Marka: Indiana Line

Tesi 7

As low as 1 199 zł
/ sztuka
 • System: 2-drożny
 • Obudowa: Bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30 - 140 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 2 x 160 mm

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 60 zł

Sprawdź szczegóły

Głośnik centralny Indiana Line Tesi 7

Tesi 7 to prosty i wydajny głośnik centralny, który został specjalnie zoptymalizowany do realistycznego i szczegółowego odtwarzania głosu w zestawach kina domowego. Ta 2-drożna konstrukcja bazuje na sukcesie modelu Tesi 761 i wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, zaczerpnięte z referencyjnej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów oraz wysoką jakością wykonania, dzięki czemu Tesi 7 zapewnia czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Wzmocniona wewnętrznie obudowa

Skrzynia głośnika Tesi 7 została dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wzmocnienie, aby usunąć niechciane wibracje ścian obudowy i zredukować fale stojące powstające w środku kolumny. Przyczynia się to do znacznej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, co jest istotne zwłaszcza w przypadku wiernego odtwarzania dialogów. Znajdujący się z tyłu otwór bas refleks funkcjonuje optymalnie nawet po umieszczeniu kolumny blisko ściany lub we wnęce regału. Wraz z innymi modelami z nowej odsłony serii Tesi można stworzyć kompletny, spójny brzmieniowo zestaw głośników do kina domowego.

Zastosowane przetworniki

Producent wyposażył kolumnę centralną Tesi 7 w trzy wydajne przetworniki: 26 mm tweeter oraz parę mid-wooferów o średnicy 160 mm. Przetwornik wysokotonowy wyróżnia się teraz nowym, prostokątnym frontem, który nawiązuje do najwyższej serii Diva i świetnie współgra z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Pozostałe dwa głośniki wykorzystują membrany z polipropylenu domieszkowanego miką. Spójne połączenie wszystkich zakresów sprawia, że Tesi 7 dostarcza zrównoważone, a jednocześnie czyste i otwarte brzmienie.

Membrana polipropylenowa domieszkowana miką

Membrany przetworników nisko-średniotonowych zostały wykonane z polipropylenu – niezwykle wszechstronnego i cenionego materiału. Dla nadania membranie niezbędnej sztywności i precyzyjnego oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Dzięki temu można cieszyć się dokładniejszym i bardziej angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Wewnątrz membran głośników 160 mm umieszczono korektor fazy, który odpowiada za szerokie rozpraszanie środka pasma częstotliwości akustycznych.

Górny resor Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w parze 160-mm przetworników. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Zaprojektowana od nowa zwrotnica

Głośnik centralny Tesi 7 korzysta z zaprojektowanej od nowa i wysoce zoptymalizowanej zwrotnicy. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały starannie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i zastosowanych w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Dzięki minimum impedancyjnemu wynoszącemu 4 omy kolumna Tesi 7 może współpracować z każdym wzmacniaczem.

Ulepszone układy magnetyczne

Układy magnetyczne dwóch przetworników o średnicy 160 mm zostały zaczerpnięte z najwyższej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Poprawie uległy również dynamika i efektywność odtwarzanego basu, co jest zasługą zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych. Tak jak w innych kolumnach Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowego pierścienia. W ten sposób można cieszyć się bardziej czytelnym i klarownym dźwiękiem – nawet przy dużej głośności.

Atrakcyjne wykończenie

Głośnik centralny Tesi 7 łączy emocjonujące, dojrzałe brzmienie z atrakcyjnym i klasycznym designem. Wykończony jest trwałą, a jednocześnie stylową powłoką winylową. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) oraz mokka. Dzięki temu kolumna doskonale wkomponuje się w aranżację praktycznie dowolnego wnętrza. Estetyczny charakter modelu Tesi 7 podkreślają magnetycznie mocowana maskownica oraz obudowa z MDF z lekko zaokrąglonymi kształtami.

Najważniejsze cechy:

 • 2-drożna kolumna centralna
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 2x 160 mm przetworniki nisko-średniotonowe z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave pary 160 mm przetworników
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe przetworników nisko-średniotonowych
 • Magnetycznie mocowana maskownica
 • Pasmo przenoszenia: 45 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 140 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 180 x 460 x 240 mm
 • Masa: 7,3 kg

Specyfikacja Indiana Line Tesi 7

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 140 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 160 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia45 - 22000 Hz
Skuteczność93 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału2200 Hz
Wymiary (S x W x G) mm460 x 180 x 240
Waga kg7.3
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm

Opinie o Indiana Line Tesi 7

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: