Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

 

Przetwornik C/A DragonFly Black ze wzmacniaczem słuchawkowym i przedwzmacniaczem

DragonFly Black wraz z bardziej rozbudowanym modelem DragonFly Red, tworzą rodzinę rewolucyjnych urządzeń pozwalających się cieszyć się Twoją muzyką gdzie tylko zapragniesz.

AudioQuest DragonFly Red i DragonFly Black

Najważniejsze cechy:

  • Dekoduje pliki MQA
  • Odtwarza pliki 24 bit/96 kHz
  • Maksymalne napięcie wyjściowe 1,2 V
  • Przetwornik ES9010
  • Niewielki rozmiar
  • Nie wymaga sterowników

DragonFly Black łączy w sobie przetwornik C/A, przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala uzyskać prawdziwy dźwięk hi-fi nie tylko z komputera lub laptopa (Windows, OS X), lecz także z urządzeń przenośnych, smartfonu i tabletu, z systemem Android lub iOS.

Producent zastosował opracowany specjalnie dla tego produktu procesor obsługujący wejście USB. Dzięki temu instalacja DragonFly’a jest niezwykle prosta i sprowadza się do podłączenia urządzenia do portu USB źródła dźwięku, np. komputera lub laptopa.

DragonFly w konfiguracji z laptopem i słuchawkami AudioQuest Nighthawk

Żeby połączyć DragonFly Black ze smartfonem lub tabletem wymagana jest przejściówka DragonFly Tail (Android) lub Camera Adapter (iOS).

AudioQuest DragonFly podłączony do smartfona za pomocą adaptera

Na gniazdo jack 3,5mm wyprowadzono sygnał analogowy. Można do niego podłączyć słuchawki, kolumny aktywne lub wzmacniacz. Dzięki temu dźwięk z Twojego urządzenia będzie dynamiczny, rozdzielczy i pełen barw.

Sposoby podłączenia DragonFly Black i DragonFly Red

Sprawdź także ciekawe połączenie DragonFly`a do komputera za pośrednictwem filtra JitterBug. Nie pozwala on na przenikanie zakłóceń pomiędzy źródłem, a DragonFly co odbija się znacząco na jakości. 

AudioQuest DragonFly podłączony do komputera poprzez Jitterbuga

Następna generacja: DragonFly Black

Chociaż pierwotny DragonFly zrewolucjonizował rynek mikro-DAC’ów, to jego zasilanie USB sprawiło, że mógł współpracować tylko z komputerami. Melomani oczekiwali bardziej mobilnej wersji która będzie przystosowana również do współpracy także ze smartfonami i tabletami z systemem Android lub iOS. DragonFly Black jest z nimi w pełni kompatybilny dzięki czemu każdy smartfon, tablet, komputer lub laptop może stać się prawdziwym urządzeniem Hi-Fi, umożliwiając rozkoszowanie się pięknym dźwiękiem.

AudioQuest DragonFly i kabel Golden Gate mini jack/RCA

Perfekcyjna współpraca

AudioQuest i Gordon Rankin, inżynier który zaprojektował DragonFly, wspólnie z firmą Microchip Technology opracowali nowy zaawansowany mikrokontroler USB, który wyróżnia się zwiększonym stosunkiem sygnału do szumu i znacząco obniżonym zużyciem energii. Pobierając o 77 proc. mniej prądu niż poprzedni układ TAS1020B, nowy mikrokontroler Microchip PIC32MX zapewnia bezproblemową współpracę ze smartfonami i tabletami Apple i Android.

Udoskonalony 32-bitowy przetwornik

DragonFly Black wykorzystuje zaawansowany, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Sabre ES9010 z filtrowaniem minimalnofazowym. Zapewnia on niedoścignioną jakość brzmienia w swojej klasie. Ponadto DragonFly Black wyposażony jest w wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy i analogową regulację poziomu głośności, takie samo rozwiązanie jak w modelu DragonFly 1.2.

DragonFly Black może pochwalić się napięciem wyjściowym 1,2 V. To wystarcza, aby skutecznie wysterować obwody wejściowe przedwzmacniacza i napędzić szeroką gamę nowoczesnych słuchawek o wysokiej efektywności.

Konstruktorzy DragonFly’a zadbali również o prostotę obsługi urządzenia. Chociaż zastosowany przetwornik C/A to niezwykle zaawansowany układ, to rozdzielczość obsługiwana przez DragonFly’a Black została specjalnie ograniczona do 96 kHz/24 bitów. Wiąże się to z zastosowaniem protokołu nie wymagającego dodatkowych sterowników. Wystarczy podłączyć go do komputera i wybrać urządzenie wyjściowe.

AudioQuest DragonFly w konfiguracji z laptopem

DragonFly Black został stworzony z myślą o dowolnej muzyce z różnych źródeł. Nie ważne, czy słuchasz muzyki z YouTube, Tidala, czy gęstych plików, będzie ona zawsze brzmieć doskonale.

Bezpłatna aplikacja do aktualizowania oprogramowania

DragonFly Black można aktualizować przy pomocy dedykowanego programu komputerowego. Pozwala to być na bieżąco z najnowszymi funkcjonalnościami i poprawkami wypuszczanymi przez producenta.

DragonFly w konfiguracji z laptopem i głóśnikami

Nowy etap

Dzięki najnowszej aktualizacji DragonFly Black dekoduje pliki MQA. Jest to szczególnie ważne dla osób korzystających ze streamingu, ponieważ ten format oferuje dźwięk Hi-Res przy rozmiarze pliku 16 bit/44,1 kHz. Obecnie takie pliki można kupić w sklepach z muzyką, lub odsłuchiwać przez Tidal.

Częstotliwość próbkowania96

Polecane Produkty

Akcesoria do Audioquest DragonFly Black

Inne

Marka: Audioquest

DragonFly Black

Special Price 299 zł Regular Price 599 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 349 zł
  • Częstotliwość próbkowania: 96

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 15 zł

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Polecane Produkty

Podobne produkty

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: