Poprzedni
Następny

Najlepsze słuchawki True Wireless – modele dla melomanów i nie tylko

Modele True Wireless, czyli całkowicie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe, to konstrukcje niezwykle wygodne w użytkowaniu, a przy tym wyjątkowo kompaktowe. Coraz większa liczba producentów ma w swojej ofercie tego typu sprzęt audio. Wśród różnorodnych dostępnych na rynku słuchawek True Wireless nie brakuje także świetnie brzmiących modeli, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających melomanów. 

Najlepsze słuchawki True Wireless

W modelach True Wireless istotne są nie tylko ich kompaktowe rozmiary, dzięki którym tego typu słuchawki sprawdzą się m.in. w podróży czy podczas spacerów lub treningów. Warto wziąć pod uwagę także czas pracy na baterii – zarówno samych słuchawek, jak i dołączonego do zestawu etui, które w tego typu sprzęcie pełni też funkcję przenośnej ładowarki. Im bardziej wydajna bateria, tym rzadziej trzeba będzie ją ponownie ładować. Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziesz nie tylko te, których etui do ładowania potrzebuje połączenia USB, ale też obsługujące funkcję ładowania indukcyjnego.

Wśród całkowicie bezprzewodowych słuchawek dokanałowych nie brakuje zaawansowanych modeli, obsługujących innowacyjne funkcje i rozwiązania techniczne, które zapewniają nie tylko dobrej jakości dźwięk, ale również zwiększają przyjemność z użytkowania. Najbardziej zaawansowane mają wbudowaną skutecznie działającą funkcję aktywnej redukcji szumów, która pozwala cieszyć się brzmieniem ulubionej muzyki nawet w hałaśliwym otoczeniu, np. podczas podróży środkami komunikacji publicznej czy spacerów po mieście.

Najlepsze słuchawki True Wireless – nasze propozycje

Dla melomanów, którzy od całkowicie bezprzewodowych słuchawek dokanałowych oczekują nie tylko komfortu użytkowania i wydajnej baterii, ale także wysokiej jakości brzmienia, szczególnie polecamy modele:

Bowers & Wilkins PI7

Bowers & Wilkins PI7

Jest to konstrukcja obsługująca kodek aptX i obsługująca 24-bitowe przetwarzanie sygnału. Model PI7 pracuje w oparciu o małe, ale jednocześnie potężne dwudrożne przetworniki elektroakustyczne, które działają niemal tak, jak wysokiej klasy głośniki. Dzięki temu brzmienie jest detaliczne i wciągające – z mocnym i głębokim basem i precyzyjnymi wysokimi tonami. Na uwagę zasługują ponadto możliwość ładowania indukcyjnego, a także funkcja retransmisji dźwięku do słuchawek z etui, które możesz podłączyć bezpośrednio do urządzenia źródłowego. Do współpracy ze słuchawkami polecamy bezpłatną aplikację Bowers & Wilkins Music.

Zobacz również test tego modelu: „Bowers & Wilkins PI7 – bezprzewodowa elegancja”.

Devialet Gemini

Devialet Gemini

Gemini to pierwsze słuchawki True Wireless w ofercie cenionego francuskiego producenta. W ich opracowaniu wykorzystano bogate doświadczenie i wiedzę zespołu inżynierów Devialet. Nie brakuje tutaj innowacyjnych rozwiązań technicznych. Jednym z nich jest układ EAM (od ang. Ear Active Matching), który automatycznie dostosowuje odtwarzane sygnały do kształtu ucha wewnętrznego użytkownika, co przekłada się na angażujące i emocjonujące brzmienie. Na uwagę zasługuje także skuteczny aktywny system izolacji od hałasów z opatentowana techniką IDC (ang. Internal Delay Compensation). Słuchawki obsługują kodek aptX, a ponadto są odporne na zachlapanie (stopień ochrony IPX4).

Sprawdź recenzję tego modelu: „Słuchawki Devialet Gemini – audiofilski dźwięk i stylowy design”.

Bowers & Wilkins PI5

Bowers & Wilkins PI5

PI5 to drugi z modeli True Wireless, jakie oferuje obecnie Bowers & Wilkins. Zastosowano tu m.in. technikę TWS+, która gwarantuje stabilność i niezawodność połączenia między obiema słuchawkami – lewą i prawą. Podobnie, jak model PI7, również PI5 obsługuje kodek aptX, co pozwala uzyskać wciągające brzmienie z kompatybilnych źródeł. W dźwiękowej izolacji od otoczenia pomaga hybrydowy system aktywnej redukcji szumów. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja bezprzewodowego, indukcyjnego ładowania etui. Nie zabrakło także wsparcia dla szybkiego ładowania słuchawek i funkcji sterowania głosowego, np. z wykorzystaniem Asystenta Google czy Apple Siri.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: „PI7 i PI5 – pierwsze słuchawki True Wireless w historii Bowers & Wilkins”.

Bang & Olufsen Beoplay EQ

Bang & Olufsen Beoplay EQ

Słuchawki True Wireless firmy Bang & Olufsen wyróżniają się lekką i ergonomiczną konstrukcją. Obsługują hybrydowy system aktywnej redukcji szumu, który pozwala skutecznie wyeliminować hałas otoczenia i w pełni zanurzyć się w odtwarzanych dźwiękach, płynących z przetworników o średnicy 6,8 mm. Etui modelu Beoplay EQ ma certyfikat Qi, co oznacza, że możesz je ładować indukcyjne, za pomocą specjalnej ładowarki. Rozwiązanie to znacznie zwiększa komfort użytkowania sprzętu. Zaawansowana technika kierunkowego kształtowania wiązki sygnału umożliwia uzyskanie czystego brzmienia podczas wykonywania połączeń telefonicznych z wykorzystaniem modelu Beoplay EQ.

Te i wiele innych modeli True Wireless znajdziesz na tophifi.pl, a także w salonach Top Hi-Fi & Video Design, a więcej o całkowicie bezprzewodowych słuchawkach dousznych przeczytasz w artykule: „Słuchawki True Wireless – co to? Jakie wybrać? Poradnik” oraz w materiale wideo:Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: