Kategoria

Głośniki i kolumny podstawkowe

(80 produktów)

Kolumny podstawkowe to uniwersalne konstrukcje, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w typowo muzycznym systemie stereo, także high-endowym, jak też w zestawie kina domowego. Niewielkie gabaryty kolumn podstawkowych znacząco ułatwiają instalację, a dodatkowo pozwalają stworzyć wysokiej klasy nagłośnienie w nawet bardzo ograniczonej przestrzeni. Z powodzeniem mogą również stać na półkach, regałach czy szafkach. Dlatego też można polecić je wszędzie tam, gdzie dla ich podłogowych odpowiedników będzie za ciasno.

Niezależnie od źródła i rodzaju muzyki kolumny podstawkowe są w stanie zapewnić emocjonujące i potężne, jak na swoje gabaryty, brzmienie. Większość konstrukcji w tej klasie jest 2-drożna, co oznacza, że opiera się na dwóch głośnikach: wysokotonowym i nisko-średniotonowym. Zyskującym na popularności rozwiązaniem są także aktywne kolumny podstawkowe. Dzięki aktywnym kolumnom podstawkowym można cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem bez konieczności podłączania głośników do wzmacniacza, całością zarządzając z poziomu wygodnej aplikacji na smartfony.

Jak wybrać głośniki podstawkowe?

Kolumny podstawkowe – rodzaje

Kolumny podstawkowe ze względu na konstrukcje można podzielić na:

  • Pasywne kolumny podstawkowe
  • Aktywne kolumny podstawkowe

Pasywne kolumny podstawkowe

Pasywne kolumny podstawkowe są zdecydowanie tym popularniejszym, bardziej klasycznym, rodzajem głośników podstawkowych. Tego typu konstrukcje zawierają w obudowie jedynie przetworniki, zwrotnice dzielącą otrzymany sygnał na wysokie, średnie i niskie tony oraz terminale do podłączenia przewodów. Do działania wymagają zewnętrznej elektroniki – wzmacniacza stereo lub amplitunera stereo czy amplitunera kina domowego – która dopiero będzie w stanie zasilić głośniki, czyli podać im sygnał o odpowiednich parametrach, co my postrzegamy jako dźwięk. Tym samym oferują możliwość szerokiej konfiguracji ze względu na dobór odpowiedniego wzmacniacza czy amplitunera, który pozwoli zmienić charakter brzmienia.

Aktywne kolumny podstawkowe

Aktywne kolumny podstawkowe nie bez powodu cieszą się rosnącym zainteresowaniem pasjonatów dobrego dźwięku. To bardzo wygodne, funkcjonalne i oszczędne rozwiązanie, w którym cała elektronika umieszczona jest wewnątrz obudowy. Nie potrzebują zatem zewnętrznego wzmacniacza zintegrowanego ani, coraz częściej, kabli poza zasilającym. Głośniki aktywne stanowią świetną alternatywę dla klasycznych, pasywnych zespołów głośnikowych.

Dzięki nieustannie rozbudowywanej elektronice (funkcjonalność sieciowa, bezprzewodowa transmisja sygnału, obecność złącz cyfrowych) aktywne kolumny podstawkowe można traktować jako pełnoprawny system all-in-one. Wejścia HDMI czy TOSLINK otwierają możliwość wykorzystania takich konstrukcji jako głośników do telewizora – a to wszystko bez konieczności używania dodatkowej elektroniki, co potwierdzą użytkownicy kolumn Audio Pro A26. Wystarczy podłączyć kolumny do telewizora, np. za pomocą kabla HDMI, i gotowe! Muzyki można słuchać z licznych serwisów strumieniowych, takich jak m.in. Spotify czy Tidal. Całość tworzy niezwykle estetyczny sposób na świetny dźwięk w salonie. Więcej na temat głośników aktywnych można dowiedzieć się z naszego poradnika:

Zalety kolumn podstawkowych

Najważniejszą zaletą kolumn podstawkowych bez względu na to, czy aktywnych, czy pasywnych, jest ich uniwersalność. Kolumny podstawkowe znajdą zastosowanie – a przede wszystkim będą w stanie dobrze zagrać – w większości pomieszczeń, niezależnie od jego warunków. Główną przyczyną są kompaktowe rozmiary kolumny podstawkowych, które przekładają się na mniej trudności w ustawieniu. Można postawić je na półce, specjalnie zaprojektowanej w tym celu podstawce głośnikowej albo nawet powiesić na uchwycie przy ścianie. Ponadto większa sztywność obudowy, wynikająca z mniejszych gabarytów, oznacza, że niepożądane rezonanse powodujące podbarwienia dźwięku są mniejsze niż w wolnostojących kolumnach głośnikowych. Kolumny podstawkowe są również z reguły tańsze niż modele podłogowe w obrębie tej samej serii.

Kolumny podstawkowe – najważniejsze cechy

System – najważniejszą oraz siłą rzeczy główną różnicą odróżniającą od siebie kolumny podstawkowe na pasywne i aktywne jest obecność wbudowanego wzmacniacza. Te pierwsze takowego nie posiadają i wymagają podłączenia do zewnętrznego wzmacniacza lub amplitunera, natomiast głośniki aktywne to samodzielne konstrukcje, w których cała elektronika (aktywna zwrotnica i końcówki mocy) umieszczona jest wewnątrz obudowy. Więcej na temat różnic pomiędzy kolumnami pasywnymi a aktywnymi dowiesz się z naszego filmu:

Skuteczność lub czułość napięciowa – miara natężenia dźwięku mierzonego z odległości 1 metra po podaniu napięcia 2,83 V na zaciski kolumny. Innymi słowy parametr ten określa, czy kolumna jest łatwa do wysterowania przez wzmacniacz. Kolumny podstawkowe, ze względu na małą powierzchnię membran, z reguły cechują się skutecznością rzędu 80-88 dB.

Rozmiar – powierzchnia pomieszczenia odgrywa kluczową rolę w odpowiednim doborze rozmiaru kolumn podstawkowych. Konstrukcje oparte o głośnik średnio-niskotonowy o średnicy 15-18 cm świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach od 12 m2 w górę. W mniejszych przestrzeniach skutecznym rozwiązaniem będą kolumny podstawkowe o 13 cm przetworniku średnio-niskotonowym, z kolei jeszcze mniejsze modele znajdą zastosowanie np. jako kompaktowe głośniki na biurko, których świetnym przykładem jest model PSB Speakers Alpha AM3. Inne przykłady głośników do komputera znajdziesz w naszym poradniku:

Kolumny podstawkowe – typ obudowy

Wśród kolumn podstawkowych można wyróżnić trzy główne rodzaje obudowy:

  • bas-refleks,
  • obudowę z membraną bierną,
  • obudowę zamknięta.

Najpopularniejszym z nich jest obudowa typu bas-refleks, która wyróżnia się specjalnym otworem znajdującym się na przedniej lub tylnej ściance kolumny. Zastosowanie tego typu rozwiązania przekłada się na zwiększenie efektywności, a zatem głośności odtwarzania niskich częstotliwości. Warto jednak pamiętać, że kolumn podstawkowych z bas-refleks umieszczonym z tyłu obudowy nie należy ustawiać bezpośrednio przy ścianie, a trzeba je trochę – około pół metra – od niej odsunąć.

Alternatywą dla bas-refleksu jest obudowa z membraną bierną. W tym przypadku membrana bierna funkcjonuje w podobny sposób co tunel bas-refleksu, ale bez wydmuchiwania powietrza poza obudowę i bez słyszalnych podczas tego procesu turbulencji. Ze względu na koszt nie jest to często spotykane rozwiązanie.

Coraz częściej za to można natknąć się na obudowę zamkniętą – zwłaszcza w głośnikach aktywnych – które w porównaniu do pozostałych obudów mają kilka istotnych zalet. Bas z obudowy zamkniętej lepiej integruje się z pomieszczeniem odsłuchowym ze względu na łagodniej opadające zbocze charakterystyki przetwarzania, które implikuje lepszą odpowiedź impulsową. Tego typu obudowa jest mniejsza od porównywalnej obudowy bas-refleks oraz z membraną bierną i okazuje się nieoceniona do klasowego odtwarzania muzyki, w której dominują brzmienia akustyczne. Obudowa zamknięta również przetwarza infradźwięki, a poduszka zawieszenia akustycznego zabezpiecza przetwornik przed mechanicznym przeciążeniem, co jest bardzo pożądane przy odtwarzaniu efektów filmowych. Należy jednak wspomnieć, że obudowy zamknięte potrzebują aktywnej korekcji oraz wyspecjalizowanych do tego celu przetworników, co wiąże się z wysokimi kosztami.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 80

  1. Bestseller
    606 S2 Anniversary Edition

    606 S2 Anniversary Edition

    Bowers & Wilkins
    Głośniki podstawkowe
    As low as 1 599 zł Regular Price 1 849 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1495 zł
  2. 607 S2 Anniversary Edition

    607 S2 Anniversary Edition

    Bowers & Wilkins
    Głośniki podstawkowe
    As low as 1 299 zł Regular Price 1 499 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1169 zł
  3. Bestseller
    ELAC Debut 2.0 B6.2

    ELAC Debut 2.0 B6.2

    ELAC
    Głośniki podstawkowe
    Special Price 699 zł Regular Price 849 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 529 zł
    czarny
  4. Supercena
    Uni-Fi Reference B6

    Uni-Fi Reference B6

    ELAC
    Głośniki centralne i efektowe
    As low as 1 499 zł Regular Price 1 999 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1499 zł
  5. Supercena
    ELAC Debut 2.0 B5.2

    ELAC Debut 2.0 B5.2

    ELAC
    Głośniki podstawkowe
    Special Price 599 zł Regular Price 799 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 399 zł
    czarny
  6. Supercena
    Debut Reference B6

    Debut Reference B6 (DBR62)

    ELAC
    Głośniki podstawkowe
    As low as 999 zł Regular Price 1 299 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 950 zł
  7. Tesi 261

    Tesi 261

    Indiana Line
    Głośniki podstawkowe
    As low as 749 zł Regular Price 850 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 749 zł
  8. Promocja Nowość
    ConneX

    ConneX

    ELAC
    Głośniki podstawkowe
    As low as 1 999 zł Regular Price 2 499 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1999 zł
  9. Indiana Line Nota 260

    Nota 260 X

    Indiana Line
    Głośniki podstawkowe
    As low as 649 zł Regular Price 699 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 649 zł
  10. Promocja
    Indiana Line Nota 250

    Nota 250 X

    Indiana Line
    Głośniki podstawkowe
    As low as 325 zł Regular Price 599 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 329.45 zł
  11. Supercena
    NS-BP150 (czarny)

    NS-BP150 (czarny)

    Yamaha
    Głośniki podstawkowe
    Special Price 399 zł Regular Price 699 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 399 zł
    czarny
  12. Supercena
    NS-BP401

    NS-BP401

    Yamaha
    Głośniki podstawkowe
    Special Price 999 zł Regular Price 1 499 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 999 zł
    czarny
  13. Promocja
    Solano BS 283

    Solano BS 283

    ELAC
    Głośniki podstawkowe
    As low as 2 999 zł Regular Price 3 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3599 zł
  14. Carina BS243.4

    Carina BS243.4

    ELAC
    Głośniki podstawkowe
    As low as 2 199 zł Regular Price 2 599 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2199 zł
  15. 707 S3

    707 S3

    Bowers & Wilkins
    Głośniki podstawkowe
    As low as 3 599 zł
  16. Supercena
    NS-BP182

    NS-BP182

    Yamaha
    Głośniki podstawkowe
    As low as 499 zł Regular Price 899 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 499 zł
  17. Tesi 241

    Tesi 241

    Indiana Line
    Głośniki podstawkowe
    As low as 599 zł Regular Price 650 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 599 zł
  18. NS-333

    NS-333

    Yamaha
    Głośniki podstawkowe
    As low as 999 zł Regular Price 1 150 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 499.5 zł
  19. Supercena Bestseller
    NS-BP301

    NS-BP301

    Yamaha
    Głośniki podstawkowe
    Special Price 499 zł Regular Price 799 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 799 zł
    czarny
  20. Alpha P5

    Alpha P5

    PSB Speakers
    Głośniki podstawkowe
    As low as 800 zł
  21. ELAC Vela BS403

    Vela BS403

    ELAC
    Głośniki podstawkowe
    As low as 4 049 zł Regular Price 4 999 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3499 zł
  22. Supercena
    Vela BS403 orzech połysk

    Vela BS403 orzech połysk

    ELAC
    Głośniki podstawkowe
    Special Price 4 249 zł Regular Price 5 399 zł i
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
    orzech
  23. Indiana Line Nota 240

    Nota 240 X

    Indiana Line
    Głośniki podstawkowe
    As low as 547 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 80

Jakie głośniki aktywne podstawkowe?

Jeżeli niekoniecznie masz miejsce na duże systemy audio i cenisz sobie elastyczność, to w takim razie świetnym wyborem będą głośniki aktywne podstawkowe. Tego typu konstrukcje all-in-one nie potrzebują dodatkowej elektroniki – wystarczy podłączyć je do zasilania sieciowego oraz podać sygnał wejściowy przewodowo lub bezprzewodowo, aby od razu cieszyć się brzmieniem. Przykładem takich kolumn są zaawansowane głośniki aktywne KEF LS50 Wireless II. Ten doskonały system głośnikowy typu all-in-one pozwala usłyszeć każdy szczegół ulubionej muzyki, przesyłanej bezprzewodowo z dowolnego źródła dzięki obsłudze AirPlay 2, Chromecast i innym.

Głośniki aktywne KEF LS50 Wireless II

Dla osób poszukujących podstawkowych kolumn do telewizora polecamy głośniki aktywne Audio Pro A26. Te kompaktowe „podstawki” stworzone zostały z myślą o odtwarzaniu dźwięku z TV w jakości hi-fi i strumieniowaniu muzyki z urządzeń mobilnych. Łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX pozwala z łatwością przesyłać do kolumn dźwięk wprost z urządzeń mobilnych. Istnieje również możliwość odtwarzania muzyki z serwisów on-line, natomiast chcąc podłączyć do A26 zewnętrzne źródło dźwięku – np. gramofon lub odtwarzacz CD – można użyć wejścia analogowego. Oferujemy je również w zestawie z subwooferem: mniejszym SW-5 oraz większym SW-10.

Jakie kolumny podstawkowe do 2000 zł?

Zastanawiasz się, jakie kolumny podstawkowe do 2000 zł kupić? W tym przedziale cenowym można znaleźć kilka ciekawych rozwiązań. Na pierwszy plan wysuwają głośniki włoskiej marki Indiana Line, której produkty stanowią połączenie włoskiego stylu z nienagannym wykonaniem i zaskakująco dojrzałym, pełnym ciepła brzmieniem. Tym samym poszczególne modele nie tylko pięknie się prezentują, ale także dostarczają potężną dawkę muzycznych emocji, co potwierdzają modele z serii Tesi – Tesi 241 i Tesi 261 – oraz Nota – Nota 240 X, Nota 250 X czy Nota 260 X. Warto także zwrócić uwagę na podstawkowe kolumny Mission z nowej serii LX MKII. Największy wśród nich model LX-3 MKII oferuje mocny, pełnozakresowy dźwięk, który wypełni nawet przestronne pomieszczenia.

Kolumny podstawkowe Mission LX-3 MkII

Jakie kolumny podstawkowe do 3000 zł?

Jeżeli szukasz kolumn podstawkowych do 3000 zł to dobrze trafiłeś. Ze swojej strony proponujemy choćby podstawkowe kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 607 Anniversary Edition. Jest to najmniejszy zespół głośnikowy rocznicowej serii 600, który zachwyca angażującym dźwiękiem i eleganckim, nowoczesnym wzornictwem. W tym modelu znalazły się charakterystyczne dla Bowers & Wilkins rozwiązania, takie jak membrana średniotonowa Continuum czy przetwornik wysokotonowy Decoupled Double Dome, które przełożyły się na niebywałą głębię i realizm doznań dźwiękowych.

Kolumny podstawkowe Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition

Inną propozycją mogą cenione kolumny głośnikowe ELAC Debut Reference B6, które brzmią równie pięknie, jak wyglądają. Te kompaktowe kolumny poradzą sobie w niewielkich i średnich pomieszczeniach, natomiast jeżeli salon przekracza 25 m2 warto dodatkowo zaopatrzyć się w subwoofer, który poza regulacją głośności będzie posiadał również regulację zakresu częstotliwości, jak np. subwoofer Audio Pro SW-10. Więcej na temat kolumn podstawkowych do 3000 zł dowiesz się z naszego filmu:

Jakie kolumny podstawkowe do 5000 zł?

Wśród kolumn podstawkowych do 5000 zł można znaleźć kilka prawdziwych perełek. Jedną z nich są najnowsze podstawkowe kolumny głośnikowe ELAC Uni-Fi Reference B6. Model ten pracuje w układzie 3-drożnym i może pochwalić się trzema całkowicie nowymi przetwornikami, które wprowadzają serię Uni-Fi na nowy poziom. Użytkownik może teraz cieszyć się przejrzystym i mocnym basem, lepiej zrównoważonymi wysokimi tonami oraz klarowną średnicą, a całości dopełnia atrakcyjne wzornictwo.

Kolumny podstawkowe Bowers & Wilkins 707 S2 Lifestyle

Interesujące rozwiązanie ma również w swojej ofercie Bowers & Wilkins za pośrednictwem kolumny podstawkowej 707 S2. W tych kompaktowych podstawkowych zastosowano przetwornik wysokotonowy Carbon Dome, czego efektem są czyste i naturalne wysokie tony, w których można wychwycić najmniejsze detale. A jeśli ktoś może minimalnie przekroczyć budżet 5000 zł, to w takiej sytuacji warto rozważyć podstawkowy głośnik Linn Majik 109. Projektanci dla tej konstrukcji sięgnęli po szereg technologii wywodzących się z referencyjnych kolumn głośnikowych Linn. Dzięki temu kompaktowa kolumna Majik 109 jest w stanie dostarczyć potężny dźwięk bez względu na to, gdzie zostanie umieszczona – na półce, na ścianie czy też na specjalnie dla tego modelu zaprojektowanej stalowej podstawce.

Dodatkowych inspiracji możesz poszukać w naszym poradniku:

Jak ustawić kolumny podstawkowe?

Znalezienie prawidłowego ustawienia kolumn – nie tylko podstawkowych, ale też podłogowych – jest kluczem do wydobycia pełni potencjału ze swoich konstrukcji. Odpowiednie umiejscowienie zestawów głośnikowych wpływa na równowagę tonalną, jakość basu, szerokość i głębokość sceny dźwiękowej, czystość średnicy, artykulację wokali oraz obrazowanie pozornych źródeł dźwięku.

Kolumny podstawkowe KEF Q950

Kolumny podstawkowe, do spełnienia pokładanych w nich oczekiwań, potrzebują odpowiedniej podstawy, miejsca, optymalnego pod kątem zarówno praktycznym jak i akustycznym. Ogólna zasada mówi o tym, aby głośnik wysokotonowy znajdował się mniej więcej na wysokości uszu w miejscu odsłuchu. Warto więc najpierw usiąść np. na kanapie i popatrzeć przed siebie w miejsce docelowe dla kolumn, kierując głośniki również w stronę miejsca odsłuchu, co stworzy swego rodzaju trójkąt równoramienny. Należy pamiętać też o zachowaniu odpowiedniej odległości kolumn od ściany, zwłaszcza w przypadku kolumn z portem bas-refleks. Wysuwając głośniki ku środkowi pomieszczenia, poprawiamy odbiór sceny dźwiękowej, a zwłaszcza jej głębokość. Więcej porad dotyczących tego, jak ustawić głośniki znajdziesz w naszym poradniku:

Natomiast jeżeli chciałbyś pogłębić swoją wiedzę na temat kolumn podstawkowych, zachęcamy do przeczytania naszych poradników:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: