Poprzedni
Następny

Jakie słuchawki True Wireless zamiast AirPods 3 / AirPods Pro 2? Propozycje od Top Hi-Fi

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Słuchawki True Wireless szturmem zdobywają rynek. I w sumie nie powinno to dziwić – są lekkie, wygodne oraz praktyczne. Dla melomanów ich coraz większa popularność ma jeszcze jedną zaletę, czyli ogromny wybór. Wśród setek dostępnych na rynku modeli zdarzają się prawdziwe perełki, które w rozsądnej cenie oferują rewelacyjne brzmienie i świetną funkcjonalność. W tym artykule podsuwamy kilka ciekawych pomysłów na to, jakie słuchawki True Wireless wybrać zamiast AirPods 3 i AirPods Pro 2. Nasze propozycje znajdziesz poniżej.

Spis treści:

 1. Słuchawki True Wireless do iPhone – czy tylko od Apple?

 2. Czy wszystkie bezprzewodowe słuchawki True Wireless pasują do iPhone?

 3. Jakie słuchawki zamiast AirPods 3?

  a. Bowers & Wilkins PI5

  b. Yamaha TW-ES5A

  c. Audio-Technica ATH-CKS50TW

 4. Jakie słuchawki zamiast AirPods 2 Pro?

  a. Devialet Gemini

  b. Bowers & Wilkins PI7

  c. Bang & Olufsen BEOPLAY EX

 5. Inne słuchawki niż AirPods – czy warto?

 6. Podsumowanie

alternatywa dla AirPods, słuchawki Audio-Technica

Słuchawki True Wireless do iPhone – czy tylko od Apple?

Najpierw jednak odpowiedzmy na pytanie, czy warto wybrać do iPhone’a słuchawki True Wireless firmy innej niż Apple. Naszym zdaniem: warto. Dlaczego?

Jeśli interesują Cię bezprzewodowe słuchawki nauszne do iPhone’a, sprawdź nasz artykuł: Jakie słuchawki wybrać do iPhone’a w 2022 r.

Jakie słuchawki do iPhone'a kupić?

Fot. Tron Le on Unsplash

Znalezienie bardziej opłacalnej propozycji jest naprawdę łatwe

Na początek kwestia ceny. Nie jest bowiem tajemnicą, że Apple dość drogo liczy sobie za swoje produkty. I o ile w pewnych kategoriach produktowych marka z Cupertino jest zdecydowanym liderem, o tyle w świecie audio musi jednak uznać wyższość wielu innych producentów. Dlatego naszym zdaniem zawsze warto poszukać tańszej alternatywy dla Apple AirPods. Zwłaszcza jeśli na pierwszym miejscu stawiasz brzmienie.

Jakie słuchawki zamiast AirPods?

Fot. Daniel Romero on Unsplash

A znalezienie tańszej opcji wcale nie będzie trudne. Kiedy piszemy te słowa, Apple Airpods 3 oraz Apple AirPods Pro 2 kosztują odpowiednio 1049 zł i 1449 zł. Tymczasem dobrze grające bezprzewodowe słuchawki dokanałowe z aktywną redukcją szumów można kupić już za około 600 zł. Natomiast na wyższej półce da się znaleźć propozycje, które w takich kwestiach, jak jakość dźwięku, zdecydowanie wyprzedzają konkurencję choćby ze względu na zastosowane w nich rozwiązania akustyczne (jak np. hybrydowe przetworniki, wielokomorowa konstrukcja itd.).

AirPods 3 to słuchawki douszne

Kolejną kwestią jest konstrukcja AirPodsów 3. Są to bezprzewodowe słuchawki douszne, w przypadku których izolacja od otoczenia jest naprawdę marna. Mało tego – w tym modelu nie została zastosowana aktywna redukcja szumów. Trudno też o odpowiednie dopasowanie, co nierzadko skutkuje natarczywym uczuciem, że słuchawki zaraz wysuną się z uszu. W konsekwencji słuchanie muzyki czy podcastów może okazać się znacznie mniej przyjemne, niż tego oczekujesz. Naszym zdaniem do użytku poza domem znacznie lepiej sprawdzą się słuchawki dokanałowe.

Można przełamać jednorodną stylistykę

To prawda, że Apple wyznacza trendy, jeśli chodzi o nowoczesny design urządzeń. Widzi to konkurencja, która bardzo często kopiuje rozwiązania amerykańskiego giganta. W efekcie coraz częściej słuchawki bezprzewodowe przypominają AirPodsy wyglądem, a nawet brzmieniem. Najlepszym wyjściem, aby wyłamać się z tego monotonnego trendu, jest wybór słuchawek od innego producenta.

Czy wszystkie bezprzewodowe słuchawki True Wireless pasują do iPhone’a?

Warunkiem, który muszą spełnić słuchawki True Wireless, aby mogły współpracować z iPhone’em, jest obsługa kodeka AAC. Na szczęście kompatybilne z nim są niemal wszystkie dostępne na rynku modele. Dlatego praktycznie bez obaw możesz wybrać sprzęt innej marki i korzystać z niego do słuchania muzyki z urządzeń Apple.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Apple zarezerwowało pełne wsparcie oprogramowania wyłącznie dla swoich słuchawek. Dlatego tylko one oferują na przykład błyskawiczne parowanie z innymi urządzeniami marki z Cupertino. W przypadku sprzętu innych producentów połączenie często trzeba nawiązać poprzez wybór odpowiedniej opcji w smartfonie czy tablecie. Niemniej po pierwszym sparowaniu cały proces potem przebiega już sprawnie i komfortowo.

Aplikacje producenckie w AppStore

Aplikacja Bowers & Wilkins Music

Ale i na to jest sposób. Wielu producentów sprzętu audio udostępnia przecież swoje aplikacje w sklepie Apple. Przykładem może być Bowers & Wilkins. Oprogramowanie brytyjskiej marki można pobrać w AppStore, a następnie bez żadnych ograniczeń korzystać z udogodnień, które ono zapewnia. A są to na przykład opcja szybkiego parowania czy equalizer.

Dlatego przed zakupem słuchawek do iPhone’a warto się upewnić, czy sterująca nimi aplikacja jest dostępna do pobrania na smartfony z nadgryzionym jabłuszkiem.

Jakie słuchawki zamiast AirPods 3?

I tak dotarliśmy do miejsca, w którym przedstawiamy nasze odpowiedzi na pytanie: co zamiast AirPods 3? Przypomnijmy jeszcze, że stawiamy na słuchawki dokanałowe. Douszne po prostu nie sprzyjają dobremu brzmieniu. A oto nasze propozycje.

Bowers & Wilkins PI5

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Bowers & Wilkins Pi5

Zaczynamy z wysokiego C. PI5 to słuchawki, które łączą oryginalny, atrakcyjny wygląd z komfortem i – co najważniejsze – szczegółowym, zgodnym z zamysłem artystów brzmieniem. W skrócie: godna rozważenia propozycja dla każdego, kto chce się nieco wyróżnić, a przy tym chce, żeby jego sprzęt wyróżniała też dobra jakość dźwięku.

Bowers & Wilkins PI5 są wykonane z najwyższej jakości materiałów, przy tym lekkie i wygodne. Każda słuchawka waży zaledwie 7 g, więc po chwili zapomnisz, że masz je w uszach. Do zestawu dołączono praktyczne etui ładujące, które posłuży jako transporter i źródło energii.

Za brzmienie B&W PI5 odpowiadają przetworniki dynamiczne o średnicy 9,2 mm. Możesz więc spodziewać się energicznego basu, który świetnie podkreśli pozostałe pasma. A kiedy aktywujesz funkcję redukcji szumów, jeszcze pełniej zanurzysz się w ulubionych playlistach i utworach. Słowem: świetna alternatywa dla słuchawek AirPods.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Bowers & Wilkins Pi5 czarne

Bowers & Wilkins PI5 – najważniejsze cechy

Czas pracy: słuchawki – do 4,5 godziny, etui ładujące – do 20 godzin (łącznie ok. 24,5 godziny)

Szybkie ładowanie: tak, 15 minut w etui ładującym wystarcza na dwie godziny pracy słuchawek

Sterowanie: panele dotykowe na każdej słuchawce, wsparcie dla sterowania głosowego Siri

Yamaha TW-ES5A

Yamaha TW-ES5A to słuchawki dla aktywnych, idealne do biegania i innych ćwiczeń. Producent wyposażył je w dwa rodzaje wkładek silikonowych. Pierwsze – z „haczykami” – są dostępne w czterech rozmiarach i zapewniają wygodne dopasowanie w czasie ruchu. Drugie – standardowe (pięć rozmiarów) – sprawdzą się na co dzień. W tym miejscu warto odnotować też, że te TWS-y od Yamahy spełniają normę odporności IPX7. Ani deszcz, ani intensywny trening nie są im więc straszne.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Yamaha TW-ES5A niebieskie

Przyjemne i dynamiczne brzmienie TW-ES5A zapewniają przetworniki dynamiczne o średnicy 6 mm. Zestrojono je zgodnie z koncepcją Yamaha True Sound, w myśl której słuchawki powinny odtwarzać dźwięk w sposób najbliższy koncepcji twórcy.

Ale na tym nie koniec, ponieważ Yamaha TW-ES5A korzystają z kilku praktycznych, ułatwiających życie rozwiązań. Pierwsze to chroniąca słuch technologia Listening Care. Drugim jest Ambient Sound – rozwiązanie pozwalające słyszeć odgłosy otoczenia nawet ze słuchawkami w uszach. Trzecie to natomiast przeznaczony dla graczy tryb Gaming Mode, który optymalizuje synchronizację między dźwiękiem i obrazem.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Yamaha TW-ES5A białe

Yamaha TW-ES5A – najważniejsze cechy

Czas pracy: słuchawki – do 9 godzin, etui ładujące – do 25 godzin (łącznie ok. 34 godzin)

Szybkie ładowanie: tak, 10 minut wystarcza na około godziny pracy słuchawek

Sterowanie: przyciski na każdej słuchawce, wsparcie dla sterowania głosowego Siri, aplikacja Headphone Control dostępna w AppStore

Audio-Technica ATH-CKS50TW

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Audio-Technica ATH-CKS50TW

Często zapominasz o ładowaniu słuchawek? Z Audio-Technicami ATH-CKS50TW ujdzie Ci to na sucho. Ich wbudowane akumulatory wystarczają nawet na 20 godzin odtwarzania (ok. 15 z ANC), a etui wydłuża ten czas o ok. 30 godzin. W sumie nieco ponad dwie doby grania bez podłączania do prądu. Wśród TWS-ów to jeden z rekordowych wyników.

Na tym jednak Audio-Technica ATH-CKS50TW nie poprzestają. Słuchawki wyposażono w nowo zaprojektowane przetworniki dynamiczne o średnicy 9 mm. Są one zestrojone w stronę łatwego w odbiorze, rozrywkowego grania, ale tę charakterystykę można wyrównać equalizerem. Ciekawą innowacją jest natomiast zgodność z technologią Sony 360 Reality Audio. To rozwiązanie rozszerza scenę tworzoną przez słuchawki i tworzy efekt zbliżony do dobrze nagłośnionego koncertu.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Audio-Technica ATH-CKS50TW czarne

Ponadto słuchawki zostały wyposażone w aktywną redukcję szumów i możliwość nasłuchiwania odgłosów otoczenia. Do tego – dzięki umieszczonym na bocznej części obudowy przyciskom – mają intuicyjnie prostą obsługę. Jest jeszcze funkcja multi-parowania, którą docenią wszyscy zabiegami. iskom oraz funkcję multi-parowania. ATH-CKS50TW mogą być sparowane z dwoma urządzeniami.

Audio-Technica ATH-CKS50TW – najważniejsze cechy

Czas pracy: słuchawki – do 20 godzin (do 15 z ANC), etui ładujące – do 30 godzin (łącznie ok. 50 godzin)

Szybkie ładowanie: tak, 10 minut wystarcza na około półtorej godziny pracy słuchawek

Sterowanie: przyciski na każdej słuchawce, wsparcie dla sterowania głosowego Siri, aplikacja Audio-Technica | Connect dostępna w AppStore

Jakie słuchawki zamiast AirPods 2 Pro?

A co wybrać zamiast AirPods 2 Pro? Możesz sięgnąć po któryś z opisanych już modeli, ale jeśli dysponujesz nieco większym budżetem, sprawdź poniższe „zamienniki Airpods”. To ścisła czołówka na rynku słuchawek TWS.

Devialet Gemini

Pierwszą propozycją są zaskakujące słuchawki dokanałowe od francuskiej marki Devialet, które dopasowują brzmienie do ucha słuchacza. Odpowiada za to zaawansowany algorytm, analizujący fale dźwiękowe nawet 10000 razy na sekundę. Jego praca gwarantuje naturalną i angażującą charakterystykę brzmienia.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Devialet Gemini

Ale Devialet Gemini nie tylko dostarczają świetniej jakości dźwięk. Dbają także o to, aby podczas odsłuchów nic Ci nie przeszkadzało. Tutaj do akcji wkracza jeden z najskuteczniejszych na rynku układów ANC. Wsparciem dla dwóch mikrofonów i filtrów cyfrowych jest architektura kaskadowych komór dekompresyjnych. Dzięki niej do układu redukcji dostaje się znacznie mniej odgłosów z zewnątrz.

Na koniec kilka słów o wygodzie, bo warto o niej wspomnieć. Devialet Gemini są lekkie i ergonomiczne. Każda słuchawka waży 8 gramów i została zaprojektowana tak, aby idealnie wyważyć środek ciężkości. Dodatkowo w zestawie znajdziesz wysokiej jakości nakładki silikonowe, które zapewniają świetne dopasowanie.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Devialet Gemini czarne

Devialet Gemini – najważniejsze informacje

Czas pracy: słuchawki – do 8 godzin, etui ładujące – do 24 godzin (łącznie ok. 32 godziny)

Szybkie ładowanie: pełne naładowanie słuchawek trwa 1,5 godziny

Sterowanie: przyciski na każdej słuchawce, wsparcie dla sterowania głosowego Siri, aplikacja Devialet Gemini App dostępna w AppStore

Bowers & Wilkins PI7

Te słuchawki to nie tylko świetny design rodem z Wielkiej Brytanii. To także zdecydowanie wyróżniające się w świecie TWS-ów brzmienie. Inżynierowie Bowersa osiągnęli je dzięki zastosowaniu hybrydowego układu przetworników. Głębokie tony niskie to zasługa przetwornika dynamicznego o średnicy 9,2 mm. Natomiast przejrzysta średnica i krystalicznie czysta, naturalna góra to efekt pracy zbalansowanego układu cyfrowego umieszczonego w słuchawkach. W końcu 2 przetworniki w jednej małej słuchawce trzeba odpowiednio zsynchronizować.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Bowers & Wilkins Pi7

Świetnym dopełnieniem takiej konstrukcji akustycznej jest adaptacyjne ANC, które dostosowuje swoją pracę do hałasu otoczenia. Gdy tylko znajdziesz się w głośniejszym miejscu, na przykład w tramwaju, układ optymalizuje swoje działanie, aby skutecznie odcinać Cię od niechcianych dźwięków. Odwrotnością tej funkcji jest natomiast funkcja Ambient Pass-Through, dzięki której wbudowany mikrofon pozwala nasłuchiwać otoczenia.

Bowers & Wilkins PI7 mają jeszcze jedną zaletę w postaci inteligentnego etui ładującego z opcją przesyłania dźwięku. Korzystając z tego rozwiązania, możesz podłączyć słuchawki bezpośrednio do zewnętrznego źródła sygnału, które nie daje opcji sparowania przez Bluetooth - na przykład do telewizora.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Bowers & Wilkins Pi7 czarne

Bowers & Wilkins PI7 – najważniejsze informacje

Czas pracy: słuchawki – do 4 godzin, etui ładujące – do 16 godzin (łącznie ok. 20 godzin)

Szybkie ładowanie: 15 minut wystarcza na godzinę odsłuchów

Sterowanie: panele dotykowe na każdej słuchawce, wsparcie dla sterowania głosowego Siri

Bang & Olufsen BEOPLAY EX

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Bang & Olufsen BEOPLAY EX

Najpierw ciekawostka: za design słuchawek Beoplay EX odpowiada ceniony duński projektant Thomas Bentzen. Teraz druga: ich brzmienie zestroili inżynierowie z mającej niemal stuletnią tradycję firmy Bang & Olufsen. A trzecia? To pozostałe zalety tego modelu.

We wnętrzu tych wyjątkowo lekkich, ale i wyjątkowo solidnych słuchawek umieszczono przetworniki dynamiczne o średnicy 9,2 mm. Zapewniają one typową dla duńskiej marki, nieco rozrywkową i niesamowicie angażującą sygnaturę brzmienia. Dlatego to sprzęt idealny do używania poza domem. Mocny, soczysty bas szybko wciąga w każdy utwór. Z kolei dopracowana średnica i odpowiednio zestrojona góra pozwalają odkrywać nowe smaczki w każdym kawałku.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Bang & Olufsen BEOPLAY EX

Skoro są idealne „na zewnątrz”, to muszą mieć świetne ANC, prawda? I tak właśnie jest. Adaptacyjny układ redukcji szumów sprawdza się w każdych warunkach, skutecznie eliminując dźwięki o niskim i średnim natężeniu. I jeszcze jedno: Beoplay EX spełniają normę odporności IP57, więc dadzą radę i podczas intensywnego biegu, i w czasie relaksu na plaży. Dobrze mieć ulubioną muzykę zawsze przy sobie.

Jakie słuchawki zamiast AirPods, Bang & Olufsen BEOPLAY EX aplikacja

Bang & Olufsen Beoplay EX – najważniejsze informacje

Czas pracy: słuchawki – do 8 godzin (do 6 z ANC), etui ładujące – do 20 godzin (łącznie ok. 28 godzin)

Szybkie ładowanie: 20 minut wystarcza na 100 minut słuchania

Sterowanie: panele dotykowe na każdej słuchawce, wsparcie dla sterowania głosowego Siri, aplikacja mobilna Bang & Olufsen dostępna w AppStore

Inne słuchawki niż AirPods – czy warto?

Naszym zdaniem zdecydowanie warto. Po pierwsze – ze względu na ceny. Słuchawki do iPhone’a nie muszą być drogie, co pokazuje nasze zestawienie. Po drugie – ze względu na brzmienie i funkcjonalność. Słuchawki innych firm często grają lepiej niż sprzęt Apple, a do tego mają na przykład dłuższy czas pracy lub wyższą klasę IP.

Po trzecie – tu będzie trochę dłużej – ze względu na lepszą transmisję danych. W przypadku słuchawek Apple sporym ograniczeniem jest bowiem obsługa wyłącznie kodeka AAC. Równocześnie większość modeli od innych firm jest kompatybilna z aptX HD. To różnica nie tylko w przepływowości (maksymalnie 320 kb/s dla AAC i maksymalnie 576 kb/s dla aptx HD), ale i rozdzielczości (AAC to 16 bitów, aptx HD to 24 bity). Dlatego jeśli zamierzasz korzystać także z innych źródeł niż iPhone czy Apple Watch – na przykład transmiterów albo amplitunerów – słuchawki innej marki to obecnie konieczność.

Podsumowanie

Zainteresował Cię któryś z opisanych powyżej modeli słuchawek dokanałowych? A może chcesz poznać inne modele najchętniej wybieranych słuchawek? W obu przypadkach odwiedź nasz najbliższy salon sprzedaży. Tam #EksperciDobregoBrzmienia zaprezentują Ci sprzęt i pomogą w wyborze tego najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb.

 Poczytaj i zobacz nasze pozostałe treści na temat sprzętu audio:

Klub-Dobrego-Brzmienia-Top-Hi-FiPoprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: