca obecnie specyfikacja standardu HDMI 2.1 obsługuje wszystkie standardy kolorów oraz rozdzielczość obrazu nawet do 10K. Kable HDMI umożliwiają także przesyłanie dźwięku wielokanałowego we wszystkich najpopularniejszych formatach. Jest to więc najlepszy sposób na podłączenie telewizora czy projektora z amplitunerem kina domowego.

Niezależnie od tego, z jakich urządzeń składa się Wasz system, możecie mieć pewność, że przesyłany tym kablem sygnał zachowa pożądaną jakość obrazu i dźwięku. Co ważne, dla większości sprzętu wystarczające okazują się parametry HDMI 2.0b.

Przewody HDMI są bardzo popularne. Użytkownicy mogą więc wybrać modele dopasowane pod względem długości, ceny i innych parametrów z bogatej oferty producentów. Specyfikacja przewodów HDMI podlega jednak ciągłej aktualizacji. W nowych standardach interfejsu HDMI implementowane są funkcje i technologie stosowane w najnowszym sprzęcie. Należy zaznaczyć, że standard HDMI jest kompatybilny wstecz. Oznacza to, że wszystkie kable w nowszym standardzie obsługują funkcje wykorzystywane we wcześniejszych wersjach standardu.

Najważniejsze cechy przewodów HDMI

Zdecydowaną większość informacji dotyczących najważniejszych cech przewodów HDMI określa jego standard. Informuje on użytkownika o maksymalnej przepustowości, obsługiwanych standardach kolorów oraz dodatkowych funkcjach, np. ARC. Istnieje jednak kilka cech, ważnych z punktu widzenia użytkownika, które nie zależą od standardu. Są to parametry techniczne, które wpływają na jakość sygnału. Przed wyborem konkretnego modelu warto przeanalizować konkretne modele pod tym kątem. Dzięki temu świadomie wybierzecie właściwy model kabla HDMI.

 • Przepustowość. Informacja na temat standardu kabla HDMI znajduje się na opakowaniu przewodu oraz w specyfikacji technicznej produktu. Dzięki temu użytkownik może poznać informację o maksymalnej przepustowości danego modelu. Producenci wprowadzili jednak dodatkowe określenia, które defniują nie tylko przepływ sygnału, ale także precyzują, jakie dane mogą być przesyłane przez poszczególne kable HDMI. Będzie to dla użytkownika cenna wskazówka przed zakupem konkretnego modelu.
 1. Standard HDMI – przepustowość takiego przewodu wynosi 5 Gbit/s, rozdzielczość 720p i 1080i;
 2. Standard HDMI with Ethernet – obsługuje rozdzielczość 1080p oraz funkcje sieciowe;
 3. High Speed HDMI – przepustowość wynosi do 10 Gbit/s, maksymalna rozdzielczość 4K;
 4. High Speed HDMI with Ethernet – obsługuje rozdzielczość 4K, Deep Color, 3D;
 5. Premium High Speed HDMI – maksymalna przepustowość wynosi 18 Gbit/s, obsługuje rozdzielczość 4K UltraHD przy 60 klatkach. Zgodność ze standardami kolorów: HDR, BT.2020, 4:4:4
 6. Premium High Speed HDMI with Ethernet – ulepszona wersja rozwiązania High Speed with Ethernet obsługuje rozdzielczości 720p, 1080i, 1080p, 4K przy 60Hz. Zapewnia zgodność ze standardami kolorów HDR, 3D, Deep Colour. Wspiera funkcje sieciowe;
 7. Ultra High Speed HDMI – HDMI High Speed w wersji Ultra to standard zgodny z rygorystyczną specyfikacją w celu zapewnienia obsługi wszystkich funkcji HDMI 2.1. Maksymalna przepustowość wynosi 48 Gbit/s. Zapewnia rozdzielczość obrazu 8k przy 60 klatkach i 4K przy 120 klatkach. Gwarantuje wyjątkowo niski poziom zakłóceń.
 • Materiał przewodnika. Dobrej jakości przewody HDMI wykonane są najczęściej z miedzi beztlenowej OFC, która cechuje się dobrym przewodnictwem elektrycznym. W ofercie niektórych producentów znajdują się modele, w których żyły wykonano z miedzi posrebrzanej. Warto je wybrać, jeśli posiadacie dobrej klasy system audio. Dzięki temu będziecie pewni, że standardowe HDMI nie będzie słabym punktem całego systemu, mogącym negatywnie wpłynąć na jakość dźwięku i obrazu. Niektórzy producenci, np. Audioquest, oferują bezkompromisowe modele kabli HDMI, w których przewodnik wykonany jest ze srebra. Ten metal cechuje się najwyższą przewodnością elektryczną, zapewniając maksymalną czystość sygnału.
 • Ekranowanie. Ekranowanie stanowi zabezpieczenie przed przedostawaniem się niepożądanych zakłóceń elektromagnetycznych. Obecność folii ekranującej jest szczególnie istotna także w kablach cyfrowych, które przenoszą sygnał o taktowaniu wynoszącym kilkaset megaherców. Jeśli zatem zależy Wam na jakości i stabilności obrazu, warto wybrać kabel HDMI z gęstym ekranowaniem. Materiał wykorzystywany do tego celu różni się w zależności od producenta. Często stosowana jest folia aluminiowa. Radzimy także, aby zwrócić uwagę na sposób ekranowania. Najlepszy efekt daje osobne ekranowanie każdej żyły. Dzięki temu poszczególne piny, przenoszące odmienny  typ sygnału, są mniej narażone na wewnętrzne interferencje. Folia ekranująca powinna oplatać także cały kabel, co zmniejszy ryzyko przedostawania się zakłóceń radiowych pochodzących z sieci Wi-Fi, czy telefonów komórkowych.
 • Sposób transmisji sygnału. Zdecydowana większość przewodów HDMI, o długości nieprzekraczającej 10 metrów są konstrukcjami pasywnymi. Płynący w nich sygnał nie jest wzmacniany. Powyżej tej długości najczęściej spotykane są kable HDMI aktywne. Takie modele wyposażone są w układy elektroniczne, których celem jest wzmocnienie sygnału oraz jego korekcja. Wszystkie kable aktywne są kierunkowe, ze względu na obecność układu elektronicznego wzmacniającego sygnał po stronie odbiornika. Właściwy kierunek podłączenia przewodu HDMI wyznacza strzałka znajdująca się na wtykach.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 32

 • z 2
 1. Bestseller
  HDMI 48G Pearl

  HDMI 48G Pearl

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 169 zł Regular Price 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 149 zł
 2. Supercena
  HDMI 48G Forest

  HDMI 48G Forest

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 279 zł Regular Price 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 199 zł
 3. Supercena
  HDMI 18G Blueberry

  HDMI 18G Blueberry

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 129 zł Regular Price 139 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 129 zł
 4. Supercena
  HDMI 48G Cinnamon

  HDMI 48G Cinnamon

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 499 zł Regular Price 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 499 zł
 5. Supercena
  HDMI Vodka 5m

  HDMI Vodka 5m

  Audioquest
  Przewody HDMI
  Special Price 899 zł Regular Price 3 499 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 799 zł
  niebieski
 6. HDMI 48G Carbon

  HDMI 48G Carbon

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 779 zł Regular Price 849 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 779 zł
 7. Supercena
  HD Ultra 2

  HD Ultra 2 1.5m

  RealCable
  Przewody HDMI
  Special Price 99 zł Regular Price 199 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 99 zł
 8. HDMI Optical 18G Root Beer

  HDMI Optical 18G Root Beer

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 2 899 zł
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1999 zł
 9. Supercena
  HDMI 48G E-ARC Thunderbird

  HDMI 48G E-ARC Thunderbird

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 2 599 zł Regular Price 3 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1599 zł
 10. Supercena
  HDMI 48G Vodka

  HDMI 48G Vodka

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 3 199 zł Regular Price 3 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1599 zł
 11. HDMI 48G FireBird

  HDMI 48G FireBird

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 8 099 zł Regular Price 8 599 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5799 zł
 12. Supercena
  AudioQuest HDMI 18G Pearl Active

  HDMI 18G Pearl Active

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 999 zł Regular Price 1 399 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 899 zł
 13. Supercena
  HDMI Vodka 8m

  HDMI Vodka 8m

  Audioquest
  Przewody HDMI
  Special Price 1 999 zł Regular Price 4 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1499 zł
  niebieski
 14. HDMI Optical 48G Cherry Cola

  HDMI Optical 48G Cherry Cola

  Audioquest
  Przewody HDMI
  As low as 4 499 zł Regular Price 4 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4699 zł
 15. Supercena
  HDMI Cinnamon 3m

  HDMI Cinnamon 3m

  Audioquest
  Przewody HDMI
  Special Price 99 zł Regular Price 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 99 zł
  wiśnia ciemna2
 16. HDMI Forest 2m

  HDMI Forest 2m

  Audioquest
  Przewody HDMI
  320 zł
  wiśnia ciemna2
 17. HDMI 48G Dragon

  HDMI 48G Dragon

  Audioquest
  Przewody HDMI
  Special Price 9 999 zł Regular Price 10 999 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9799 zł
 18. HDMI 48G E-ARC Dragon

  HDMI 48G E-ARC Dragon

  Audioquest
  Przewody HDMI
  Special Price 4 999 zł Regular Price 5 299 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4199 zł
 19. HDMI 48G E-ARC Vodka

  HDMI 48G E-ARC Vodka

  Audioquest
  Przewody HDMI
  Special Price 989 zł Regular Price 1 049 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 689 zł
 20. HDMI Optical 18G Cherry Cola

  HDMI Optical 18G Cherry Cola

  Audioquest
  Przewody HDMI
  Special Price 3 599 zł Regular Price 3 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3799 zł
 21. HDMI 18G Forest

  HDMI 18G Forest

  Audioquest
  Przewody HDMI
  Special Price 1 699 zł Regular Price 1 799 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1399 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 32

 • z 2

Jak wybrać odpowiedni kabel HDMI?

Mamy świadomość tego, że początkujący użytkownicy mogą być nieco przytłoczeni mnogością pojęć oraz informacji związanych z przewodami HDMI. Wbrew pozorom jego wybór nie jest jednak trudny. Przed podjęciem decyzji warto jednak dokładnie określić, jakie jest jego przeznaczenie. Chodzi o informacje dotyczące urządzeń, jakie zamierzacie podłączyć, parametrów przesyłanego sygnału oraz długości kabla.

Znając powyższe informacje, będziecie już wiedzieć, jaki standard kabla będzie odpowiedni. Jeśli chcecie połączyć telewizor czy projektor w rozdzielczości 4K z amplitunerem kina domowego, powinien to być kabel HDMI o specyfikacji 2.0b lub 2.1. Jego przepustowość pozwala przesyłać dane o odpowiedniej rozdzielczości. Jeśli zamierzacie podłączyć starsze urządzenie, nie wymagające dużej rozdzielczości, np. projektor, czy monitor wyświetlający obraz Full HD, wystarczy przewód HDMI obsługujący standard 1.4, który można zakupić w przystępnej cenie.

HDMI Audioquest Cinnamon 48

Długość przewodu w przypadku połączeń cyfrowych ma duże znaczenie. Dlatego warto zadbać o to, by nie kupować przewodu HDMI ze zbędnym zapasem. Teoretycznie wszystkie kable powinny zachować określaną przez producenta przepustowość do 15 metrów. W praktyce okazuje się jednak, że im większa długość kabla, tym częstsze są problemy z przepustowością. Dlatego decydując się na kabel pasywny, starajcie się wybierać modele o długości nieprzekraczającej 10 metrów. Na takiej odległości zazwyczaj nie występują problemy związane z ograniczeniem przepustowości.

Jeśli zamierzacie przesyłać sygnał na odległość większą niż 15 metrów, niezbędny będzie aktywny kabel HDMI, wyposażony we wbudowany wzmacniacz sygnału. Takie modele są droższe ze względu na wbudowane układy elektroniczne, odpowiedzialne za wzmacnianie sygnału. Zyskacie jednak pewność, że taki przewód HDMI będzie spełniał wszystkie parametry dotyczące przesyłanego sygnału.

Kabel HDMI Audioquest Cinnamon 48 Ultra High Speed

Co to jest HDCP?

Pojęcie HDCP pojawia się w specyfikacji wielu urządzeń wyposażonych w złącza HDMI. Jest to protokół stworzony w celu ochrony danych cyfrowych przed kopiowaniem. Zasada jego działania opiera się na uwierzytelnianiu sygnału przesyłanego pomiędzy urządzeniami. Pozytywne zakończenie tego procesu pozwala na odtwarzanie materiału w wysokiej rozdzielczości. Obecność protokołu HDCP jest zatem niezbędna we wszystkich urządzeniach multimedialnych, których zadaniem jest odtwarzanie materiału audio-wideo w wysokiej rozdzielczości.

HDMI Audioquest Ocean, HDMI High Speed

Jaka jest różnica między przewodem HDMI i DisplayPort?

Kable HDMI i DisplayPort mają wiele wspólnych cech. Służą do przesyłania sygnału audio i wideo w formie cyfrowej. Obydwa doczekały się kilku generacji, które były odpowiedzią na rosnącą popularność odtwarzania multimediów w wysokiej rozdzielczości. HDMI 2.0b oraz DisplayPort 1.4 cechują się dużą przepustowością, umożliwiającą odtwarzanie materiału wideo w rozdzielczości 4K. W przypadku pierwszego standardu wynosi ona 14 Gbit/s, drugi oferuje bitrate 25,92 Gbit/s.

Na rynku dostępne są kable HDMI Audioquest Forest 48

Istnieją jednak pewne różnice, które wpływają na przeznaczenie obu przewodów. Po pierwsze, pasywny kabel HDMI lepiej radzi sobie podczas przesyłania sygnału na odległość większą niż 2 m w stosunku do DisplayPort. Ponadto, HDMI jest najczęściej spotykany w sprzęcie audio. W to złącze wyposażone są wszystkie telewizory, amplitunery kina domowego, odtwarzacze Blu-ray.

DisplayPort, ze względu na wyższą częstotliwość odświeżania, częściej stosowany jest sprzęcie komputerowym. Ten typ kabla będzie więc odpowiedni np. do podłączenia monitora w komputerze.

Kabel HDMI Audioquest Vodka 48

Zastanawiasz się, jaki kabel HDMI wybrać? Jaki model sprawdzi się w Twoim systemie audio? Chcesz zasięgnąć porady dotyczącej konkretnego modelu kabla? Zachęcamy do odwiedzenia jednego z salonów sieci Top Hi-Fi. Nasi specjaliści pomogą wybrać Wam odpowiedni model kabla, a także odpowiedzą na wszelkie pytania. Zachęcamy także do przeczytania naszych artykułów, które w przystępny sposób opisują zagadnienia związane z przewodami HDMI:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: