Marka: Indiana Line

Tesi 2

As low as 749 zł
/ sztuka
 • System: 2-drożny
 • Obudowa: Bass-reflex
 • Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa: 30-80 W
 • Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy: 120 mm

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 37 zł

Sprawdź szczegóły

Kolumny podstawkowe Indiana Line Tesi 2

Tesi 2 to lekka i kompaktowa kolumna głośnikowa, która rozwija koncepcję modelu Tesi 241. Ta 2-drożna konstrukcja wykorzystuje nowoczesne rozwiązania techniczne, zapożyczone z najwyższej serii Indiana Line Diva. Wprowadzone zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem podzespołów, dzięki czemu Tesi 2 zapewnia czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Jest znakomitym wyborem dla użytkowników, którzy poszukują prostych, ale stylowych głośników o uniwersalnym brzmieniu do mniejszych pomieszczeń. Kolumny świetnie sprawdzą się jako głośniki efektowe w zestawie kina domowego, ale przede wszystkim w systemie stereo do nagłośnienia telewizora czy też jako para kolumn do miniwieży ustawiona na półce lub regale.

Usztywniona obudowa z bas refleks

Aby usunąć niepożądane wibracje ścian obudowy i obniżyć fale stojące powstające wewnątrz kolumny, skrzynia modelu Tesi 2 została dodatkowo usztywniona przez wewnętrzne wzmocnienie. Przyczynia się to do wyraźnej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, zwłaszcza w przypadku średnich tonów. Otwór bas refleks mieści się z tyłu, co przy ustawieniu głośników bliżej ściany, pomaga skutecznie odtwarzać nawet niski bas. Warto dodać, że optymalne zestrojenie układu bas refleks tych małych kolumn pozwala uzyskać nadspodziewanie głębokie, dynamiczne niskie tony, które nadają muzyce rytm i energię.

Zastosowane przetworniki

Kolumna Tesi 2 wyposażona jest w dwa wydajne przetworniki: 26-milimetrowy tweeter oraz przetwornik nisko-średniotonowy o średnicy 120 mm. Głośnik wysokotonowy wyróżnia się nowym, prostokątnym frontem, który nawiązuje do referencyjnej serii Diva i idealnie uzupełnia się z designem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Z kolei mid-woofer wykorzystuje polipropylenową membranę z dodatkiem miki. Spójne połączenie wszystkich zakresów sprawia, że Tesi 2 dostarcza zrównoważone, a jednocześnie dynamiczne brzmienie.

Polipropylenowa membrana z miką

Przetwornik nisko-średniotonowy wykorzystuje membranę z polipropylenu – niezwykle uniwersalnego i cenionego materiału. Dla nadania membranie odpowiedniej sztywności i precyzyjnego oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika. Pozwala to cieszyć się bardziej szczegółowym i angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki. Co więcej, umieszczona w mid-wooferze nakładka przeciwpyłowa zapewnia szerokie rozpraszanie średnich częstotliwości, bogato nasycając nimi pomieszczenie odsłuchowe.

Zawieszenie górne Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się w przetworniku nisko-średniotonowym. To wyjątkowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tzw. zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Opracowana od nowa zwrotnica

Model Tesi 2 wykorzystuje zaprojektowaną od nowa i wysoce zoptymalizowaną zwrotnicę. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały starannie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i znajdujących się w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Podstawkowe kolumny Tesi 2 mogą współpracować z dowolnym wzmacniaczem o mocy od 30 do 80 W, a przebieg impedancji jest łagodny – z minimum wynoszącym 4 omy.

Ulepszone układy napędowe mid-woofera

Układy magnetyczne przetwornika nisko-średniotonowego zostały zaczerpnięte z najwyższej serii Diva i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Zastosowanie zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych poprawiło dynamikę i efektywność odtwarzanego basu. Tak jak w innych Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowych pierścieni umieszczonych w 120 mm przetworniku. Zapewnia to bardziej czytelny i klarowny dźwięk – nawet przy zaskakująco dużej głośności, jak na rozmiary konstrukcji.

Stylowa konstrukcja

Kompaktowe kolumny Tesi 2 nie tylko oferują wszechstronne i wyjątkowo dynamiczne brzmienie, ale także doskonale się prezentują. Model ten dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym (czarny dąb) i w kolorze mokka – i został wykończony skromną, a jednocześnie stylową powłoką winylową. Ponadczasowe wzornictwo sprawia, że głośniki można łatwo wkomponować w aranżację dowolnego wnętrza. Całości dopełniają magnetycznie mocowane maskownice oraz nowocześnie zaokrąglona w narożnikach obudowa z MDF.

Najważniejsze cechy:

 • 2-drożna kolumna podstawkowa
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 120 mm przetwornik nisko-średniotonowy z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave mid-woofera
 • Obudowa bas refleks z otworem z tyłu
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe przetwornika nisko-średniotonowego
 • Magnetycznie mocowane maskownice
 • Pasmo przenoszenia: 55 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 80 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 245 x 140 x 180 mm
 • Masa: 3 kg

Specyfikacja Indiana Line Tesi 2

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-80 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy120 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia55 - 22000 Hz
Skuteczność90 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału2400 Hz
Wymiary (S x W x G) mm140 x 245 x 180
Waga kg3
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm

Opinie o Indiana Line Tesi 2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: