Głośniki centralne i efektowe


Bardzo ważnym elementem systemu kina domowego są głośniki efektowe oraz głośnik centralny. To one pozwalają uzyskać pełny obraz audio, jaki został zapisany na filmowej ścieżce dźwiękowej. Kolumny efektowe montowane są zazwyczaj za słuchaczami i obsługują tylne kanały – to dzięki nim można usłyszeć np. dźwięki otoczenia, zbliżający się pojazd, a nawet szmer poruszających się obiektów,  co zwiększa realizm podczas oglądania filmów. Ważnym elementem kina domowego jest także głośnik centralny. Ustawiany poniżej lub tuż ponad telewizorem gwarantuje czystość i wyrazistość dialogów, a tym samym zapewnia naturalność brzmienia. W ofercie sklepu tophifi.pl znajduje się bardzo szeroki wybór głośników efektowych i głośników centralnych, m.in. z portfolio firm Bowers & Wilkins, ELAC, PSB, Mission, Yamaha, ProAc i Vienna Acoustics. Perfekcyjnie dopasowane do modeli podstawkowych i wolnostojących, pozwalają stworzyć nawet najbardziej wyrafinowany zestaw kina domowego. Na szczególną uwagę zasługują także głośniki kanałów pionowych, dzięki którym można skonfigurować system nagłośnienia obsługujący formaty Dolby Atmos i DTS:X.

Jak wybrać głośniki podłogowe centralne i efektowe?

Porównywarka 0
Filtry
Cena
Producent
Impedancja
System
Materiał wykończenia
(1)

ELAC AC-61

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
8 999

ELAC Adante AC-61 to głośnik centralny ze znakomitej serii Adante wyróżniający się fenomenalnym brzmieniem.

Prosimy o kontakt

ELAC CC 241.3

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
3 699

ELAC CC 241.3 to znakomity 2,5 drożny głośnik centralny z obudową typu bass-reflex. Jak wszystkie modele w tej serii wyposażony jest w głośnik wysokotonowy JET5. Za sekcję odtwarzanie niskich tonów odpowiadają dwa 150-milimetrowe przetworniki niskotonowe AS-XR.

Prosimy o kontakt
CC 501 VX-JET
Promocja

ELAC CC 501 VX-JET

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
22 999 zł
17 999

ELAC CC 501 VX-JET to referencyjny głośnik centralny nawiązujący konstrukcyjnie do pozostałych kolumn ELAC-a z serii 500. 3-drożny model CC 501 VX-JET wykorzystuje dwa 180-mm głośniki niskotonowe i moduł średnio-wysokotonowy z pierścieniowym przetwornikiem średniotonowym 50/105 mm i wysokotonowym JET. 

Prosimy o kontakt
CM Centre S2
Wyprzedaż

Bowers & Wilkins CM Centre S2

Bowers & Wilkins
Głośniki centralne i efektowe
2 899 zł
1 999
2-drożna kolumna kanału centralnego. CM Centre S2 wykorzystuje odseparowaną podwójną kopułkę wysokotonową oraz dwa 130-mm przetworniki z kewlarowymi membranami. Głośnik idealnie dopełnia pozostałe konstrukcje z serii CM S2 i pozwala stworzyć zaawansowany system kina domowego.
Prosimy o kontakt
(1)

ELAC Debut A4

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
599

ELAC Debut A4 to głośnik przeznaczony do obsługi kanału pionowego w systemach Dolby Atmos. Model A4 ustawia się na szczycie kolumn podstawkowych lub wolnostojących, pozwalając uzyskać efekt otoczenia słuchaczy dźwiękiem także z góry. 

ELAC Debut C5

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
899

ELAC Debut C5 to głośnik centralny z nowej serii Debut. Model ten wyposażony jest w dwa głośniki niskotonowe, pomiędzy którymi umieszczona jest kopułka wysokotonowa. Zadaniem C5 jest zwiększenie realizmu efektów dźwiękowych. 

ELAC ELAC Debut 2.0 C5.2

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
1 149

System kina domowego bez głośnika centralnego jest jak ciepła cola bez gazu, niby to samo, ale w odbiorze jednak coś zupełnie innego. Trzymając się porównania – kolumna ELAC Debut C5.2 jest jak szklanka idealnie schłodzonej coli w upalny dzień.

ELAC ELAC Debut 2.0 C6.2

ELAC
Głośniki centralne i efektowe
1 499

ELAC Debut 2.0 C6.2 pełnokrwisty system kina domowego nie może się obejść bez wydajnego głośnika centralnego. Nowy Debiut C6.2 tworzy majestatyczną scenę dźwiękową, która sprawia, że filmy i muzyka ożywają.

Bowers & Wilkins HTM1 D3

Bowers & Wilkins
Głośniki centralne i efektowe
26 995

HTM1 D3 to najbardziej zaawansowany głośnik centralny, który jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających miłośników kina domowego. Wyposażony w najlepsze technologie Bowers & Wilkins zachwyca najwyższą jakością dźwięku i perfekcyjnym wykończeniem, podkreślonym przez eleganckie wzornictwo.

Prosimy o kontakt

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław