Poprzedni
Następny

Co to jest Yamaha MusicCast

Yamaha MusicCast to autorska technologia japońskiej marki, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku w całym domu pomiędzy urządzeniami bazującymi na tym samym systemie. Możliwości i funkcje tego systemu multiroom są naprawdę ogromne, a sterowanie całością można realizować za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji w smartfonie, bądź tablecie. Wszystko oczywiście dostępne w języku polskim.

Co to jest Yamaha MusicCast - spis treści:

Mini zestaw stereo składający się z 2x Yamaha MusicCast 20

System multiroom MusicCast - nieograniczone możliwości

Najszerszy na rynku wybór produktów, a wszystkie w jednym inteligentnym systemie, którym sterujesz ze swojego smartfonu. Bez względu na to, w którym pokoju się znajdujesz, możesz odtwarzać muzykę z dowolnego źródła, a każdy z domowników jest całkowicie niezależny od pozostałych.

Korzystając z typowych domowych urządzeń z rodziny MusicCast, takich jak np. amplitunery AV (kina domowego), amplitunery stereo, sprzęt hi-fi, miniwieża, soundbar czy głośniki aktywne, możesz cieszyć się pełną funkcjonalnością bezprzewodowego systemu strefowego, nie rezygnując z najwyższej jakości brzmienia. Spotify Connect, pliki z komputera, płyty CD, dźwięk z telewizora, radio internetowe, muzyka z winylu – co tylko chcesz, bo z Yamaha MusicCast możesz wszystko.

Głośnik Yamaha MusicCast 20 współpracuje z systemem MusicCast i może tworzyć także bezprzewodowy mini zestaw stereo

Amplituner kina domowego w salonie, mini-wieża w sypialni i głośnik bezprzewodowy w kuchni? A może soundbar w pokoju dziennym, aktywne głośniki hi-fi w gabinecie i piękny system mini w sypialni? Dzięki MusicCast masz nieograniczone możliwości stworzenia swojego własnego systemu bezprzewodowej muzyki.

System MusicCast - inna muzyka w każdym pokoju lub ta sama w całym domu

Poszczególne urządzenia MusicCast komunikują się ze sobą za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Każdy z domowników może w tym samym czasie słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych użytkowników systemu. Możesz również utworzyć grupę, aby ta sama muzyka była odtwarzana w kilku pomieszczeniach. Wszystko to niezależnie od tego, czy źródłem jest smartfon, serwis strumieniowy czy np. serwer NAS.

Yamaha MusicCast 20 i MusicCast 50 to prosty sposób, aby uzyskać dostęp do emocjonującego dźwięku w całym domu

Aby odtwarzać ten sam utwór w wielu pokojach:

  • W aplikacji dotknij przycisk Połącz

  • Wybierz główny pokój grupy

  • Wskaż pokoje, które chcesz z nim połączyć

  • Wybrane pokoje zostają połączone w jedną strefę muzyczną

W praktyce to oznacza, że możesz przesłać dźwięk np. z telewizora w salonie do głośnika w kuchni lub z mini-wieży w sypialni do soundbara w salonie – łatwo, bezprzewodowo i z jakością dźwięku Yamaha!

System MusicCast - dodatkowe funkcje

Muzyka z Yamaha MusicCast i podłączonych urządzeń

MusicCast pozwala połączyć urządzenia audio w niezwykle funkcjonalny i rozbudowany system. Dzięki temu odtworzysz muzykę z dowolnego źródła - nie tylko ze źródeł wbudowanych w komponenty MusicCast, lecz także z podłączonych do nich urządzeń zewnętrznych, takich jak np. gramofon lub telewizor.

Yamaha MusicCast VINYL 500 zapewnia wysokiej jakości dźwięk

Bluetooth i AirPlay

Wszystkie modele MusicCast obsługują Bluetooth i AirPlay, a nowsze modele są również wyposażone w technologię AirPlay 2. Dzięki temu z łatwością będziesz mógł przesyłać dowolną muzykę ze swojego smartfonu, m.in. nagrania z serwisów udostępniających materiały wideo oraz muzycznych aplikacji (jak Spotify) Z pomocą MusicCast swoją ulubioną muzykę prześlesz także do innych pomieszczeń.

Aplikacja MusicCast

Po prostu dotknij czytelnie zaprojektowany ekran aplikacji i przejmij kontrolę nad całym sprzętem audio i całą muzyką w Twoim domu.

Yamaha MusicCAst R-N2000A to najnowszy amplituner, który zapewnia wysoką jakość dźwięku oraz obsługę radia internetowego i może łączyć się z systemem multiroom

Aplikacja udostępnia szeroki wachlarz funkcji, jak np. możliwość grupowania, która pozwala odtwarzać ten sam utwór równocześnie w wielu pokojach, a także opcję dostosowania widoku ekranu danego pomieszczenia do własnych preferencji (np. poprzez dodanie wizerunku użytkownika pokoju lub zdjęcia samego pomieszczenia).

Dodatkowo korzystając z ustawień dźwięku bądź korektora brzmienia, możesz dopasowywać jakość dźwięku poszczególnych urządzeń, co pozwoli wykorzystać pełnię możliwości każdego modelu Yamaha MusicCast. Twój muzyczny świat stanie się jeszcze bardziej ekscytujący.

Wstępną konfigurację możesz łatwo przeprowadzić za pomocą aplikacji MusicCast Controller. W tym celu:

  • Naciśnij w urządzeniu przycisk Połącz

  • Wprowadź hasło do twojej sieci Wi-Fi

  • Wybierz nazwę pokoju i jego zdjęcie

  • Gotowe

Dowolnie skonfiguruj ekran pokoju w taki sposób, aby był dla Ciebie łatwy do rozpoznania, wykorzystując np. zrobione przez siebie zdjęcie pomieszczenia.

MusicCast Stereo

Dwa egzemplarze Yamaha MusicCast 50 i MusicCast 20 można sparować w bezprzewodowy zestaw stereo (przy czym model Yamaha MusicCast 50 sam w sobie jest głośnikiem stereo). W takiej konfiguracji otrzymamy dwukanałowy system z odpowiednim podziałem kanałów i znaczną szerokością sceny (możemy ustawić np. dwa egzemplarze Yamaha MusicCast 50 w określonej odległości od siebie). Aby nasz system zyskał jeszcze dodatkową głębię i moc, można go wzbogacić dodatkowo o subwoofer MusicCast SUB 100.

MusicCast Surround

Funkcja MusicCast Surround pozwala stworzyć bezprzewodowe kino domowe. Dzięki niej możesz połączyć amplituner kina domowego lub soundbar Yamaha z głośnikami bezprzewodowymi Yamaha MusicCast 20 lub MusicCast 50. W ten sposób przewody głośnikowe są zbędne, bowiem tylne głośniki kina domowego nie wymagają już przewodowego połączenia z jednostką centralną, a Ty będziesz cieszył się prawdziwym dźwiękiem przestrzennym.

Yamaha MusicCast Surround pozwala wykorzystać dwa egzemplarze tego samego produktu, np. MusicCast 20 jako głośniki efektowe

Połączenie amplitunera lub soundbara z subwooferem i bezprzewodowymi głośnikami tylnymi odbywa się za pomocą Twojej domowej sieci Wi-Fi. Konfiguracji dokonujemy za pomocą bezpłatnej, polskojęzycznej aplikacji MusicCast Controller (dostępnej na systemy Android i iOS). Również za pomocą aplikacji w każdej chwili możemy rozłączyć nasz system 5.1, aby móc korzystać niezależnie z głośników Yamaha MusicCast 20 i MusicCast 50. Kilka dotknięć ekranu smartfona i gotowe!

Bluetooth output

Wszystkie produkty Yamaha MusicCast wyposażone są w funkcję Bluetooth output. Dzięki niej można przesyłać sygnał dźwiękowy, np. z głośnika bezprzewodowego MusicCast 50, do innych urządzeń wyposażonych w moduł Bluetooth, takich jak słuchawki lub inne głośniki bezprzewodowe nawet innego producenta. Dzięki temu nie przeszkadzamy innym mieszkańcom ulubioną muzyką i eliminuje konieczność rozprowadzania po mieszkaniu dodatkowych przewodów.

YAMAHA MusicCast RX-A6A to prawdziwa perełka wśród amplitunerów

Obsługa plików muzycznych wysokiej rozdzielczości

Yamaha MusicCast odtwarza nie tylko stosowane powszechnie pliki MP3, lecz także wiele formatów wysokiej rozdzielczości, takich jak FLAC, WAV, AIFF, Apple Loseless, a nawet DSD.

Technologia sieciowa Yamaha MusicCast

Yamaha MusicCast wykorzystuje dwa sposoby przesyłania sygnału: tryb standardowy, w którym bezpośrednio łączymy komponenty MusicCast z routerem oraz tryb rozszerzony, który umożliwia przesyłanie sygnałów za pośrednictwem urządzeń MusicCast do bardziej odległych pomieszczeń. Wybierz tę opcję, która najlepiej sprawdzi się w twoim domu.

System MusicCast - przyjazny dla środowiska

Jesteśmy przekonani, że poszanowanie środowiska naturalnego jest niezwykle ważną cechą produktu. Wszystkie modele Yamaha MusicCast wykorzystują oszczędny tryb czuwania (standby), który zapewnia niezwykle niskie zużycie energii (poniżej 3W). Ponadto, funkcja Automatic Standby samoczynnie wyłącza zasilanie urządzeń po 20 minutach bezczynności. To proekologiczne podejście czyni MusicCast systemem na wskroś przyjaznym dla środowiska.

Łączność bezprzewodowa na szereg sposobów to jedna z przyczyn, dla których Yamaha MusicCast 20 jest jednym z najbardziej wszechstronnych głośników na rynku

Yamaha MusicCast - podsumowanie

Amplituner kina domowego w salonie, mini-wieża w sypialni i głośnik bezprzewodowy w kuchni? A może soundbar w pokoju dziennym, aktywne głośniki hi-fi w gabinecie i piękny system mini w sypialni? Dzięki Yamaha MusicCast masz nieograniczone możliwości stworzenia swojego własnego systemu bezprzewodowej muzyki. Bez względu na to, w którym pokoju się znajdujesz, możesz odtwarzać muzykę z dowolnego źródła, a każdy z domowników jest całkowicie niezależny od pozostałych.

Aby dopasować sprzęt do swoich potrzeb i możliwości zapraszamy do naszych salonów.  Doradzimy i pomożemy w pełni wykorzystać niezwykłą funkcjonalność systemu MusicCast!


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: