Marka: Indiana Line

Tesi 761

Special Price 895 zł Regular Price 999 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 898 zł
 • System: 2-drożny
 • Obudowa: Bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30-140 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 2 x 160 mm

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Indiana Line Tesi 761

Tradycje marki Indiana Line sięgają 1977 r. Obecnie jest to jedna z najważniejszych włoskich marek, w ofercie której znajdziemy kolumny głośnikowe i głośniki instalacyjne. Konstrukcje Indiana Line cechuje wysoka jakość wykonania, połączona z racjonalnym wykorzystaniem komponentów. Idee przyświecające działaniom inżynierów i projektantów pracujących dla tej marki pozwoliły osiągnąć walory brzmieniowe, które wykraczają znacznie poza parametry osiągane przez modele konkurencji, oferowane w podobnym przedziale cenowym.

Indiana Line Tesi 761

Dwa uniwersalne kolory

Obudowa modelu Indiana Line Tesi 761 to prawdziwa esencja włoskiego designu. Jej klasyczne kształty urozmaicają zaoblone narożniki. Kolumna została wykończona trwałą, a jednocześnie estetyczną powłoką winylową. Dostępna jest w kolorze czarnego dębu lub jasnego orzecha. Ponadczasowe wzornictwo modelu Tesi 761 sprawia, że świetnie odnajdzie się on we wnętrzach o dowolnej aranżacji. Kolumna zaskakuje przy tym kompletnym i nad wyraz dojrzałym brzmieniem.

Dwudrożna kolumna do systemów wielokanałowych

Tesi 761 to 2-drożna kolumna centralna marki Indiana Line. W jej konstrukcji zastosowano parę 160-milimetrowych przetworników nisko-średniotonowych o dużej dynamice i umieszczoną między nimi 26-milimetrową kopułkę wysokotonową. Model ten został specjalnie zoptymalizowany do realistycznego i szczegółowego odtwarzania głosu. Tesi 761 ma obudowę typu bas refleks z otworem ulokowanym z tyłu, który został dostrojony tak, aby pracować optymalnie, nawet po umieszczeniu go we wnęce regału.

Wraz z kolumnami podłogowymi Tesi 661 lub Tesi 561, lub też podstawkowymi Tesi 261 jako głośnikami frontowymi oraz Tesi 241 jako głośnikami efektowymi, model Tesi 761 tworzy kompletny, spójny brzmieniowo zestaw kolumn do kina domowego. Głośnik ma impedancję obciążenia z zakresu od 4 do 8 omów. Moc wzmacniacza wykorzystywanego do zasilenia kolumny centralnej z serii Tesi marki Indiana Line powinna mieścić się w zakresie od 30 do 120 W.

Indiana Line Tesi 761

Solidne wykonanie i pełne brzmienie

Membrany wooferów zostały odpowiednio wyprofilowane i wykonane z połączenia polipropylenu i miki, co nadaje im sztywność niezbędną do precyzyjnego odtwarzania mikrodetali. W środku membran przetworników nisko-średniotonowych znajduje się korektor fazy, co zapewnia szerokie rozpraszanie środka pasma częstotliwości akustycznych. Tweeter w modelu Tesi 761 to jedwabna kopułka wysokotonowa z magnesem neodymowym i radialną komorą tłumiącą. Jest ona umieszczona asymetrycznie (bliżej jednego z wooferów) w podciętym oraz specjalnie wyprofilowanym froncie. Takie ustawienie głośnika wysokotonowego względem dwóch pozostałych przetworników zmniejsza dyfrakcję akustyczną, potrafiącą zatrzeć precyzję lokalizacji źródeł dźwiękowych. Tweeter oferuje przy tym otwarte i czyste wysokie tony, a do tego gwarantuje świetne zgranie z przetwornikami nisko-średniotonowymi. Co warte podkreślenia, w filtrze głośnika wysokotonowego zastosowano wyłącznie cewki powietrzne i kondensatory foliowe. Rozwiązanie to wpływa na wyrafinowanie brzmienia modelu Tesi 761 w porównaniu do konkurencyjnych kolumn głośnikowych.

Najważniejsze cechy modelu Tesi 761:

 • 2-drożna konstrukcja
 • Częstotliwość podziału zwrotnicy: 2,3 kHz
 • 2 x 160-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy
 • 26-milimetrowy tweeter
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Pasmo przenoszenia: od 45 Hz do 22 kHz
 • Wykończenie: czarny dąb lub jasny orzech
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 140 W
 • Czułość: 93 dB (2,8 V/1 m)
 • Wymiary (W x S x G): 180 x 460 x 240 mm
 • Masa: 7,3 kg

Kolumna ma piankową zatyczkę, umieszczoną w otworze basowym. Przed odsłuchem upewnij się, że zatyczka została usunięta.

Specyfikacja Indiana Line Tesi 761

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 160 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia45-22000 Hz
Skuteczność93 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału2300 Hz
Wymiary (S x W x G) mm460 x 180 x 240
Waga kg7.3
Wersje wykończeniaDąb
Materiał wykończeniaWinyl

Opinie o Indiana Line Tesi 761

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat Indiana Line Tesi 761

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: