WZMACNIACZ "BEST VALUE" EISA 2017–2018
Uzasadnienie EISA:
„NAD jest znany z niewielkich, ale wydajnych wzmacniaczy o potężnym uderzeniu. Jednak C 338 oferuje też coś więcej, coś zupełnie nowego. To pierwszy na świecie wzmacniacz stereofoniczny, kompatybilny z Chromecast, przesyłający muzykę z większości serwisów internetowych za pomocą aplikacji mobilnej. Dostępne są wejścia niemal wszystkich standardów – optyczne, koaksjalne, analogowe liniowe, z korekcją phono MM, aż po Bluetooth. Wzmacniacze w klasie D dostarczają 50 W na kanał, a wyjście słuchawkowe ma dedykowany obwód. W tej cenie nie znajdujemy dla C 338 godnego konkurenta”.
NAD C338 wzmacniacz zintegrowany
NAD C338 jest wzmacniaczem zintegrowanym, który za sprawa zastosowanych w nim rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych zapewnia niespotykaną elastyczność systemu audio. W jednym urządzeniu znajdują się wszystkie elementy, jakich szuka współczesny odbiorca muzyki. W C338 znajdziemy wbudowany Chromecast, starannie opracowaną z wykorzystaniem specjalnie modyfikowanych stopni wyjściowych Hypex UcD amplifikację w klasie D, zaawansowany przetwornik C/A, bogaty zestaw analogowych i cyfrowych wejść, wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy oraz wzmacniacz słuchawkowy. Całości dopełnia strumieniowanie dźwięku z urządzeń Bluetooth. Potwierdzeniem wysokiej klasy urządzenia jest nagroda "WZMACNIACZ BEST VALUE EISA 2017-2018".
Brzmienie. Precyzja. Moc.
Do wnętrza C 338 trafiły specjalnie zaprojektowane układy wykorzystujące zmodyfikowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie znakomitej precyzji odtwarzanego dźwięku i pokaźnej, pozbawionej zniekształceń i szumów mocy. Mimo swojej niewielkiej wysokości, która ułatwia ustawienie urządzenia nawet w ograniczonej przestrzeni, C 338 dostarcza moc 50 W na kanał (8 Ω lub 4 Ω). Wartość ta pozwala zapewnić wysoki poziom głośności muzyki w nawet dość dużych pomieszczeniach odsłuchowych. Zastosowany zasilacz dostarcza 160 W ciągłej mocy i w ułamku sekundy może wygenerować ponad 300 W, aby dostarczać wzmacniaczowi dość energii, by mógł swobodnie odtworzyć nawet najbardziej gwałtowne fortissimo, jednocześnie zwinnie reagując na najdrobniejsze muzyczne detale.
Wbudowany Chromecast
NAD C338 jest pierwszym na świecie wzmacniaczem z wbudowaną usługą Chromecast, która pozwala strumieniować muzykę. Dzięki tej usłudze, można wskazać za pomocą telefonu źródło muzyki np. z serwisu internetowego, a wzmacniacz zajmie się resztą, bez zużywania baterii i transferu w smartfonie. Chromecast oferuje kompatybilność ze wszystkimi muzycznymi serwisami w chmurze, które są dostępne w Polsce (Tidal, Spotify, Deezer, muzyka z Google Play).
Muzyka poprzez Bluetooth™
Dzięki zintegrowanemu z wzmacniaczem modułowi Bluetooth®, C 338 może bezprzewodowo łączyć się z dowolnym smartfonem, tabletem lub urządzeniem obsługującym Bluetooth znajdującym się w zasięgu, aby bezproblemowo przesyłać strumieniowo muzykę wysokiej jakości z ulubionych aplikacji muzycznych.
Analogowa muzyka z winylu
C 338 został wyposażony w najlepszy w swojej klasie przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Odznacza się on precyzyjną korekcją RIAA z szerokim marginesem przesterowania, wyjątkowo niskim poziomem szumów oraz innowacyjnym dolnozaporowym filtrem sprzężenia zwrotnego. Jego zadaniem jest wyeliminowanie szkodliwego sprzężenia akustycznego pomiędzy wkładką gramofonową a kolumnami głośnikowymi. Takie rozwiązanie gwarantuje znacznie wyższą jakość dźwięku niż spotykane w niektórych gramofonach wbudowane przedwzmacniacze.
Wzmacniacz słuchawkowy
Do układów audio C 338 wbudowany został w osobny wzmacniacz słuchawkowy o niskiej impedancji wyjściowej i bardzo dużych możliwościach w zakresie napięcia sygnału wyjściowego, dzięki czemu możliwe jest wysterowanie nawet bardzo wymagających słuchawek studyjnych o wysokiej impedancji.
Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z artykułami o wzmacniaczu zintegrowanym NAD C 338, dostępnymi w zakładce "Publikacje", znajdującej się nad opisem produktu.
Specyfikacja NAD C338
Moc wyjściowa | 2 x 50 W |
---|---|
Pasmo przenoszenia | ±0.3 dB (20Hz-20kHz) |
Stosunek sygnał/szum | >98dB (A-weighted, 500mV input ref. 1W out in 8 Ω) |
Zniekształcenia THD | <0.o3% (250mW do 50, 8 Ω i 4 Ω |
Wyjście słuchawkowe | Tak |
Tryb Pure Direct | Nie |
Korekcja tonów | Nie |
Pilot | Tak |
Głośniki A/B | Nie |
Pobór mocy (standby) | <0.5W |
Wymiary (S x W x G) mm | 435 x 70 x 285 |
Waga kg | 4.85 |
Opinie o NAD C338
- 5 18
- 4 0
- 3 0
- 2 0
- 1 0
Masz ten produkt?
Dodaj Opinię18 opinii
- Fajny ten Nad. Malutki i niepozorny, a wielką Yamahę R-N602 położył na łopatki. Porównywałem na kolumnach Bowers & Wilkins 606 i Elac Uni-Fi Reference. Nad gra bardziej przyjemnym dźwiękiem. Ma więcej basu. Gra cieplej. Z jednymi i drugimi kolumnami zagrał bardzo dobrze. Ja wybrałem akurat Elac, jednak z B&W też może się podobać. Na pochwałę zasługuje Chromecast wbudowany, dzięki czemu mogłem zauważyć jak źle gra muzyka via bluetooth. Po przełączeniu się na streaming z Chromecast wszystko ożyło.
- Nie lekceważcie tego wzmacniacza, jest na to za dobry. Pomysł wykorzystania Chromecasta był strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu C338 jest swoistym samograjem, zdolnym do płynnego bezprzewodowego odtwarzania nawet plików o parametrach 24/192. NAD wygląda może niepozornie, kosztuje niewiele, ale potrafi naprawdę sporo. wybrałem go zamiast amplitunera 2.0 i teraz nie żałuję
- Świetny, niedrogi i kompaktowy wzmacniacz. Gra on bardzo czystym, lekko doieplonym brzmieniem. Kupiłem go z B&W 606 S2 AE i zestaw spisuje się świetnie. W tej cenie funkcjonalność jest na najwyższym poziomie. Chromecast działa bez problemu i pozwala na połączenie się z dowolną aplikacją streamingową.
- Z wyglądu niczym nie zachwyca jak to Nad, jednak go posłuchajcie. Amplitunery stereo te sieciowe zjada na śniadanie. Zakupiłem go z kolumnami Elac Debut B6.2 i jestem bardzo zadowolony. Przetwornik DAC sprawuje się bardzo dobrze, Nad ma też Chromecast i tak słucha się muzyki w najlepszej jakości. Już zmieniłem Spotify na Tidal i cieszę się jakością bezstratną. Dźwięk z BD i TV mam podłączony światłowodem.
- Wizualnie jakoś specjalnie mnie nie przekonuje, jest też malutki w stosunku do takiej np. Yamahy R-N602, jednak jak zabrzmiała na nim muzyka, to Yamaha musi się schować do kąta. Dźwięk pełniejszy, bardziej angażujący. Kosztem radia i kilku innych rzeczy dostajemy dźwięk spokojnie można mówić półkę wyżej. Google chrome cast pozwala przesyłać bezstratnie muzykę z sieci. Bt też jest. Wybrałem go z kolumnami Elac Debut Reference F5 i cieszy mnie tez zestaw niesamowicie już od jakiegoś czasu. Do tego przewody Real Cable Prestige i zasilający Isotek Initium.
- Malutki i niepozorny, ale w środku nowoczesna technologia, dzięki czemu daje radę ten wzmacniacz nawet z dużymi kolumnami. W moim wypadku padło na zestaw z kolumnami PSB Imagine X2T. Wzmacniacz ma wbudowane funkcje Chromecast audio, bluetooth, przedwzmacniacz gramofonowy, co niedługo wykorzystam, i wejścia cyfrowe. Dla mnie wszystko co potrzeba. Jakość dźwięku świetna. W salonie o powierzchni ok 40 metrów jest super.
Dziękuję za fachowe doradztwo.
- Malutki, zmieści się wszędzie. Bogato wyposażony wzmacniacz mimo małej obudowy. Dwa wejścia optyczne, dwa koaksjalne, przedwzmacniacz gramofonowy, wejścia analogowe oczywiście. Wyjście na suba, bluetooth no i Chromecast. Z takim wyposażeniem… czego chcieć więcej. W dodatku to małe pudełko gra i to nadspodziewanie dobrze, miękko jak to Nad nas przyzwyczaił. Świetny basik, miękki i nienatarczywe wysokie. Przyjemnie i to bardzo. Słuchałem z wymagającymi kolumnami B&W 606 Anniversary S2 i radził sobie bez problemu. Obok stała Yamaha R-N803D i pod wieloma względami Nad wygrywał.
- Nad na przestrzeni lat przyzwyczaił nas do wzmacniaczy golasów, gdzie nawet przedwzmacniacz gramofonowy trzeba było dokupić osobno. W tym modelu za takie pieniądze dostajemy naprawdę sporo. Chromecast audio, bluetooth do przesyłania dźwięku z urządzeń mobilnych. Jest w końcu przedwzmacniacz gramofonowy. Jest także wyjście na subwoofer no i wbudowany przetwornik z wejściami toslink i coax. Długo trzeba było czeka na te wszystkie udogodnienia ale w końcu jest i dalej gra dobrze z B&W, na tyle dobrze, że właśnie wylądował u mnie z kolumnami B&W 606 Anniversary.
- Szeroka scena, przy stosunkowo niewielkiej mocy. Jest to klasa D, więc spokojnie zagra z kolumnami podłogowymi w pomieszczeniu do 30m.
Polecam - Mały za to bardzo wydajny. Wbudowany chromecast bardzo ułatwia życie,
- Mały, wielki wzmacniacz. Pobił bez problemu mojego starego złotego Marantza o wadze 15 kg... Jednak technologia w audio idzie do przodu. Dzisiaj wzmacniacz już nie musi najwyraźniej ważyć tyle co worek kartofli, żeby zagrać przyzwoicie. Tutaj jest jeszcze DAC, można podłączyć konsolę, TV, dekoder cyfrowo. No i strumieniowanie muzyki po Chromecast Audio. Super.
- Bardzo wydajny sprzęt, i w dodatku niedrogi. W moim pokoju z moimi monitorami sprawdzi się idealnie! ;)
- Miałem obawy jak go zobaczyłem, jednak to Nad, czyli źle być nie może i faktycznie. Gra rewelacyjnie, ma wejścia cyfrowe, podłączyłem dźwięk z TV, i odtwarzacz Blu-Ray. Nad ma wbudowany Chrome Cast Audio, więc można odtwarzać muzykę ze Spotify bezpośrednio na urządzeniu. No i jest całkiem przyzwoity przedwzmacniacz gramofonowy. Świetny kombajn dla początkujących. Polecam
- Zaskakująco fajny wzmacniacz nieduże gabaryty mogą zaskoczyć możliwościami tak było w moim przypadku. Przed zakupem miałem okazję przetestować inne marki ale nad c338 zjadł konkurencje nie było co zbierać. Największą zaletą Nada jest funkcjonalność która w dzisiejszych czasach jest niezbędna a 338 wpisuje się w tą koncepcję idealnie. Wykonanie jest jak przystało na tą markę proste fajnie że znaleźli miejsce na wyświetlacz. Strikte muzycznie wypada super nie mam żadnych zastrzeżeń chyba że do basu jest go troche za mało ale zawsze istnieje możliwość jego podbicia co jest dużym plusem. Urządzenie spełniło wszystkie pokładane w nim nadzieje moge go śmiało polecić po miesiącu użytkowania.
- Mały, zgrabny i świetnie grający amplituner z chromecastem na pokładzie. Za tę kasę dobry wybór.
- Mały nie znaczy w tym przypadku gorszy. NAD prezentuję się bardzo dobrze zarówno pod kątem charakteru jak i funkcjonalności. Brzmienie zrównoważone i w miarę neutralne. Wbudowany Chromecast jest w zupełności wystarczający do obsługi różnych serwisów i nie ma potrzeby dokupowania zewnętrznego odtwarzacza sieciowego. Dobry wybór w tych pieniądzach.
- Wzmacniacz nieduży gabarytowo ale dużo może, gra świetnie z dobrą dynamiką, bas pod kontrola z możliwością podbicia. Polecam.
- Mały, bardzo wydajny i funkcjonalny ale jednocześnie ładnie i estetycznie wykonany. Wzmacniacz w rzeczywistości prezentuję się bardzo dobrze, nie zajmuje dużo miejsca i nie wyróżnia się jakoś specjalnie designem. Wyposażony jest w szereg wejść cyfrowych, analogowych i posiada wejście phono, także śmiało można podłączać gramofon bez wbudowanego przedwzmacniacza. Uważam, że najważniejszą kwestią przy wyborze tego sprzętu jest bluetooth oraz wbudowany chromecast, które umożliwiają dostęp do różnych serwisów strumieniowych i aplikacji do kontroli urządzenia. Samo połączenie przez chromecast'a nie sprawia większych problemów i jest bardzo stabilne. Na co dzień korzystam głównie z Tidala i systemy dobrze ze sobą współpracują. Sam wzmacniacz gra dosyć liniowo i statycznie. Ma bardzo przyjemny i lekko ocieplony dźwięk. Nie wybija specjalnie żadnego pasma aczkolwiek lekko zaokrągla górę. Szczególnie polecam do głośników agresywnych na górze pasma. Bas jest dynamiczny i dobrze dociążony. Dla miłośników jeszcze mocniejszego uderzenia producent przewidział przycisk BASS EQ, który dodatkowo podbija dół. Wzmacniacz godny uwagi.
Do pobrania
Publikacje na temat NAD C338
- Lenbrook przejmuje MQA
- Kino domowe czy stereo? A może kino domowe i stereo w jednym?
- Wzmacniacze stereo all-in-one – najciekawsze modele, ranking Top Hi-Fi
- Zestaw stereo od A do Z – przewodnik dla początkujących
- Zestawy z Bluesound POWERNODE EDGE w atrakcyjnych cenach
- Wzmacniacz zintegrowany stereo do 3000 zł – propozycje, ranking Top Hi-Fi
- Stereo dobrze skomunikowane – zestawy ze streamerem za 50% ceny
- „Energetyczny i uniwersalny” – test Copland CSA70 na portalu Soundrebels