Marka: Audioquest

Cinnamon Optilink 1,5m

Special Price 359 zł Regular Price 499 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 337 zł

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 18 zł

Sprawdź szczegóły

Kabel optyczny AudioQuest Cinnamon Optilink 1,5m.

Cinnamon Optilink to kabel optyczny, który wykorzystuje wysokiej czystości włókno o niskiej dyspersji. Przewód gwarantuje bardzo niski poziom jitteru i wyposażony jest w precyzyjnie wypolerowane zakończenia.

Przewody cyfrowe HDMI, USB, FireWire® i Ethernet chociaż są często wykorzystywane, to stanowią tylko część znanych i stosowanych połączeń.  Już w 1983 r. wraz z płytą CD wprowadzony został standard S/P-DIF (Sony Philips Digital InterFace), który stosowany jest aż do dzisiaj. Sygnał w tym standardzie może być przesyłany m.in. za pomocą cyfrowego przewodu współosiowego i kabla optycznego Toslink. Ten ostatni, chociaż nie jest tak popularny jak HDMI przy łączeniu DVD z amplitunerem, to znajduje zastosowanie w przypadku dekoderów telewizji kablowej, telewizorów, subwooferów i innego rodzaju urządzeń.

Problemem jest to, że rozproszone światło przesyłane jest przez kabel, ale pokonuje dłuższą drogę, podobnie jak piłka odbijająca się od band, przez co dociera do celu później. Ten opóźniony fragment sygnału sprawia, że urządzenie końcowe nie może w pełni precyzyjnie odkodować sygnału. Trudność przy odkodowaniu w pierwszej kolejności dostrzegalna jest w zakresie wysokich częstotliwości – ograniczone pasmo przenoszenia jest mierzalnym dowodem tego, że światło zostało rozproszone. A to oznacza, że im mniejsze rozproszenie wewnątrz włókna, tym mniej zniekształceń w finalnym sygnale audio docierającym do uszu.

Jest jeszcze inny poważny mechanizm rozpraszający w systemie Toslink. Włókno ma stosunkowo dużą średnicę, ok. 1 mm, stosunkowo duże jest także źródło światła. Dioda LED wysyła światło do włókna pod wieloma różnymi kątami. Dlatego nawet wtedy, gdy włókno jest absolutnie idealne, sygnał może być rozciągnięty w czasie, ponieważ promienie wchodzące do przewodu pod różnymi kątami będą pokonywały drogę o różnej długości i z różnym opóźnieniem. 

Te problemy niemal całkowicie rozwiązuje setek włókien o średnicy znacznie mniejszej niż 1 mm. Ponieważ każde włókno automatycznie ogranicza kąt, pod jakim sygnał optyczny może zostać przesłany, to sygnał wyjściowy charakteryzuje się mniejszymi zniekształceniami czasowymi i większą jednorodnością. 

Specyfikacja Audioquest Cinnamon Optilink 1,5m

Opinie o Audioquest Cinnamon Optilink 1,5m

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: