Kategoria

Głośniki i kolumny podłogowe

(121 produktów)

Kolumny głośnikowe są jednym z najważniejszych i niemal obowiązkowych elementów zestawu audio-wideo, podobnie jak wzmacniacz lub amplituner. Kolumny podłogowe to system głośnikowy, który jak żaden inny mówi o jego właścicielu, że lubi on spędzać czas przy muzyce. Są tak pożądane przez użytkowników, że często trafiają nawet do takich pomieszczeń, w których nie są w stanie pokazać swoich możliwości. Pamiętajmy, że kolumny podłogowe powinny być dobierane pod kątem konkretnego pomieszczenia tak, aby wykorzystać ich potencjał i nie zepsuć efektu brzmieniowego. Modele podłogowe, jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do kolumn podstawkowych, przeznaczone są do ustawienia bezpośrednio na podłożu. Od swoich podstawkowych braci różnią się przede wszystkim kubaturą, czyli pojemnością „skrzynek”, którą niektórzy producenci podają w litrach, jednak przed zakupem najbardziej miarodajne jest sprawdzenie rozmiarów zewnętrznych.

Jak wybrać głośniki podłogowe?

Podział kolumn ze względu na typ obudowy

Przyjrzyjmy się teraz nieco obudowom kolumn głośnikowych. Wbrew pozorom nie pełnią one jedynie funkcji estetycznej. Głównym celem obudowy jest bowiem wytworzenie niezbędnego ciśnienia akustycznego. Warto zaznaczyć, że bez obudowy głośnik praktycznie nie byłby w stanie wytworzyć niskich tonów. Wyróżniamy zatem:

  • Kolumny z obudową otwartą
  • Kolumny z obudową zamkniętą
  • Kolumny z obudową bas refleks
  • Kolumny z membraną bierną

Kolumny podłogowe – obudowa otwarta

Jest to typ przegrody, w której zamontowany jest głośnik. Brak „skrzyni”, czyli zamkniętej obudowy eliminuje ryzyko powstawania niepożądanych rezonansów. Największą wadą jest jednak znacznie ograniczone przetwarzanie niskich częstotliwości. Ten typ obudowy jest niezwykle rzadko stosowany w domowym sprzęcie audio. Warto jednak wiedzieć, że takie konstrukcje istnieją w nomenklaturze.

Kolumna podłogowa i obudowa zamknięta

Jak sama nazwa wskazuje, taka obudowa jest szczelnie zamknięta, tym samym następuje całkowita izolacja akustyczna tylnej części przetwornika. Nie jest to zjawisko pozytywne, ponieważ determinuje niską sprawność kolumny. Dodatkowo, powietrze zgromadzone w tylnej części membrany wpływa na jej pracę, co jest zjawiskiem niepożądanym. Te dwa poniższe czynniki decydują, że obudowa zamknięta jest stosunkowo rzadko stosowanym rozwiązaniem w kolumnach podłogowych do systemów stereo i kina domowego. Nie powinniśmy jednak pominąć faktu, że konstrukcje te wymagają niewielkich rozmiarów obudowy, co w wielu przypadkach może okazać się niewątpliwą zaletą.

Podłogowa kolumna głośnikowa – obudowa typu bas refleks

Na wstępie zaznaczymy, że jest to najpopularniejszy typ obudowy stosowanej w kolumnach głośnikowych, także w kolumnie podłogowej. W tym przypadku „skrzynia” ma otwór w przedniej lub tylnej części (spotykane są również otwory u dołu kolumny). Największą zaletą kolumn tego typu jest dobre przetwarzanie basów (głęboki bas), ponieważ wykorzystują zwykle lepszej jakości głośnik niskotonowy niż niewielkie głośniki podstawkowe. Na przykład referencyjna, elegancka kolumna podłogowa 801 D4 firmy Bowers & Wilkins ma wbudowane 10-calowe woofery basowe. Jednym z wyzwań, któremu muszą stawić czoła projektanci tego typu obudów jest zapobieganie niepożądanym rezonansom, które powstają podczas przepływu fali dźwiękowej przez otwór. Dobrym przykładem „podłogówek”, które sprawdzą się w wielu systemach są kolumny Bowers & Wilkins 603 S2. Konstrukcje te chwalone są za precyzję sopranów (m.in. ze względu na zastosowany zaawansowany konstrukcyjnie głośnik wysokotonowy) oraz nisko schodzący, sprężysty bas. Warto dodać, że nie są one zbyt wymagające pod względem parametrów wzmacniacza i dobrze sprawdzają się z elektroniką różnych producentów.

Kolumny podłogowe – obudowa z membraną bierną

To rozwiązanie jest koncepcyjnie zbliżone do obudowy typu bas refleks. Różnica sprowadza się do zastosowania, zamiast otworu w kolumnie, membrany głośnikowej pozbawionej cewki i magnesu. Dzięki temu nie ma ryzyka powstawania rezonansów obudowy oraz pogorszenia jakości dźwięku (podbarwień) podczas przechodzenia fali akustycznej przez otwór. Z reguły są to bardzo dobrze brzmiące konstrukcje, które pozwalają stworzyć wysokiej klasy podłogowe stereo we współpracy z odpowiedniej klasy wzmacniaczem lub amplitunerem. Istnieje szereg producentów, którzy specjalizują się w wytwarzaniu kolumn głośnikowych z membraną pasywną.

Cztery powyżej opisane typy obudów nie są jedynymi, jakie można spotkać w kolumnach. Są też inne, bardzo ciekawe konstrukcje, jak np. linia transmisyjna czy obudowa pasmowoprzepustowa, jednak stosowane są znacznie rzadziej.

Wielodrożność kolumn podłogowych

W kolumnach podłogowych stosuje się szereg rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki którym można wprowadzić także podział na kolumny dwudrożne, dwu i pół drożne, trzy drożne, a nawet czterodrożne. Zaszeregowanie do właściwego typu wynika z liczby zastosowanych przetworników elektroakustycznych, ustawień zwrotnicy i sposobie filtrowania i przetwarzania poszczególnych częstotliwości pasma akustycznego. Więcej o tym zagadnieniu znajdziesz w artykule: „Rodzaje zestawów głośnikowych”.

Kolumna podłogowa – najważniejsze zalety

Kolumny podłogowe, jak sama ich nazwa wskazuje, stawia się bezpośrednio na podłodze pomieszczenia odsłuchowego, często przy wykorzystaniu cokołów, specjalnych podstaw i kolców głośnikowych. Większość standardowych konstrukcji podłogowych ma około metra wysokości i na ogół wykorzystuje większą liczbę przetworników, niż np. kolumny podstawkowe. Do zalet tego typu modeli z pewnością należy zaliczyć ich brzmienie. Dzięki nieco większym gabarytom może ono być bardziej przestrzenne, z lepiej i niżej schodzącymi basami (wykorzystują większy głośnik niskotonowy/przetworniki niskotonowe). Większe rozmiary sprawiają, że kolumna podłogowa charakteryzuje się także bardziej dynamicznym brzmieniem, a do tego większą efektywnością. To z kolei przekłada się na możliwą do uzyskania większą głośność zestawu. Kolumnami podłogowymi możemy więc nagłośnić z reguły większe pomieszczenie niż przy wykorzystaniu modeli podstawowych.

Kolumny podłogowe przeznaczone są do pomieszczeń o powierzchni ponad 20 m2. Wszystko dlatego, że kolumna podłogowa potrzebuje przestrzeni, żeby mogła właściwie pracować. Weźcie to pod uwagę, jeśli zależy Wam na najlepszym efekcie dźwiękowym. Duże kolumny w małym pomieszczeniu nie będą w stanie pokazać pełni swoich możliwości.

Oferowane w sklepie tophifi.pl głośniki wolnostojące – jak też niekiedy się nazywa kolumny podłogowe – pozwalają spełnić wymagania każdego miłośnika muzyki – tak osoby rozpoczynającej swoją przygodę z dźwiękiem, jak i już doświadczonych fanów doskonałego brzmienia. Dopracowane wzorniczo i jakościowo, dzięki zaawansowanym komponentom, dostarczają naturalny i jednocześnie emocjonujący dźwięk.

Kolumna głośnikowa podłogowa – najważniejsze parametry

Wybierając kolumny podłogowe do systemu audio nie sposób pominąć parametrów technicznych tego typu konstrukcji. Do najważniejszych zaliczamy:

  • Moc kolumn podłogowych. W wypadku pasywnej kolumny głośnikowej mówimy tu, oczywiście, o mocy, która może zostać odebrana ze wzmacniacza lub amplitunera, do którego jest podłączona. Dawniej uważano, że kolumna głośnikowa powinna przyjąć moc maksymalną większą niż maksymalna moc wzmacniacza. Oczywiście na wszelki wypadek, aby nie „przepalić” kolumn, rozkręcając wzmacniacz na maksymalny poziom głośności. Można kierować się tą zasadą, aczkolwiek moc podaną na kolumnach uważamy za rekomendowaną maksymalną moc wzmacniacza, który ma z nimi współpracować. W specyfikacji kolumn znajdziecie zresztą informacje o zalecanej mocy wzmacniacza do napędzenia kolumny. Nieco inaczej pod względem mocy wygląda sytuacja, jeśli wziąć pod uwagę podłogowe głośniki aktywne. Tego typu modele mają już zintegrowane odpowiednie układy wzmocnienia i wystarczy podłączyć je do źródła dźwięku, np. do telewizora.
  • Kolumna głośnikowa podłogowa – impedancja. Parametr ten to miara tego, jak duży opór głośnik stawia przepływowi prądu ze wzmacniacza, do którego jest podłączony. Im niższa jest impedancja, tym większą moc pobierze głośnik przy określonym napięciu. Oznacza to, że im mniejsza impedancja, tym bardziej wzmacniacz jest „zmuszany” do oddawania większej mocy (czyli tym większe jest jego obciążenie).

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 121

  1. Supercena
    NS-F51

    NS-F51

    Yamaha
    Głośniki podłogowe
    As low as 629 zł Regular Price 1 000 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 549.5 zł
  2. Bestseller
    Bowers & Wilkins 603

    603 S2 Anniversary Edition

    Bowers & Wilkins
    Głośniki podłogowe
    As low as 3 799 zł Regular Price 4 399 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3495 zł
  3. Promocja
    Q750

    Q750

    KEF
    Głośniki podłogowe
    As low as 1 999 zł Regular Price 3 249 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1999 zł
  4. Nowość Bestseller
    A48

    A48

    Audio Pro
    Głośniki multiroom
    As low as 5 499 zł
  5. Tesi 661

    Tesi 661

    Indiana Line
    Głośniki podłogowe
    As low as 1 999 zł Regular Price 2 250 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1999 zł
  6. Promocja
    Vela FS407 orzech połysk

    Vela FS407 orzech połysk

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    Special Price 6 699 zł Regular Price 10 799 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7499 zł
    orzech
  7. Promocja
    ELAC Vela FS407

    Vela FS407

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    As low as 6 499 zł Regular Price 9 999 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7199 zł
  8. Promocja
    Uni-Fi Reference F5

    Uni-Fi Reference F5

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    As low as 2 999 zł Regular Price 3 999 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3899 zł
  9. Supercena
    ELAC Debut 2.0 F6.2

    ELAC Debut 2.0 F6.2

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    Special Price 1 699 zł Regular Price 2 299 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1349 zł
    czarny
  10. Promocja
    Debut Reference F5

    Debut Reference F5 (DFR52)

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    As low as 1 999 zł Regular Price 2 999 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2299 zł
  11. Promocja
    Solano FS 287

    Solano FS 287

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    As low as 4 999 zł Regular Price 7 299 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6299 zł
  12. Promocja
    Vela FS407 orzech połysk

    Vela FS407 orzech oil

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    Special Price 6 699 zł Regular Price 10 799 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6699 zł
    orzech
  13. Supercena
    NS-777

    NS-777

    Yamaha
    Głośniki podłogowe
    As low as 1 579 zł Regular Price 2 500 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1579 zł
  14. Imagine X1T

    Imagine X1T

    PSB Speakers
    Głośniki podłogowe
    As low as 2 150 zł Regular Price 2 300 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1699.5 zł
  15. Tesi 561

    Tesi 561

    Indiana Line
    Głośniki podłogowe
    As low as 1 499 zł Regular Price 1 600 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1499 zł
  16. Supercena Bestseller
    Audio Pro A36

    A36

    Audio Pro
    Audio Pro
    As low as 3 049 zł Regular Price 3 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3049 zł
  17. Supercena
    Uni-Fi 2.0 UF52

    Uni-Fi 2.0 UF52

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    Special Price 1 699 zł Regular Price 2 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1418 zł
    czarny
  18. Supercena
    NS-555

    NS-555

    Yamaha
    Głośniki podłogowe
    As low as 1 445 zł Regular Price 2 000 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1301 zł
  19. Supercena
    ELAC Debut 2.0 F5.2

    ELAC Debut 2.0 F5.2

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    Special Price 1 199 zł Regular Price 1 799 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1099 zł
    czarny
  20. 703 S3

    703 S3

    Bowers & Wilkins
    Głośniki podłogowe
    As low as 11 999 zł
  21. Supercena
    ELAC Vela FS409

    Vela FS409

    ELAC
    Głośniki podłogowe
    As low as 10 999 zł Regular Price 15 999 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10999 zł
  22. Supercena Outlet
    603 S2 Anniversary Edition (dąb) - OUTLET

    603 S2 Anniversary Edition (dąb) - OUTLET

    Bowers & Wilkins
    Głośniki podłogowe
    Special Price 2 999 zł Regular Price 4 399 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3800 zł
    dąb
  23. 702 S3

    702 S3

    Bowers & Wilkins
    Głośniki podłogowe
    As low as 15 499 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 121

Kolumny głośnikowe podłogowe czy podstawkowe?

Wielkość pomieszczenia w dużym stopniu decyduje o tym, jakie zestawy głośnikowe w ogóle wchodzą w grę. Ewidentnie błędnym przekonaniem jest to, że „większe kolumny dadzą mi lepszy dźwięk”. W mniejszych pomieszczeniach o powierzchni od 15 do 20 m² lepiej sprawdzą się stosunkowo niewielkie kolumny podstawkowe, dla przykładu Mission QX-2, ewentualnie mniejsze konstrukcje podłogowe. W większych domowych salonach – powyżej wyżej wymienionej granicy – można zastosować potężniejsze zestawy wolnostojące albo duże monitory z wooferami o sporej średnicy.

Jak grają kolumny podłogowe?

Nie można w sposób jasny ostateczny i kategoryczny scharakteryzować tak obszernego segmentu sprzętu jakim są kolumny podłogowe. W obiegowych opiniach, jakich wiele chociażby na forach internetowych, można wysnuć wniosek, że kolumny podłogowe, z racji dużej powierzchni obudowy, a często także większej, w stosunku do głośników podstawkowych powierzchni membran, charakteryzują się lepszym przetwarzaniem niskich częstotliwości. Z reguły bas schodzi niżej oraz jest bardziej sprężysty. Jest to w zasadzie jedyne uogólnienie, jakie można uznać za prawdziwe. Z reguły lepiej przetwarzane są także tony średnie. Pamiętajmy, że kolumny głośnikowe są ostatnim elementem toru sygnałowego i ich charakter brzmienia zależy od wielu zmiennych związanych z elektroniką zasilającą zespoły głośnikowe oraz oczywiście samego pomieszczenia.

kolumny glosnikowe Bowers & Wilkins 702 S2 Satin White

Czy kolumny podłogowe mogą stać blisko ściany?

Duże kolumny po pierwsze potrzebują dużo miejsca, a po drugie – jeśli mają port bas refleks z tyłu – to optymalnie będzie je odsunąć od ściany minimum pół metra. To z kolei powoduje, że potrzebują jeszcze więcej miejsca, niż wynika to z ich rzeczywistego rozmiaru. Trzeba jednak zapewnić miejsce na „rozpędzenie się” akustycznej fali niskotonowej. Wreszcie po trzecie, żeby uzyskać efekt stereofoniczny, należy je dość szeroko rozstawić. Przyszli właściciele systemów kina domowego również powinni pamiętać, by rozstawienie frontowych kolumn pozwalało uzyskać odpowiednio szeroką scenę dźwiękową. Odpowiedź na to pytanie jest więc zależna od odpowiedzi na jeszcze jedno pytanie – ile to jest blisko? Ani kolumny z bas refleksem z przodu, ani kolumny z bas refleksem z tyłu nie powinny stać bezpośrednio przy ścianie. Kolumny z bas refleksem na froncie mogą stać bliżej ściany, ale nie bezpośrednio przy niej. Optymalnie jest je odsunąć je ok. 10 do 15 cm od ściany. O odległości dotyczącej kolumn z tylnym bas refleksem już wspomnieliśmy.

kolumny podlogowe Bowers & Wilkins 801 D4 Satin Rosenut

Jak ustawić kolumny podłogowe?

Umiejscowienie zestawów głośnikowych wpływa na równowagę tonalną, ilość i jakość basu, szerokość i głębokość sceny dźwiękowej, czystość średnicy, artykulację, obrazowanie itd. Warto temu zagadnieniu poświęcić kilka godzin, a może nawet i dni. Często się zdarza, że bez ponoszenia dodatkowych kosztów system ożywa wskutek takich właśnie eksperymentów. Konieczne jest symetryczne ustawienie głośników względem miejsca odsłuchu. Obydwie kolumny powinny znajdować się w identycznych odległościach od słuchacza, skierowane ku niemu. Pod względem geometrycznym, zespoły głośnikowe wraz ze słuchaczem zwykle stanowią trzy wierzchołki trójkąta. Jeden z boków – odległość między kolumnami – jest tzw. bazą. Szerokość tej bazy powinna być równa lub nieco mniejsza niż odległość miejsca, w którym siedzi słuchacz do głośników. Przyjmuje się, że kąt, którego wierzchołek pokrywa się z miejscem odsłuchu, powinien być zawarty w przedziale 45 do 60 stopni. Oznacza to, że odległość słuchacza od każdego z głośników jest nie mniejsza niż szerokość bazy.

glosniki stereo, czyli para Bowers & Wilkins 803 D4 Satin Rosenut

Jakie kolumny podłogowe wybrać?

Szeroka gama dostępnych kolumn podłogowych pozwala stworzyć zarówno nagłośnienie stereo, jak i zbudować zapierający dech w piersiach zestaw kina domowego. Dzięki temu i meloman, i miłośnik filmów mogą delektować się pięknym brzmieniem muzyki oraz poczuć emocje, jakie dostarczają spektakularne efekty dźwiękowe. Wśród oferowanych modeli znajdują się zarówno kolumny wolnostojące dwudrożne, jak i trójdrożne. Przy wyborze kolumny głośnikowej dobrze jest kierować się jej brzmieniem oraz możliwościami technicznymi dopasowanymi do wykorzystywanej elektroniki i pomieszczenia, w którym będzie ustawiona, np. wielkości pokoju. Szeroka gama dostępnych wolnostojących kolumn głośnikowych pozwala wybrać model, który idealnie pasuje do wystroju wnętrza i który harmonijnie współgra z użytkowaną elektroniką. Produkty tak znanych i cenionych producentów, jak Bowers & Wilkins, ELAC, Magico, ProAc, PSB i Vienna Acoustics są gwarancją perfekcyjnej jakości wykonania i pięknego, naturalnego brzmienia.

glosniki kolumnowe w salonie Top Hi-Fi Bialystok

Z przyjemnością doradzimy, jak optymalnie dopasować oferowany przez nas sprzęt audio-wideo do indywidualnych potrzeb. Z pewnością spełni on oczekiwania wyrafinowanych audiofilów oraz wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się wysoką jakością dźwięku muzyki i filmów. Markowe kolumny podłogowe dostępne w naszych salonach nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników. To sprzęt wysokiej klasy, zaawansowany technologicznie, wyróżniający się ciekawym wzornictwem i wykonany z trwałych materiałów. Jeśli interesuje Cię konstrukcja kolumn głośnikowych, a przede wszystkim modeli podłogowych, więcej informacji znajdziesz w naszych poradnikach:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: