Poprzedni
Następny

Urzekająca forma, wyrafinowane brzmienie– test głośnika bezprzewodowego Bowers & Wilkins Formation Flex w Audio-Video

Formation Flex to kompaktowy, jednocześnie niezwykle funkcjonalny dwudrożny głośnik bezprzewodowy multiroom. Możliwości tego modelu sprawdzano w ramach testu grupowego głośników bezprzewodowych z przedziału cenowego od 1400 do 2200 zł przeprowadzonego przez redakcję magazynu „Audio Video”.

Bowers & Wilkins Formation Flex

Na wstępie recenzji redaktor zwraca uwagę na jakość wykonania głośnika Formation Flex:

Bowers & Wilkins z powodzeniem przeniósł na grunt urządzeń mobilnych i biurkowych wysoki standard wykonania. Urzekająca forma Formation Flex oraz porządne materiały (szkło i tkanina) podkreślają, że to głośnik klasy premium. Dotykowy panel wykonany ze szkła daje poczucie dopracowania.

Bowers & Wilkins Formation Flex

Uwadze testującego nie umknęła też aplikacja mobilna, z którą model Formation Flex jest kompatybilny:

Dopracowana aplikacja umożliwia szybkie i proste podłączenie urządzenia do domowej sieci. Za jej pomocą uzyskamy także dostęp do Deezera, TuneIn, Last.fm, NTS i Soundcouda, skorzystamy z korektora, a także zaktualizujemy oprogramowanie.

Bowers & Wilkins Formation Flex

W głośniku Formation Flex, mimo jego kompaktowej konstrukcji, producentom udało się zawrzeć firmowe brzmienie, charakterystyczne dla Bowers & Wilkins:

Flex raczy słuchacza głębokim, plastycznym basem, śpiewną średnicą oraz łagodną, lecz szczegółową górą. Prezentacja detali odbywa się ze swoistą finezją. W całościowym rozrachunku brzmienie odebrałem jako nieznacznie ocieplone, barwne, bardzo przyjemne dla ucha, ale i wyrafinowane.

Bowers & Wilkins Formation Flex

Redaktor magazynu „Audio Video” w podsumowaniu recenzji głośnika zwrócił uwagę nie tylko na brzmienie modelu Formation Flex, ale też na jego bogatą funkcjonalność:

Flex gra z zauważalną, lekko ocieploną manierą i jest szalenie muzykalny. Imponuje też solidnym basem — sam nie wiem, jak udało się tego dokonać. Świetna aplikacja, wsparcie Roona oraz AirPlay 2 to kolejne, silne argumenty.

Urządzenia marki Bowers & Wilkins dostępne są w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Po wcześniejszym umówieniu się, możesz w specjalnie przystosowanej sali odsłuchowej sprawdzić w praktyce ich możliwości w odpowiednio dopasowanym do Twoich wymagań systemie audio. Z pomocą naszych Ekspertów Dobrego Brzmienia na pewno wybierzesz coś dla siebie.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: