Mikrofony


Rejestracja dźwięku i możliwość wzmacniania głosu ludzkiego to zadania wymagające zastosowania szczególnych rozwiązań technicznych. Wszystko zaczyna się od mikrofonu, tj. urządzenia, które przetwarza fale dźwiękowe na energię elektryczną. W naszej ofercie znajdą Państwo mikrofony odpowiadające wymaganiom szerokiego grona klientów. Wszystkie proponowane przez nas mikrofony wyróżniają się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrymi parametrami pracy.

Podstawowy podział współczesnych mikrofonów dostępnych na rynku to podział na mikrofony dynamiczne i  mikrofony pojemnościowe. Czym różnią się między sobą? Mikrofony dynamiczne wytwarzają sygnał za pomocą połączonego układu membrany i cewki. W takich mikrofonach znajduje się magnes generujący pole magnetyczne. Pod jego wpływem i w wyniku drgań w obwodzie cewki powstaje energia elektryczna o takiej samej częstotliwości, co fale dźwiękowe docierające do membrany. Mikrofony dynamiczne nie muszą mieć dodatkowego źródła prądu stałego. Mikrofony pojemnościowe wymagają podłączenia do prądu i są bardziej skomplikowane. Składają się one z ruchomej membrany i stałej okładki wykonanej ze stalowej siatki. Elementy te są pod napięciem polaryzującym, tworząc kondensator. Fale dźwiękowe powodują, że ruch membrany zmienia odległość pomiędzy tymi dwoma elementami i w związku z tym pojemność kondensatora. Prąd przepływa w zamkniętym obwodzie pod wpływem zmiany ładunku. Mikrofony dzieli się też m.in. na kardioidalne i dookólne. Te pierwsze są jednokierunkowe i zbierają dźwięk z jednego kierunku. Mikrofony dookólne natomiast rejestrują wszystkie dźwięki, które nas otaczają.

W sklepie tophifi.pl proponujemy produkty znanego i cenionego producenta mikrofonów i słuchawek – firmy Audio-Technica. Chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów, te japońskie konstrukcje wyróżniają się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością, a przy tym gwarantują czysty i wierny dźwięk, zarówno głosu ludzkiego, jak i pozostałych dźwięków. W zależności od potrzeby i oczekiwań nabywcy mogą wybrać m.in. mikrofon kierunkowy, doskonały do rejestracji dźwięku bez ryzyka zakłócania go przez szum tła z boku i z tyłu, wychwytujący dźwięki nawet z dużej odległości, lub mikrofon konferencyjny, który idealnie sprawdza się podczas spotkań i dyskusji w większym gronie. Osoby oczekujące wygody użytkowania z pewnością zwrócą uwagę także na mikrofony bezprzewodowe. Chętnie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie odbywa się karaoke, a także przez wokalistów, dziennikarzy i tych, którzy zawodowo pracują głosem na scenie czy w mediach. Oprócz wymienionych już rodzajów mikrofonów oferujemy również mikrofony do kamer dla osób zajmujących się filmowaniem i mikrofony do telekonferencji, z systemem redukcji szumów, umożliwiające sprawną komunikację internetową z zespołami, pracownikami i klientami.

Porównywarka 0
ATR3350
Promocja
(1)

Audio-Technica ATR3350

Audio-Technica
Mikrofony
169 zł
108

ATR3350 to pojemnościowy, dookólny mikrofon nawiązujący stylem do rozwiązań wykorzystywanych przez prezenterów telewizyjnych. Urządzenie doskonale sprawdza się przy nagrywaniu wideo i jest chętnie wybierane przez instruktorów aerobiku/tańca/zajęć sportowych. 

Prosimy o kontakt
(1)

Audio-Technica ATR3350IS

Audio-Technica
Mikrofony
159 zł
129

Audio-Technica ATR3350iS to wielokierunkowy krawatowy mikrofon pojemnościowy, który został opracowany z myślą o czytelnej, precyzyjnej reprodukcji głosu.

Prosimy o kontakt

Audio-Technica ATR4697

Audio-Technica
Mikrofony
169 zł
149

Powierzchniowy mikrofon pojemnościowy ATR4697 jest idealnym rozwiązaniem podczas spotkań i telekonferencji. Dookólna charakterystyka zwiększa funkcjonalność urządzenia, a niewielkie rozmiary sprawiają, że mikrofon pozostaje niemal niewidoczny. Obsługę ATR4697 umożliwia włącznik na spodzie urządzenia. 

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław