Słuchawki


Słuchawki to najszybszy i najłatwiejszy sposób, aby niemal dosłownie zanurzyć się w dźwięku. To również najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcemy cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem, bez względu na to, gdzie akurat się znajdujemy i bez ryzyka zakłócania spokoju innym osobom. Niezwykle bogaty wybór słuchawek z jednej strony zniewala ilością dostępnych produktów, z drugiej umożliwia znalezienie modelu, który idealnie spełni nasze oczekiwania. W portfolio producentów słuchawek możemy znaleźć niezwykle szeroką gamę konstrukcji, z praktycznie dowolnego poziomu cenowego i przeznaczonych dla każdego odbiorcy.

Miłośnicy wysokiej jakości dźwięku i audiofile chętnie sięgają po słuchawki wokółuszne. To stosunkowo duże konstrukcje, które odwdzięczają się bardzo wysoką jakością brzmienia i niezrównanym komfortem użytkowania. Modele wokółuszne zazwyczaj przeznaczone są głównie do użytku domowego – mają stałą (nieskładaną) konstrukcję, długi przewód połączeniowy i duże muszle słuchawkowe, które pozwalają o sobie zapomnieć już w chwilę po założeniu słuchawek na głowę. Modele z tej kategorii produktów dostępne są jako konstrukcje zamknięte i otwarte. Te pierwsze bardzo skutecznie odizolowują słuchacza od świata zewnętrznego i dostarczają głębszy bas, ale ze względu na brak wentylacji powodują szybsze nagrzewanie się uszu. Konstrukcje otwarte gwarantują „lżejszy”, bardziej przestrzenny dźwięk i są przyjemniejsze podczas wielogodzinnych odsłuchów. W dobie wszechobecnych, przenośnych źródeł dźwięku coraz częściej pojawiają się słuchawki wokółuszne opracowane z myślą o wykorzystaniu również poza domem. Projektanci często wyposażają je w odłączane przewody, składane muszle słuchawek i zwarte, lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe pałąki nagłowne.

Mniejsze i lżejsze od konstrukcji wokółusznych są słuchawki nauszne. Dzięki temu łatwiej z nich korzystać, np. podczas podróży lub w trakcie dojazdu do/z pracy. Ze względu na częste wykorzystanie tych słuchawek właśnie w środkach transportu, producenci wyposażają je w przewody o długości 1,2 m, co ułatwia współpracę z przenoszonym w kieszeni źródłem dźwięku. Modele nauszne dostępne są jako konstrukcje zamknięte, otwarte i półotwarte. Ostatnia z nich łączy zalety dwóch wcześniej wymienionych, tzn. zapewnia dość mocny i głęboki bas, a przy tym pozwala na częściową wentylację uszu. Praktyczność wielu modeli słuchawek nausznych zwiększa możliwość ich złożenia, co ułatwia ich przewożenie wtedy, gdy nie są wykorzystywane. Ponadto część producentów wzbogaca te modele o układ redukcji hałasu i/lub moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Aktywna redukcja hałasu najskuteczniej odseparowuje słuchacza od dźwięków otoczenia, co sprawdza się m.in. podczas podróży pociągiem lub samolotem, w trakcie pracy w narażonym na hałas środowisku. Moduł bezprzewodowy umożliwia przesyłanie dźwięku wprost do słuchawek, bez konieczności podłączania kabli. Ma to szczególne znaczenie podczas współpracy z nowoczesnymi, przenośnymi źródłami dźwięku, np. smartfonami, oraz podczas korzystania ze słuchawek w miejscu, gdzie poruszający się ludzie mogliby zahaczać o przewód słuchawkowy.

Szeroko rozpowszechnioną grupą słuchawek są modele douszne i dokanałowe. Pierwsze z nich porównywane są do konstrukcji otwartych, bowiem umożliwiają wentylację uszu. Konsekwencją tego jest mniejsza ilość basu. Modele dokanałowe szczelnie wypełniają wejście do kanału słuchowego, przez co ograniczają możliwość wymiany powietrza, ale za to gwarantują mocny bas. Wiele nowych modeli słuchawek dousznych i dokanałowych, podobnie jak nausznych, wyposażanych jest w zdalne sterowanie/mikrofon, co ułatwia sterowanie odtwarzaniem muzyki, a także umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych, bez potrzeby wyjmowania słuchawek. Także modele douszne dostępne są z układem redukcji hałasu i łącznością bezprzewodową, a szczególną ich odmianą są słuchawki dla aktywnych. Konstrukcja tych słuchawek ogranicza możliwość wypadania z uszu, nawet podczas intensywnych ćwiczeń, a dodatkowo ich obudowy są odporne na pot i wodę.

Poradnik - jak wybrać słuchawki

Porównywarka 0
Filtry
Cena
Producent

Moon 230HAD

Moon
Wzmacniacze słuchawkowe
6 999

MOON 230HAD w stylowej obudowie łączy wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy, przetwornik C/A i liniowy przedwzmacniacz. 230HAD to najlepsze rozwiązanie dla osób, które budują swój system audio w oparciu o komputer. Urządzenie  obsługuje pliki hi-res, m.in. DSD256 i PCM aż do 384 kHz/32 bity. 

Prosimy o kontakt

Moon 430HAD D3

Moon
Wzmacniacze słuchawkowe
18 999 zł
14 999

Moon Neo 430 HAD to znakomity wzmacniacz słuchawkowy ze stajni kanadyjskiego producenta, który napędzi słuchawki o impedancji nawet do 600Ω.

Prosimy o kontakt

Audio-Technica AT-PHA100

Audio-Technica
Wzmacniacze słuchawkowe
3 299 zł
2 999

Audio-Technica AT-PHA100 jest przenośnym wzmacniaczem słuchawkowym z wbudowanym przetwornikiem C/A USB. Urządzenie kompatybilne jest z PCM 384  kHz/32 bity i źródłami DSD. Wewnętrzny litowo-polimerowy akumulator zapewnia energię na 14 godzin pracy.

Prosimy o kontakt
Audio-Technica ATH-AWAS Asada Zakura
Nowość

Audio-Technica ATH - AWAS

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
7 999

Słuchawki wokółuszne zamknięte Audio-Technica ATH-AWAS Asada Zakura

Prosimy o kontakt
(6)

Audio-Technica ATH-A1000Z

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
2 399

ATH-A1000Z to zamknięte słuchawki wokółuszne klasy hi-fi. Model ten zapewnia gwarantuje niezrównaną jakość dźwięku i przekonuje bardzo wysokim komfortem użytkowania. Słuchawki są ręcznie składane w Japonii, a ich luksusowy charakter podkreślają aluminiowe obudowy. 

4 194

Zestaw składający się ze słuchawek Audio-Technica A1000Z oraz wzmacniacza słuchawkowego Lehmannaudio Rhinelander.

Prosimy o kontakt

Audio-Technica ATH-A2000Z

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
3 399

ATH-A2000Z to zamknięte słuchawki wokółuszne klasy hi-fi. Model ten zapewnia gwarantuje niezrównaną jakość dźwięku i przekonuje bardzo wysokim komfortem użytkowania. Słuchawki są ręcznie składane w Japonii, a ich luksusowy charakter podkreślają obudowy wykonane z czystego tytanu.

ATH-A500X
Promocja

Audio-Technica ATH-A500X

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
799 zł
599

Audiofilskie, zamknięte słuchawki dynamiczne Audio-Technica ATH-A500x wykorzystujące nowo opracowane 53-mm przetworniki. Konstrukcja D.A.D.S. zapewnia głęboki bas, a miękkie poduszki wokółuszne i pałąk nagłowny z systemem 3D gwarantują wygodę i komfort użytkowania słuchawek. 

Prosimy o kontakt
ATH-A550Z
Promocja Supercena
(4)

Audio-Technica ATH-A550Z

Audio-Technica
Słuchawki nauszne
759 zł
499

Słuchawki zamknięte ATH-A550Z są najnowocześniejszą konstrukcją hi-fi z serii Art Monitor. Model ten wykorzystuje nowe przetworniki o średnicy 53 mm i gwarantuje wyśmienitą jakość i czystość dźwięku. Komfort użytkowania zwiększa innowacyjny pałąk nagłowny z systemem 3D. 

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław