Marka: Yamaha

MusicCast XDA-QS5400RK

Special Price 11 999 zł Regular Price 12 899 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12899 zł
 • Moc wyjściowa: (1 kHz, 0,9% THD, 2 kanały sterowane) Normalnie (4/8 Ω): 90/50 W Zmostkowany (8 Ω): 100 W
 • Impedancja głośników (min): 4 Ohm
 • Pasmo przenoszenia: [1 kHz 0/-3 dB] wyj. głośnikowe wejście Aux: 5 Hz-40 kHz
 • Stosunek sygnał/szum: [Wyj. głośnikowe wej. Aux] 108 dB

Wysyłka: w ciągu 24 h

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 600 zł

Sprawdź szczegóły

Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Wzmacniacz strumieniowy multiroom MusicCast XDA-QS5400RK to najwyższej klasy rozwiązanie przeznaczone dla wymagającego odbiorcy.

Yamaha MusicCast aktualizacja - AirPlay 2, Spotify Connect, Google Asystent

Najważniejsze cechy:

 • strumieniuje dźwięk do czterech stref
 • wysokiej klasy ośmiokanałowa amplifikacja klasy D,
 • możliwość użycia razem kilku egzemplarzy QS pozwala rozszerzyć system audio do 32 stref z jednoczesnym odtwarzaniem połączonych grup do 20 stref każda,
 • integracja z serwisami strumieniowymi, m.in. Spotify, Tidal, Deezer czy Qobuz,
 • Spotify Connect dla darmowych kont,
 • Współpraca z asystentem głosowym Google,
 • AirPlay 2 – wysyłaj muzykę do wielu urządzeń MusicCast jednocześnie,
 • współpracuje z MusicCast, co pozwala na połączenie amplitunera kina domowego, soundbaru i sprzętu hi-fi w bardzo różnorodnych konfiguracjach.

Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Zamknięty w ultra wąskiej obudowie QS został zaprojektowany do integracji domowego systemu audio. Umożliwia strumieniowanie dźwięku do czterech stref i wysokiej klasy ośmiokanałową amplifikację w klasie D. Ponad to jego możliwości współpracy ze źródłami są ogromne. QS bez problemu pracuje z domowymi systemami audio multiroom MusicCast, co pozwala na połączenie go amplitunerami kina domowego, soundbarami i sprzętem hi-fi w bardzo różnorodnych konfiguracjach.

XDA-QS5400RK  został przeznaczony do pracy w szafie instalacyjnej, dzięki niewielkiej wysokości 1U optymalizacja cennej przestrzeni nie nastręcza większych trudności. Dołączone uchwyty pozwalają na szybki montaż w szafie typu rack, a dołączona magnetyczna płyta czołowa ogranicza możliwość manipulacji przy urządzeniu i zapewnia doskonały efekt wizualny.

Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Możliwość użycia razem kilku egzemplarzy QS pozwala rozszerzyć system audio do 32 stref z jednoczesnym odtwarzaniem połączonych grup do 20 stref każda. Ponadto, QS udostępnia cztery wyjścia przedwzmacniacza, co pozwala na łączenie go z Yamahą XDA-AMP5400RK, towarzyszącym wzmacniaczem multiroom, aby dostarczyć więcej mocy lub zwiększyć ilość obsługiwanych głośników w dużych przestrzeniach domu. Wyjście przedwzmacniacza można również wykorzystać do podłączenia aktywnych subwooferów lub wzmacniaczy subwoofera.

XDA-QS5400RK  integruje się z wieloma popularnymi serwisami strumieniowymi, takimi jak  m.in. Spotify, Tidal, Deezer czy Qobuz. Ich algorytmy są tak skonstruowane, aby na podstawie już wysłuchanych utworów proponować w specjalnych playlistach muzykę zgodną z upodobaniami słuchacza. Tym samym odkrywają przez słuchaczem nowe horyzonty muzyczne i praktycznie nieograniczoną bibliotekę plików muzycznych. QS potrafi tez korzystać z muzyki zgromadzonej na dysku NAS bądź w komputerze PC.

Do tej pory właściciele urządzeń audio mogli korzystać z bezpłatnego Spotify tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko dla właścicieli kont Premium. Teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Twój telefon nie będzie marnował baterii, a Ty możesz dzwonić/odbierać połączenia bez przerywania odtwarzania!

Dowiedz się więcej o tym jak korzystać ze Spotify Connect na urządzeniach Yamaha MusicCast.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

AirPlay 2 umożliwia wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń MusicCast jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home). Jeśli używasz Siri w urządzeniach Apple, teraz możliwe stanie się także głosowe sterowanie muzyką np. wywołanie głosowo utworów z serwisu Apple Music i odtworzenie ich na wybranym urządzeniu Yamahy.

Więcej o wszystkich funkcjonalnościach, które oferuje współpraca Yamaha MusicCast z AirPlay 2 dowiesz się z tego artykułu.

QS wykorzystuje takie same przetworniki c/a ESS klasy premium oraz kondensatory PML, jak we flagowych amplitunerach AV z serii Aventage i obsługuje różnorodne  formaty audio w tym również te bezstratne wysokiej jakości, m.in. FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity). Zapewniają one studyjną jakość dźwięku w domowych warunkach.

Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Możliwości brzmieniowe QS jeszcze bardziej zwiększa pakiet unikatowych rozwiązań technicznych Yamahy, obejmujący m.in. Compressed Music Enhancer, Advanced Bass Extension Processing oraz korekcję dopasowaną do poziomu głośności. Efekt - zawsze doskonały dźwięk.

Po podłączeniu QS z amplitunerem MusicCast, soundbarem lub gramofonem, możesz cieszyć się muzyką w całym domu! Ultrawydajne układy scalone ICEpower, dostarczą nieskazitelnej, dynamicznej muzycznie cyfrowej amplifikacji o mocy 50 W/kanał (8 Ω), z niesamowitym pasmem przenoszenia od 5 Hz do 40 kHz (0/-3dB) oraz stosunkiem sygnału do szumu na poziomie 108 dB. Urządzenie może obsługiwać impedancję 4 Ω przy 100 W/kanał, a po zmostkowaniu dostarcza 200 W/kanał (8 Ω).

Oprócz obsługi zewnętrznych źródeł w przypadku połączenia z amplitunerami i soundbarami MusicCast, QS udostępnia również wejście Aux, które można wybrać do odtwarzania dźwięku w dowolnej strefie, a także wejście Cut-In, które automatycznie wykrywa sygnał wejściowy i automatycznie zastępuje wybrane źródło. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikowi możliwość zintegrowania odtwarzaczy multimedialnych, zmieniarek CD, a nawet systemów przywoławczych. Wyjścia Thru-Out pozwalają skonfigurować szynę dla dodatkowych egzemplarzy QS.

Jednym z najczęściej spotykanych problemów pojawiającym się w urządzeniach audio przeznaczonych do instalacji w szafach montażowych jest szum pętli masy. Jest to efekt uboczny połączenia kilku urządzeń elektronicznych w jednej szafce. AMP pomaga wyeliminować to zjawisko dzięki doskonale zaprojektowanej konstrukcji obwodu różnicowego.

Specjalne wejście dzwonkowe umożliwia generowanie dźwięku dzwonka lub np. alarmu przy bramie ze zwykłego przełącznika. Strefy wyjściowe i wybór dźwięku dzwonka można skonfigurować za pomocą konfiguratora internetowego.

Specyfikacja Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Moc wyjściowa(1 kHz, 0,9% THD, 2 kanały sterowane) Normalnie (4/8 Ω): 90/50 W Zmostkowany (8 Ω): 100 W
Impedancja głośników (min)4 Ohm
Pasmo przenoszenia[1 kHz 0/-3 dB] wyj. głośnikowe wejście Aux: 5 Hz-40 kHz
Stosunek sygnał/szum[Wyj. głośnikowe wej. Aux] 108 dB
Zniekształcenia THD[Wyj. głośnikowe, 20 Hz-20 kHz, 25 W, 8 Ω] 0,04%
Wyjście słuchawkoweNie
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
Wymiary (S x W x G) mm436.8 x 43.8 x 438.2
Waga kg6,26

Opinie o Yamaha MusicCast XDA-QS5400RK

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: