Marka: Yamaha

MusicCast Bar 400

Yamaha MusicCast BAR 400

Soundbar Yamaha MusicCast BAR 400 z systemem multiroom MusicCast, dźwiękiem przestrzennym DTS Virtual:X i bezprzewodowym subwooferem

Yamaha MusicCast aktualizacja - AirPlay2, Spotify Connect, Google Asystent

Soundbar Yamaha MusicCast BAR 400 to urządzenie, które zagwarantuje Ci zarówno filmowe emocje w Twoim kinie domowym  jak i mocne, klarowne brzmienie podczas słuchania muzyki.

MusicCast Bar 400 - dowiedz się więcej

Za efekty przestrzenne odpowiada w BAR 400 nowatorska technologia dźwięku przestrzennego DTS Virtual: X™ - stworzona przez specjalistów od dźwięku przestrzennego, firmę DTS. Soundbar współpracuje także z najnowszymi telewizorami wspierającymi wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K Ultra HD. Za niskie tony odpowiada z kolei subwoofer, który łączy się z jednostką centralną soundbara bezprzewodowo – dzięki czemu możesz postawić go w dowolnym miejscu.  MusicCast BAR 400 został także wyposażony przez inżynierów Yamahy w szereg złącz i modułów służących do komunikacji z innymi urządzeniami audio-wideo, jak i do pobierania muzyki prosto z sieci internetowej (wejścia HDMI, dwuzakresowy moduł Wi-Fi, Bluetooth w wersji 4.2, AirPlay). Całości obrazu dopełniają wbudowane w urządzenie serwisy muzyczne (Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz).

Soundbar czy kino domowe

Soundbar BAR 400 jest kompatybilny z systemem MusicCast, dzięki czemu może on bezprzewodowo, za pośrednictwem sieci Wi-Fi, przesyłać muzykę do innych urządzeń połączonych ze sobą w środowisku MusicCast, nawet jeśli znajdują się one w innych pokojach w domu.

Yamaha MusicCast

Jeśli chcesz poczuć się jak w prawdziwym kinie i jeszcze bardziej podkreślić efekty przestrzenne, tak aby dźwięk naprawdę krążył wokół Ciebie, możesz bezprzewodowo połączyć BAR 400 z głośnikami MusicCast 20 lub MusicCast 50, które w takiej konfiguracji będą pełnić rolę tylnych głośników efektowych w zestawie kina domowego. Jeśli akurat nie oglądasz filmu, możesz oczywiście korzystać z tych głośników niezależnie np. w innych pomieszczeniach!

Yamaha MusicCast Surround

Najważniejsze cechy:

 • Dźwięk przestrzenny 3D z DTS Virtual: X
 • System multiroom MusicCast
 • Możliwość współpracy z głośnikami bezprzewodowymi – MusicCast Surround
 • Wbudowane muzyczne serwisy strumieniowe (Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz)
 • Spotify Connect dla darmowych kont
 • Współpraca z asystentem głosowym Google
 • Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay – pełnia sposobów łączności bezprzewodowej
 • AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie
 • Wejścia i wyjścia HDMI kompatybilne z 4K oraz formatami HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma oraz złącza optyczne i analogowe
 • Bezprzewodowy subwoofer
 • Wyjście Bluetooth - możliwość wysłania dźwięku z soundbara na słuchawki lub głośniki Bluetooth
 • Funkcja Clear Voice ułatwiająca słuchanie filmowych dialogów i narracji
 • High-res audio

Dźwięk przestrzenny 3D z DTS Virtual:X

DTS Virtual: X to najnowsza technologia opracowana z myślą o soundbarach. Jej zadaniem jest dostarczenie kanału górnego, dzięki czemu zapewnia niezwykle przestrzenne brzmienie. Wirtualny kanał wysokości dodatkowo zwiększa wielowymiarowość efektów przestrzennych. Dzięki kanałowi wysokości, odgłos wirnika helikoptera dobiega znad głowy widza! Ta technologia zwiększa realizm odtwarzanych efektów surround i wciąga użytkownika do centrum akcji rozgrywającej się na ekranie telewizora.

Yamaha MusicCast Bar 400

System multiroom MusicCast

System MusicCast Yamahy to najbardziej zaawansowane środowisko typu multiroom. Pozwala ono za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi przesyłać dźwięk wysokiej jakości pomiędzy wszystkimi urządzeniami audio z rodziny MusicCast. System sprawia, że muzyka towarzyszy nam w całym naszym domu. Jeśli chcemy, komponenty MusicCast mogą oczywiście stać się niezależnymi urządzeniami – możemy wówczas słuchać innej muzyki na każdym z urządzeń. Oznacza to, że w kuchni można słuchać radia internetowego, w salonie ulubionej playlisty z serwisu strumieniowego, a głośnik w pokoju dziecięcym będzie odtwarzał piosenki dla maluchów. Wszystko w tym samym czasie.

Możliwość współpracy z głośnikami bezprzewodowymi – MusicCast Surround

Najnowsza funkcja systemu MusicCast – MusicCast Surround - umożliwia soundbarowi BAR 400 bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do głośników MusicCast 20 lub MusicCast 50, które w takim układzie pełnią rolę tylnych głośników w systemie wielokanałowym. Przekształcenie salonu w salę kinową jest prostsze niż kiedykolwiek! Ponadto głośniki MusicCast 20 / MusicCast 50, kiedy nie są wykorzystywane w nagłośnieniu surround, mogą być wykorzystane do nagłośnienia innych pomieszczeń w domu. 

Wbudowane muzyczne serwisy strumieniowe

Dzięki zaimplementowaniu odpowiedniego oprogramowania Yamahy głośnik pobiera muzykę ze zdobywających coraz większą popularność serwisów muzycznych, które dysponują  praktycznie nieograniczonymi  bibliotekami utworów. Dzięki takim serwisom jak Tidal, Spotify, Deezer i Napster dostęp do muzyki , sprowadza się do wstukania odpowiedniego hasła do aplikacji w smartfonie. Zintegrowanie powyższych serwisów z głośnikiem oznacza też, że muzyka będzie pobierana z sieci bezpośrednio przez MusicCast BAR 400, nie absorbując baterii Twojego smartfona.

Spotify Connect dla darmowych kont

Do tej pory właściciele urządzeń audio mogli korzystać z bezpłatnego Spotify tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko dla właścicieli kont Premium. Teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Twój telefon nie będzie marnował baterii, a Ty możesz dzwonić/odbierać połączenia bez przerywania odtwarzania!

Dowiedz się więcej o tym jak korzystać ze Spotify Connect na urządzeniach Yamaha MusicCast.

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

 Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

Yamaha MusicCast Bar 400

Wi-Fi, Bluetooth, Airplay - pełnia sposobów łączności bezprzewodowej

Niezależnie od tego jak chcesz przesłać muzykę do soundbara ze swojego smartfona, tabletu czy laptopa, możesz to zrobić – wybierz Bluetooth w nowej wersji 4.2, przesłanie muzyki za pomocą domowej sieci Wi-Fi lub technologii AirPlay, jeśli używasz iUrządzeń.

AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie

AirPlay 2 umożliwia wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń MusicCast jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home). Jeśli używasz Siri w urządzeniach Apple, teraz możliwe stanie się także głosowe sterowanie muzyką np. wywołanie głosowo utworów z serwisu Apple Music i odtworzenie ich na wybranym urządzeniu Yamahy.

Więcej o wszystkich funkcjonalnościach, które oferuje współpraca Yamaha MusicCast z AirPlay 2 dowiesz się z tego artykułu.

Wejścia i wyjścia HDMI kompatybilne z 4K oraz formatami HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma oraz złącza optyczne i analogowe

MusicCast BAR 400 połączysz z telewziorem za pomocą przewodu HDMI. W ten sam sposób możesz do soundbara podpiąć np. odtwarzacz Blu-Ray – oba złącza HDMI wykorzystane w soundbarze zapewniają przesył danych 4K Ultra HD wraz z najnowszymi standardami obrazu: HDR10, Dolby Vision i Hybrid Log Gamma. Do dyspozycji masz także wejście optyczne i analogowe, aby móc połączyć z soundbarem jeszcze więcej urządzeń!

Bezprzewodowy subwoofer

Za dostarczenie niskich częstotliwości odpowiada w zestawie MusicCast BAR 400 bezprzewodowy subwoofer o mocy 100 W. Ponieważ nie musisz łączyć obu urządzeń przewodem, postaw subwoofer tam gdzie Ci wygodnie – co jest jeszcze prostsze biorąc pod uwagę specjalny, wąski kształt jego obudowy.

Bluetooth® Output

Zaletą Bluetooth® Output jest możliwość przesyłania dźwięku za pomocą interfejsu Bluetooth® do innych kompatybilnych z nim urządzeń. Oznacza to, że możemy przesłać dźwięk odtwarzany przez BAR 400 do dowolnego głośnika czy słuchawek Bluetooth®. Parowania urządzeń dokonujemy w aplikacji MusicCast Controller.

Funkcja Clear Voice ułatwiająca słuchanie filmowych dialogów i narracji

Zadaniem Clear Voice jest uwypuklenie ludzkiego głosu przy zachowaniu optymalnej jakości brzmienia, a tym samym zwiększenie wyrazistości dialogów i narracji. Dalsze korzyści przynosi funkcja Music Enhancer, która przywraca częstotliwości utracone podczas cyfrowej kompresji, a tym samym zwiększa jakość odtwarzanego dźwięku.

High-res audio

Soundbar MusicCast 400 obsługuje najnowsze formaty audio wysokiej jakości, takie jak FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

 

Idealny dźwięk dla Twojego TV

Specyfikacja Yamaha MusicCast Bar 400

Moc200 W
Ilość przetworników6
SystemDTS Virtual:X
WejściaAnalogowe AUX, Cyfrowe Optyczne, HDMI
WyjściaHDMI
Dekodery dźwięku przestrzennegoDolby Digital, Dolby Pro Logic II, Dolby True HD, DTS, DTS-HD, DTS-HD Master Audio
Bezprzewodowe strumieniowanieTak (Bluetooth)
Subwoofer w zestawieTak (bezprzewodowy)
Możliwość zawieszenia na ścianieTak (uchwyt opcjonalny)
Pobór mocy (standby)0.4W (subwoofer 1.3W)
Wymiary (S x W x G) mm980 x 60 x 111 (jednostka centralna); 180 x 437 x 401 (subwoofer)
Waga kg2.7 kg (jednostka centralna); 9.4 kg (subwoofer)
Dostępne koloryCzarny
InneObsługa Tidal, Spotify, Deezer / funkcja MusicCast Surround

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha MusicCast Bar 400

Opinie o Yamaha MusicCast Bar 400

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(23 ocen)

 • 5 22
 • 4 1
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

23 opinii

 1. nick

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dobrze gra ta belka. Z tv daje radę, a i przy odsłuchu muzyki jest naprawdę spoko. Całkiem niezły detal i dobry basik. Miałem okazję odsłuchać kilka różnych modeli od różnych producentów w podobnych cenach, no i ten model zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Dodatkową zaletą jest możliwość rozbudowy o dodatkowe tylne głośniki efektowe, oczywiście bezprzewodowe. Yamaha to jednak Yamaha, nie żadna marketówa
 2. Hubert

  Ocena:
  Ocena: 5
  Szukałem jakiejś alternatywy dla kina domowego, które nie jest mi potrzebne choć lubię oglądać filmy i które zajmuje dużo miejsca. Taką alternatywą okazał się soundbar. Jako że szukałem sprzętu do 3 tys. To miałem kilka możliwości. Wygrał powyższy z kilku powodów, ma dołączony do zestawu bezprzewodowy subwoofer który łatwo schować (różnica jest spora między nim a wersją bez subwoofera), ma wygodną aplikację do obsługi i można za jego pomocą sterować głośnością telewizora dzięki zastosowaniu HDMI z ARC. Sprzęt spisuje się znakomicie, jestem z niego bardzo zadowolony
 3. Łukasz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jestem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku w muzyce. Odsłuchiwaliśmy kilka różnych soundbarów i przy tv było bez wielkich różnic, tak przy odsłuchu muzyki Yamaha pokazała co potrafi. Poza tym jest system Music Cast, a więc mamy wejścia HDMI, dwuzakresowy moduł Wi-Fi, Bluetooth w wersji 4.2, AirPlay i serwisy streamingowe Spotify, Tidal i Deezer. Ja dokupiłem jeszcze bezprzewodowe głośniki tylne Yamaha Music Cast 20. Konfiguracja jest banalnie prosta. Wszystko działa stabilnie. Trochę się o to działanie obawiałem, ponieważ mam nieprzyjemne wspomnienia związane z podobnym systemem od innego producenta. W Yamaszce jest wszystko super.
 4. WOjciech

  Ocena:
  Ocena: 5
  Po ilości komentarzy sądząc jeden z bardziej popularnych soundbarów. Ja używam go od 3 miesięcy, wcześniej nie miałem do czynienia z audio od Yamahy. Daję dobre 4+ za efekt, a 5 za cenę. Można by nieco poprawić obsługę Bluetooth, bo trochę zdarza mu się przerywać, ale poza tym ok. Brak mi trochę kalibracji, bo mam pomieszczenie niefortunne, ale jeszcze z meblami trochę powalczę i myślę, że będzie ok.
 5. Konnare

  Ocena:
  Ocena: 5
  Soundbar ma bardzo pozytywne recenzję, i w sumie nie ma się czemu dziwić, jest świetny. Ma możliwość ustawienia programu dźwięku, m.in stereo co sprawia że. oczywiście w pewnym stopniu można słuchać na nim muzyki w dobrej jakości. Sprzęt jak najbardziej godny polecenia!
 6. Kamila D

  Ocena:
  Ocena: 5
  Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na markę Yamaha, a nie soundbara od producenta naszego TV. Tutaj dźwięk jest jak najbardziej ok.
 7. Jacek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetna opcja z możliwością dołączenia głośników peryferyjnych, wydaje mi się że jest to wyjątkowa funkcjonalność. Dźwiękowo jest super, tylko trzeba ustawić odpowiedni tryb dźwięku do źródła.
 8. WitekL

  Ocena:
  Ocena: 5
  Soundbar godny polecenia. Świetnie się zarówno w kinie jak i przy stereo, Gra bardzo łagodnie i dynamicznie,
 9. WojtekSzamotulski

  Ocena:
  Ocena: 5
  Polecam tą listwę. Jeden z lepszych soundbarów do 2500 złotych.
 10. Paweł

  Ocena:
  Ocena: 5
  Podstawowym atutem tego urządzenia jest fakt, iż mieści się on w moim budżecie który wynosi 2500zł i przy tym znakomicie gra co jest prawdziwą bolączką niektórych sprzętów w tym przedziale cenowym. Dodatkowym atutem jest hdmi z arc, sterowanie z aplikacji i możliwość przełączania się między trybami dźwięku co pozwala dostosować go do źródła. Prawdziwą wisienką na torcie jest możliwość podłączenia dwóch głośników peryferyjnych które tworzą wrażenie "otoczenia" dźwiękiem. Polecam serdecznie cały zestaw!
 11. Don Korleone

  Ocena:
  Ocena: 5
  Uniwersalny soundbar na którym da się tez posłuchać muzyki. Music Cast zapewnia łączność bezprzewodową z innymi urządzeniami Yamahy. Mam tak nagłośnione kilka pomieszczeń i muszę przyznać, że aż chce się z tego korzystać. Wszystko działa płynnie i stabilnie. Jest sterowanie ARC po HDMI. Po włączeniu belki, włącza się automatycznie telewizor. Tak to powinno działać.
 12. PanDariusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Brałem pod uwagę kilka sprzętów w tej kategorii cenowej, jednak to właśnie ten soundbar wydaje mi się najlepszą opcją, głównie ze względu na sterowanie za pomocą aplikacji i dość dobry dźwięk jaki prezentuje ;)
 13. Brzeski

  Ocena:
  Ocena: 4
  Super stosunek ceny do jakości. Minus za kiepsko działającego Tidala.
 14. Klaudiusz

  Ocena:
  Ocena: 5
  Po co kupować marketowe soundbary, jak w takich samych pieniądzach jest porządna Yamaha z bezprzewodowym subwooferem. Sterownie z telefonu działa cudownie. Nawet żona zaczęła puszczać muzykę z telefonu
 15. Sobek

  Ocena:
  Ocena: 5
  W moim mniemaniu żaden soundbar w rozsądnej cenie nie zastąpi brzmieniowo pełnoprawnego kina domowego, jednak ten sprzęcik jest osiągnięcia tego celu najbliżej. Głośniki są ustawione liniowo, jednak udało mu się zbudować przestrzeń w dźwięku, która jest w oglądaniu filmów kluczowa. Polecam!
 16. Krzysztof S

  Ocena:
  Ocena: 5
  Do podłączenia dźwięku z TV i obejrzenia sporadycznie filmu w zupełności wystarczy. Całkiem nieźle radzi sobie też z muzyką, jednak do tego mam osobny system stereo. Multiroom Yamahy, czyli Musicast jest super dopracowany. Mam w domu kilka urządzeń z tą funkcjonalnością i całą rodzina z tego korzysta z uśmiechem na twarzy.
 17. Daniel7

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetnie brzmiący soundbar. Zakupiłem go z myślą sparowania z głośnikiem Musicast 50. Wszystko działa bez opóźnień i strat. Polecam.
 18. Rychu

  Ocena:
  Ocena: 5
  Soundbar idealny do podłączenia konsoli i telewizora, wszystko to co jest mi potrzebne do szczęścia. Nie mam za dużo miejsca, dlatego klasyczne kino domowe odpada, szczególnie że nie mógłbym w pełni wykorzystać potencjału takiego systemu. Natomiast taki system idealnie wpisuje się w wygląd mojego pokoju, nie przytłacza go swoim wyglądem, często jest w ogóle niewidoczny, ale za to jak gra! Jestem pod ogromnym wrażenie możliwości tego małego urządzenia. 5/5!
 19. Dario

  Ocena:
  Ocena: 5
  Świetna alternatywa do kina domowego, dźwięk jest świetny, a sam system zajmuje bardzo mało miejsca nawet z dołączonym subwooferem w zestawie. Jak dla mnie, system godny polecenia! Dodatkowym smaczkiem jest musiccast, który pozwala na zdalną obsługę soundbara ;)
 20. Gerard

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zakupiłem ten soundbar w celu stworzenia kina domowego, jednak moim wymogiem było to aby było ono bezprzewodowe. Jednak mimo pozytywnego nastawienia nie spodziewałem się aż tak dobrych efektów po tak małej listwie! soundbar gra rewelacyjnie, a jego uzupełnieniem są dwa głośniki musiccast 20 po lewej i prawej stronie. Takie ustawienie jest możliwe przez obsługę aplikacji musiccast, która jest również oferowana przez to urządzenie. Sporym atutem jest również dołączony subwoofer który uzupełnia ten soundbar w dolnym paśmie i wzmacnia basy. Ogółem sprzęcik jak najbardziej godny polecenia, szczególnie przy budowie bezprzewodowego kina domowego :)
 21. Wasyl

  Ocena:
  Ocena: 5
  Po zakupie nowego telewizora Sasmunga byłem niezadowolony z jakości wydobywającego się dźwięku tak więc postanowiłem zakupić sobie jakiś fajny soundbar i tak wybór padł na bar 400. Urządzenie gra codziennie od 2 miesięcy dźwięk jest czysty nie charczy nawet przy mocniejszym graniu subwoofer dopełnia go w całości i nie brakuje basu. Aplikacja jest stabilna i ułatwia współprace z sounbarem. Jeżeli ktoś szuka czegoś co nie zajmuje dużo miejsca a gra świetnie to polecam bar 400.
 22. Darek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Posiadam potężny salon, dlatego potrzebowałem sprzętu, który zastąpi głośniki telewizora i dodatkowo zapewni odrobinę kinowy efekt. Soundbar od Yamahy to był strzał w dziesiątkę. Dźwięk jest czysty, ma odpowiednią głębię a bas możemy regulować z poziomu aplikacji. Dodatkowo apka daje możliwość sterowania różnymi trybami dźwięku, łącznie z dźwiękiem 3D, który faktycznie daje inne wrażenie przestrzeni w filmach. Programy te również przydają się do odsłuchu muzyki czy też podkreślenia samych dialogów przez funkcję clear voice. Soundbar wyposażony jest w najnowsze wejście/wyjście HDMI przez co wystarczy go połączyć z tv tylko jednym kablem. Soundbar jak i subwoofer prezentują się bardzo dobrze i nie jest to tania chińszczyzna z marketu. Zestaw swoje kosztuje ale w zamian dostajemy świetny sprzęt do filmów, który można rozszerzyć o dwa tylne głośniki bezprzewodowe oraz świetny sprzęt do muzyki, który ma dostęp do serwisów strumieniowych i radia internetowego i długo by tak pisać. Szczerze polecam.
 23. Miro

  Ocena:
  Ocena: 5
  Yamaha potrafi robić sounbary. Jest to następny model w mojej kolekcji i po raz kolejny się nie zawiodłem. Gra efektownie całości dopełnia bezprzeowdowy subwoofer o mocy 100W. Także przy słuchaniu muzyki z sieci, i przy oglądaniu filmów można się zrelaksować. System multiroom Musiccasta zapewnia także komunikacje z resztą urządzeń Yamahy. Jeśli chodzi o kwestie wizualną w czarni prezenutje się solidnie. Gra warta świeczki.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: