Poprzedni
Następny

Devialet Gemini – najnowsze słuchawki True Wireless Devialet

Devialet zaprezentował swoje pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne – model Gemini. Konstrukcja ta stanowi połączenie wspaniałej jakości brzmienia, niesamowitej czystości dźwięku oraz przełomowych rozwiązań technicznych, z których słynie francuska marka.

Celem marki Devialet od początku jej działalności jest zdefiniowanie na nowo miejsca dźwięku w codziennym życiu ludzi, bez względu na to, gdzie go słuchają. W osiągnięciu założonego celu pomocne są kluczowe innowacje akustyczne i przesuwanie granic tego, co można uzyskać dźwięki zaawansowanej inżynierii audio.

Wiedza, pomysłowość i bogate doświadczenie zespołu inżynierów Devialet po raz pierwszy zostało wykorzystane do opracowania konstrukcji mobilnej. Tym samym użytkownik może cieszyć się niesamowitym brzmieniem muzyki oraz przełomowymi technologiami audio w dowolnym miejscu. Najnowsze słuchawki True Wireless Devialet Gemini zapewniają niezrównanej klasy dźwięk w domu i poza nim, jednocześnie oferując idealne dopasowanie brzmienia do preferencji słuchacza.

 „W firmie Devialet tworzymy wyjątkowe produkty, które gwarantują bezprecedensową jakość dźwięku. Dążymy do celu, którym jest określenie miejsca dźwięku w życiu ludzi poprzez nasze wzmacniacze i głośniki, a teraz także Devialet Gemini – naszą pierwszą przenośną konstrukcję – zbliżając nas do obranego celu.

Podjęliśmy wyzwanie przeniesienia naszej wiedzy i najnowocześniejszych technologii do prawdziwie bezprzewodowych słuchawek i cieszymy się z możliwości dotarcia z naszymi produktami do szerszej publiczności niż kiedykolwiek wcześniej” – wyjaśnił Franck Lebouchard, prezes Devialet.

Devialet Gemini to pierwsze słuchawki douszne True Wireless w historii francuskiej firmy. Model ten dopracowany został w najdrobniejszych szczegółach – wyróżnia się pod względem wzornictwa, specyfikacji i zastosowanych patentów – aby w mobilnej konstrukcji móc zaoferować dźwięk w jakości Devialet.

Nowe prawdziwie douszne słuchawki gwarantują najlepszy możliwy dźwięk, dzięki czemu podczas słuchania ulubionych piosenek nie umknie więcej żaden detal. Użytkownik może wybrać tryb – w tym intuicyjny tryb transparentny – który najlepiej będzie pasował do otoczenia, w którym obecnie przebywa słuchacz. Devialet Gemini oddają dźwięk tak jak powinien zabrzmieć i pozwalają usłyszeć każdy detal nagrania, każdą zmianę i emocje w głosie.

Devialet wyszedł z założenia, że jedynym sposobem na zrewolucjonizowanie dźwięku jest przeniesienie techniki audio na nowy poziom. W ten sposób postąpił francuski producent podczas opracowywania słuchawek Gemini. Autorski układ redukcji hałasu Devialet Active Noise Cancellation udostępnia trzy poziomy: tryb niski, wysoki i płaski, odizolowując użytkownika od otoczenia. Projektanci sięgnęli także po opatentowaną technologię IDC (Internal Delay Compensation), która odpowiada za udoskonalenie poziomu redukcji hałasu i jej efektywne pasmo przenoszenia. Z kolei tryb transparentności dostępny jest z poziomem niskim i wysokim.

Kolejną zastosowaną unikatową technologią jest EAM (Ear Active Matchning) – rozwiązanie, które automatycznie dopasowuje i adaptuje sygnał muzyczny do kształtu uszu nawet 10 000 razy na sekundę, aby dostarczyć niebywale angażujący dźwięk. Warto też wspomnieć o PBA (Pressure Balance Architecture), wynalazku gwarantującemu doskonałe ciśnienie wewnątrz uszu przez cały czas, zabezpieczając przed zewnętrznym hałasem przedostającym się do słuchawek. Zastosowane rozwiązania przełożyły się na słuchawki, które nie idą na żadne kompromisy i zapewniają najlepsze wrażenia odsłuchowe.

Słuchawki Gemini idealnie sprawdzą się podczas codziennych zajęć. Najlepszy możliwy dźwięk pozwala uzyskać kodek Qualcomm aptX, zapewniający łatwość przesyłania muzyki poprzez Bluetooth 5.0 bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku. Użytkowanie ułatwia ergonomiczny i intuicyjny projekt słuchawek, natomiast znajdujący się z tyłu przycisk typu all-in-one umożliwia wybranie odpowiedniego trybu ANC i transparentności oraz nawigowania pomiędzy poszczególnymi funkcjami.

Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów Devialet Gemini w połączeniu z etui pełniącego rolę powerbanku mogą pracować przez aż 24 godziny. Pełne naładowanie wystarcza na sześć godzin odtwarzania muzyki (do aż ośmiu godzin z wyłączonym ANC) i cztery godziny rozmów (do 4,5 godziny z wyłączonym ANC), co jest zasługą wbudowanych w słuchawki akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 70 mAh/4,4 V. Etui może pochwalić się akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 650 mAh/4,2 V ładowanym przez kabel USB-C. Ładowanie słuchawek odbywa się indukcyjnie przy wykorzystaniu technologii Qi, a jego czas wynosi 3,5 godziny.

Warto też wspomnieć, że słuchawki kompatybilne są z asystentami głosowymi (Siri oraz Google Assistant) i oprócz aptX obsługują kodeki AAC i SBC, a także profile AVRPC, A2DP, HFP i HSP. W zestawie ze słuchawkami znajdują się wymienne wkładki douszne w rozmiarach XS, S, M i L, a całości dopełnia wodoodporna obudowa (IPX4).  Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: