Kategoria

Głośniki i kolumny (457 produktów)

Głośniki stanowią jeden z najważniejszych komponentów systemu audio. Ich zadaniem jest przetwarzanie dostarczanego sygnału na fale dźwiękowe, które docierają do naszych uszu. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na wierność odwzorowania sygnału przez głośniki, co sprawia, że ich dobór nie powinien być kwestią przypadku.

Jakie głośniki wybrać


Rodzaje głośników

Współcześnie Klienci mają do wyboru kilka typów głośników, które różnią pod wieloma względami. Warto zatem znać podstawowe informacje dotyczące funkcjonalności oraz przeznaczenia poszczególnych konstrukcji, aby właściwie dobrać je do swojego systemu audio.

Głośniki podłogowe

Głośniki podłogowe, zgodnie z nazwą, są konstrukcjami ustawianymi bezpośrednio na podłożu. Ze względu na powierzchnię obudowy oraz średnicę i ilość przetworników, kolumny podłogowe wybierane są najczęściej do pomieszczeń o rozmiarze ponad 20 metrów kwadratowych. Umożliwiają one bowiem wytworzenie ciśnienia akustycznego niezbędnego do nagłośnienia takiej powierzchni.

Wolnostojące kolumny głośnikowe są zdecydowanie najpopularniejszym typem głośników, który stosowany jest zarówno w systemach stereo, jak też w kinie domowym. Popularność tych konstrukcji sprawia, że oferta producentów jest niezwykle szeroka. Dostępne są modele budżetowe, ze średniej półki cenowej oraz głośniki podłogowe hi-end, przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników.

kolumny glosnikowe Bowers & Wilkins 702

Głośniki podstawkowe

Głośniki podstawkowe od lat są powszechnie stosowane zarówno w przypadku budżetowych, jak i wyższej klasy systemach stereo i kina domowego.

Największą zaletą głośników podstawkowych jest stosunkowo niewielka ilość zajmowanego miejsca. Ustawiane są bezpośrednio na meblach, bądź na podstawkach głośnikowych. Rekomendujemy oczywiście ten drugi sposób, który zapewnia stabilne ustawienie głośników oraz redukuje niepożądane wibracje. Podstawki głośnikowe szczególnie cenione są także przez osoby, dla których wygląd sprzętu audio odgrywa duże znaczenie.

Głośniki podstawkowe najlepiej sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, o powierzchni nieprzekraczającej 15 – 20 metrów kwadratowych. Rozmiar przetworników w takich konstrukcjach pozwala wytworzyć ciśnienie akustyczne wystarczające do wypełnienia pomieszczenia dźwiękiem. Ze względu na mniejszą objętość obudowy bas w głośnikach podstawkowych może mieć nieco mniejszy rozmach i zejście niż w głośnikach podłogowych. W większości przypadków okazuje się jednak wystarczający. Pasmo przenoszenia większości modeli rozpoczyna się w okolicach 60 – 70 Hz.

Wybierając głośniki podstawkowe polecamy zwrócić uwagę na modele renomowanych producentów: Bowers & Wilkins, Elac, ProAc, Vienna Acoustics. Są one chętnie wybierane przez naszych Klientów.

Głośniki centralne i efektowe

Opisywane głośniki są nieodłącznym elementem kina domowego. Głośnik centralny umieszczany jest najczęściej bezpośrednio pod telewizorem, na wprost słuchacza. Jego celem jest reprodukcja dialogów. Nie musimy zapewne nikogo przekonywać, jak ważne jest to zadanie. Wyrazistość i naturalne brzmienie dialogów sprawiają, że użytkownik nie będzie miał problemów z właściwym zrozumieniem treści, co znacznie utrudniłoby odsłuch.

Głośniki efektowe pozwalają wytworzyć dźwięk przestrzenny, który stanowi główny cel każdego systemu wielokanałowego. W podstawowej konfiguracji kina domowego montowane są z tyłu pomieszczenia odsłuchowego, a w systemach 7.2 czy 9.2 także po bokach. Dzięki nim dźwięk w scenach akcji wypada dużo bardziej realistycznie.

Należy zaznaczyć, że do głośników efektowych zaliczamy nie tylko kolumny surround. Są to także głośniki instalacyjne, umieszczane w ścianie lub suficie.

Kolumny glosnikowe Mission

Subwoofery

Subwoofer, jak sama nazwa wskazuje jest głośnikiem sub-niskotonowym, którego celem jest wygenerowanie najniższych częstotliwości, w zakresie od 20 Hz do 200 Hz. Do wytworzenia fal dźwiękowych o takim zakresie potrzebne jest duże ciśnienie akustyczne. Właśnie dlatego subwoofery stanowią osobne konstrukcje, mające ściśle dobraną objętość obudowy i odpowiedni przetwornik. Większość subwooferów to głośniki aktywne, posiadające wbudowany wzmacniacz.

Subwoofery stosowane są zarówno w zestawach stereo, jak i w kinie domowym. Należy jednak zaznaczyć, że w obu tych systemach potrzebne są urządzenia o nieco innej charakterystyce. Subwoofery do stereo posiadają zazwyczaj mniejszą membranę, która zapewni odpowiednią sprężystość basu. Wybierając subwoofer do kina domowego radzimy skupić się na modelach z membraną o większej powierzchni (minimum 8 cali), która zapewni odpowiednią potęgę niskich tonów, niezbędną w scenach akcji. Nie jest to jednak ścisły podział. Istnieje grupa uniwersalnych urządzeń, która sprawdzi się w obu tych systemach. Nasi specjaliści z chęcią pomogą Wam wybrać odpowiedni model subwoofera, pasujący do Waszego zestawu audio.

Soundbary

Kino domowe nie musi kojarzyć się z zestawem kolumn rozmieszczonych w całym pomieszczeniu. Często, ze względu na ograniczoną przestrzeń, takie rozwiązanie nie jest możliwe. Wówczas najlepszym rozwiązaniem okazuje się wybór soundbara. Jest to listwa z umieszczonymi w niej głośnikami oraz wzmacniaczami, która zapewnia zdecydowanie lepszą jakość dźwięku niż standardowe głośniki telewizora.

Soundbary znanych i cenionych marek, jak Yamaha czy Bowers & Wilkins to dopracowane konstrukcje, stanowiące w zasadzie centrum multimedialne systemu kina domowego. Oprócz systemu głośników soundbary posiadają także wbudowany procesor, umożliwiający wytworzenie wielokanałowego dźwięku z jednego miejsca. Komplet złącz oraz wbudowane funkcje sieciowe niektórych modeli sprawiają, że są one określane mianem telewizyjnego systemu dźwiękowego.

Głośniki instalacyjne

Głośniki instalacyjne to rozwiązanie pozwalające stworzyć zestaw stereo lub kina domowego bez konieczności umieszczania tradycyjnych kolumn. Są one wybierane przez użytkowników, którzy nie chcą lub nie mają możliwości przeznaczenia części powierzchni pomieszczenia na sprzęt audio. Głośniki instalacyjne montowane są w ścianie lub w suficie podwieszanym. Taki system jest ekonomicznym rozwiązaniem, pozwalającym uzyskać dobrą jakość brzmienia. Nagłośnienie stworzone z głośników instalacyjnych nie pozwoli co prawda na uzyskanie takiej detaliczności i zejścia basu, co klasyczne kino domowe. Będzie jednak dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą stworzyć nierzucający się w oczy system audio.

Znany brytyjski producent, Bowers & Wilkins stworzył całą serię wysokiej klasy głośników instalacyjnych, które jakością dźwięku znacznie przewyższają budżetowe konstrukcje. Wyróżnia je dobra jakość zastosowanych przetworników, solidna konstrukcja obudowy oraz łatwy montaż. Jeśli więc chcecie stworzyć dobrej klasy system audio składający się z głośników instalacyjnych, radzimy rozważyć ofertę tego producenta.

kolumny glosnikowe Elac Vela

Najważniejsze cechy głośników

Wybierając tego typu sprzęt warto mieć na uwadze najistotniejsze cechy głośników. Są to:

 • Impedancja – parametr informujący o tym, jak duży opór stawia cewka przetwornika podczas przepływającego przez nią sygnału elektrycznego. Wartość impedancji jest parametrem zmieniającym się w zależności od częstotliwości sygnału. Minimalna wartość kształtuje się najczęściej w okolicach 150 – 250 Hz. Im niższą jest jej wartość, tym głośnik jest trudniejszy do napędzenia. Aby uprościć użytkownikom poznanie wartości tego parametru, producenci podają tak zwaną impedancję nominalną. Istnieją normy, które na podstawie przebiegu krzywej impedancji pozwalają przyporządkować je do stałej wartości dla danego modelu sprzętu. Tyle głosi teoria, natomiast w praktyce producenci często zawyżają wartość impedancji nominalnej, co ma sprawić, że kolumna lub głośnik staje się bardziej „uniwersalny” pod względem doboru wzmacniacza. Najczęściej spotykane są głośniki o impedancji nominalnej 4 i 8 Ohm.
 • Moc – w przypadku głośników pasywnych parametr ten określa, jaką moc są one w stanie przyjąć. W większości przypadków producenci podają zakres mocy głośników, który ma stanowić wskazówkę dla użytkownika. Nie oznacza to jednak, że musimy kurczowo trzymać się tych wartości. Należy pamiętać, że podczas niewłaściwej eksploatacji głośnik możemy uszkodzić, podłączając do niego zarówno zbyt słaby wzmacniacz, jak też urządzenie o zbyt dużej mocy. Moc nie jest tożsama z głośnością, o czym także warto pamiętać.
 • Efektywność – to właśnie ten parametr określa nam, jakie natężenie dźwięku jest w stanie wygenerować głośnik po otrzymaniu określonego sygnału. Istnieją ścisłe wytyczne do określania efektywności. Pomiar polega na doprowadzeniu do głośnika sygnału sinusoidalnego o częstotliwości 1 kHz i mocy 1 W. Następnie mierzy się poziom ciśnienia akustycznego w odległości 1 m. Taką wartość, podaną w dB, można w prosty sposób porównać. Im wyższa efektywność kolumny, tym głośniej zagra po dostarczeniu do niej określonego sygnału. Większość kolumn posiada efektywność w zakresie 87 – 90 dB.
 • Materiał obudowy – podczas wyboru kolumn głośnikowych powinniście wiedzieć, jaki materiał został użyty do produkcji obudowy. Poszczególne produkty charakteryzują się odmiennymi właściwościami, które mają bezpośredni wpływ na jakość brzmienia kolumn. Pierwszym materiałem, o którym warto wspomnieć jest lite drewno. Historycznie wykorzystywane było do tworzenia obudów instrumentów, stąd naturalne wydaje się stosowanie go również do budowy obudów głośnikowych. Niewątpliwą zaletą jest stylowy wygląd takich konstrukcji. Prezentują się one masywnie i elegancko. Lite drewno nieco gorzej wypada jednak pod względem akustycznym. Nawet specjalnie zaimpregnowane i przygotowane drewno odkształca się pod wpływem temperatury i innych czynników, co jest zjawiskiem niepożądanym. Także proces produkcji jest skomplikowany, trudno także wypracować jego powtarzalność. Kolumny z obudową z litego drewna spotykane są również obecnie, jednak jest to niewielki odsetek. Obecnie najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji obudów jest MDF. Jest on prosty i stosunkowo tani w produkcji. Cechuje go łatwość wykonania, co pozytywnie wpływa na powtarzalność produkcji.
 • Średnica membrany – jak wiemy, podczas poruszania się membrany, wytwarzane jest ciśnienie akustyczne, które generuje falę dźwiękową. Tak więc, im większa jest powierzchnia membrany, tym większą masę powietrza jest w stanie wprawić w ruch głośnik. Warto przeanalizować ten parametr, a także pamiętać, aby w przypadku kolumn głośnikowych wziąć pod uwagę sumaryczną powierzchnię membran. Współcześnie producenci często stosują większą ilość przetworników o mniejszej powierzchni membrany (np. 2 x 6,5 cala), aby ograniczyć gabaryty kolumny. Im obszerniejsze macie pomieszczenie do nagłośnienia, tym większa powinna być łączna powierzchnia membran głośników lub kolumn głośnikowych.
 • Materiał membrany – o jakości głośnika, a w mniejszym stopniu także o jego walorach brzmieniowych, mówi nam materiał, z którego wykonana została membrana przetwornika. Na wstępie warto zaznaczyć, że nie ma jednego, idealnego materiału, który posiadałby wszystkie wymagane właściwości i stanowił punkt odniesienia. Niemniej jednak, podczas wyboru głośnika warto zwróć uwagę na ten, zdawałoby się, szczegół. Kiedyś bardzo popularnym materiałem stosowanym do konstrukcji membran był papier, czyli celuloza oraz płótno. Największą wadą tych materiałów było się zbyt słabe tłumienie wewnętrzne oraz niska trwałość. Obecnie do produkcji membran stosuje się głównie tworzywa sztuczne.
 • Drożność – wskazuje, na ile części podzielone jest pasmo przenoszone przez kolumnę. Kolumny dwudrożne, jak sama nazwa wskazuje dzielą „drogę” na dwie części. Najczęściej tony niskie i średnie odtwarzane są przez głośnik średnioniskotonowy, zaś wysokie tony przez tweeter. Część kolumn głośnikowych, zwłaszcza modele z wyższej półki cenowej, to konstrukcje trójdrożne. Należy jednak pamiętać, że większa drożność kolumn nie oznacza automatycznie lepszego brzmienia. W takich modelach projekt zwrotnicy i jej właściwe wykonanie jest dużo bardziej skomplikowane. Strojenie kolumn trójdrożnych także wymaga wiedzy i doświadczenia producenta. Z tego względu często spotykanym rozwiązaniem są kolumny dwuipółdrożne. Ta konfiguracja oznacza, że identycznie wyglądające na zewnątrz przetworniki odtwarzają różne części pasma, które częściowo się pokrywa. Dotyczy to najczęściej średnich i niskich tonów. Jeden przetwornik odtwarza pasmo np. w zakresie 40 Hz – 3500 Hz (średnie tony), drugi zaś 40 Hz – 300 Hz (tylko niskie tony).

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 457

 1. Supercena Bestseller
  NS-BP301

  NS-BP301

  Yamaha
  Głośniki podstawkowe
  Special Price 499 zł Regular Price 799 zł
  czarny
 2. Bestseller
  Audio Pro A26

  A26

  Audio Pro
  Audio Pro
  As low as 1 999 zł Regular Price 2 499 zł
 3. Promocja Bestseller
  ELAC Debut 2.0 B6.2

  ELAC Debut 2.0 B6.2

  ELAC
  Głośniki podstawkowe
  Special Price 499 zł Regular Price 849 zł
  czarny
 4. STAV24 S2

  STAV24 S2

  Bowers & Wilkins
  Podstawki głośnikowe
  499 zł
  czarny
 5. Tesi 261

  Tesi 261

  Indiana Line
  Głośniki podstawkowe
  As low as 749 zł Regular Price 850 zł
 6. Bestseller
  606 S2 Anniversary Edition

  606 S2 Anniversary Edition

  Bowers & Wilkins
  Głośniki podstawkowe
  As low as 1 479 zł Regular Price 1 849 zł
 7. Promocja
  ELAC Debut 2.0 B5.2

  ELAC Debut 2.0 B5.2

  ELAC
  Głośniki podstawkowe
  Special Price 399 zł Regular Price 749 zł
  czarny
 8. Bestseller
  Audio Pro A36

  A36

  Audio Pro
  Audio Pro
  As low as 3 099 zł Regular Price 3 899 zł
 9. ELAC Vela FS407

  Vela FS407

  ELAC
  Głośniki podłogowe
  As low as 6 999 zł Regular Price 8 999 zł
 10. AM-1

  AM-1

  Bowers & Wilkins
  Głośniki instalacyjne
  As low as 1 699 zł Regular Price 1 799 zł
 11. Bestseller
  706 S2 czarny połysk

  706 S2 czarny połysk

  Bowers & Wilkins
  Głośniki podstawkowe
  3 799 zł
  czarny połysk
 12. ELAC Debut 2.0 A4.2

  ELAC Debut 2.0 A4.2

  ELAC
  Głośniki centralne i efektowe
  699 zł
  czarny
 13. Bowers & Wilkins ASW608

  ASW608

  Bowers & Wilkins
  Subwoofery
  As low as 2 399 zł
 14. Bestseller
  Bowers & Wilkins 603

  603 S2 Anniversary Edition

  Bowers & Wilkins
  Głośniki podłogowe
  As low as 3 519 zł Regular Price 4 399 zł
 15. 607 S2 Anniversary Edition

  607 S2 Anniversary Edition

  Bowers & Wilkins
  Głośniki podstawkowe
  As low as 1 199 zł Regular Price 1 499 zł
 16. NS-SW100

  NS-SW100

  Yamaha
  Subwoofery
  Special Price 899 zł Regular Price 1 099 zł
  Black
 17. Supercena
  Indiana Line Nota 250

  Nota 250 X

  Indiana Line
  Głośniki podstawkowe
  As low as 479 zł Regular Price 599 zł
 18. Indiana Line Nota 260

  Nota 260 X

  Indiana Line
  Głośniki podstawkowe
  As low as 559 zł Regular Price 699 zł
 19. Supercena
  Addon C10 MkII + A10

  Addon C10 MkII + A10

  Audio Pro
  Zestawy głośników
  As low as 2 399 zł Regular Price 3 148 zł
 20. Promocja
  BASSO 880

  BASSO 880

  Indiana Line
  Subwoofery
  Special Price 1 999 zł Regular Price 2 899 zł
  czarny
 21. Nowość
  Dione

  Dione

  Devialet
  Soundbary
  9 999 zł
  ciemnoszary

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 457

Jak dobrać głośniki do wzmacniacza?

Powyżej wyjaśniliśmy dokładnie, jak należy interpretować moc i impedancję głośników. Warto uzupełnić tę wiedzę praktycznymi wskazówkami, które pomogą dobrać głośniki do wzmacniacza lub amplitunera.

Jak już wiecie, producenci głośników posługują się wartością impedancji nominalnej swoich głośników, która stanowi uśrednioną wartość przebiegu impedancji. Znając tę wartość mamy już informację o możliwości podłączenia sprzętu. Ogólna zasada mówi, że głośniki powinno się podłączać do wzmacniacza o tej samej wartości impedancji. Jeśli zatem Wasze głośniki posiadają impedancję nominalną 4 Ohm, to podłączenie wzmacniacza o takiej samej impedancji jest najlepszym rozwiązaniem. Co jednak zrobić, gdy do takiego wzmacniacza chcecie podłączyć kolumny 8 Ohm? W tym przypadku również nie będzie problemu. Podłączenie kolumny o większej impedancji niż wzmacniacz jest dopuszczalne i powszechnie stosowane. Co prawda, w takiej konfiguracji może nieznacznie spaść moc wzmacniacza, ale zazwyczaj pozostaje to niezauważalne dla słuchacza.

Kolumny glosnikowe Indiana Line Tesi

Nieco bardziej skomplikowanym tematem jest podłączanie kolumn o niższej impedancji niż wzmacniacz. Rodzi się więc pytanie – czy można podłączyć kolumny 4-omowe do wzmacniacza 8 Ohm? Ogólna odpowiedź brzmi – nie. Nie powinniście tego robić, gdyż grozi to przeciążeniem wzmacniacza i może doprowadzić do jego uszkodzenia. Z praktyki jednak wiemy, że nie jest to regułą. Część kolumn, którą producenci określają jako 4-omowe nie jest wymagająca względem wzmacniacza i zestaw taki będzie bez ryzyka awarii służył użytkownikowi.

Jak najbezpieczniej jest dobrać głośniki do wzmacniacza? Jeśli nie jesteście pewni, czy dobrze dobraliście urządzenia pod względem mocy i impedancji, polecamy wizytę w salonie Top Hi-Fi. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w doborze sprzętu. Z chęcią w tym Wam pomogą. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnego ryzyka oraz będziecie pewni, że zakupiony zestaw będzie służył przez długie lata.

kolumny glosnikowe bowers& wilkins 702

Czy warto kupować najtańsze głośniki?

Wiele osób porównujących oferty poszczególnych producentów głośników zastanawia się, skąd bierze się tak duża różnica w cenie za głośniki lub kolumny głośnikowe. W gruncie rzeczy stanowią one przecież to samo urządzenie. Bardziej dociekliwi klienci sprawdzają nawet ceny poszczególnych elementów w Internecie (przetworniki, zwrotnica i obudowa), a następnie próbują samodzielnie tworzyć swoje dzieła lub wybierają najtańsze modele twierdząc, że nie warto przepłacać. Należy wyraźnie zaznaczyć, że cena podzespołów wykorzystywanych do budowy kolumny w większości przypadków rzeczywiście jest niewygórowana. Dużą część budżetu pochłania to, co na pierwszy rzut oka jest niewidoczne, czyli wiedza i doświadczenie producenta. Dziesiątki lat badań i ciągłe udoskonalanie techniki wytwarzania sprzętu generuje koszty, które muszą być uwzględnione w cenie sprzętu. To właśnie do producenta należy przeprowadzenie wszelkiego typu badań, analiz i pomiarów podzespołów, a następnie przejście przez długotrwały proces projektowy. Klient widzi tylko efekt końcowy, nie zastanawiając się nad całą ścieżką powstawania produktu.

jak wybrać głośniki

Renomowani producenci, tacy jak Bowers & Wilkins, Elac, Indiana Line czy Mission, przed wypuszczeniem produktu na rynek dopracowują swoje urządzenia do perfekcji. Dzięki temu wrażenia podczas odsłuchu są nieporównywalnie wyższe. Długoletnia wiedza i doświadczenie producenta, a także dbałość o każdy detal będzie miała wpływ nie tylko na jakość brzmienia, ale także jakość wykonania i wygląd produktu, które są równie ważne dla wielu osób.

Zastanówcie się teraz, czy na podobny, długotrwały proces produkcji może pozwolić sobie producent najtańszych modeli dostępnych na popularnych portalach aukcyjnych? Naszym zdaniem nie.

Kolumny głośnikowe Mission

Zastanawiasz się, jakie głośniki wybrać? Masz pytania dotyczące poszczególnych modeli? Zachęcamy do przeczytania naszych artykułów poradnikowych, które w prosty sposób omawiają te zagadnienia:

Jak podłączyć zestaw głośników do telewizora?

Osoby planujące zakup zestawu często zastanawiają się, w jaki sposób podłączyć głośniki telewizora. Wszystko zależy od rodzaju posiadanego sprzętu oraz dostępnych złącz. Dobór sposobu połączenia należy więc zacząć od sprawdzenia, w jakie wyjścia cyfrowe wyposażony jest telewizor. Najczęściej użytkownicy podłączają TV do zestawu głośników poprzez złącze optyczne lub HDMI. Następnie należy sprawdzić, jakie wejścia ma odbiornik sygnału. W przypadku amplitunerów stereo najczęściej jest to złącze optyczne. Niektóre amplitunery stereo wyposażone są w złącze HDMI. W takim przypadku sugerujemy podłączyć swój zestaw właśnie w ten sposób. Wybierając wejście HDMI z ARC, zyskasz dodatkowe korzyści. Przede wszystkim jeden kabel HDMI zapewni komunikację w obu kierunkach. Możesz wówczas przesyłać do głośników sygnał dźwiękowy, gdy źródłem dźwięku jest telewizor. Zdecydowana większość soundbarów wyposażona jest w złącze HDMI. W tym przypadku sposób podłączenia jest identyczny jak dla amplitunerów z HDMI.

Bowers & Wilkins, Bowers & Wilkins, jaki zestaw do telewizora wybrać

W sytuacji, gdy soundbar lub amplituner nie mają HDMI, należy wykorzystać złącze optyczne. Wówczas transmisja sygnału jest jednokierunkowa. Odbywa się od źródła sygnału, czyli telewizora do odbiornika. Podłączenie jest proste i nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji.

Większość współczesnych wzmacniaczy stereo wyposażona jest w wejście optyczne. Z łatwością podłączycie więc TV do takiego systemu. Wystarczy zakup przewodu optycznego o odpowiedniej długości. Jeśli jednak posiadacie wzmacniacz, który wyposażony jest wyłącznie w złącza analogowe, niezbędny będzie zakup przetwornika DAC. To urządzenie służy do konwersji sygnału cyfrowego do postaci analogowej. Pozwoli Wam to odtwarzać dźwięk z telewizora. Jeśli planujecie wykorzystać przetwornik C/A wyłącznie do odtwarzania dźwięku z TV, nawet podstawowe urządzenie spełni właściwie swoją funkcję. Warto wybrać jednak model dobrej klasy, który wykorzystacie także do odtwarzania plików cyfrowych w swoim systemie audio.

 Elac, odpowiednio dobrany zestaw zapewni poprawę dźwięku odtwarzanego z TV

Zakup zestawu głośników powinien być przemyślaną decyzją. Zachęcamy więc do umówienia się na odsłuch wybranego zestawu do jednego z salonów sieci Top Hi-Fi & Video Design. Będzie to dobra okazja, aby porównać sprzęt audio przed zakupem oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Zachęcamy także do przeczytania artykułów poradnikowych, które regularnie publikujemy na naszym blogu. Znajdziecie tam teksty dotyczące wyboru głośników:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

Jak wybrać słuchawki?

Czytaj
Jak wybrać słuchawki?

[Wideo] Wzmacniacz stereo - Top Trendy Hi-Fi w 2022 roku | Poradnik

Czytaj
[Wideo] Wzmacniacz stereo - Top Trendy Hi-Fi w 2022 roku | Poradnik

Krok po kroku - system BluOS [WIDEO]

Czytaj
Krok po kroku - system BluOS [WIDEO]

True Wireless dla każdego, czyli oferta marki Audio-Technica [WIDEO]

Czytaj
True Wireless dla każdego, czyli oferta marki Audio-Technica [WIDEO]

Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe? [Wideo]

Czytaj
Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe? [Wideo]

Przegląd amplitunerów Yamahy serii RX-Vx85 [WIDEO]

Czytaj
Przegląd amplitunerów Yamahy serii RX-Vx85 [WIDEO]

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Jakie stereo wybrać?

Jak wybrać słuchawki?

Jak wybrać słuchawki?

Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Wzmacniacz stereo - Top Trendy Hi-Fi w 2022 roku | Poradnik

[Wideo] Wzmacniacz stereo - Top Trendy Hi-Fi w 2022 roku | Poradnik

Krok po kroku - system BluOS [WIDEO]

Krok po kroku - system BluOS [WIDEO]

True Wireless dla każdego, czyli oferta marki Audio-Technica [WIDEO]

True Wireless dla każdego, czyli oferta marki Audio-Technica [WIDEO]

Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe? [Wideo]

Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe? [Wideo]

Przegląd amplitunerów Yamahy serii RX-Vx85 [WIDEO]

Przegląd amplitunerów Yamahy serii RX-Vx85 [WIDEO]

Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Co to jest impedancja?

Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: