Mikrofony


Rejestracja dźwięku i możliwość wzmacniania głosu ludzkiego to zadania wymagające zastosowania szczególnych rozwiązań technicznych. Wszystko zaczyna się od mikrofonu, tj. urządzenia, które przetwarza fale dźwiękowe na energię elektryczną. W naszej ofercie znajdą Państwo mikrofony odpowiadające wymaganiom szerokiego grona klientów. Wszystkie proponowane przez nas mikrofony wyróżniają się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrymi parametrami pracy.

Podstawowy podział współczesnych mikrofonów dostępnych na rynku to podział na mikrofony dynamiczne i  mikrofony pojemnościowe. Czym różnią się między sobą? Mikrofony dynamiczne wytwarzają sygnał za pomocą połączonego układu membrany i cewki. W takich mikrofonach znajduje się magnes generujący pole magnetyczne. Pod jego wpływem i w wyniku drgań w obwodzie cewki powstaje energia elektryczna o takiej samej częstotliwości, co fale dźwiękowe docierające do membrany. Mikrofony dynamiczne nie muszą mieć dodatkowego źródła prądu stałego. Mikrofony pojemnościowe wymagają podłączenia do prądu i są bardziej skomplikowane. Składają się one z ruchomej membrany i stałej okładki wykonanej ze stalowej siatki. Elementy te są pod napięciem polaryzującym, tworząc kondensator. Fale dźwiękowe powodują, że ruch membrany zmienia odległość pomiędzy tymi dwoma elementami i w związku z tym pojemność kondensatora. Prąd przepływa w zamkniętym obwodzie pod wpływem zmiany ładunku. Mikrofony dzieli się też m.in. na kardioidalne i dookólne. Te pierwsze są jednokierunkowe i zbierają dźwięk z jednego kierunku. Mikrofony dookólne natomiast rejestrują wszystkie dźwięki, które nas otaczają.

W sklepie tophifi.pl proponujemy produkty znanego i cenionego producenta mikrofonów i słuchawek – firmy Audio-Technica. Chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów, te japońskie konstrukcje wyróżniają się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością, a przy tym gwarantują czysty i wierny dźwięk, zarówno głosu ludzkiego, jak i pozostałych dźwięków. W zależności od potrzeby i oczekiwań nabywcy mogą wybrać m.in. mikrofon kierunkowy, doskonały do rejestracji dźwięku bez ryzyka zakłócania go przez szum tła z boku i z tyłu, wychwytujący dźwięki nawet z dużej odległości, lub mikrofon konferencyjny, który idealnie sprawdza się podczas spotkań i dyskusji w większym gronie. Osoby oczekujące wygody użytkowania z pewnością zwrócą uwagę także na mikrofony bezprzewodowe. Chętnie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie odbywa się karaoke, a także przez wokalistów, dziennikarzy i tych, którzy zawodowo pracują głosem na scenie czy w mediach. Oprócz wymienionych już rodzajów mikrofonów oferujemy również mikrofony do kamer dla osób zajmujących się filmowaniem i mikrofony do telekonferencji, z systemem redukcji szumów, umożliwiające sprawną komunikację internetową z zespołami, pracownikami i klientami.

Porównywarka 0
ATR3350
Promocja
(1)

Audio-Technica ATR3350

Audio-Technica
Mikrofony
169 zł
108

ATR3350 to pojemnościowy, dookólny mikrofon nawiązujący stylem do rozwiązań wykorzystywanych przez prezenterów telewizyjnych. Urządzenie doskonale sprawdza się przy nagrywaniu wideo i jest chętnie wybierane przez instruktorów aerobiku/tańca/zajęć sportowych. 

Prosimy o kontakt
(1)

Audio-Technica ATR3350IS

Audio-Technica
Mikrofony
159 zł
129

Audio-Technica ATR3350iS to wielokierunkowy krawatowy mikrofon pojemnościowy, który został opracowany z myślą o czytelnej, precyzyjnej reprodukcji głosu.

Prosimy o kontakt
(1)

Audio-Technica ATR4697

Audio-Technica
Mikrofony
169 zł
149

Powierzchniowy mikrofon pojemnościowy ATR4697 jest idealnym rozwiązaniem podczas spotkań i telekonferencji. Dookólna charakterystyka zwiększa funkcjonalność urządzenia, a niewielkie rozmiary sprawiają, że mikrofon pozostaje niemal niewidoczny. Obsługę ATR4697 umożliwia włącznik na spodzie urządzenia. 

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław