Poprzedni
Następny

Głośniki Lithe Audio Pro i Wi-Fi kompatybilne z platformą Nice/ELAN. Współpraca z AVA

Lithe Audio – renomowany brytyjski producent głośników instalacyjnych – poinformował o integracji swoich wielokrotnie nagradzanych aktywnych modeli sufitowych z serii Pro i Wi-Fi z cenioną na rynku platformą inteligentnego domu Nice/ELAN. To przełomowe rozwiązanie pozwoli przenieść doświadczenie z użytkowania kompatybilnych głośników Lithe Audio na zupełnie nowy poziom.

Lithe Audio kuchnia głośniki instalacyjne

Jedną z najważniejszych zalet integracji – szczególnie z punktu widzenia użytkowników smart home Nice/ELAN – jest rozwiązanie wyróżniające modele Lithe Audio z serii Pro na rynku, eliminujące wiele problemów, które od dawna trapiły świat inteligentnego audio. Chodzi o osadzenie m.in. dźwięków alarmów i innych niezbędnych sygnałów powiadomień w wewnętrznej pamięci głośników. Eliminuje to problemy, które negatywnie wpływają na doświadczenia związane z integracją audio w ramach inteligentnego domu, dotyczące opóźnień, buforowania i przerw, które mogą wystąpić np. z powodu braku łączności sieciowej.

Rozwiązanie stosowane przez Lithe Audio, ponieważ nie korzysta z plików źródłowych przechowywanych w chmurze, gwarantuje wyższy poziom wydajności i stabilności, zapewniając kompleksowe rozwiązanie zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych.

Lithe Audio i Nice/ELAN

Nasz system głośników wyróżnia się tym, że dźwięki i dzwonki są przechowywane bezpośrednio w głośnikach, a nie w chmurze. Eliminuje to problemy z opóźnieniami lub awariami dotyczącymi odtwarzania, zapewniając, że odpowiednie komunikaty są natychmiast dostępne – powiedział Wesley Siu, dyrektor zarządzający Lithe Audio.

Dzięki integracji z Nice/ELAN głośniki Lithe Audio mogą stać się sercem nowoczesnego inteligentnego domu, a użytkownicy mogą wygodnie kontrolować ich funkcje i przesyłać strumieniowo dźwięk z wielu źródeł.

Integracja wybranych produktów Lithe Audio z Nice/ELAN ma na celu przedefiniowanie sposobu, w jaki doświadczamy dźwięku w inteligentnym domu, oferując bardziej niezawodne, wyrafinowane i płynne rozwiązanie audio. Zwiększa jednocześnie różnorodność oferty sprzętu audio osobom korzystającym już z rozwiązań Nice/ELAN, a wszystko to bez potrzeby wykonywania skomplikowanych instalacji. Modele Lithe Audio kompatybilne z Nice/ELAN można podłączyć z wykorzystaniem obwodu zasilania lub oświetlenia.

Lithe Audio Pro

Głośniki z serii Pro i Wi-Fi

Nowy sterownik Nice/ELAN współpracuje z głośnikami sufitowymi z serii Pro i Wi-Fi.

Głośniki sufitowe Lithe Audio Pro to innowacyjne konstrukcje „all in one”, które zapewniają wysokiej jakości dźwięk w połączeniu z bogatym zestawem funkcji.  Obejmują one w pełni zintegrowany, wbudowany wzmacniacz klasy D o mocy 60 W RMS i wbudowany streamer. Można je podłączyć do systemu audio przez zintegrowany moduł Wi-Fi (dwuzakresowy: 2,4 lub 5 GHz) lub z wykorzystaniem złącza Ethernet. Głośniki te – dzięki opcjonalnemu adapterowi PoE (Power over Ethernet) – można zasilić za pomocą przewodu sieciowego, bez konieczności używania wielu zasilaczy.  Dostępny jest też opcjonalny moduł do integracji głośników z serii Pro ze standardem WiSA, co ułatwia stworzenie wielokanałowego systemu dźwięku przestrzennego, kompatybilnego również z Dolby Atmos.

Lithe Audio Pro

Głośniki sufitowe Lithe Audio Wi-Fi to również funkcjonalne konstrukcje typu „wszystko w jednym”, które mogą być częścią systemu rozbudowanego systemu multiroom. Łączą w sobie zalety wzmacniacza, modułu Wi-Fi i, oczywiście, głośnika. Są to również jedyne modele sufitowe na rynku z certyfikatem AirPlay. Co więcej, są kompatybilne z DLNA i UPnP. Dzięki dodatkowemu zasilaniu i sterowaniu za pomocą kontrolerów ELAN, klawiatur lub bezpośrednio przez AirPlay 2, Chromecast lub Spotify Connect, strumieniowanie muzyki jest intuicyjne dla użytkownika, a jednocześnie łatwiejsze do skonfigurowania przez instalatora.

Odpowiednie sterowniki dostępne są do pobrania ze strony producenta.

Współpraca z AVA

Lithe Audio ogłosiło również strategiczne partnerstwo z AVA, pionierem technologii sterowania inteligentnym domem. Współpraca ma na celu zmianę sposobu, w jaki właściciele domów korzystają z systemów smart home, przez integrację nowoczesnych głośników sufitowych Lithe Audio z innowacyjnym pilotem AVA.

Wykorzystując zaawansowanego pilota AVA można wygodnie zarządzać głośnikami sufitowymi Lithe Audio i innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi (w tym oświetleniem czy termostatami) za pomocą jednego, przyjaznego dla użytkownika interfejsu. To zdecentralizowane podejście zapewnia właścicielom domów inteligentnych pełną i swobodną kontrolę nad kompatybilnym sprzętem.

Lithe Audio AVA Remote

Zapraszamy do salonów

Więcej informacji o produktach Lithe Audio, jak i o samej marce, znajdziesz na stronie internetowej tophifi.pl. Zachęcamy też do odwiedzenia salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu Eksperci chętnie pomogą Ci bliżej poznać funkcje i możliwości modeli aktualnie dostępnych w portfolio marki Lithe Audio i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: