Poprzedni
Następny

5 aplikacji, które musisz mieć w swoim Smart TV

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Masz już sprytny telewizor (smart tv) powieszony na ścianie na super uchwycie Vogel’sa, zainstalowałeś sobie HBO GO, Netflixa i Video Prime od Amazona, podłączyłeś dodatkowe głośniki – i co teraz? Czego potrzebujesz więcej do aktywnego konsumowania treści audiowizualnych?

1. AirScreen

Telewizory z systemem Android obsługują Google Cast, co pozwala na przesyłanie dowolnego wideo, audio lub obrazu z telefonu z Androidem na telewizor z systemem od Google. A co jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a i zdarzy ci się kupić telewizor z systemem Android? Technicznie rzecz biorąc, napotkasz na poważne problemy ze zgodnością. Dzieje się tak, ponieważ iPhone'y nie obsługują Google Cast. Są wyposażone w Airplay lub Airplay2, funkcję, która umożliwia użytkownikom iOS przesyłanie strumieniowe multimediów z iPhone'a do Apple TV.

Jednak Google ułatwił życie użytkownikom iOS, wprowadzając AirScreen: aplikację, która umożliwia użytkownikom iPhone'a przesyłanie strumieniowe treści multimedialnych z iPhone'a do telewizora. AirScreen tworzy serwer AirPlay na Android TV, tym samym umożliwiając odbicie ekranu iPhone'a na Android TV. Problem rozwiązany!

2. VLC Media Player

Jeśli chcesz zapierającego dech w piersiach odtwarzania wideo na Android TV, VLC Media Player jest  aplikacją, której potrzebujesz. Ten imponujący odtwarzacz multimedialny obsługuje większość popularnych kodeków wideo. Obsługuje również strumienie sieciowe, większość typów plików audio i obrazy płyt DVD. To prawdopodobnie najlepszy odtwarzacz multimedialny spośród aplikacji Android TV.

Co więcej, odtwarzacz VLC automatycznie przypisze Twoją bibliotekę plików do kategorii audio, wideo i innych. Ponad to aplikacja jest wyposażona w wygodną wyszukiwarkę napisów, która wydatnie przyspiesza odnajdywania właściwych list dialogowych we wskazanym wcześniej języku.


Oprócz opracy wizualnej, warto zadbać także o tę dźwiękową. W wyborze odpowiedniego sprzętu audio pomogą nasze poradniki:


3. Arte TV

Aplikacja Arte to objawienie czasów pandemii. Jeśli interesujesz się światem, procesami i zmianami jakie zachodzą na naszej planecie, to nie oderwiesz się od Arte TV. Bogata oferta programowa jest podzielona na następujące kategorie: aktualności, kultura i pop-kultura, społeczeństwo, koncerty ARTE (tu zaglądamy często), nauka, podróże i odkrycia oraz historia. Trzeba się spieszyć, bo rotacja jest dość duża i nie warto odkładać projekcji na później, bo czasem niektóre filmy są dostępne tylko przez tydzień.

4. HayStack TV

Haystack News to aplikacja dla uzależnionych od informacji. Znajdziesz tu wiadomości posortowane tematycznie - od lokalnych relacji po bieżące wydarzenia z całego świata. To najlepszy sposób na oglądanie różnorodnych relacji w jednym miejscu i całkowicie za darmo.

Podczas instalacji wybierz kategorie, źródła i tematy, które są dla Ciebie najważniejsze, aby dostosować swój newscast. Przeglądaj kanały, takie jak Business i International News, zawierające historie tylko z najbardziej zaufanych kanałów informacyjnych, w tym ABC News, CBSN, Newsy, AP, CNET, Euronews, Cheddar, CBC, Bloomberg i więcej lokalnych wiadomości niż jakikolwiek inny serwis streamingowy.

5. VPN

Nie będziemy szczegółowo opisywać najlepszych aplikacji VPN na Androida. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się korzystać z NordVPN, czy z innego, takiego jak PrivateInternetAccess lub ExpressVPN, aplikacja VPN to zawsze świetny pomysł, ponieważ możesz jej używać do oglądania treści blokowanych regionalnie. Dostęp do największej na świecie biblioteki amerykańskiego Netflixa lub do brytyjskiego Disney+ z VPNem jest banalnie prosty. Po prostu otwórz aplikację, wybierz kraj, w którym chcesz korzystać z Internetu i gotowe. Uwaga, warto też mieć szybkie łącze.

Dla zabawy można się przełączać pomiędzy różnymi krajami, żeby sprawdzić ofertę streamingowych gigantów. Oferty serialowe i filmowe na poszczególnych serwisach krajowych różnią się między sobą i tak dla przykładu film Oszustki z Anną Hathaway i Rebel Wilson w rolach głównych z 2019 roku jest na brytyjskim Netflixie, a na amerykańskim już nie. Na irlandzkim Netflixie jest mnóstwo filmów dokumentalnych o muzyce. Dlatego warto „obadać” każdy kraj. Miłośnikom latynoskich telenovelas polecamy gorąco brazylijskiego Netflixa. Oczywiście wpierw należy sprawdzić regulamin danej platformy, czy tego rodzaju działania są akceptowane.

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: