Marka: Yamaha

MusicCast 50

As low as 1 798 zł Regular Price 2 899 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1748 zł
 • Moc wzmacniacza: 70 W
 • WiFi: Tak
 • AirPlay: Tak
 • Bluetooth: Tak

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 90 zł

Sprawdź szczegóły

 

Yamaha MusicCast 50

Yamaha MusicCast 50 – sieciowy, bezprzewodowy głośnik stereo z systemem multiroom MusicCast oferujący możliwość podłączenia telewizora  

Yamaha MusicCast aktualizacja - AirPlay 2, Spotify Connect, Google Asystent

Yamaha MusicCast 50 to bezprzewodowy głośnik stereo, który oczaruje Cię potęgą brzmienia i wielością możliwych zastosowań.

Dzięki stereofonicznej konstrukcji i obecności złącz: optycznego oraz RCA MusicCast 50 może służyć jako mini-soundbar dla Twojego telewizora lub wzmacniacz dla Twojego odtwarzacza CD!  Z powodzeniem możesz użyć go jako uniwersalne urządzenie audio potrafiące nagłośnić przestrzeń Twojego salonu. A jeśli będzie Ci brakować w Twoim MusicCast 50 niskich tonów to nic straconego. Głośnik współpracuje bowiem bezprzewodowo z subwooferem MusicCast Sub 100, dzięki czemu otrzymasz jeszcze bardziej potężny dźwięk.

Wbudowane serwisy muzyczne (m.in. Spotify, Tidal), radio internetowe i możliwość odtwarzania muzyki przesyłanej bezprzewodowo z Twojego smartfona, tabletu lub komputera (Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay) sprawiają, że MusicCast 50 to nowoczesne źródło muzyki idealne do każdej domowej przestrzeni.

Głośnik Yamaha MusicCast 50 jest także częścią ekosystemu  multiroom MusicCast. Dzięki temu możesz bezprzewodowo przesyłać dźwięk między kompatybilnymi z MusicCast urządzeniami, nawet jeśli znajdują się w różnych pomieszczeniach w domu. Możesz zatem z łatwością przesłać dźwięk np. z podłączonego w salonie do soundbara Yamaha telewizora do głośnika MusicCast 50, który znajduje się w np. w sypialni. Co więcej możesz to samo zrobić także w drugą stronę.

Yamaha MusicCast

Chcesz wieczorem odprężyć się oglądając z rodziną film z prawdziwymi przestrzennymi efektami kinowymi? Zamiast prowadzić przewody głośnikowe z amplitunera na drugi koniec pokoju zastosuj głośnik MusicCast 50 jako bezprzewodowy tylny głośnik surround i ciesz się prawdziwymi efektami przestrzennymi  - bez potykania się o przewody. 

Yamaha MusicCast Surround

Najważniejsze cechy:

 • system multiroom MusicCast,
 • możliwość podłączenia dowolnego urządzenia za pomocą złącza optycznego lub RCA, np. telewizora, tak aby MusicCast 50 pełnił funkcję mini soundbara
 • możliwość wykorzystania w roli głośnika efektowych w połączeniu z amplitunerem AV lub soundbarem – MusicCast Surround
 • wstępnie zaprogramowane przyciski (preset) ułatwiające natychmiastowe odtwarzanie wbudowane muzyczne serwisy strumieniowe
 • Wi-Fi, Bluetooth®, Airplay – bezprzewodowa muzyka ze smartfona i tabletu
 • AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie
 • wbudowane serwisy muzyczne (m.in. Spotify i Tidal) oraz radio internetowe
 • Spotify Connect dla darmowych kont
 • Współpraca z asystentem głosowym Google
 • Bluetooth Output® (przyszłą aktualizacją oprogramowania)
 • obsługa High-res audio FLAC / WAV / AIFF: do 192 kHz/24 bitów
 • budzik.
 
Yamaha MusicCast 20 i MusicCast 50 - porównanie modeliYamaha MusicCast 20 i MusicCast 50 - który głośnik bezprzewodowy wybrać


System multiroom MusicCast

System MusicCast Yamahy jest najbardziej zaawansowanym środowiskiem typu multiroom. Pozwala on za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi przesyłać dźwięk wysokiej jakości pomiędzy wszystkimi urządzeniami audio z rodziny MusicCast (a jest ich już kilkadziesiąt). Możemy zatem sprawić, aby muzyka towarzyszyła nam w całym naszym domu. Jeśli chcemy, komponenty MusicCast mogą oczywiście stać się niezależnymi urządzeniami – możemy wówczas słuchać innej muzyki na każdym z urządzeń. Oznacza to, że w kuchni można słuchać radia internetowego, w salonie ulubionej playlisty z serwisu strumieniowego, a głośnik w pokoju dziecięcym będzie odtwarzał piosenki dla maluchów. Wszystko w tym samym czasie! Sterowanie całym systemem umożliwia aplikacja MusicCast Controller dostępna na iOS oraz Androida.

MusicCast Surround  - możliwość wykorzystania w roli głośników efektowych w bezprzewodowym połączeniu z amplitunerem AV lub soundbarem

MusicCast Surround jest najnowszą funkcją systemu MusicCast i umożliwia ona bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do głośników, które  pełnią rolę tylnych głośników w systemie wielokanałowym. Przekształcenie salonu w salę kinową jest prostsze niż kiedykolwiek! Wyjątkowo funkcjonalne z punktu widzenia użytkownika jest to, że kiedy Yamaha MusicCast 50 nie jest wykorzystywana w nagłośnieniu surround, może być wykorzystana do nagłośnienia innych pomieszczeń w domu. Takie rozwiązanie zapewnia jeszcze większą elastyczność systemu MusicCast.

Zobacz z jakimi urządzeniami możesz bezprzewodowo połączyć głośnik MusicCast 50 w roli głośnika surround

 

Yamaha MusicCast 50

Możliwość podłączenia dowolnego urządzenia za pomocą złącza optycznego lub RCA, np. telewizora,tak aby MusicCast 50 pełni funkcję mini soundbara

Funkcjonalność modelu MusicCast50 wykracza poza daleko poza możliwości zwykłego głośnika bezprzewodowego. Dzięki umieszczeniu w głośnikach złącz optycznego oraz RCA MusicCast50 może przyjąć sygnał z dowolnego urządzenia i wypełnić pomieszczenie klarownym brzmieniem , z którego słyną produkty Yamahy.

Wstępnie zaprogramowane przyciski (preset) ułatwiające natychmiastowe odtwarzanie

Funkcja programowania przycisków to proste narzędzie, które pozwala  włączyć swoją ulubioną stację radiową, bez sięgania po telefon z aplikacją sterującą. Zapisz swoje ulubione radio pod danym przyciskiem preset, a w przyszłości wystarczy nacisnąć przycisk na górze obudowy Yamaha MusicCast 50, bo pokój rozbrzmiał dźwiękami ulubionej stacji. Ponieważ głośnik jest wyposażony w funkcję radia internetowego, w prosty sposób można np. przywołać wspomnienie wakacji, ustawiając pod jednym z przycisków lokalne radio z miejsca letniego odpoczynku.

 

Yamaha MusicCast 50

Wbudowane muzyczne serwisy strumieniowe

Dzięki współpracy z internetowymi serwisami muzycznymi głośnik Yamaha pobiera muzykę ze zdobywających coraz większą popularność serwisów muzycznych, które dysponują  praktycznie nieograniczonymi  bibliotekami utworów. Dzięki takim serwisom jak Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz dostęp do muzyki , sprowadza się do wstukania odpowiedniego hasła do aplikacji w smartfonie.  Zintegrowanie powyższych serwisów z głośnikiem oznacza też, że muzyka będzie pobierana z sieci bezpośrednio przez MusicCast 50, nie absorbując baterii Twojego smartfona.

Spotify Connect dla darmowych kont

Do tej pory właściciele urządzeń audio mogli korzystać z bezpłatnego Spotify tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko dla właścicieli kont Premium. Teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Twój telefon nie będzie marnował baterii, a Ty możesz dzwonić/odbierać połączenia bez przerywania odtwarzania!

Dowiedz się więcej o tym jak korzystać ze Spotify Connect na urządzeniach Yamaha MusicCast.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

Bezprzewodowa muzyka ze smartfona i tabletu - Wi-Fi, Bluetooth®, Airplay

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2.4 i 5 GHz), jaki został zastosowany w głośniku gwarantuje stabilne i szybkie łącze. Wystarczy sparować urządzenie z domowym routerem, aby uzyskać dostęp do serwisów strumieniowych, muzyki przechowywanej na dysku komputera, czy lokalnego serwera NAS.

Moduł Bluetooth w wersji 4.2 sprawia, że do głośnika wyślesz bezprzewodowo dowolną muzykę, np. z internetowych serwisów wideo. Kolejną zaletą głośnika MusicCast 50 jest obsługa AirPlay, która pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie nagrań z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes.

AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie

AirPlay 2 umożliwia wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń MusicCast jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home). Jeśli używasz Siri w urządzeniach Apple, teraz możliwe stanie się także głosowe sterowanie muzyką np. wywołanie głosowo utworów z serwisu Apple Music i odtworzenie ich na wybranym urządzeniu Yamahy.

Więcej o wszystkich funkcjonalnościach, które oferuje współpraca Yamaha MusicCast z AirPlay 2 dowiesz się z tego artykułu.

Yamaha MusicCast 50

Bluetooth Output®*

Dzięki Bluetooth Output® MusicCast 50 sprawnie wyśle sygnał do dowolnego urządzania z wbudowanym modułem Bluetooth®. Mogą to być słuchawki, w sytuacji gdy nie chcemy rozpraszać współmieszkańców ulubioną muzyką, lub inny głośnik Bluetooth®, który nie dysponuje tak zaawansowaną funkcjonalnością sieciową. Eliminuje to potrzebę rozprowadzania po mieszkaniu kłopotliwych do ukrycia kabli.

*Funkcja Bluetooth Output dostępna przyszłą aktualizacją oprogramowania

Obsługa High-res audio FLAC / WAV / AIFF: do 192 kHz/24 bitów

Yamaha MusicCast 50 obsługuje formaty audio wysokiej jakości, takie jak, FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Budzik

MusicCast 50 posiada wbudowaną funkcję budzika, dzięki czemu staje się idealnym towarzyszem Twojej ulubionej książki na stoliku nocnym. Rano głośnik nie tylko obudzi Cię o wyznaczonej godzinie, ale i zrobi to tak, jak chcesz – za pomocą alarmu lub dźwięków ulubionej stacji radiowej.

MusicCast Stereo - możliwość bezprzewodowego parowania dwóch głośników w mini zestaw stereo

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość bezprzewodowego połączenia ze sobą dwóch głośników MusicCast 50. Dzięki temu powstaje mini zestaw stereo, który wiernie odtworzy Twoją ulubioną muzykę. Takie połączenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają np. desktopowego zestawu głośnikowego, współpracującego z domowym komputerem.


Specyfikacja Yamaha MusicCast 50

Moc wzmacniacza70 W
WiFiTak
AirPlayTak
BluetoothTak
Wejście analogoweTak (Mini Jack + RCA)
Wejście cyfroweOptyczne
Wymiary (S x W x G) mm400 x 123 x 200
Waga kg4.5
InneObsługa Tidal, Deezer, Spotify / Funkcja MusicCast Surround / Funkcja MusicCast Stereo

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha MusicCast 50

Opinie o Yamaha MusicCast 50

4.9
Ocena:
Średnia ocen: 4.9

(15 ocen)

 • 5 14
 • 4 1
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

15 opinii

 1. Marlon

  Ocena:
  Ocena: 5
  Gra w muzyce lepiej od soundbara. System Music Cast zapewnia wszystkie dobrodziejstwa internetowe. Miła i przyjemna obsługa, AirPlay też jest. Można podłączyć gramofon jak i TV po optyku. Fajne urządzenie.
 2. Leon

  Ocena:
  Ocena: 5
  Kupilismy go do sypialni zamiast soundbara. No i to był strzal w 10. Mimo iż obudowy drewnianej tutaj nie ma, to ten glosnik gra o niebo lepiej od soundbarow nawet sporo droższych. Dopiero B&W Panorama 3 zagral lepiej tylko ze kosztowal 2x tyle. Yamaha ma tez przyjemna apke i wygodnie się ja obsluguje. Ponadto można podlaczyc tv oraz gramofon, a na tym mi zalezalo.
 3. Aleksander

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fajny zwarty głośnik stereofoniczny do niedużych pomieszczeń. Wylądował u mnie w sypialni z uwagi właśnie na zwarte gabaryty i zastąpił soundbar. Gra to zdecydowanie lepiej (mam spięte z TV po optyku). APka Music Cast działa ok. Korzystam z Deezer oraz AirPlay. Jakość dźwięku więcej niż przyzwoita, na tyle, że brak subwoofera w tym zestawie nie przeszkadza ani trochę.
 4. Piotr

  Ocena:
  Ocena: 5
  Reweleacyjny głośnik, który przerósł moje oczekiwania. Dzięki niemu usłyszałem nowe szczegóły i niuanse w swojej ulubionej muzyce.
 5. Władek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zastąpił z powodzeniem w sypialni wieżę Philipsa. Dźwięk lepszy niż z drewnianych kolumienek w tamtej wieży. Funkcje sieciowo-internetowe działają bardzo intuicyjnie i stabilnie. Korzystam z Tidal oraz radia 357. Jest też wejście optyczne, które można wykorzystać do podłączenia dźwięku z TV.
 6. Stef-FF

  Ocena:
  Ocena: 5
  Teraz jest najlepsza okazja, aby kupić ten głośnik! Pełna sieciowość, apka Music Cast, AirPlay, Tidal, radio internetowe, DLNA, dwukierunkowy bluetooth, wejście optyczne dźwięku dla TV. Zamiast soundbara sprawdza się świetnie. Mając już kilka urządzeń w domu z systemem Music Cast wybór nie mógł być inny i po raz kolejny Yamaha nie zawiodła. Wszystko działa jak należy, a i dźwięk jest wystarczająco dobry jak na tak małą obudowę. Warto
 7. Filip K

  Ocena:
  Ocena: 5
  Ciekawy głośnik multiroomowy do już poważniejszych zastosowań. Mimo dość zwartej obudowy tutaj już można usłyszeć dźwięk stereofoniczny, gdzie przy niższym modelu Music Cast 20 trzeba zakupić po prostu dwie sztuki. Dodatkowym atutem i przewaga jest w tym modelu wejście światłowodowe, dlatego to urządzenie zastąpiło w mojej sypialni soundbar. Jednak większa obudowa i głośniki średnio tonowe robią różnicę przy odsłuchu muzyki. Do soundbara już z pewnością nigdy nie wrócę, a to urządzenie jest najlepszym przykładem, że wcale nie trzeba kupować dużych kolumn, żeby cieszyć się przyjemnym i nie plastikowym dźwiękiem w niedużym pomieszczeniu jak sypialnia. Tutaj muszę także pochwalić działanie samej apki oraz całego multiroomu. Mam kilka urządzeń Yamahy w domu i wszystko działa stabilnie, a to klucz do sukcesu przy tego typu urządzeniach.
 8. Andrzej

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zakupiłem u was jakiś czas temu soundbar Bar400, i sprawuje się wyśmienicie. Ostatnio dowiedziałem się jednak że ma on funkcję dołączenia głośnika od Yamahy, aby ten przejmował funkcje głośnika tylnego w kinie domowym. Poprosiłem o możliwość odsłuchu takiej konfiguracji w salonie THF, i mogę śmiało powiedzieć że różnica jest, i to zasadnicza. Głośnik konfiguruje się bardzo łatwo, po wejściu w zakładkę „konfiguracja surround” w opcjach soundbara sama aplikacja wskazuje co należy zrobić, krok po kroku. Cała operacja zajmuje łącznie jakieś 5 minut. Polecam takie rozwiązanie, jest to najłatwiejsza i najlepsza droga do poprawy dźwięku jeśli posiadamy już ten model sounbara, a chcielibyśmy go „ulepszyć”.
 9. Marioo

  Ocena:
  Ocena: 5
  Większa, silniejsza wersja Musiccasta 20. Daje radę!
 10. Pałasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dość drogi, ale za to świetnie grający głośnik. jak dla mnie 5/5.
 11. Daniel

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zdaje mi się, że jest to po prostu rozszerzona, lepiej grająca wersja Musiccasta 20, który jest bardzo udanym głośnikiem. Dokładnie taka sama funkcjonalność, która jest chyba jego największym atutem, ustawiłem sobie ten głośnik na środku pokoju, dokupiłem jeszcze jeden Musiccast 20 i łącząc sobie je przez aplikację dedykowaną do tych urządzeń stworzyłem sobie fantastyczne nagłośnienie które działa bezprzewodowo. Mogę również od razu potwierdzić, wszystko działa bezproblemowo, muzyka się nie rozjeżdża ani nie tnie ;)
 12. Marecki

  Ocena:
  Ocena: 4
  Głośnik kupiłem zamiast soundbara (nie podobają mi się dostępne na rynku belki) Podłączony przez wejście optyczne o klasę bije głośniki wbudowane w telewizor. Poza tym używam go jako pełnoprawnego systemu audio do odtwarzania muzyki ze Spotify oraz radia internetowego. Fajnym patentem jest to, że nie trzeba za każdym razem odpalać aplikacji tylko można użyć fizycznych przycisków na obudowie do wybrania ulubionego radia. Brzmienie jest ciepłe, przyjemne i ładnie wypełnia nieduży salon. Aplikacja działa stabilnie choć dzięki funkcji Spotify Connect nie używam jej za często. Jedyny mankament to moim zdaniem trochę za niski poziom maksymalnej głośności ale podejrzewam, że niewiele osób daje tak mocno czadu.
 13. Krzychu

  Ocena:
  Ocena: 5
  Elegancki i bardzo funkcjonalny głośnik z Musiccastem. Poszukiwania tego typu urządzenia zacząłem od Yamahy ponieważ już kilkanaście lat mam amplituner kinowy, który nie chce się zepsuć a do tego brzmi bardzo przyjemnie :) Brakowało mi jednak w domu urządzenia, do którego mógłbym się szybko podłączyć i po prostu puścić coś w tle albo przesłuchać przed zakupem płyty jakiś album na Spotify. Musicast daje też dostęp do innych mniej lub bardziej popularnych serwisów, posiada wbudowane radio internetowe i ewentualnie bluetooth albo airplay do połączenia urządzeń spoza sieci wifi. Yamaha z tyłu urządzenia umieściła kilka wejść, które można wykorzystać czy to do telewizora czy np. gramofonu chociaż wiem, że w ofercie ma gramofon również z wifi. Bardzo ładna obudowa na górze ma przyciski, które można w prosty sposób zaprogramować, żeby szybko odpalić radio internetowe czy jakąś składankę z serwisu strumieniowego. Do sterowania głośnikiem wystarczy tylko i wyłącznie aplikacja, którą można między innymi zmieniać głośność czy dostosowywać dźwięk. Jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia i mogę śmiało polecić każdemu.
 14. Zygmunt

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wcześniej nie miałem do czynienia z głośnikami sieciowymi ale postanowiłem że trzeba ruszyć do przodu. Musiccast 50 to ładnie stylistycznie wykonane urządzenie i dodatkowo bardzo solidnie. Jak na głośnik wszystko w jednym spisuję się bez zastrzeżeń, mogło by się wydawać że bez wyświetlacza ciężko będzie sobie poradzić jak dla laika. Ale aplikacja yamahy nawet dla mnie jest prosta w obsłudze i krok po kroku kieruje co i jak. Co do brzmienia dzwięk czysty bez żadnych podbarwień fajna głębia bas potrafi zejść naprawdę nisko dodatkowo mamy możliwość regulacji wysokich, średnich i niskich zakresów. Głośnik spełnił całkowicie moje wymagania.
 15. Pablo

  Ocena:
  Ocena: 5
  Głośnik kupiłem jakieś dwa tygodnie temu głównie do słuchania muzyki z radia internetowego i Spotify w salonie. Póki co sprawuję się rewelacyjnie. Dźwięk jest przejrzysty i ładnie zrównoważony. Nie dudni basem ale w przypadku kiedy chce rozkręcić małą imprezę aplikacja udostępnia nam korektor i bass booster, także można go nieco podkręcić. Urządzenie można wybudzić za pomocą aplikacji, bądź użyć przycisków na górze obudowy. Dodatkowo panel ten umożliwia nam ustawienie ulubionego źródła pod konkretnym numerem, także nie potrzeba mieć ze sobą telefonu, żeby włączyć np. ulubioną playlistę. Głośnik z tyły kryję wejścia analogowe i optyka, do którego można podłączyć bez problemu TV. Sama aplikacją działa bardzo stabilnie i jest prosta w obsłudze, dlatego myślę, że niebawem rozbuduję system o jakieś dodatkowe głośniki. Na pochwałę zasługuję również nowoczesny design i świetna jakość wykonania. Bardzo ciekawy głośnik dający więcej niż standardowe urządzenia tego typu a dodatkowo jest bardzo stylowy.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: