Poprzedni
Następny

Słuchawki do 1000 zł – jakie wybrać? Doradzamy

Słuchawki do 1000 zł – jakie wybrać? Doradzamy

Zastanawiasz się, jakie słuchawki w cenie do 1000 zł wybrać? W takim razie mam dwie wiadomości. Pierwsza – dobra – jest taka, że w tym budżecie na pewno uda Ci się znaleźć wysokiej klasy sprzęt o więcej niż satysfakcjonującym brzmieniu. Druga – wcale nie zła – brzmi: musisz tylko dokładnie określić swoje preferencje. Myślisz o słuchawkach bezprzewodowych? Wolisz otwarte, typowo do domowego użytku? Mają grać rozrywkowo? A może jak najbardziej naturalnie? Ten poradnik pomoże Ci wybrać z naszej oferty najlepsze dla Ciebie słuchawki do 1000 zł.

Spis treści – Jakie słuchawki do 1000 zł wybrać? Doradzamy:

  1. Jakie słuchawki za ok. 1000 zł – konstrukcje i przeznaczenie
  2. Polecane słuchawki do 1000 zł
  3. Podsumowanie
Słuchawki nauszne Audio-Technica ATH-M50xBT2

Jakie słuchawki za ok. 1000 zł – konstrukcje i przeznaczenie

W przypadku słuchawek kwota ok. 1000 zł otwiera wiele drzwi. Z takim budżetem możesz sięgnąć i po całkiem zaawansowane stacjonarne słuchawki muzyczne, i po świetnie wyposażone TWS-y lub bezprzewodowe nauszne. A i z gamingowej półki znajdzie się coś ciekawego. Pamiętaj jednak, że większość tych słuchawek ma określoną specjalizację, w której sprawdza się najlepiej. Muzyka słuchana na gamingowym headsecie raczej nie wywoła gęsiej skórki (choć są wyjątki), a ciężkie słuchawki do stacjonarnego słuchania muzyki raczej nie ułatwią Ci biegu do tramwaju czy autobusu. Dlatego tak ważne jest określenie potrzeb i oczekiwań.

Oto co charakteryzuje poszczególne konstrukcje słuchawek w przedziale cenowym ok. 1000 zł:

  • Słuchawki True Wireless – ich głównym atutem pozostaje mobilność, na tej półce cenowej często poprawiona o wyższą żywotność baterii czy bardziej wydajną aktywną redukcję szumów. To słuchawki idealne do biura, komunikacji miejskiej i na rozmaite wyjazdy. Co ważne, znajdziesz wśród nich modele dokanałowe i douszne. Osobiście uważam słuchawki douszne za zbyt kapryśne pod kątem konstrukcji, przez co ciężko je dobrze dopasować, i dlatego nie uwzględniam ich w tym tekście.
Słuchawki True Wireless Audio-Technica ATH-CKS50TW w etui
  • Nauszne słuchawki bezprzewodowe – to próba znalezienia kompromisu między jakością brzmienia nausznych słuchawek stacjonarnych a mobilnością modeli bezprzewodowych. Nie są tak lekkie, jak TWS-y, a ze względu na konstrukcję latem mogą być „za gorące”. Oferują natomiast bardzo dobry, wynoszący nawet kilkadziesiąt godzin czas pracy na baterii oraz – w porównaniu do konkurencyjnych TWS-ów – często mogą pochwalić się brzmieniem o bardziej rozbudowanej scenie. Wybrane modele dają jeszcze możliwość połączenia ich ze źródłem przewodowo, co znacznie poszerza zakres zastosowań.
  • Słuchawki przewodowe – w przedziale cenowym ok. 1000 zł potrafią już zachwycić naprawdę ciekawym i szczegółowym brzmieniem. Zwłaszcza jeśli zapewnisz im dobry tor audio (DAC i wzmacniacz). Jednak ze względu na konstrukcję oraz brak baterii i funkcji takich, jak np. ANC, nie będą najwygodniejsze w użytku poza domem.
  • Słuchawki gamingowe – kładą nacisk na pozycjonowanie dźwięku oraz komunikację z drużyną podczas gry. Stąd zazwyczaj są to duże konstrukcje z mikrofonem, do tego wyróżniające się stylistyką. Możesz oczywiście słuchać na nich muzyki, ale w takim zastosowaniu często  ustępują słuchawkom muzycznych z podobnego przedziału cenowego. Mogą za to okazać się znacznie trafniejszą decyzją, jeśli dużo i często grasz.
Zamknięte słuchawki gamingowe Audio-Technica ATH-GL3 w kolorze białym położone obok komputera

Najprościej mówiąc: na tej półce cenowej wybór jest naprawdę duży. Żeby jednak był udany, już na wstępie dokładnie określ, do jakich zastosowań szukasz sprzętu.

Przeczytaj też: Co to jest ANC?

Polecane słuchawki do 1000 zł

W tym zestawieniu polecanych słuchawek do 1000 zł znajdziesz osiem modeli reprezentujących różne kategorie. Dla lepszej przejrzystości podzieliłem je według typu konstrukcji.

Słuchawki True Wireless do 1000 zł

Ich głównymi atutami są mobilność i kompaktowy kształt. Kiedy pakujesz się na wyjazd, nie musisz szukać dla nich miejsca w walizce. Kiedy Twój autobus odjeżdża za 5 minut, po prostu zgarniasz je do ręki i wychodzisz. Nie musisz myśleć o przewodach czy futerale, bo mają praktyczne etui z funkcją ładowania. A jeśli chodzi o brzmienie – możesz się pozytywnie zaskoczyć, ale pod warunkiem, że dobierzesz odpowiednie, dobrze dopasowane do Twoich uszu nakładki.

Audio-Technica ATH-CKS50TW – na cały dzień i jeszcze dłużej

Szukasz TWS-ów, które dotrzymają Ci kroku przez cały dzień? Bez ani jednej przerwy na ładowanie w etui? Kompaktowe słuchawki od cenionej japońskiej marki meldują gotowość do działania. Wbudowane akumulatory wystarczają im nawet na 20 godzin ciągłego słuchania muzyki (15 z włączonym ANC), a dołączone etui pozwala wydłużyć ten czas do nawet 50 godzin. A to niewątpliwie daje im jedną z czołowych pozycji w rankingu słuchawek bezprzewodowych ze względu na czas pracy.

słuchawki True Wireless Audio-Technica ATH-CKS50TW na zdjęciu w uszach modelki

Audio Technica ATH-CKS50TW – oprócz wspomnianego już ANC – oferują jeszcze funkcję hear-through, dzięki której usłyszysz, co dzieje się dookoła. Ponadto możesz swobodnie korzystać tylko z jednej słuchawki, a także – dzięki funkcji multiparowania – mieć je sparowane z dwoma urządzeniami. Wtedy przełączają się automatycznie, bez konieczności manewrowania w ustawieniach.

A jeśli chodzi o brzmienie – te słuchawki stawiają na równy, niepodkoloryzowany przekaz. Bas jest wyważony i dobrze współpracuje z pozostałymi zakresami. Dlatego ten model może być niezłą propozycją, jeśli nie szukasz kolejnych słuchawek walących basem i zjadających średnie tony. Ponadto ATH-CKS50TW mogą odtwarzać dźwięk przestrzenny, co potwierdza certyfikat Sony 360 Reality Audio. Nie dziwi więc fakt, że to bardzo często polecane słuchawki bezprzewodowe do typowego użytku w ciągu dnia.

KEF MU3 – design i dźwięk klasy premium

Projekt tych słuchawek stworzył Ross Lovegrove – designer i artysta, który współpracował między innymi z Sony, Apple czy… Airbusem. I od razu nasuwa się pytanie: co wspólnego z samolotami mają słuchawki? W przypadku KEF MU3 chodzi o opływowy, wręcz aerodynamiczny kształt, który tak bardzo je wyróżnia.

Słuchawki KEF MU3 w uszach modelki

Ale w przypadku słuchawek liczy się też to, co jest w środku. Na szczęście i tu MU3 mają się czym pochwalić. Za ich brzmienie odpowiada dynamiczny przetwornik o średnicy 8,2 mm, który zestroili inżynierowie pracujący także nad kolumnami tej brytyjskiej marki. Ponownie mowa więc o zrównoważonym, przyjemnym graniu, jednak z mocniej zaznaczonym basem, niż ma to miejsce w przypadku ATH-CKS50TW.

Dodatkowo KEF MU3 oferują skuteczne ANC, tryb Ambient Mode (do nasłuchiwania otoczenia) i wsparcie dla szybkiego ładowania. Ich stylowa konstrukcja spełnia normę IPX5, dzięki czemu sprawdzą się też na siłowni czy podczas biegu na świeżym powietrzu. W pełni naładowane akumulatory wystarczają im na 9 godzin odtwarzania, a etui przedłuża ten czas o dodatkowe 15 godzin.

Sprawdź też nasz najnowszy ranking słuchawek bezprzewodowych TWS z różnych przedziałów cenowych: Słuchawki True Wireless do 500 zł, 1000, 1500 i 2000 zł – najciekawsze propozycje, ranking Top Hi-Fi

Nauszne słuchawki bezprzewodowe do 1000 zł

Czyli połączenie mobilności z jakością dźwięku i wygodą słuchawek nausznych. Są jednak znacznie większe od TWS-ów, więc podczas dłuższych odsłuchów mogą po prostu ciążyć na głowie. Za to jednak stabilnie się trzymają i nie wymagają tak częstego ładowania. Wiele osób ceni je także za brzmienie – często bardziej przestrzenne niż to, które oferują konkurencyjne cenowo TWS-y.

Audio-Technica ATH-M50xBT2 – legenda w bezprzewodowej odsłonie

Historia tych słuchawek sięga roku 2007, kiedy to Audio-Technica zaprezentowała ich pierwszą, przewodową odsłonę, czyli model ATH-M50X. Konstrukcja ta – pierwotnie zaprojektowana z myślą o profesjonalnych odsłuchach – okazała się takim sukcesem, że zyskała status najlepiej sprzedającego się na całym świecie produktu tej japońskiej marki. Audio-Technica ATH-M50XBT2 są po prostu ich nowszą, przystosowaną do dzisiejszego stylu życia odsłoną. Od siebie dodam, że tak udaną, że aż trudno wyobrazić sobie jakikolwiek ranking słuchawek bezprzewodowych bez udziału tego modelu.

Słuchawki nauszne Audio-Technica ATH-M50xBT2 na uszach modelki

ATH-M50XBT2 korzystają z łączności Bluetooth w standardzie 5.0 i obsługują kodek LDAC, co znacznie poprawia jakość dźwięku w porównaniu do modeli kompatybilnych wyłącznie z AAC i SBC. Słuchawki mogą być sparowane z dwoma urządzeniami jednocześnie i – co warte odnotowania – współpracują z asystentami głosowymi. Na pokładzie jest bowiem mikrofon, którego użyjesz także do wygodnego prowadzenia rozmów. Czas pracy ATH-M50XBT2 wynosi ok. 50 godzin. Możesz również podłączyć je do źródła przewodowo.

A jak grają ATH-M50XBT2? Moim zdaniem zachwycająco równomiernie, wręcz studyjnie. Bas jest dobrze wyważony – lekki i nienachalny. Nie wysuwa się przed inne pasma, co w przypadku zamkniętych słuchawek nausznych wcale nie jest tak częste. Korzysta na tym średnica, która ma szansę naprawdę zabłysnąć. Jest naturalna, bogata w szczegóły i świetnie oddaje wokale. Tu duży plus dla ATH-M50XBT2, bo wiele podobnych słuchawek mocno wycofuje średnicę, stawiając właśnie na bas. Przez co brzmienie – choć bardziej rozrywkowe – staje się uboższe. W każdym razie: propozycja od Audio-Techniki to po prostu naprawdę dobre słuchawki bezprzewodowe.

Słuchawki przewodowe do 1000 zł

W teorii to propozycja dla każdego, kto najbardziej lubi cieszyć się muzyką we własnym domu. Ale i tu znajdzie się coś dla miłośników mobilnego audio. Jednak bez takich funkcji, jak ANC czy możliwość prowadzenia rozmów. Ma to jednak swoje plusy: cały budżet „idzie” w jakość brzmienia i wygodę. A w przypadku polecanych tu modeli całkiem łatwo da się to wyczuć.

Audio-Technica ATH-MSR7b – do domu i mobilnie

Audio-Technica ATH-MSR7b to lekkie i komfortowe słuchawki zamknięte, które powstały z myślą przede wszystkim o użytku z mobilnymi odtwarzaczami audio. W końcu to jedne z niewielu dostępnych w tym przedziale modeli, które od razu w zestawie mają przewód zbalansowany z wtykiem jack 4,4 mm. Oprócz niego jest też oczywiście kabel ze standardowym jackiem.

Słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7b

W temacie brzmienia ATH-MSR7b wpisują się w charakterystyczną dla marki, wyrównaną sygnaturę. Mają jednak odrobinę więcej rozrywkowego zacięcia niż wspomniane wyżej M50XBT2, co jest zasługą trochę mocniejszego, bardziej dynamicznego basu. Wciąż jednak nie jest to taki bas, który zalewa pozostałe pasma. Dlatego średnica i tony wysokie wybrzmiewają w pełni. A to pozwala Ci słyszeć dźwięk takim, jak chciał przekazać go twórca.

Audio-Technica ATH-AD700X – komfort i przestrzenność otwartej konstrukcji

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć też słuchawek o konstrukcji otwartej. W przedziale do 1000 zł zdecydowanie wybieram Audio-Technica ATH-AD700X. W pierwszej kolejności za ich jakość brzmienia, a w drugiej za świetną wygodę, którą docenisz zwłaszcza podczas dłuższych odsłuchów. Słuchawki zawdzięczają ją samodopasowującemu się pałąkowi 3D oraz elastycznych, wokółusznym poduszkom.

Przewodowe słuchawki nauszne Audio-Technica ATH-AD700X

Brzmienie ATH-AD700X kształtują duże przetworniki dynamiczne o średnicy 53 mm z magnesami neodymowymi i cewkami CCAW. W połączeniu z otwartą konstrukcją zapewniają one przestrzenny i otwarty dźwięk z ogromną jak na ten przedział cenowy ilością szczegółów. W tym modelu zdecydowanie na pierwszy plan wychodzą średnica i tony wysokie. Bas jest z kolei lekko wycofany, co jednak w żadnym wypadku nie oznacza, że nieobecny. Raczej typowy dla słuchawek otwartych z tej półki, co potwierdzają też opinie użytkowników.

Audio-Technica ATH-A990Z – jeśli chcesz więcej basu

Jeśli szukasz słuchawek z dobrym basem, Audio Technica ATH-A990Z będą strzałem w dziesiątkę. Duży przetwornik o średnicy 53 mm, zamknięta konstrukcja i kontrolujący przepływ powietrza system Double Air Damping tworzą bowiem wyjątkowo zgrane trio. Dzięki nim bas jest miękki, głęboki, przyjemnie dociążony. Potrafi zagrać ze świetną energią, ale umie się też nieco wycofać, żeby oddać pole pozostałym pasmom. Dlatego nie ma mowy o jakimkolwiek przesycie. Brzmienie ATH-A990Z nie nuży ani nie męczy.

Jeśli połączysz to z lekką, wygodną konstrukcją, która oparta została na samoregulującym pałąku 3D, oraz miękkimi, komfortowymi poduszkami wokółusznymi, otrzymasz słuchawki, które każdego dnia będą towarzyszyć Ci przez wiele godzin. Tak podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów.

Na koniec tej sekcji mała uwaga: w przypadku modeli ATH-AD700X i ATH-990Z pomyśl jeszcze o jakimś przyzwoitym wzmacniaczu słuchawkowym. Jasne, zagrają też bez niego, ale dopiero podłączone do takiego sprzętu pokażą pełnię swoich możliwości. Osobiście polecam Audioquest Dragonfly Red oraz Audioquest Dragonfly Black, które dodadzą brzmieniu wspomnianych modeli jeszcze więcej dynamiki i szczegółowości.

Słuchawki gamingowe do 1000 zł

Kiedy zanurzasz się w świecie ulubionej gry, potrzebujesz wygodnych, funkcjonalnych i dobrze pozycjonujących dźwięk słuchawek. Możesz oczywiście korzystać z muzycznych, ale to będzie wiązać się z koniecznością dokupienia mikrofonu i często zostawi Cię bez wsparcia rozwiązań (także konstrukcyjnych) opracowanych właśnie z myślą o graczach. Te zapewnią Ci polecane słuchawki gamingowe w cenie do 1000 zł.

Audio-Technica ATH-GL3 – pełna izolacja dzięki zamkniętej konstrukcji

Podczas gry chcesz zapewnić sobie jak najlepszą izolację od otoczenia? W dodatku lubisz mocny, wyrazisty bas, który świetnie podkreśla emocje towarzyszące każdej rundzie? Wybierz Audio-Technica ATH-GL3. Dzięki zamkniętej konstrukcji i dobrze przylegającym nausznicom te słuchawki zapewniają nie tylko świetną separację od odgłosów z zewnątrz, ale także w przyjemny sposób podkreślają dół pasma. A ponadto mają dołączony mikrofon o charakterystyce hiperkardioidalnej, który rejestruje tylko Twój głos. Zero dźwięków z tła.

Słuchawki gamingowe Audio-Technica ATH-GL3

Co jednak najlepsze, ten model wciąż ma wysokie aspiracje w temacie brzmienia. Nie są to typowo gamingowe słuchawki, które często dostarczają wycofaną, mało detaliczną średnicę. ATH-GL3 mają duże, 45-milimetrowe przetworniki opracowane przez specjalistów odpowiadających także za słuchawki muzyczne. Dlatego przekazują więcej szczegółów niż dostępne w podobnej cenie modele gamingowe, a także generują szeroką – jak na konstrukcję zamkniętą – scenę. To ułatwi Ci lokalizowanie źródeł dźwięku i pomoże szybciej reagować, zwłaszcza podczas gry w FPS-y.

Warto przy tym dodać, że ATH-GL3 są lekkie (ważą 230 g) i wyważone w taki sposób, by zapewniać Ci jak najlepszy komfort nawet podczas długiej rozgrywki.

Kompatybilność: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, komputery PC.

Audio-Technica ATH-GDL3 – jeszcze lepsze pozycjonowanie dzięki otwartej konstrukcji

Zastanawiasz się, czy otwarte słuchawki dla gracza to dobry wybór? Jeśli grasz w oddzielnym pokoju i w najbliższym otoczeniu nie występują utrudniające koncentrację bodźce dźwiękowe, to tak. Zwłaszcza jeśli większość czasu spędzasz na FPS-ach, w których odpowiednie pozycjonowanie źródeł dźwięku jest na wagę złota.

Otwarte słuchawki gamingowe Audio-Technica ATH-GDL3

Obudowa nausznic słuchawek Audio-Technica ATH-GDL3 ma strukturę plastra miodu. Dzięki temu przepływ powietrza nie jest ograniczony, a samo brzmienie generowane przez 45-milimetrowe przetworniki zyskuje znacznie, znacznie lepszą przestrzenność. Tym samym scena, którą tworzą słuchawki, jest rozleglejsza, niż ma to miejsce w przypadku konstrukcji zamkniętych. A to daje Ci mocny atut podczas rozgrywki, bo nie tylko dokładniej usłyszysz przeciwników, ale też z większą łatwością zidentyfikujesz, skąd nadchodzą lub gdzie próbują się ukryć.

Pozostałe aspekty ATH-GDL3 są niemal identyczne jak w przypadku opisanego wyżej modelu. Na pokładzie znalazł się więc odłączany mikrofon o hiperkardioidalnej charakterystyce, a sama konstrukcja zgrabnie łączy komfort z lekkością (220 g) i solidnością).

Kompatybilność: PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, komputery PC.

Podsumowanie

Przedział cenowy do ok. 1000 zł to jedna z najbardziej pojemnych półek, jeśli chodzi o słuchawki. Znajdziesz tu wiele modeli o różnorodnej charakterystyce i specjalizacji. Oczywiście są wśród nich pułapki, ale są też ciekawe urządzenia na lata. A kluczem do ich znalezienia jest dobre określenie oczekiwań i – co gorąco polecam – sprawdzenie danego modelu przed zakupem. Nie ma co zdawać się na suche specyfikacje techniczne.

Dlatego zajrzyj do najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design, gdzie dostępni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia zaprezentują Ci dostępny sprzęt i chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą. Wybierz najlepsze słuchawki bezprzewodowe lub przewodowe w Top Hi-Fi.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Supercena
ATH-AD700X

ATH-AD700X

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
Special Price 599 zł Regular Price 999 zł i
Supercena
Słuchawki Audio-Technica ATH-A990Z

ATH-A990Z

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
Special Price 842 zł Regular Price 1 299 zł i
Supercena
Słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7b czarne

ATH-MSR7b czarne

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
Special Price 598 zł Regular Price 1 199 zł i
Supercena
Słuchawki Audio-Technica ATH-MSR7b brązowe

ATH-MSR7b brązowe

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
Special Price 699 zł Regular Price 999 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena Bestseller
ATH-M50xBT2

ATH-M50xBT2

Audio-Technica
Słuchawki Bluetooth
As low as 792 zł Regular Price 999 zł i
Supercena
ATH-GL3

ATH-GL3

Audio-Technica
Słuchawki gamingowe
As low as 434 zł Regular Price 579 zł i
Supercena
ATH-GDL3

ATH-GDL3

Audio-Technica
Słuchawki gamingowe
As low as 499 zł Regular Price 699 zł i
Supercena
ATH-CKS50TW

ATH-CKS50TW

Audio-Technica
Słuchawki True Wireless
Special Price 625 zł Regular Price 829 zł i

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: