Poprzedni
Następny

Nowa odsłona kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Tesi

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 0 komentarzy

Indiana Line zaprezentowała najnowsze kolumny głośnikowe z wszechstronnej serii Tesi. W jej skład wchodzi pięć nowych modeli: dwa podstawkowe, dwa podłogowe oraz jeden centralny. Każdy z nich został gruntownie zoptymalizowany i wykorzystuje niektóre rozwiązania techniczne znane z najwyższej linii Indiana Line Diva. Dzięki temu głośniki z nowej generacji serii Tesi zapewniają czysty, otwarty i uniwersalny dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Nowa odsłona kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Tesi

Indiana Line to ceniona marka z włoskim rodowodem, której tradycje sięgają 1977 r. Celem producenta niezmiennie pozostaje najwyższa jakość wykonania połączona z racjonalnym wykorzystaniem komponentów. Potwierdzeniem tych założeń jest nowa odsłona serii Tesi, w której skład wchodzi pięć starannie zaprojektowanych modeli: dwa podstawkowe – Tesi 2 i Tesi 3 – dwa podłogowe – Tesi 5 i Tesi 6 – oraz centralny, Tesi 7. W każdym z nich znalazło się wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych, które pochodzą z najwyższej serii Indiana Line Diva. Wszystkie kolumny świetnie poradzą sobie nie tylko w zestawach stereo, ale także systemach kina domowego, a ich różnorodność pozwala wybrać model najlepiej dopasowany do własnych preferencji.

Precyzyjnie dobrane przetworniki

Kolumny z nowej serii Tesi wyróżniają się nowym, prostokątnym frontem głośnika wysokotonowego, który nawiązuje do najwyższej linii Diva i doskonale współgra z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Pozostałe przetworniki wyposażone są w membranę z polipropylenu – niezwykle uniwersalnego materiału, który w przypadku wooferów w kolumnach podłogowych zastąpił membranę papierową. Dla zwiększenia sztywności i oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na zrównoważone i dynamiczne brzmienie.

Nowa odsłona kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Tesi

Usztywniona obudowa

Skrzynia wszystkich modeli została dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wzmocnienia, które minimalizują niepożądane drgania ścian obudowy i redukują fale stojące wewnątrz głośnika. Co więcej, przetwornik średniotonowy największej kolumny Tesi 6 pracuje we własnej, niezależnej od pary wooferów komorze zamkniętej. Przyczynia się to do słyszalnej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, szczególnie w zakresie średnich tonów.

Układ bas refleks

Wszystkie kolumny są wyposażone w wylot bas refleks. W najmniejszej, 2-drożnej kolumnie Tesi 2 i głośniku centralnym Tesi 7 mieści się on z tyłu, co przy ustawieniu głośnika blisko ściany, pomaga skutecznie odtwarzać nawet niski bas. Większy, 2-drożny model podstawkowy Tesi 3 oraz mniejsza, 2,5-drożna kolumna podłogowa Tesi 5 układ bas refleks mają ulokowany na przedniej ściance. Zwiększa to elastyczność podczas rozstawienia kolumn – bez wpływu na dźwięk. Z kolei największa, 3-drożna Tesi 6 wyposażona jest w otwór bas refleks promieniujący w dół. Takie rozwiązanie zapewnia całkowitą swobodę ustawienia kolumny w pomieszczeniu i działa na korzyść energii basu, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się dynamicznymi a zarazem głębokimi niskimi tonami.

Nowa odsłona kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Tesi

Zawieszenie Dual-Wave

Przetworniki odpowiedzialne za niskie i średnie tony w nowych kolumnach z serii Tesi wykorzystują autorskie zawieszenie górne Dual-Wave, znane z referencyjnej serii Diva. Ten starannie opracowany komponent rozszerza liniowy zakres pracy głośnika i redukuje zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się na lepsze brzmienie, zwłaszcza w przypadku instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych, z czystszym mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą.

Zaprojektowana od nowa zwrotnica

Kolumny z nowej serii Tesi korzystają z zaprojektowanej od nowa i wysoce zoptymalizowanej zwrotnicy. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały dokładnie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i zastosowanych w niej przetworników. W ten sposób udało się zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń – przy wysokiej efektywności.

Indiana Line Tesi 2 - kolumna podstawkowa

Zoptymalizowane układy magnetyczne

Układy magnetyczne dla wooferów, mid-wooferów oraz przetwornika średniotonowego zostały zaczerpnięte z referencyjnej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem nowoczesnych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym i utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Poprawiło to dynamikę i efektywność odtwarzanego basu, co jest zasługą większych napędów magnetycznych.

Atrakcyjne wykończenie

Kolumny z nowej serii Tesi nie tylko zapewniają uniwersalne, emocjonujące brzmienie, ale także świetnie się prezentują. Cechują się skromnym, a jednocześnie stylowym wykończeniem PVC i są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej (czarny dąb) i mokka. Tym samym głośniki z łatwością wkomponują się w aranżację praktycznie dowolnego wnętrza. Elegancki charakter kolumn podkreślają magnetycznie mocowane maskownice oraz obudowa z MDF z lekko zaokrąglonymi narożnikami.

Indiana Line Tesi 2 - kolumna podstawkowa

Dostępność

Kolumny z nowej serii Tesi marki Indiana Line będą dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design już w marcu br.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Tesi 2

Tesi 2

Indiana Line
Głośniki podstawkowe
As low as 749 zł
Tesi 3

Tesi 3

Indiana Line
Głośniki podstawkowe
As low as 924 zł
Tesi 5

Tesi 5

Indiana Line
Głośniki podłogowe
As low as 1 699 zł
Tesi 6

Tesi 6

Indiana Line
Głośniki podłogowe
As low as 2 099 zł
Tesi 7

Tesi 7

Indiana Line
Głośniki centralne i efektowe
As low as 1 199 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: