Głośniki centralne i efektowe


Bardzo ważnym elementem systemu kina domowego są głośniki efektowe oraz głośnik centralny. To one pozwalają uzyskać pełny obraz audio, jaki został zapisany na filmowej ścieżce dźwiękowej. Kolumny efektowe montowane są zazwyczaj za słuchaczami i obsługują tylne kanały – to dzięki nim można usłyszeć np. dźwięki otoczenia, zbliżający się pojazd, a nawet szmer poruszających się obiektów,  co zwiększa realizm podczas oglądania filmów. Ważnym elementem kina domowego jest także głośnik centralny. Ustawiany poniżej lub tuż ponad telewizorem gwarantuje czystość i wyrazistość dialogów, a tym samym zapewnia naturalność brzmienia. W ofercie sklepu tophifi.pl znajduje się bardzo szeroki wybór głośników efektowych i głośników centralnych, m.in. z portfolio firm Bowers & Wilkins, ELAC, PSB, Mission, Yamaha, ProAc i Vienna Acoustics. Perfekcyjnie dopasowane do modeli podstawkowych i wolnostojących, pozwalają stworzyć nawet najbardziej wyrafinowany zestaw kina domowego. Na szczególną uwagę zasługują także głośniki kanałów pionowych, dzięki którym można skonfigurować system nagłośnienia obsługujący formaty Dolby Atmos i DTS:X.

Porównywarka 0
Filtry
Cena
Producent
Impedancja
System
Materiał wykończenia
Alpha C1
Wyprzedaż

PSB Speakers Alpha C1

PSB Speakers
Głośniki centralne i efektowe
849 zł
349
Głośnik centralny Alpha C1 wykorzystuje parę głośników średniotonowych (133 mm) i aluminiową kopułkę wysokotonową (19 mm). Całość umieszczona jest w obudowie z wylotem bass reflex na tylnej ściance.
Prosimy o kontakt
CC 501 VX-JET
Promocja

ELAC CC 501 VX-JET

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
22 999 zł
17 999

ELAC CC 501 VX-JET to referencyjny głośnik centralny nawiązujący konstrukcyjnie do pozostałych kolumn ELAC-a z serii 500. 3-drożny model CC 501 VX-JET wykorzystuje dwa 180-mm głośniki niskotonowe i moduł średnio-wysokotonowy z pierścieniowym przetwornikiem średniotonowym 50/105 mm i wysokotonowym JET. 

Prosimy o kontakt
CC 51.2
Wyprzedaż

ELAC CC 51.2

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
799 zł
499
Doskonała 2 drożna kolumna centralna z bassreflex o maksymalnej mocy 110W, impedancji nominalnej 4Ω, zalecana do amplitunerów o mocy 20 - 150 W na kanał.
Prosimy o kontakt
CC 71
Wyprzedaż

ELAC CC 71

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
1 499 zł
799

Głośnik centralny ELAC CC 71, który dzięki swoim kompaktowym rozmiarom z łatwością mieści się pod telewizorem i doskonale spisuje się w systemach kina domowego. CC 71 wyposażony jest w trzy przetworniki i wentylowaną obudowę.

Prosimy o kontakt
CM Centre 2 S2
Wyprzedaż

Bowers & Wilkins CM Centre 2 S2

Bowers & Wilkins
Jesienna promocja
4 499 zł
2 999
CM Centre 2 S2 jest większą z dwóch kolumn centralnych nowej serii CM. Głośnik wykorzystuje odseparowaną podwójną kopułkę wysokotonową, poniżej której znajduje się średniotonowy przetwornik FST. Za odtwarzanie basu odpowiada para głośników niskotonowych, umieszczonych po obu stronach tweetera.
Prosimy o kontakt
CM Centre S2
Wyprzedaż

Bowers & Wilkins CM Centre S2

Bowers & Wilkins
Jesienna promocja
2 899 zł
1 999
2-drożna kolumna kanału centralnego. CM Centre S2 wykorzystuje odseparowaną podwójną kopułkę wysokotonową oraz dwa 130-mm przetworniki z kewlarowymi membranami. Głośnik idealnie dopełnia pozostałe konstrukcje z serii CM S2 i pozwala stworzyć zaawansowany system kina domowego.

ELAC Debut A4

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
699

ELAC Debut A4 to głośnik przeznaczony do obsługi kanału pionowego w systemach Dolby Atmos. Model A4 ustawia się na szczycie kolumn podstawkowych lub wolnostojących, pozwalając uzyskać efekt otoczenia słuchaczy dźwiękiem także z góry. 

ELAC Debut C5

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
1 099

ELAC Debut C5 to głośnik centralny z nowej serii Debut. Model ten wyposażony jest w dwa głośniki niskotonowe, pomiędzy którymi umieszczona jest kopułka wysokotonowa. Zadaniem C5 jest zwiększenie realizmu efektów dźwiękowych. 

Bowers & Wilkins DS3

Bowers & Wilkins
Głośniki centralne i efektowe
1 899
Głośnik kanału tylnego, wyposażony w 130-mm jednostkę średnio/niskotonową i 25-mm głośnik wysokotonowy z aluminium. Dwie 80-mm głośniki średnio/wysokotonowe można przełączać pomiędzy mono- i bipolarnym trybem pracy.
Prosimy o kontakt

Bowers & Wilkins HTM1 D3

Bowers & Wilkins
Głośniki centralne i efektowe
26 995

HTM1 D3 to najbardziej zaawansowany głośnik centralny, który jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających miłośników kina domowego. Wyposażony w najlepsze technologie Bowers & Wilkins zachwyca najwyższą jakością dźwięku i perfekcyjnym wykończeniem, podkreślonym przez eleganckie wzornictwo.

Prosimy o kontakt

Bowers & Wilkins HTM2 D3

Bowers & Wilkins
Głośniki centralne i efektowe
17 995

HTM2 D3 to kompaktowy głośnik centralny, który jest idealnym partnerem dla mniejszych kolumn głośnikowych z nowej serii 800 Diamond. Wyposażony w najlepsze technologie Bowers & Wilkins, zachwyca najwyższą jakością dźwięku, perfekcyjnym wykończeniem i eleganckim wzornictwem.

Prosimy o kontakt

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław