Przetworniki C/A


Przetwornik cyfrowo-analogowy, określany również jako DAC (z ang.: Digital to Analog Converter), to obecnie jeden z najważniejszych elementów systemu hi-fi. Dominacja cyfrowych formatów sprawia, że po urządzenia te coraz chętniej sięgają niemal wszyscy miłośnicy muzyki – nawet wymagający audiofile. W ofercie sklepu tophifi.pl można znaleźć szeroką gamę konwerterów cyfrowo analogowych, z niemal dowolnej grupy cenowej. Ich wspólną cechą jest wysoka jakość konstrukcji, co przekłada się na naturalny, czysty dźwięk, jaki zapewniają. Proponowane przetworniki CA  to nowoczesne konstrukcje, które mimo bardzo zróżnicowanych gabarytów obsługują liczne formaty cyfrowe. Dzięki temu bez ponoszenia dodatkowych kosztów możemy w domu słuchać nagrań zapisanych w popularnych plikach MP3, a także rozkoszować się najwyższej jakości dźwiękiem, dostępnym podczas odtwarzania formatów bezstratnych FLAC oraz plików DSD i PCM.

Znaczenie przetworników c/a wzrosło wraz z rozpowszechnieniem przenośnych i komputerowych źródeł dźwięku. Dzięki temu użytkownik może zyskać łatwy i szeroki dostęp do bogatej biblioteki muzycznej, ciesząc się przy tym najwyższą jakością dźwięku, jakiej nie zapewni ani komputer, ani smartfon. Coraz częściej producenci idą o krok dalej i w jednej obudowie łączą funkcję przetwornika cyfrowo-analogowego oraz wzmacniacza słuchawkowego. Dzięki temu modele zaprojektowane przez firmy AudioQuest i TEAC pozwalają  zabrać wysoką jakość brzmienia wtedy, gdy wychodzimy z domu. Wymagający miłośnicy muzyki z pewnością zainteresują się także ofertą tak uznanych producentów, jak MOON, NAD, Peachtree Audio i Rotel.

Porównywarka 0
Filtry
Cena
Producent
Częstotliwość próbkowania
Współczynnik bitowy
Typ wzmacniacza
WiFi
Wejścia cyfrowe
Sterowanie aplikacją
AES/EBU
Cyfrowe Coaxial
Cyfrowe Optyczne
Radio internetowe
RCA
XLR (zbalansowane)
Wyjście słuchawkowe
Wyjścia analogowe

Chord 2QUTE

Chord
Przetworniki C/A
5 290

Chord Electronics 2Qute - przetwornik cyfrowo-analogowy, obsługujący sygnał o rozdzielczości do 32 bitów/384 kHz.

Prosimy o kontakt

Moon 300D v2

Moon
Przetworniki C/A
8 599
MOON 300D to drugi obok modelu 100D przetwornik C/A w ofercie Simaudio. Urządzenie wyposażone jest w niezwykle wszechstronny interfejs, który umożliwia współpracę z komputerem za pomocą wejścia USB typu B, a także z innymi źródłami cyfrowego dźwięku, np. serwer muzyczny, transport cyfrowy, itd. Służą do tego gniazda S/PDIF oraz optyczne Toslink.
Prosimy o kontakt

Moon 750D

Moon
Przetworniki C/A
Cena na telefon

MOON 750D jest referencyjnym przetwornikiem C/A i transportem CD zaprojektowanym w postaci symetrycznej konstrukcji dual-mono. Zastrzeżone zawieszenie M-Quattro, niezależne zasilanie sekcji cyfrowej i analogowej oraz najnowocześniejsze podzespoły gwarantują najwyższej jakości brzmienie. 

Prosimy o kontakt

Audioquest Beetle

Audioquest
Akcesoria Hi-Fi
888

Audioquest Beetle - niewielki przetwornik C/A kontynuuje tradycję doskonałych produktów z linii Dragonfly. Pozwala on na podłączenie nie tylko komputera, ale również źródła cyfrowego ze światłowodem, oraz dowolnego innego poprzez Bluetooth.

NAD D1050

NAD
Przetworniki C/A
2 299 zł
1 999
Przetwornik C/A z asynchronicznym USB umożliwiający transmisję sygnału 192 kHz. Urządzenie wyposażone jest we wzmacniacz słuchawkowy klasy premium.

NAD DAC 2

NAD
Przetworniki C/A
1 199
Bezprzewodowy przetwornik C/A USB pozwalający odtwarzać muzykę z komputera. Urządzenie wykorzystuje m.in. wzmacniacze operacyjne Burr-Brown i przetworniki C/A Delta-Sigma 24/192.
Prosimy o kontakt

Peachtree Audio DAC iTX

Peachtree Audio
Przetworniki C/A
1 099
Przetwornik C/A wyposażony w asynchroniczne USB 192 kHz/24 bity oraz układ ESS Sabre 9023. Urządzenie zapewnia doskonały dźwięk z Twojego komputera PC lub Mac.
Prosimy o kontakt
DragonFly Black
Bestseller

Audioquest DragonFly Black

Audioquest
Przetworniki C/A
444 zł
399

DragonFly Black to niewielka konstrukcja, która łączy w sobie przetwornik C/A USB, wzmacniacz słuchawkowy oraz przedwzmacniacz. Urządzenie pozwala uzyskać piękne brzmienie muzyki z komputera i urządzeń przenośnych w jakości hi-fi. 

DragonFly Red
Bestseller

Audioquest DragonFly Red

Audioquest
Przetworniki C/A
888 zł
749

DragonFly Red to niewielka konstrukcja, która łączy w sobie przetwornik C/A USB, wzmacniacz słuchawkowy oraz przedwzmacniacz. Urządzenie pozwala uzyskać piękne brzmienie muzyki z komputera i urządzeń przenośnych w jakości hi-fi. 

HA-P90SD
Wyprzedaż Bestseller

TEAC HA-P90SD

TEAC
Wzmacniacze słuchawkowe
2 799 zł
2 222

TEAC HA-P90SD w niewielkiej metalowej obudowie łączy wzmacniacz, odtwarzacz plików (wysokiej rozdzielczości i DSD 128), przetwornik C/A oraz zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy. HA-P90SD może współpracować z dowolnym zewnętrznym źródłem muzyki i odtwarzać pliki z karty microSD.

Prosimy o kontakt

Chord Hugo 2

Chord
Wzmacniacze słuchawkowe
9 290

Chord Hugo 2 Wzm.Słuch./Przetwornik D/A, który łączy mobilność ze specyfikacją predestynującą również do użytku domowego.

Prosimy o kontakt

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław