Marka: ELAC

Carina CC241.4

As low as 2 999 zł Regular Price 4 399 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
  • System: 3-drożny
  • Obudowa: Wentylowana z tyłu
  • Przetwornik średniotonowy: 1 x Aluminum Cone 5-1/4″
  • Przetwornik wysokotonowy: ELAC JET

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 150 zł

Sprawdź szczegóły

ELAC Carina CC241.4

Projektanci ELAC-a nie zapomnieli o miłośnikach kina domowego, z myślą o których opracowali także głośnik centralny CC241.4. Ta jedyna 3-drożna konstrukcja w ramach serii Carina kontynuuje tradycję wykorzystywania głośnika wysokotonowego JET, znajdującego się centralnie pomiędzy dwoma przetwornikami niskotonowymi.

ELAC Carina CC241.4

Przetwornik ELAC JET zdobył uznanie wśród melomanów niezwykłą przejrzystością i naturalnym brzmieniem, tym samym będąc jednym z najsłynniejszych głośników wysokotonowych. Gwarantując prawdziwy dźwięk high-res, tweeter JET wyróżnia się błyskawiczną reakcją i szerokim zakresem dynamiki, przy minimalnych zniekształceniach.

Do obsługi zakresów średnio- i niskotonowych przeznaczone są dwa przetworniki z aluminiowymi membranami. Membrany zostały specjalnie wyprofilowane, aby zagwarantować płynne przejście pomiędzy wysokimi tonami dostarczanymi przez głośnik JET a zakresem średniotonowym. Dodatkowo złożona krzywizna pozwala kontrolować „break-up”, przesuwając go wyraźnie poza obsługiwany zakres częstotliwości. Z kolei za niesamowitą dynamikę i bogactwo brzmienia odpowiada cewka o dużej średnicy i ponadwymiarowy magnes.

ELAC Carina CC241.4

W głośniku centralnym, tak jak w dwóch pozostałych modelach z serii Carina, wykorzystana została wentylowana obudowa. Jednak w odróżnieniu od nich, obudowę CC241.4 wyposażono w dwa wyloty na tylnej ściance. Dzięki łagodnie zaokrąglonym kołnierzom portów bas-refleks do minimum ograniczany jest szum wentylacyjny, co przekłada się na korzyści brzmieniowe, prowadząc do lepszej jakości dźwięku.

Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o głośniku ELAC Carina CC241.4, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.

Specyfikacja ELAC Carina CC241.4

System3-drożny
ObudowaWentylowana z tyłu
Przetwornik średniotonowy1 x Aluminum Cone 5-1/4″
Przetwornik wysokotonowyELAC JET
Pasmo przenoszenia50 Hz – 30 000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm834 x 779 x 2441
Waga kg10.2

Opinie o ELAC Carina CC241.4

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Publikacje na temat ELAC Carina CC241.4

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: