Kategoria

Słuchawki gamingowe

(22 produkty)

Słuchawki gamingowe to wyjątkowe na rynku konstrukcje, które sprawdzą się nie tylko do muzyki, ale przede wszystkim do odtwarzania dźwięku z gier komputerowych i konsolowych. Tego typu modele powinny nie tylko dobrze brzmieć, ale też być wyjątkowo wygodne. Pozwoli to zapewnić komfort użytkowania nawet przez wiele godzin, co dla największych miłośników rozgrywek online i offline ma niebagatelne znaczenie.

jakie słuchawki gamingowe


Rodzaje słuchawek gamingowych

Słuchawki gamingowe to przede wszystkim konstrukcje nauszne lub wokółuszne, a więc wyposażone w regulowany pałąk i duże przetworniki elektroakustyczne, ukryte w obudowach zwykle obejmujących całe małżowiny uszne. Są to w większości modele typu zamkniętego, a więc dobrze izolujące użytkownika w sposób pasywny od dźwięków otoczenia (bez dodatkowych układów elektronicznych przetwarzających sygnał audio). Mają zwykle miękkie poduszki, które dobrze dopasowują się do kształtu uszu użytkownika.

Wśród słuchawek dla graczy wyróżniamy przede wszystkim:

Słuchawki dla graczy przewodowe

Tego typu modele są w stanie zapewnić bardzo dobrej jakości brzmienie. Najpopularniejszym złączem w słuchawkach przewodowych jest jack 3,5 mm. Model wyposażony w taki konektor może współpracować z wieloma urządzeniami, nie tylko komputerami czy konsolami. Na rynku nie brakuje również modeli gamingowych wyposażonych w przewód zakończony wtykiem USB. Słuchawki takie przeznaczone są przede wszystkim do pracy z komputerem. Wyposażone są już w „kartę dźwiękową”. Może ona z powodzeniem zastąpić tę zintegrowaną w komputerze, a tym samym zagwarantować znacznie lepsze brzmienie. Niektóre słuchawki, dzięki dołączonym do zestawu odpowiednim kablom, możesz podłączyć – zależnie od potrzeb – przewodem zakończonym wtykiem jack lub złączem USB.

Wybierając słuchawki gamingowe pod względem możliwości połączeniowych warto zwrócić uwagę na kompatybilność ze sprzętem, we współpracy z którym chcesz je wykorzystać. O ile z kompatybilnością z komputerem zwykle nie będzie problemu, o tyle współpraca z konsolami PlayStation, Xbox czy Nintendo nie jest już taka oczywista. Przed zakupem słuchawek warto upewnić się, w jaki sposób mogą współpracować z posiadaną przez Ciebie konsolą.

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe

Słuchawki gamingowe mogą również obsługiwać łączność bezprzewodową, co znacznie zwiększa swobodę poruszania się użytkownika. Podczas rozgrywek w gry komputerowe, a zwłaszcza konsolowe, jest to niezwykle ważne. Tego typu modele wyposażone są najczęściej w moduł Bluetooth, z wykorzystaniem którego możemy strumieniowo odtwarzać muzykę z kompatybilnego urządzenia. Mogą też wykorzystywać specjalny nadajnik (pracujący najczęściej w paśmie 2,4 GHz), który podłączony do źródła dźwięku przesyła bezprzewodowo sygnał audio do słuchawek. Modelem z nadajnikiem USB w zestawie jest np. ATH-G1WL marki Audio-Technica.

Zalety słuchawek gamingowych

Do najważniejszych zalet słuchawek gamingowych należą komfortowa komunikacja online ze współgraczami, a także wygoda użytkowania. Tę pierwszą zapewni odpowiedniej jakości mikrofon. Z kolei o wygodę użytkowania pomagają zadbać duże nauszniki z miękkimi poduszkami oraz regulowany, często wyściełany pałąk. Te elementy, wykonane z wykorzystaniem odpowiedniej jakości materiałów sprawiają, że w słuchawkach dla graczy możemy spędzić nawet kilka godzin bez uczucia dyskomfortu i tzw. zmęczenia słuchowego. Nie bez znaczenia jest również dobrej jakości dźwięk, który zapewniają nie tylko przetworniki elektroakustyczne stosowane w słuchawkach dla graczy, ale także specjalne układy cyfrowego przetwarzania sygnału, stosowane przede wszystkim w modelach wyposażonych w złącze USB.

Słuchawki gamingowe – najważniejsze cechy

Modele dla graczy wyróżniają się na rynku pod względem konstrukcji, designu i funkcjonalności. Są to głównie modele nauszne z dużymi przetwornikami elektroakustycznymi. Do ich podstawowych atrybutów możemy zaliczyć:

 • Zintegrowany mikrofon – służy on przede wszystkim do komunikacji z innymi graczami. Są to zazwyczaj słuchawki gamingowe z mikrofonem zintegrowanym z jednym z nauszników lub umieszczonym na charakterystycznym pałąku. Dobrze, jeśli ów pałąk jest giętki, co ułatwia ustawienie mikrofonu w odpowiedniej odległości od ust użytkownika. W niektórych modelach pałąk z mikrofonem jest odłączany, co pozwala pozbyć się tego elementu, jeśli jest niewykorzystywany. Mikrofon w słuchawkach dla graczy ma zwykle charakterystykę dookólną, a więc rejestruje dźwięk z każdego kierunku w takim samym stopniu. Na rynku dostępne są jednak również słuchawki gamingowe wyposażone w mikrofon o charakterystyce kardioidalnej. Tego typu sprzęt w większym stopniu „skupia się” na głosie użytkownika, a nie na dźwiękach otoczenia, przez co sygnał z mikrofonu jest znacznie bardziej zrozumiały dla odbiorców. Słuchawki dla graczy mogą wykorzystywać rozmaite systemy poprawiające przetwarzanie sygnału rejestrowanego przez mikrofon. Dzięki temu nasi rozmówcy mogą lepiej zrozumieć to, co chcemy im przekazać za pośrednictwem komunikatora internetowego.
 • Odtwarzanie dźwięku przestrzennego – słuchawki dla graczy mogą obsługiwać wirtualny dźwięk przestrzenny, np. 7.1-kanałowy. Modele tego typu mają najczęściej w nauszniku wbudowany więcej niż jeden przetwornik elektroakustyczny, co pozwala odpowiednio ukształtować brzmienie i odtworzyć sygnał audio niemal tak, jak z wykorzystaniem zaawansowanego systemu kina domowego. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzą się nie tylko podczas rozgrywek, ale także do odtwarzania filmowej ścieżki dźwiękowej.

Dodatkowym atutem w tego typu słuchawkach może być obsługa różnego typu systemów, które pozwalają na jeszcze większą imersję użytkownika w odtwarzanym dźwięku. Do takich należy m.in. THX Spatial Audio, wykorzystywany w niektórych grach.

Dodatkowe udogodnienia i dopasowanie

Słuchawki gamingowe mogą być wyposażone w wiele dodatkowych udogodnień, które w mniejszym lub większym stopniu sprawiają, że korzystanie z nich jest niezwykle komfortowe. Mamy tutaj na myśli m.in. akcesoria dołączane do zestawu. Oprócz odpowiednich kabli czy przejściówek są to zwykle różnego typu pokrowce i etui, które pozwalają wygodnie przenosić słuchawki.

Design słuchawek gamingowych

Nie bez znaczenia jest także kolorystyka sprzętu. Choć najpopularniejszym kolorem jest zwykle czerń, to jednak w ofercie wielu producentów znajdziemy także inne opcje kolorystyczne. Dzięki temu dopasujesz słuchawki gamingowe do swoich potrzeb nie tylko pod względem brzmienia czy funkcjonalności, ale także wzornictwa. Niektóre modele mają nawet podświetlane obudowy nauszników. Co więcej, w niektórych modelach kolorystykę podświetlenia słuchawek gamingowych można samodzielnie modyfikować, wybierając jeden z dostępnych kolorów, niekiedy nawet z całej palety barw, np. RGB.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 22

 1. Supercena Bestseller #EksperciPolecają
  Mobius carbon

  Mobius carbon

  Audeze
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 1 899 zł Regular Price 2 449 zł
  czarny
 2. Supercena
  ATH-ADG1X

  ATH-G1

  Audio-Technica
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 449 zł Regular Price 899 zł
 3. Promocja
  BEOPLAY PORTAL PC, PS

  BEOPLAY PORTAL PC, PS

  Bang & Olufsen
  Słuchawki gamingowe
  As low as 1 699 zł Regular Price 2 399 zł
 4. Promocja Bestseller
  PENROSE

  PENROSE

  Audeze
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 1 329 zł Regular Price 1 839 zł
  niebieski
 5. Promocja
  PENROSE X

  PENROSE X

  Audeze
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 1 329 zł Regular Price 1 839 zł
  żółty
 6. Supercena
  ATH-PDG1a

  ATH-PDG1a

  Audio-Technica
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 449 zł Regular Price 799 zł
  czarny
 7. Supercena Nowość
  ATH-GL3

  ATH-GL3

  Audio-Technica
  Słuchawki gamingowe
  As low as 450 zł Regular Price 579 zł
 8. Supercena
  Słuchawki z mikrofonem KOSS CS100

  CS100

  Koss
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 79 zł Regular Price 119 zł
 9. Promocja
  BEOPLAY PORTAL Xbox

  BEOPLAY PORTAL Xbox

  Bang & Olufsen
  Słuchawki gamingowe
  As low as 1 699 zł Regular Price 2 399 zł
 10. Supercena Nowość
  ATH-GDL3

  ATH-GDL3

  Audio-Technica
  Słuchawki gamingowe
  As low as 507 zł Regular Price 699 zł
 11. Supercena
  CS100 USB

  CS100 USB

  Koss
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 129 zł Regular Price 179 zł
 12. Supercena
  CS95 USB

  CS95 USB

  Koss
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 99 zł Regular Price 139 zł
 13. Słuchawki KOSS SB40

  SB40

  Koss
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 199 zł Regular Price 229 zł
 14. Supercena
  LCD-GX

  LCD-GX

  Audeze
  Słuchawki nauszne
  Special Price 4 199 zł Regular Price 5 499 zł
  czarny
 15. Supercena
  ATH-ADG1X

  ATH-ADG1X

  Audio-Technica
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 899 zł Regular Price 1 299 zł
 16. Supercena
  GMR 545 AIR

  GMR 545 AIR

  Koss
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 199 zł Regular Price 329 zł
 17. Supercena
  Koss GMR 540 ISO

  GMR 540 ISO

  Koss
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 246 zł Regular Price 329 zł
 18. Supercena
  ATH-PDG1

  ATH-PDG1

  Audio-Technica
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 599 zł Regular Price 999 zł
  czarny
 19. Supercena
  ATH-G1WL

  ATH-G1WL

  Audio-Technica
  Słuchawki gamingowe
  Special Price 799 zł Regular Price 999 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 22

Czy potrzebuję słuchawek odtwarzających dźwięk przestrzenny?

Niektóre słuchawki dla graczy obsługują wirtualny dźwięk przestrzenny, nawet 7.1-kanałowy, co ma zapewnić lepszą lokalizację źródeł dźwięku. Tego typu rozwiązanie obsługuje np. model Mobius firmy Audeze. Rozwiązanie to może okazać się pomocne np. podczas rozgrywek w różnego typu strzelanki, jak choćby Counter Strike. Nie oznacza to jednak, że do gier FPS itp. nadają się wyłącznie modele wielokanałowe (np. 7.1-kanałowe). Również bardzo dobrej jakości słuchawki stereofoniczne są w stanie zapewnić odpowiednie brzmienie i ułatwić zlokalizowanie „wroga” w wirtualnej przestrzeni podczas rozgrywek online.

Czy słuchawki gamingowe sprawdzą się tylko do gier?

Słuchawki gamingowe mogą współpracować nie tylko z komputerem, ale także z innymi urządzeniami. Mamy tu na myśli przede wszystkim konsole do gier – PlayStation czy Xbox. Nie są one jednak opracowywane wyłącznie z myślą o graczach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby słuchawki gamingowe z mikrofonem wykorzystać również we współpracy ze smartfonem, mini wieżą czy telewizorem. Zwłaszcza modele z odłączanym mikrofonem mogą być doskonałym narzędziem do odtwarzania np. filmowej ścieżki dźwiękowej. Chodzi tu przede wszystkim wygodę użytkowania – odłączony mikrofon nie będzie nam przeszkadzał i powodował dyskomfortu.

Audeze Mobius sluchawki gamingowe

Słuchawki gamingowe z mikrofonem zamknięte czy otwarte?

Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy odizolować się od otoczenia. Jeśli zależy nam na dużej separacji, wówczas najlepszym wyborem będzie gamingowy model wykorzystujący zamkniętą obudowę przetworników elektroakustycznych. Tego typu słuchawki gamingowe zapewniają jednak mniejszą wentylację kanału usznego. Jeśli chcemy, by nasze uszy lepiej „oddychały” wówczas lepiej wybrać model z obudową typu otwartego (np. Audio-Technica ATH-PDG1). Trzeba się jednak liczyć także z tym, że to, co odtwarzamy będzie również słyszalne dla osób w naszym otoczeniu, ponieważ w modelach otwartych część dźwięków „wydostaje się” na zewnątrz.

Słuchawki dla graczy przewodowe czy bezprzewodowe?

Wygodniejszy w użytkowaniu będzie model bezprzewodowy. Jednak nie w każdych zastosowaniach jest to najlepszy wybór. Co więcej, słuchawki tego typu trzeba co pewien czas ładować, aby zapewnić im ciągłość bezprzewodowego działania. Jeśli w komputerze mamy nienajlepszej jakości kartę dźwiękową, wówczas może okazać się, że model przewodowy wyposażony w USB i własny układ przetwarzania może okazać się lepszym wyborem pod względem brzmienia. Należy też pamiętać, że słuchawki gamingowe bezprzewodowe będą zwykle droższe od podobnej klasy sprzętu, ale pozwalającego wyłącznie na przewodowe odtwarzanie muzyki. Bezprzewodowość, wbrew obiegowej opinii, nie musi jednak oznaczać kiepskiej jakości dźwięku. Zaawansowane słuchawki gamingowe bezprzewodowe obsługują obecnie różnorodne systemy i techniki przesyłania sygnału audio, które oprócz dobrego brzmienia zapewniają niskie opóźnienia w transmisji, co w wypadku graczy jest niezwykle istotne.

audio-technica-ath-g1wl słuchawki bezprzewodowe gamingowe

Jakie słuchawki gamingowe wybrać, aby były wygodne w użytkowaniu?

Kwestia wygody użytkowania w wypadku słuchawek gamingowych jest bardzo ważna, szczególnie jeśli chcesz spędzać długie godziny na rozgrywkach offline i online. Regulowany pałąk to dziś standard. Warto zwrócić uwagę m.in. na poduszki nauszników, które powinny być przede wszystkim miękkie i wygodne. Na komfort użytkowania wpływa również konstrukcja obudów nauszników – lepszą wymianę powietrza, a tym samym dłuższy czas użytkowania, zapewnią nauszne słuchawki otwarte (np. model GMR 545 AIR marki Koss). Jeśli zdecydujesz się na słuchawki przewodowe, zwróć uwagę na długość kabla. Pod tym względem warto iść na pewnego rodzaju kompromis. Zbyt krótki kabel może ograniczać swobodę poruszania się użytkownika zasiadającego np. przed komputerem, a z kolei za długi może się niepotrzebnie plątać. Nie bez znaczenia jest także zastosowany oplot przewodu słuchawkowego, który może zapobiegać splątywaniu się.

Jakie słuchawki gamingowe zapewnią dobrej jakości komunikację online?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb i wymagań użytkownika. Dla jednego zadowalający będzie dźwięk, jaki zapewnią mu słuchawki za kilkadziesiąt złotych, a inny będzie zadowolony z brzmienia modelu kosztującego kilkaset złotych. Warto jednak wybierać modele wyposażone w system redukcji szumów, jakie pojawiają się w sygnale rejestrowanym przez mikrofon. Dzięki temu nasi rozmówcy będą odbierać znacznie bardziej czytelny i klarowny dźwięk, a przez to lepiej zrozumieją to, co chcemy im przekazać. Szybka i sprawna komunikacja, zwłaszcza podczas dynamicznych rozgrywek online, jest szczególnie istotna. Bardziej precyzyjną rejestrację głosu użytkownika, nawet bez dodatkowych systemów korygujących szumy otoczenia, zapewniają słuchawki gamingowe z mikrofonem o charakterystyce kardioidalnej.

Czy słuchawki będą kompatybilne z konsolą do gier?

Wiele zależy od tego, jaka to będzie konsola i jakie słuchawki. Producent na opakowaniu może informować, czy dany model słuchawek współpracuje z konsolą, a jeśli tak, to jaką. Niektóre modele wystarczy podłączyć przewodem zakończonym wtykiem jack 3,5 mm do pada znajdującego się w zestawie z konsolą. Bezprzewodowe modele mogą też łączyć się bezpośrednio z konsolą (podobnie jak pady) lub wymagać do poprawnej współpracy specjalnego transmitera, który podłącza się do gniazda USB w konsoli. Najbardziej zaawansowane słuchawki gamingowe mają w komplecie specjalne moduły, które łączy się przewodowo z konsolą (np. kablem optycznym).

Audeze Mobius Nintendo Switch

Zainteresował Cię segment słuchawek dla graczy. Nie wiesz jaki model wybrać? Sprawdź poradniki dostępne w Strefie Wiedzy na tophifi.pl:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

Jak wybrać słuchawki?

Czytaj
Jak wybrać słuchawki?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Jak wybrać słuchawki?
Jak wybrać słuchawki?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: