Kategoria

Sonos

(21 produktów)

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 21

 1. Nowość
  Move 2

  Move 2

  Sonos
  Głośniki Bluetooth
  As low as 2 399 zł
 2. Nowość
  Era 100

  Era 100

  Sonos
  Głośniki multiroom
  As low as 1 349 zł
 3. Era 100 x 2

  Era 100 x 2

  Sonos
  Zestawy stereo
  As low as 2 428 zł Regular Price 2 698 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2698 zł
 4. Era 300 x 2

  Era 300 x 2

  Sonos
  Zestawy stereo
  As low as 4 318 zł Regular Price 4 798 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4798 zł
 5. Arc

  Arc

  Sonos
  Soundbary
  As low as 4 699 zł
 6. Nowość
  Era 300

  Era 300

  Sonos
  Głośniki multiroom
  As low as 2 399 zł
 7. Era 100 x 2 + Sub (Gen 3)

  Era 100 x 2 + Sub (Gen 3)

  Sonos
  Zestawy stereo
  As low as 6 207 zł Regular Price 6 897 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6897 zł
 8. Era 300 x 2 + Sub (Gen 3)

  Era 300 x 2 + Sub (Gen 3)

  Sonos
  Zestawy stereo
  As low as 8 097 zł Regular Price 8 997 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8997 zł
 9. Nowość
  ARC + Era 300 x 2 + Sub (Gen 3)

  ARC + Era 300 x 2 + Sub (Gen 3)

  Sonos
  Zestawy kina domowego
  As low as 12 326 zł Regular Price 13 696 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 13696 zł
 10. ARC + Era 300 x 2

  ARC + Era 300 x 2

  Sonos
  Zestawy kina domowego
  As low as 8 547 zł Regular Price 9 497 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9497 zł
 11. ARC + Era 100 x 2

  ARC + Era 100 x 2

  Sonos
  Zestawy kina domowego
  As low as 6 657 zł Regular Price 7 397 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7397 zł
 12. ARC + Sub (Gen 3)

  ARC + Sub (Gen 3)

  Sonos
  Zestawy kina domowego
  As low as 8 008 zł Regular Price 8 898 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8898 zł
 13. Beam (Gen 2) + Sub (Gen 3)

  Beam (Gen 2) + Sub (Gen 3)

  Sonos
  Zestawy kina domowego
  As low as 6 118 zł Regular Price 6 798 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6798 zł
 14. Beam (Gen 2) + Era 100 x 2

  Beam (Gen 2) + Era 100 x 2

  Sonos
  Zestawy kina domowego
  As low as 4 767 zł Regular Price 5 297 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5297 zł
 15. ARC + Sub (Gen 3) + Era 100 x 2

  ARC + Sub (Gen 3) + Era 100 x 2

  Sonos
  Zestawy kina domowego
  As low as 10 436 zł Regular Price 11 596 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 11596 zł
 16. Beam (Gen 2) + Sub (Gen 3) + Era 100 x 2

  Beam (Gen 2) + Sub (Gen 3) + Era 100 x 2

  Sonos
  Zestawy kina domowego
  As low as 8 546 zł Regular Price 9 496 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9496 zł
 17. One (Gen 2)

  One (Gen 2)

  Sonos
  Głośniki multiroom
  1 099 zł
  czarny

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 21

Sonos multiroom – systemy audio i nagłośnienie wielopokojowe kup na tophifi.pl

Jako producent urządzeń do cenionego w branży bezprzewodowego domowego systemu multiroom audio, Sonos pomaga użytkownikom na całym świecie, ułatwiając dostęp do ulubionych treści w wysokiej jakości i pozwalając im kontrolować odtwarzanie dźwięku niemal w dowolny sposób, w tym m.in. za pomocą aplikacji mobilnej lub głosowo. Produkty firmy Sonos nie tylko zapewniają niezrównane wrażenia dźwiękowe, ale też wyróżniają się na rynku przemyślanym, estetycznym wzornictwem oraz komfortem obsługi. To wszystko w oparciu o nowoczesną platformę, dzięki której użytkownik może odtwarzać rozmaite treści audio, zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo.

Sonos multiroom audio system

Firma Sonos, czyli trochę historii

Sonos to amerykańska firma z siedzibą w Santa Barbara w Kalifornii. Najbardziej znana jest projektowania i produkcji urządzeń multiroom audio. Sonos został utworzony w 2002 r. dla wszystkich miłośników dobrej muzyki i nowoczesnych technologii. Za jego założeniem stoją John MacFarlane, Craig Shelburne, Tom Cullen oraz Trung Mai. Pierwsze, prototypowe wersje urządzeń pojawiły się w 2004 r., a już rok później zostały oficjalnie wprowadzone na rynek. Firma stopniowo rozszerzała nie tylko swoje portfolio produktowe, ale też międzynarodową sprzedaż, począwszy od Wielkiej Brytanii.

W 2017 r. nowym dyrektorem generalnym firmy Sonos, po tym jak ze stanowiska ustąpił John MacFarlane, został Patrick Spence. Jednym z pierwszych sukcesów nowego CEO było nawiązanie współpracy z gigantem ze Szwecji – firmą IKEA. Rezultatem wspólnych działań było stworzenie nagłośnienia wyjątkowego pod względem wzornictwa, a jednocześnie zapewniającego dobrej jakości dźwięk i umożliwiającego wygodne wielostrefowe odtwarzanie muzyki w domowym zaciszu. Pierwsze efekty tej wyjątkowej kooperacji mogliśmy obserwować już w 2019 r.

Jeszcze w 2018 r. firma Sonos ogłosiła wejście (jako SONO) na amerykańską giełdę NASDAQ, jedną z najbardziej wpływowych giełd papierów wartościowych na świecie, będącą punktem odniesienia dla wielu inwestorów czy ekonomistów.

Pod koniec 2019 r. Sonos ogłosił przejęcie Snips SAS („Snips”), platformy głosowej opartej na sztucznej inteligencji. Akwizycja za ok. 37,5 mln dolarów przedsiębiorstwa z siedzibą we Francji pozwoliła na dalsze ulepszanie rozwiązań dotyczących sterowania urządzeniami Sonos za pomocą komunikatów głosowych i przyczyniła się do opracowania przez amerykańskiego producenta własnego systemu sterowania głosem.

Dziś Sonos współpracuje z ponad setką firm, które oferują serwisy muzyczne, a jego produkty są kompatybilne nie tylko z autorskim systemem Sonos Voice Control, ale także z popularnymi na rynku asystentami głosowymi.

Różnorodne głośniki Sonos, w tym głośnik Sonos Roam czy Sonos Play

Sonos oferuje urządzenia audio wyposażone w innowacyjne rozwiązania techniczne i niezwykle praktyczne funkcje. Produkty Sonos są stale ulepszane, o czym świadczy chociażby wprowadzanie na rynek kolejnych generacji wybranych modeli. Sonos nieustannie jednak rozbudowuje swoje portfolio produktowe. Bogata i różnorodna oferta umożliwia stworzenie kompletnego systemu audio, czy wręcz rozbudowanej konfiguracji multiroom (zarządzanej z poziomu jednej aplikacji Sonos), która będzie w stanie spełnić w jak największym stopniu oczekiwania klienta.

Trzon oferty amerykańskiej marki stanowią różnego typu głośniki bezprzewodowe. Większość z nich może zostać wykorzystana nie tylko w pojedynkę, ale także jako głośniki efektowe w ramach bezprzewodowego systemu kina domowego Sonos. Modele, takie jak np. Era 100 czy Era 300, można też łączyć w pary (bezprzewodowo z drugim takim samym głośnikiem), aby uzyskać system stereofoniczny. W ofercie znajdziesz także oferujące wysoką jakość dźwięku głośniki przenośne. Mają one wbudowany akumulator i mogą odtwarzać muzykę niemal w każdych warunkach. Sonos to także głośniki instalacyjne, stworzone we współpracy z firmą Sonance.

Głośnik Sonos Move 2, odmieniony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

Sonos – soundbar

Oferta Sonosa obejmuje też soundbary, w tym modele kompatybilne z Dolby Atmos. Są to konstrukcje doskonałe do nagłośnienia telewizora, pozwalające na uzyskanie wirtualnego dźwięku przestrzennego. Sprawdzą się one szczególnie w pomieszczeniach, w których trudno o rozstawienie zaawansowanego, wieloelementowego zestawu kina domowego. Dla wzmocnienia przetwarzania niskich tonów możesz wykorzystać dodatkowo subwoofer bezprzewodowy Sonos.

Sonos – subwoofer

W ofercie Top Hi-Fi & Video Design znajdziesz subwoofer Sonos Sub (Gen 3), dostępny w dwóch klasycznych wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. To model aktywny, dzięki któremu możesz odtwarzać treści bez konieczności zastosowania dodatkowego wzmacniacza. Subwoofer łatwo sparujesz bezprzewodowo, korzystając z Wi-Fi, z prawie wszystkimi komponentami Sonos, które posiadają wbudowany wzmacniacz. Dzięki łączności bezprzewodowej, Sub (Gen 3) umieścisz w niemal dowolnym punkcie pomieszczenia odsłuchowego.

Soundbar Sonos zawieszony na ścianie

Sonos – multiroom

Bogata i różnorodna oferta marki Sonos umożliwia stworzenie kompletnego systemu audio, czy wręcz rozbudowanej konfiguracji multiroom (zarządzanej z poziomu jednej aplikacji Sonos), która będzie w stanie spełnić w jak największym stopniu oczekiwania klienta. Dodatkową zaletą produktów Sonos jest stylowy design, doskonale komponujący się z nowoczesnymi wnętrzami.

Z wykorzystaniem odpowiedniego zestawu urządzeń Sonos, kompatybilnych z systemem multiroom tej marki, możesz stworzyć funkcjonalny, a do tego świetnie brzmiący system kina domowego Sonos, w tym konfigurację zgodną z trójwymiarowym dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos. Może to być np. zestaw składający się z soundbara Arc, pary głośników Era 100 (jako głośników efektowych) oraz subwoofera Sonos Sub (Gen 3). Tego typu bezprzewodowy system wielokanałowy pozwoli Ci zanurzyć się w odtwarzanych dźwiękach i przenieść niemal w samo centrum filmowej akcji.

Sonos ma niemal wszystko, czego szukasz do bezprzewodowego systemu multiroom

Sonos – wzmacniacz

Marka w swojej ofercie nie tylko głośniki multiroom, sounbary i subwoofery, ale również zestawy stereo Sonos oraz wzmacniacze zintegrowane. W Top Hi-Fi & Video Design proponujemy Ci wzmacniacz Amp, dzięki któremu skutecznie zasilisz pasywne kolumny głośnikowe. Sonos Amp obsłuży również telewizor, odtwarzacz CD, gramofon lub inny starszy sprzęt audio. Wzmacniacz funkcjonuje w trybie stereofonicznym, ale w razie potrzeby możesz zmienić ustawienia dźwięku, dzięki czemu w czasie odtwarzania muzyki oba kanały będą pracowały w trybie mono. Łącząc kolumny głośnikowe lub głośniki instalacyjne ze wzmacniaczem Amp z łatwością stworzysz funkcjonalny zestaw audio Sonos, który umożliwi Ci strumieniowanie muzyki i podcastów z różnych serwisów internetowych za pośrednictwem aplikacji Sonos i Apple AirPlay 2.

Głośnik Bluetooth Sonos

Jeżeli potrzebujesz przenośnego, inteligentnego głośnika, zwróć uwagę na model Move 2 – to nowoczesny głośnik Bluetooth od Sonos, który możesz zabrać ze sobą na zewnątrz lub wykorzystać jako część domowego systemu dźwiękowego, współpracującą z kompatybilnymi głośnikami amerykańskiej marki. Move 2 jest odporny na kurz i wodę – posiada stopień ochrony IP56. Głośnik wykonano z materiałów pochłaniających wstrząsy, które zabezpieczają go przed uszkodzeniem w razie upadku. Wydajna bateria umożliwia korzystanie z modelu nawet przez 24 godziny, a dzięki modułowi Bluetooth w wersji 5.0, głośnik sparujesz z urządzeniem mobilnym obsługującym ten standard komunikacji pojedynczym naciśnięciem przycisku, który został umieszczony w tylnej części obudowy.

Komponenty audio Sonos

Wśród różnorodnych urządzeń marki Sonos znajdziesz również komponenty audio, pozwalające na przeniesienie wrażeń z użytkowania systemu nagłośnienia strefowego Sonos do dowolnego posiadanego przez Ciebie zestawu stereo lub kina domowego. Stwórz system audio, zasilając kolumny głośnikowe lub głośniki instalacyjne za pomocą wzmacniacza Amp, a z pomocą modelu Port przesyłaj do głośników Sonos dźwięk odtwarzany m.in. z płyt CD lub winyli. Dzięki tego typu urządzeniom możesz cieszyć się nieskończonymi możliwościami słuchania w trybie multiroom z głośnikami zainstalowanymi w różnych pomieszczeniach domu.

Akcesoria do urządzeń marki Sonos

Do produktów marki Sonos dostępnych jest wiele rozmaitych akcesoriów. Są one produkowane zarówno przez tego amerykańskiego producenta, jak i przez firmy trzecie. Mogą to być np. uchwyty ścienne do soundbarów czy głośników bezprzewodowych, a także stojaki na głośniki bezprzewodowe oraz różnego rodzaju kable i przejściówki. Tego typu dodatki nie tylko ułatwiają montaż sprzętu audio, ale też pozwalają na jego odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu, względem miejsca najlepszego odsłuchu.

Sonos – pytania i odpowiedzi (FAQ)

Co to za firma Sonos?

Sonos to amerykańska firma, specjalizująca się w produkcji nowoczesnych urządzeń do systemów audio i audio-wideo. Produkty marki Sonos mogą przetwarzać lub odtwarzać dźwięk samodzielnie, ale także współpracować z innymi urządzeniami, również w ramach systemu multiroom Sonos, obsługiwanego za pomocą specjalnie zaprojektowanej aplikacji lub też za pomocą głosu.

Jak skonfigurować Sonos?

Konfiguracja urządzenia i jego połączenie z aplikacją mobilną to wyjątkowo łatwe w realizacji zadania. Wystarczy podłączyć sprzęt audio Sonos do zasilania, a następnie uruchomić aplikację Sonos i wybrać odpowiednie polecenie na ekranie. Oprogramowanie w prosty sposób, w zaledwie kilka minut, przeprowadzi Cię przez poszczególne kroki konfiguracji. Umożliwia również dodanie nowego urządzenia do utworzonych już stref w systemie multiroom Sonos.

produkt Sonos Port zapewnia możliwość rozbudowy systemu multiroom o starsze urządzenia

Czy Sonos ma Bluetooth?

Większość urządzeń dostępnych w ofercie firmy Sonos ma wbudowany Bluetooth. W zależności od modelu i jego generacji obsługiwana może być nieco inna wersja tego modułu. Wsparcie dla tej techniki komunikacji bezprzewodowej umożliwia m.in. strumieniowe przesyłanie dźwięku np. ze smartfona do głośnika kompatybilnego z tym rozwiązaniem. Daje to możliwość słuchania muzyki, nawet bez konieczności łączenia się z systemem Sonos przez Wi-Fi.

Jak podłączyć Sonos z TV?

Połączenie urządzeń firmy Sonos można zrealizować na kilka sposobów. Można to zrobić bezprzewodowo, np. za pośrednictwem łączności Bluetooth, jeśli zarówno telewizor, jak i sprzęt marki Sonos obsługują ten standard. Do współpracy z wybranymi urządzeniami Sonos, np. soundbarami, można wykorzystać połączenie HDMI. Jeśli jednak telewizor ma zajęte tego typu złącze, wówczas, za pośrednictwem opcjonalnej przejściówki, możesz wykorzystać złącze optyczne w TV.

Jak podłączyć Sonos do Internetu?

Urządzenia firmy Sonos możesz podłączyć do Internetu bezprzewodowo – z wykorzystaniem sieci Wi-Fi lub przewodowo – za pomocą kabla Ethernet. Wszystko zależy od możliwości technicznych konkretnego modelu, a także sposobu jego wykorzystania w domowym systemie audio czy audio-wideo. Niezależnie od tego, jaki sposób komunikacji wybierzesz, pozwoli to przesyłać dźwięk najwyższej jakości w zaciszu własnego domu, a ponadto cieszyć się muzyką bez przerywania połączeniami telefonicznymi lub powiadomieniami.

Komponent audio Sonos Amp, najniższa cena tylko w Top Hi-Fi

Jaka aplikacja do Sonos?

Do obsługi urządzeń, które ma w portfolio amerykańska marka, służy aplikacja Sonos. Jest ona dostępna zarówno na urządzenia mobilne z Androidem lub systemem iOS, jak i na komputery Mac i PC. Sonos oferuje obecnie oprogramowanie nowej generacji, oznaczone jako S2. Starsze modele są kompatybilne z wcześniejszą wersją aplikacji, określaną jako Sonos S1. Niektóre urządzenia współpracują zarówno z wersją S1, jak i S2, a najnowsze obsługują oprogramowanie Sonos wyłącznie w odsłonie S2. Możesz skonfigurować oddzielne systemy (dla S1 i S2), jeśli masz produkty kompatybilne tylko z wersją S1 i produkty kompatybilne tylko z S2.

Co to jest Sonos Connect?

Sonos Connect to strefowy odtwarzacz amerykańskiego producenta, który pozwala na włączenie do systemu multiroom innych urządzeń i systemów audio z wbudowanym wzmacniaczem. Może to być np. starsze kino domowe lub zestaw stereo. Sonos Connect zadebiutował na rynku w 2008 roku, a 7 lat później doczekał się kolejnej generacji, jednak w aktualnej ofercie marki Sonos model ten nie jest już dostępny.

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Czytaj
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest impedancja akustyczna? Jaka impedancja jest najlepsza?
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: