Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Przewód HDMI 48G Cinnamon

Wielu producentów przewodów HDMI wychodzi z założenia, że najważniejsza jest rozdzielczość 8K oraz funkcje wideo i dla graczy. Projektanci z firmy AudioQuest uznali, że dźwięk to kluczowa sprawa i w swoich kablach z serii 48 oraz eARC-Priority główny nacisk położyli właśnie na jego jakość.

Dla przewodów HDMI o przepustowości na poziomie 48 Gb/s konieczna jest wyższa precyzja wykonania i ściślejsza tolerancja. Stąd też wykorzystywane przez firmę AudioQuest elementy i rozwiązania techniczne są obecnie tak samo ważne, jak dotychczas.

W kablu Cinnamon 48 zastosowano przewodniki z miedzi platerowanej srebrem 1,25%, które w celu skutecznego rozpraszania zakłóceń radiowych są kontrolowane kierunkowo. Ponadto cztery pary FRL + eARC umieszczono w metalowej osłonie – wszystko po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność rozpraszania szumów.

Audioquest HDMI 48G Cinnamon

Przepustowość 48 Gb/s

Przewody HDMI AudioQuest 48 są w stanie przesyłać nawet profesjonalne wideo Ultra-HD 10K. Aby umożliwić transfer na poziomie 48 Gb/s, inżynierowie sięgnęli po cztery zbalansowane pary audio/wideo o przepustowości 12 Gb/s każda. Dokładność i rygorystyczna tolerancja – cechy wymagane podczas produkcji kabli HDMI o przepustowości 48 Gb/s – oznaczają, że wiele sprawdzonych elementów i technik firmy AudioQuest są ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Wideo w rozdzielczości do aż 10K

Kable HDMI z najnowszej serii 48 mogą pochwalić się przepustowością, która pozwala przesyłać materiały wideo w rozdzielczości do aż 10K. Modele te wyróżniają się również rozdzielczością/częstotliwością odświeżania do 8K/60 i 4K/120. Wszystkie przewody HDMI z serii 48 są kompatybilne wstecz i obsługują obecne wyświetlacze 4K.

Najwyższa wydajność

Aby zwiększyć efektywność rozpraszania zakłóceń konstruktorzy marki AudioQuest wykorzystali w swoich kablach HDMI przewodniki z miedzi długoziarnistej (LGC) pokrywane grubą warstwą srebra. Wysoka jakość metalu na zewnętrznej stronie przewodnika zwiększa ogólną wydajność. Zastosowane rozwiązanie to niezwykle opłacalny sposób na zmaksymalizowanie efektywności cyfrowego kabla. W modelu Cinnamon 48 znalazły się przewodniki z posrebrzanej (1,25%) miedzi.

Audioquest HDMI 48G Cinnamon

Skuteczne rozpraszanie zakłóceń

Klasyczne „100-procentowe ekranowanie” nie pozwala na pełne zabezpieczenie przed efektami coraz częstszego promieniowania Wi-Fi, komórkowego i satelitarnego. Wszystkie 19 przetworników w przewodach firmy AudioQuest wykorzystuje kontrolowaną kierunkowość, minimalizując pogarszające wydajność zakłócenia radiowe i kierujące je z dala od czułych obwodów. W przypadku rozpraszania zakłóceń na poziomie 2 warstwę metalu umieszczono wokół czterech par FRL + eARC, co jeszcze bardziej zwiększa skuteczność rozpraszania zakłóceń.

Doskonałe materiały

Ponieważ dźwięk ma znaczenie, przewodniki eARC w kablach HDMI z serii 48 wykorzystują te same znakomite materiały, kontrolowane kierunkowo przewodniki i techniki rozpraszania zakłóceń co główne pary przesyłające sygnał AV. W kablach AudioQuest eARC-Priority główne pary danych AV mają wydajność na poziomie modelu Cinnamon (Forest 48 lite srebro 0,5% + Carbon i Vodka 48 poziom 3 rozpraszania zakłóceń), podczas gdy para danych eARC wykorzystuje te same zaawansowane elementy konstrukcyjne, co ich odpowiedniki z serii 48. Kanał zwrotny audio, ARC (ang. Audio Return Channel), przesyła dźwięk z telewizora do soundbaru lub amplitunera AV, upraszczając i zwiększając elastyczność całego systemu. Dotychczasowe korzystając z ARC można było przesyłać najwyżej stratny (skompresowany) 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Dzisiejszy sprzęt HDMI 2.1 obsługuje ulepszony kanał zwrotny audio (eARC), który znacznie zwiększa cyfrową przepustowość, aby obsłużyć nieskompresowany i bezstratny wielokanałowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości, wliczając Dolby TrueHD i Atmos oraz DTS-HD Master Audio i DTS:X.

 

 

RodzajCyfrowe
CyfroweHDMI
ProfilOkrągły
Materiał przewodnikaMiedź
Inne48Gbps bandwidth; 10K, 8K/60 i 4K/120; 1.25% Silver-Plated Copper Conductors (HDMI); eARC: 1.25% Silver + Level-2 Noise Dissipation

Inne

Marka: Audioquest

HDMI 48G Cinnamon

As low as 549 zł
/ sztuka
  • Rodzaj: Cyfrowe
  • Cyfrowe: HDMI
  • Profil: Okrągły
  • Materiał przewodnika: Miedź

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 27 zł

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: