Poprzedni
Następny

Spotify Connect w urządzeniach Yamaha MusicCast – również dla darmowych kont

Aktualizacja oprogramowania dla produktów Yamaha MusicCast tzw. drugiej generacji*, którą ogłoszono 16 kwietnia 2019, przynosi bardzo ciekawą, nową funkcjonalność – Spotify Connect również dla użytkowników darmowych kont w tym serwisie.

Co to oznacza?

Yamaha MusicCast 50

Spotify – cóż, że ze Szwecji?

Spotify to światowy lider wśród serwisów streamingowych – mimo, że firma wywodzi się z bliskiej nam geograficznie Szwecji, a nie z Doliny Krzemowej (jak w przypadku większości gigantów rynku nowych technologii). Firma powstała w 2008 roku i od początku jej istnienia prowadzi ją jej założyciel, Daniel Ek.  Serwis oferuje miliony utworów zebrane w jednym miejscu, łatwe do odtworzenia na dowolnym urządzeniu  - smartfonie, tablecie, komputerze czy sprzęcie audio.

Czym jest Spotify Connect?

Jest to dodatkowa funkcjonalność, którą oferuje Spotify dla swoich użytkowników, a także producentów sprzętu audio – dzięki niej możemy odtworzyć utwory z serwisu Spotify bezpośrednio na urządzeniu audio a nie wysłać je do niego z telefonu. To rozwiązanie ma mnóstwo zalet: nasz smartfon staje się tylko pilotem, na ekranie którego decydujemy o tym, którego utworu chcemy posłuchać. Gdy już go wybierzemy, możemy wskazać wybrane urządzenie audio, np. amplituner stereo R-N803D, które ma muzykę odtworzyć. R-N803D „pobierze” wówczas piosenkę bezpośrednio z serwerów Spotify, a my nie będziemy obciążać baterii naszego telefonu i będziemy mogli wykonywać jak i odbierać połączenia bez przerywania odtwarzania muzyki. Wszystkie urządzenia Yamaha MusicCast są kompatybilne z funkcją Spotify Connect.   

Yamaha VINYL 500

Aby jednak skorzystać z takiego rozwiązania, należy wykupić w Spotify tzw. konto Premium – dopiero wówczas w aplikacji Spotify zobaczymy nasze domowe urządzenia audio, które mogą strumieniować muzykę bezpośrednio z tego serwisu muzycznego. Co prawda konto Premium oferuje lepszą jakość dźwięku i usuwa uciążliwe reklamy, ale faktem jest, że wśród 207 mln miesięcznych aktywnych użytkowników (Monthly-Active-Users, w skrócie MAU) serwisu Spotify (według danych z końca 2018 roku), subskrybentów opcji Premium było około 96 mln. Oznacza to, że dobre drugie tyle nie ma możliwości skorzystania ze Spotify Connect…A raczej nie miało, bo już ma!

Yamaha MusicCast 20

Korzystaj z darmowego Spotify i jednocześnie ze Spotify Connect!

Na początku listopada 2018 roku Spotify zdecydowało się udostępnić producentom sprzętu nowy SDK (Software Development Kit), który zaimplementowany do urządzeń, pozwalałby użytkownikowi końcowemu korzystać z funkcji Spotify Connect nawet jeśli nie ma wykupionej usługi Premium.

Yamaha zareagowała natychmiast i stała się pierwszym producentem sprzętu audio, który wprowadza taką możliwość dla użytkowników swoich urządzeń. Teraz na urządzeniach Yamaha MusicCast drugiej generacji będzie można z poziomu darmowego konta w aplikacji Spotify wybrać urządzenie Yamaha np. głośnik MusicCast 20 a ten sam „pobierze” muzykę z serwisu i ją odtworzy. Korzystaj z zalet Spotify Connect nie płacąc za konto Premium.

*modele urządzeń Yamaha MusicCast kompatybilne ze Spotify Connect (stan na dzień 16.04.2019): RX-V485RX-D485RX-V585RX-S602RX-V685RX-A680RX-A880RX-A1080RX-A2080RX-A3080CXA-5200XDA-QS5400RKMusicCast BAR 400MusicCast BAR 40,  MusicCast VINYL 500MusicCast 20MusicCast 50. Aktualizacje oprogramowania dla wymienionych produktów zaczną ukazywać się pod koniec kwietnia 2019. 

Wszystkie modele MusicCast bez wyjątku oferują dostęp do Spotify Connect dla posiadaczy kont Premium w Spotify.

 

Artykuł powstał dzięki wsparciu doradców Top Hi-fi & Video Design – ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów, powstałych ponad 20 lat temu, aby pomagać klientom w doborze i budowaniu wymarzonych systemów audio-video, w tym także systemów kina domowego.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z jednym z naszych salonów. Bez pośpiechu, przy filiżance dobrej kawy i w miłej atmosferze postaramy się Ci pomóc, a nasi konsultanci odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Adresy salonów znajdziesz u dołu strony głównej Top HiFi & Video Design.

Jeżeli jesteś zainteresowany najnowszymi informacjami i specjalnymi ofertami, zapisz się na nasz newsletter.     

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: