Następny

Jakie słuchawki wybrać i kupić? Poradnik Top Hi-Fi dla początkujących

Słuchawki to bardzo duża i różnorodna grupa urządzeń. Od niewielkich, przenośnych modeli, po audiofilskie otwarte konstrukcje, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Słuchawki pozwalają słuchać muzyki w sposób łatwy i bezpośredni, a na ich brzmienie nie wpływa akustyka pomieszczenia. Można z nich korzystać niemal wszędzie, zarówno w domu, jak i poza nim. Jednocześnie sam fakt zakładania ich na głowę, czy w niektórych przypadkach wkładania do uszu sprawia, że są one czymś bardzo osobistym. Wybór odpowiedniego modelu słuchawek jest więc kwestią mocno indywidualną. Powinny one odpowiadać nam zarówno pod względem brzmienia, jak i designu, funkcjonalności oraz wygody użytkowania i ich przeznaczenia. W naszym obszernym poradniku poruszamy różnorodne kwestie związane z wyborem słuchawek, które ułatwią wam odpowiedź na pytanie, jakie słuchawki kupić. Sprawdź, jak wybrać słuchawki, żeby nie żałować!

Spis treści:

 1. Jakie słuchawki kupić? Rodzaje słuchawek
 2. Jakie słuchawki wybrać? Wideo
 3. Co jest najważniejsze przy wyborze słuchawek?
 4. Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
 5. Podsumowanie

Na podstawie naszych porad stwórz własny ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych lub nausznych dostępnych w przystępnej cenie, co zawęzi Ci obszar poszukiwań

Jakie słuchawki kupić? Rodzaje słuchawek

W zależności od tego, gdzie i z jakiego źródła najczęściej słuchamy muzyki, możemy wybrać słuchawki mobilne, sportowe lub modele najlepiej sprawdzające się w domu. Wybór słuchawek to bardzo indywidualna kwestia. Może tu nie pomóc żaden ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych czy przewodowych. Przed zakupem warto natomiast poznać rozwiązania techniczne wykorzystywane w rozmaitych konstrukcjach słuchawek i dowiedzieć się, jak innowacje technologiczne wpływają na funkcjonalność i jakość dźwięku. Dzięki zdobytej wiedzy z łatwością odpowiesz sobie na podstawowe pytania związane z zakupem słuchawek i określisz najlepszy dla siebie typ czy model. To pierwszy krok w kierunku wyboru optymalnego rozwiązania. Kolejnym jest przeprowadzenie odsłuchu, bo tylko w ten sposób można samemu poznać brzmienie i komfort użytkowania wybranego modelu.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie słuchawki najlepiej kupić, w pierwszej kolejności musisz przeanalizować dostępne opcje.

 • Słuchawki douszne, zgodnie ze swoją nazwą, mają przetwornik elektroakustyczny umieszczany w uchu użytkownika. Obecnie najpopularniejsze są konstrukcje dokanałowe, które korzystają z elastycznej gumki lub pianki umieszczanej nieco głębiej w kanale słuchowym. Dzięki małej masie i miniaturowemu rozmiarowi często są wybierane do sportu lub jako mobilne. Słuchawki douszne, a szczególnie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe, są bardzo popularne wśród młodszych generacji. Budżetowe modele są niekiedy nawet dodawane do smartfonów. Ogromną zaletą tych słuchawek jest niewielki rozmiar, pozwalający na schowanie ich choćby do kieszeni.
 • Słuchawki nauszne. Niektóre osoby nie lubią korzystać ze słuchawek dokanałowych. Alternatywą dla nich mogą być słuchawki nauszne, czyli w jakimś stopniu zakrywające małżowinę uszną użytkownika i najczęściej wykorzystujące regulowany pałąk nagłowny. Pałąk może dodatkowo mieć możliwość składania. Pozwala to na łatwe przenoszenie ich w torbie, plecaku, czy firmowym etui. Poduszki nauszników w wypadku tego typu słuchawek opierają się bezpośrednio na małżowinach. Nawet niewielkie nauszniki pozwalają na schowanie w nich elektroniki Bluetooth, czy układu realizującego funkcję ANC. Również w tym segmencie nie brakuje lekkich modeli, a przy tym pewnie utrzymujących się na głowie. Lekkie i składane słuchawki nauszne dominują właśnie w zastosowaniach mobilnych. Zajmują one nieco więcej miejsca niż słuchawki dokanałowe, ale niektóre modele, takie jak np. Koss Porta Pro, nadal mieszczą się w kieszeni np. kurtki. Tego typu słuchawki są bardzo łatwe do wysterowania: mają niską impedancję i dużą skuteczność. Pozwalają na łatwą współpracę ze sprzętem przenośnym, takim jak smarfony czy laptopy.
 • Słuchawki wokółuszne. Modele wokółuszne układają się na głowie niemal nie dotykając uszu (małżowiny są otoczone poduszkami nauszników). Są one najbardziej komfortowym rodzajem ze wszystkich wymienionych konstrukcji. Duży rozmiar muszli pozwala na użycie stosunkowo największych przetworników i ukrycie wysokiej jakości elektroniki. Najczęściej używane są jednak w domu, ze względu na rozmiar i często zapotrzebowanie na moc. W zależności od modelu, słuchawki wokółuszne mogą wymagać zastosowania zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego.

Nie wiesz, jakie słuchawki nauszne, jakie słuchawki douszne czy dokanałowe kupić? Sprawdź również inne nasze poradniki:

W przypadku słuchawek Koss mamy do czynienia z prawdziwym bestsellerem - modelem Porta Pro, który dostępny jest w różnych wersjach - zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych.

Wszystkie słuchawki, ze względu na ich konstrukcję, można przypisać do jednej z trzech kategorii: zamknięte, otwarte lub półotwarte. Każda z nich ma swoje zalety oraz wady i każda pozwala uzyskać wysokiej jakości dźwięk. Jak zatem wybrać dobre słuchawki, które będą odpowiadały Twoim oczekiwaniom?

 • Słuchawki otwarte. Charakteryzują się najlepszym odwzorowaniem przestrzeni. Dzięki odpowiedniej wentylacji uszu są one znacznie bardziej komfortowe dla słuchacza niż inne konstrukcje, zwłaszcza podczas długich odsłuchów. Ich największą wadą jest brak izolacji między słuchawką a otoczeniem. Oznacza to, że w modelu otwartym wyraźnie słychać, co się dzieje dookoła, ale też i wszyscy znajdujący się obok użytkownika słuchawek otwartych słyszą dość wyraźnie muzykę, której słucha.
 • Słuchawki zamknięte. Ten typ obudowy pozwala na uzyskanie bardzo mocnego i dynamicznego basu. Wymaga on jednak odpowiedniego wytłumienia wewnątrz słuchawki, aby osiągnąć wysoką jakość dźwięku. Taki typ obudowy pozwala na bardzo skuteczną izolację od hałasu, głośnik jest oddzielony litą obudową od otoczenia.
 • Słuchawki półotwarte. Jest to obudowa zamknięta, ale z niewielką otwartą częścią. Łączy ona zalety obu rozwiązań. To, które cechy będą przeważały zależy od producenta i konkretnego projektu.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Słuchawki otwarte, półotwarte i zamknięte – różnice, wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

Przeczytaj również, jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać i kup model, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom oraz sprawdź nasz ranking słuchawek dousznych.

Słuchawki prawdziwie bezprzewodowe (True Wireless) firmy Yamaha sprzedawane są w zestawie z etui ładującym

Jakie słuchawki wybrać? Wideo

Dokanałowe słuchawki True Wireless czy słuchawki nauszne? Gamingowe lub sportowe? Jeżeli nadal nie wiesz, jakie słuchawki wybrać, obejrzyj nasze krótkie poradniki wideo, w których w prosty i przystępny sposób omawiamy tę kwestię. Mamy nadzieję, że pomogą Ci w zakupach:

Co jest najważniejsze przy wyborze słuchawek?

Słuchawki, niezależnie od swojej konstrukcji charakteryzują się różnymi rozwiązaniami technicznymi i funkcjami. Przy wyborze modelu najbardziej dostosowanego do naszych potrzeb nie należy o nich zapominać. Jak kupić słuchawki, żeby nie pominąć najważniejszych parametrów? Niżej przeczytasz na co musisz przede wszystkim zwrócić uwagę.

Impedancja i skuteczność

Celem impedancji jest takie dopasowanie słuchawek do urządzenia źródłowego (np. smartfona, amplitunera), które pozwoli uzyskać maksimum dynamiki i minimum zniekształceń. Właściwe dopasowanie impedancji przekłada się na skuteczność. Im wyższa skuteczność, tym większa dynamika przy tym samym poziomie głośności. Jak te parametry przekładają się na użytkowanie słuchawek? Przenośne słuchawki mają impedancję w zakresie ok. 16‑32 Ω, co sprawia, że słuchawka nie wymaga zbyt dużego napięcia, aby zagrać głośno. Jest to ważne zwłaszcza podczas korzystania ze smartfona jako źródła.

W wypadku słuchawek bezprzewodowych ważny jest czas pracy na baterii.

Wiele nausznych słuchawek klasy hi-end charakteryzuje się znacznie większą impedancją. Sprawia to, że potrzebują one większego napięcia do osiągnięcia określonego natężenia dźwięku, niż słuchawki przenośne. Wysokoimpedancyjne modele mogą więc wymagać zastosowania odpowiedniej klasy zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego. Skuteczność słuchawki oznacza, jakie natężenie dźwięku otrzymamy przy sygnale o określonej mocy (zazwyczaj 1 mW). Im wyższa wartość, tym słuchawka łatwiejsza do napędzenia.

Największą skuteczność mają słuchawki z lekkimi membranami i silnymi układami magnetycznymi. Na drugim końcu spektrum znajdują się słuchawki o niskiej skuteczności. Wymagają one najczęściej mocnego wzmacniacza, żeby pokazać pełnie swoich możliwości. Przeciwieństwem są słuchawki mobilne, które są zbudowane w taki sposób, żeby mogły działać nawet ze smartfonem czy tabletem.

Słuchawki nie tylko powinny zapewniać wysoką jakość dźwięku, ale też być wygodne w użytkowaniu.

Łączność Bluetooth

Na co jeszcze „patrzeć” przy wyborze słuchawek? Kluczową kwestią jest funkcja Bluetooth. Standard Bluetooth to bardzo wygodny sposób na odtwarzanie dźwięku – bez konieczności zaprzątania sobie głowy podłączaniem przewodów. W swojej najnowszej wersji i przy zastosowaniu najbardziej zaawansowanych kodeków to także idealny sposób na połączenie komfortu użytkowania z wysoką jakością dźwięku. Pierwsze prace nad tą technologią ruszyły w 1994. W 1999 roku opublikowano pełną specyfikację systemu. Od samego niemal początku używano roboczej nazwy Bluetooth, zainspirowanej Haraldem Sinozębym, który słynie ze zjednoczenia plemion skandynawskich pod własnymi rządami. W ten sam sposób Bluetooth miał jednoczyć różne urządzenia. Ostatecznie nazwa się przyjęła w środowisku i pozostaje z nami do dziś.

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne kupić? Zwróć uwagę na ofertę marki Bowers & Wilkins.

Obecnie Bluetooth jest podstawowym standardem, który obsługują akcesoria audio dla sprzętu mobilnego. Dzięki kodowaniu aptX osiągana jest jakość dźwięku porównywalna z tą uzyskiwaną z płyty CD. W jego nowszej odmianie aptX HD przesyłane są nawet "gęste" pliki 24 bit/48 kHz. W starszych, czy też mniej zaawansowanych technicznie urządzeniach spotykany jest kodek SBC, który pozwala na transmisję podobnej jakości, jak przy kompresji pliku MP3. Zasięg transmisji to zazwyczaj kilka metrów, choć najnowsze wersje Bluetooth pozwalają na przesyłanie sygnału na większe odległości bez zakłóceń.

Bezprzewodowe połączenie Bluetooth pozwala również na sterowanie odtwarzaniem (przewijanie, przełączanie i pauzowanie utworów). Jeżeli słuchawki Bluetooth mają wbudowany mikrofon, to można również prowadzić za ich pośrednictwem rozmowy telefoniczne.

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne wybrać? Do biegania polecamy modele o wzmocnionej odporności mechanicznej.

Przetworniki

Odpowiadając na pytanie co jest najważniejsze przy wyborze słuchawek nie sposób nie wspomnieć o przetwornikach, które są podstawowym komponentem każdej konstrukcji. To one przede wszystkim decydują o charakterze emitowanego dźwięku, dlatego warto przez zakupem udać się do specjalistycznego salonu audio i odsłuchać dany model, aby nasze oczekiwania pokryły się z tym, co mają do zaoferowania słuchawki.

Ze względu na swoją konstrukcję przetworniki dzielimy na dynamiczne i planarne.

 • Przetwornik dynamiczny to w uproszczeniu mały głośnik i tak, jak w przypadku kolumn, od konstrukcji i zastosowanych materiałów zależy, czy słuchawki będą grały przeciętnie czy wybitnie. W kategorii słuchawek z przetwornikami dynamicznymi prym wiodą m.in. modele firmy Bowers & Wilkins (z jej wieloletnim doświadczeniem w budowie kolumn głośnikowych) oraz modele Audio-Technica, a więc firmy z bogatą historią właśnie, jeśli chodzi o produkcję różnego typu słuchawek.
 • Charakterystycznym elementem przetworników planarnych jest natomiast płaska membrana z folii poruszająca się w polu magnetycznym. Ta technika została rozwinięta przez amerykańską firmę Audeze z Kalifornii. Przetworniki planarne grają jak żadne inne. Dzięki niewielkiej masie membrany i dużej szybkości, brzmienie w znakomitej większości przypadków określane jest jako niesamowicie lekkie i otwarte. Szybkość, przejrzystość i przestrzeń, to kolejne przymiotniki, jakie pojawiają się w każdej recenzji słuchawek zaopatrzonych w planarne przetworniki.

Audeze ma w ofercie dobre słuchawki nie tylko dla melomanów, ale także dla osób pracujących na co dzień w studiach nagraniowych.

Jeżeli stajesz przed pytaniem jak wybrać słuchawki, parametry, na które jeszcze musisz zwrócić uwagę to: wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne (dotyczy to przede wszystkim słuchawek sportowych), komfort użytkowania, stabilność mocowania, jeżeli preferujesz modele douszne/dokanałowe oraz wygodę sterowania.

Przeczytaj również, jakie słuchawki dla graczy mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Szukasz modelu do słuchania muzyki dla wymagających użytkowników? Zobacz nasz ranking słuchawek audiofilskich.

Jakie słuchawki kupić? Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Czym kierować się przy wyborze słuchawek?

Kupując słuchawki zwróć uwagę na impedancję wybranego modelu – wartość powinna być dopasowana do typu słuchawek. Kluczowe znaczenie ma również obsługa łączności Bluetooth oraz zastosowanie wysokiej klasy przetworników – jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości dźwięku, wybierz przetworniki planarne. Pamiętaj, że słuchawki musisz dopasować przede wszystkim do sposobu, w jaki zamierzasz z nich korzystać – w praktyce inne urządzenia będą odpowiednie np. do uprawiania sportu, a inne do gier.

Jakie są najlepsze słuchawki do słuchania muzyki?

Jeżeli szukasz najwyższej jakości odsłuchu, zwróć uwagę na takie modele, jak: Audeze LCD-2 (otwarte słuchawki wokółuszne), Audio-Technica ATH-WP900 (zamknięte słuchawki wokółuszne), Audeze LCD-X Creator Edition (planarne słuchawki wokółuszne) oraz Bowers & Wilkins Px7 S2e i Px8.

Jakie słuchawki do biegania kupić?

Ćwiczenia fizyczne stawiają bardzo wysokie wymagania względem słuchawek. Muszą one nie tylko doskonale trzymać się na swoim miejscu, ale również nie mogą być podatne na wilgoć – niezależnie od tego, czy to pot, czy deszcz. Słuchawki sportowe muszą być wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na komfort użytkowania i sposób mocowania słuchawek w uszach. Ważne, żeby producent załączył kilka kompletów gumek do słuchawek dokanałowych – to podstawa dobrego dopasowania.

Poszukujesz słuchawek do biegania lub innych sportowych aktywności? Zobacz również artykuły:

Jakie słuchawki do telefonu będą najlepsze?

Słuchawki do urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet idealnie sprawdzają się podczas słuchania muzyki poza domem. Wiąże się to z niewielką masą i małymi gabarytami oraz łatwością wysterowania. Modele wyposażone dodatkowo w funkcję ANC pomogą odizolować się od szumu ulicy lub otoczenia w pracy. Słuchawki mobilne to grupa skupiona na wygodzie użytkowania oraz łatwości współpracy z urządzeniami mobilnymi. W tej kategorii popularne są właściwie wszystkie typy słuchawek, od dousznych, przez nauszne, a na wokółusznych kończąc.

Jeśli szukasz słuchawek do telefonu, polecamy również lekturę artykułów:

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Dobre słuchawki bezprzewodowe łączą komfortowe i pewne mocowanie do ucha z wygodą zdalnego sterowania i brakiem przewodów. Może nie do końca, ponieważ niektóre modele mają przewód łączący obie słuchawki ze sobą. Istnieją jednak słuchawki kompletnie bezprzewodowe, które określamy mianem True Wireless. Brak plączących się kabli często jest wystarczającym powodem, aby konsumenci stojąc przed wyborem bez wahania sięgnęli właśnie słuchawki Bluetooth. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, jakie są najlepsze słuchawki bezprzewodowe. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb i wymagań użytkownika.

Słuchanie muzyki odtwarzanej bezprzewodowo to jest to, czego potrzebujesz? Interesują Cię bezprzewodowe słuchawki Bluetooth? Więcej na ich temat znajdziesz w poradniku: Jakie słuchawki Bluetooth wybrać?

Czy to własnie Bang & Olufsen ma w ofercie najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne?

Jakie słuchawki True Wireless?

Konstrukcje całkowicie bezprzewodowe, a do tego douszne/dokanałowe, które określa się mianem True Wireless (w skrócie często także jako słuchawki TWS) to klasa słuchawek, która z przytupem weszła na rynek, zdobywając serca miłośników muzyki właśnie absolutnym brakiem okablowania, a do tego komfortem użytkowania i ultra kompaktowym rozmiarami. Modele tego typu wpisują się w kategorię słuchawek bezprzewodowych Bluetooth, ale z biegiem czasu stały się osobną kategorią.

Więcej o całkowicie bezprzewodowych słuchawkach dokanałowych przeczytasz w artykule: Słuchawki True Wireless – co to? Jakie wybrać?

Jakie słuchawki dla audiofila są najlepsze?

Słuchawki dla melomana czy audiofila muszą spełniać najwyższe wymagania dotyczące odtwarzania dźwięku i komfortu. Odznaczają się bezkompromisowymi rozwiązaniami technicznymi oraz najwyższej jakości materiałami użytymi do budowy. Z małymi wyjątkami tego typu słuchawek używa się ich wyłącznie w połączeniu z dodatkowymi (zewnętrznymi) wzmacniaczami słuchawkowymi, amplitunerami lub końcówkami mocy.

Poszukujesz zaawansowanego technicznie modelu, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego melomana? Sprawdź także inne nasze poradniki:

Doskonała jakość dźwięku jest możliwa do uzyskania przy wykorzystaniu zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego lub urzadzenia hi-fi z wyjściem słuchawkowym.

Słuchawki z dedykowanym wzmacniaczem czy bez?

Wszystko zależy od tego, jaką impedancję i skuteczność (czułość) mają przetworniki w naszych słuchawkach. Generalnie, im większa jest skuteczność, a także mniejsza impedancja, tym łatwiejsze jest wysterowanie słuchawek. Czasem brzmienie wysokoimpendacyjnych słuchawek będzie przygaszone w parze ze zwykłym wzmacniaczem zintegrowanym. Wtedy należy rozważyć zakup oddzielnego wzmacniacza słuchawkowego, który pozwoli wydobyć ze słuchawek pełnię możliwości.

Jakie słuchawki gamingowe warto kupić?

Najlepsze słuchawki gamingowe charakteryzują się doskonałym odwzorowaniem sceny dźwiękowej i lekką konstrukcją. Sprawdzą się nie tylko wśród fanów komputerowych rozgrywek. Stanowią klucz do szerokiej palety doświadczeń, jakie oferują współczesne gry komputerowe. Dzięki nim możemy „odciąć się” od otoczenia i całkowicie skupić na rozgrywce. Nie bez powodu najlepsi zawodnicy grają właśnie w słuchawkach.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat słuchawek gamingowych, polecamy lekturę poradnika: Jakie słuchawki dla graczy wybrać?

Słuchawki gamingowe zapewniają przestrzenny dźwięk i doskonałe dopasowanie do głowy użytkownika.

Słuchawki z kablem czy bez?

Do długich wielogodzinnych sesji polecamy słuchawki z kablem, ponieważ nie ma nic bardziej irytującego od kończącej się pośrodku rozgrywki baterii. Ma to sens, kiedy gramy na komputerze przy biurku. Jednak kiedy gramy na konsoli, siedząc na kanapie, to kabel sensu nie ma. Nie zapominajmy, że zgodnie z prawem Murphy’ego, jeśli gdzieś na podłodze leży kabel, to na pewno ktoś się o niego potknie.

Słuchawki zamknięte czy otwarte?

W tym przypadku należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy grać w skupieniu, bez rozpraszających dochodzących z zewnątrz dźwięków, co zapewniają słuchawki zamknięte, czy poświęcimy to dla lepszego odwzorowanie sceny dźwiękowej, jaki gwarantują słuchawki o otwartej konstrukcji. Słuchawki zamknięte niemal nie dopuszczają dźwięków z otoczenia. Z kolei słuchawki otwarte, dzięki perforacjom i odpowiednim szczelinom na nausznikach wyprowadzają odbitą od naszych uszu falę dźwiękowych poza kapsułę.

Do miejskich spacerów warto wybrać model wyposażony w system aktywnej redukcji szumów/aktywnego tłumienia szumów.

Jakie słuchawki z aktywną redukcją szumu kupić?

Układ aktywnej redukcji hałasu (ANC, od Active Noise Cancelling) to rozwiązanie przydatne zwłaszcza podczas słuchania muzyki poza domem – w podróży, w pracy i w każdym narażonym na hałas otoczeniu. Aktywna redukcja szumów pozwala cieszyć się czystym brzmieniem dźwięku – zawsze i wszędzie. Tego typu rozwiązanie mają zarówno kompaktowe słuchawki True Wireless, jak i konstrukcje nauszne. Wybór danej konstrukcji zależy w dużej mierze od preferencji użytkownika.

Więcej informacji na temat słuchawek z funkcją aktywnej redukcji szumów znajdziesz w poradniku: Jakie słuchawki z redukcją szumów kupić?

Jakie słuchawki do pracy sprawdzą się najlepiej?

Wybór idealnych słuchawek do pracy będzie w dużym stopniu zależeć od jej charakteru i otoczenia w jakim ją wykonujemy. Inne słuchawki powinnyśmy nabyć, gdy pracujemy głównie przez telefon np. w obsłudze klienta, a inne kiedy sporadycznie rozmawiamy, aby coś ustalić z zespołem. Nie bez znaczenia pozostaje też, czy znajdujemy się w pomieszczeniu sami, czy w towarzystwie innych współpracowników. Na przykład wokółuszne słuchawki z ANC mogą być znakomitym wyborem do okazyjnych wideokonferencji z domowego salonu, ale niekoniecznie dobrym dla osoby pracującej na infolinii, która spędza wiele godzin na prowadzeniu rozmów telefonicznych.

Więcej porad na temat słuchawek, które sprawdzą się podczas pracy wykonywanej w domu i nie tylko, znajdziesz w naszych poradnikach:

W pracy, ze względu na stabilność połączenia i brak konieczności ładowania, dobrym wyborem są słuchawki przewodowe.

Jakie słuchawki na prezent dla niej/dla niego?

Słuchawki to doskonały pomysł także na prezent. Wybierając odpowiedni model na prezent warto jednak zwrócić uwagę na różne potrzeby osoby, która ma zostać obdarowana słuchawkami. Słuchawki będą świetnym prezentem dla kogoś, kto zwykle nie rozstaje się ze swoim smartfonem albo chętnie spędza czas wolny lub pracuje na co dzień na komputerze. Sprawdzą się też dla osoby, która często biega w plenerze, trenuje na siłowni czy podróżuje komunikacją miejską. Jednak model dla sportowca niekoniecznie ucieszy zagorzałego melomana lub gracza i na odwrót.

Sprawdź również nasze poradniki prezentowe, w których polecamy różnego typu słuchawki:

Jakie słuchawki kupić? Podsumowanie

Wiesz już, na co zwracać uwagę przy wyborze słuchawek, ale chociaż wybór idealnego modelu wydaje się prosty, faktycznie taki jest, ale pod jednym warunkiem. Trzeba wiedzieć, w jakich okolicznościach i podczas jakich czynności chcemy z nich korzystać. Zastanów się, kiedy i jak chcesz używać swoich nowych słuchawek. Jeśli szukasz słuchawek, których będziesz używać w domu do słuchania niemal wyłącznie muzyki, to zainteresuj się słuchawkami klasy hi-end. Jeżeli jednak chciałbyś połączyć słuchawki z telefonem i korzystać z nich jak z zestawu głośnomówiącego, to prawdopodobnie będziesz musiał odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zanim wybierzesz idealny model dla siebie.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić słuchawki, zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego lub jednego z salonów stacjonarnych Top Hi-Fi & Video Design, gdzie przetestujesz na żywo wybrane modele.Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: