Kategoria

Podstawki głośnikowe (31 produktów)

Podstawki głośnikowe, potocznie określane jako standy, są bardzo często wybierane przez użytkowników zestawów głośnikowych. Dostępne są modele przeznaczone do głośników podstawkowych oraz do kolumny centralnej. Głównym celem podstawek do głośników jest stabilne posadowienie kolumn. Odpowiednia konstrukcja standów sprawia, że umieszczenie kolumn na dopasowanych podstawkach pozwala uzyskać lepsze brzmienie niż ustawienie ich na standardowej szafce RTV czy meblościance. Dzięki podstawkom możemy cieszyć się ulubioną muzyką odtwarzaną z mniejszych kolumn głośnikowych ustawionych na odpowiedniej wysokości względem naszych uszu.


Typy podstawek głośnikowych:

 • Standy do głośników podstawkowych
 • Podstawka do głośnika centralnego (kolumny centralnej)

Standy do głośników podstawkowych

Największą grupę stanowią standy przeznaczone do głośników podstawkowych. Kolumny te wykorzystywane są zarówno w zestawach stereo, jak i w kinie domowym. Dostępne na rynku modele podstawek do głośników różnią się przede wszystkim masą, wysokością, materiałem, z którego zostały wykonane oraz nośnością.

Niektórzy producenci specjalizują się w wytwarzaniu uniwersalnych modeli podstawek.  Takie standy nie mają wyszczególnionych konkretnych modeli kolumn, do których pasują. Są to najczęściej produkty o uniwersalnym wyglądzie, pasującym do każdego wystroju wnętrza.  

Część producentów ma w swojej ofercie standy głośnikowe zaprojektowane specjalnie do konkretnych modeli kolumn. Mają one najczęściej design dopasowany do linii kolorystycznej głośników, co zapewnia spójny wygląd całego systemu. Dopasowany rozmiar cokołu sprawia, że dany typ kolumn idealnie pasuje do podstawek. Takie rozwiązanie oferuje między innymi Bowers & Wilkins, Elac czy Devialet. Takie dopasowane podstawki pod głośniki stanowią idealne uzupełnienie wysokiej klasy systemu audio. Niekiedy podstawki głośnikowe wykonywane są nawet na zamówienie klienta.

Podstawki do głośnika centralnego (kolumny centralnej)

Istnieją także podstawki dedykowane do głośnika centralnego. Jak wiadomo, ten kanał występuje przede wszystkim w systemach kina domowego. Ze względu na poziomy kształt obudowy, który jest szczególnie podatny na wibracje, warto umieszczać kolumnę centralną na dedykowanej podstawce głośnikowej. Taka konstrukcja zdecydowanie lepiej tłumi rezonanse oraz zapewnia stabilniejsze posadowienie głośnika. Wpływa to pozytywnie na jakość dźwięku emitowanego z głośnika centralnego. Warto pamiętać, że to właśnie głośnik centralny jest jednym z najważniejszych elementów w kinie domowym.

Najważniejsze cechy podstawek głośnikowych

 • Materiał wykonania. Materiał, z którego wykonane są podstawki pod głośniki powinien być ciężki i solidny. Tylko taka konstrukcja zapewni należytą sztywność całej konstrukcji i odporność na wibracje. Najczęściej podstawki głośnikowe wykonywane są z aluminium.
 • Wysokość podstawek głośnikowych. Wybierając podstawki głośnikowe, warto szczególną uwagę zwrócić na wysokość modelu, który zamierzacie kupić. Użytkownicy powinni pamiętać, że zdecydowana większość podstawek nie ma regulacji wysokości. Należy więc wcześniej zastanowić się, jaka wysokość ustawienia kolumn będzie odpowiednia. Kupując dedykowane standy, nie musimy się martwić dobranie modelu pod względem tego parametru.
 • Maksymalna masa kolumn. Przed zakupem warto sprawdzić, jaką maksymalną masę kolumn podstawkowych można ustawić na danych podstawkach głośnikowych. Szczególną uwagę na ten parametr powinny zwrócić uwagę osoby posiadające ciężkie zestawy głośnikowe, które ważą kilkanaście kilogramów. Użytkownicy takich modeli powinni wybierać masywne podstawki do kolumn, wykonane z grubego materiału.
 • System mocowania kabli. Warto sprawdzić, czy dane podstawki pod głośniki wyposażone są w system pozwalający ukryć kable. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, mające zarówno walor estetyczny, jak i praktyczny.  
 • Masa. Ważną kwestią jest masa standów głośnikowych. Solidne podstawki głośnikowe powinny być ciężkie. Taka konstrukcji pozwoli bowiem w skuteczny sposób odizolować głośniki od podłoża, zapobiegając wszelkiego typu wibracjom i rezonansom, które negatywnie wpływają na dźwięk.
 • Możliwość zastosowania dodatkowego obciążenia. Niektóre podstawki głośnikowe mają możliwość zastosowania dodatkowego ich obciążenia. Istnieją różne sposoby na dociążenie takich konstrukcji. Jedną z nich jest możliwość wypełnienia konstrukcji piaskiem lub innym materiałem. Niektóre modele wyposażone są w specjalne zaczepy, pozwalające zamontować dodatkowe, metalowe obciążenie. Użytkownicy często wymieniają się doświadczeniami, jak zmiana masy wpłynęła na przetwarzanie dźwięku. W tym przypadku nie ma jednego sposobu na uzyskanie właściwego rezultatu. Każdy użytkownik powinien samodzielnie sprawdzić, jakie obciążenie zagwarantuje brzmienie niezrównanej jakości.

Zalety podstawek do zestawów głośnikowych

Odpowiednio dobrane podstawki głośnikowe umożliwiają stabilne zamontowanie kolumn. Właściwe ustawienie i wypoziomowane kolumn pozwala wykorzystać w pełni potencjał brzmieniowy zestawu audio.

Warto dodać, że duża masa podstawek głośnikowych pozwala optymalnie odizolować głośniki od podłoża, co pozytywnie wpływa na jakość dźwięku.

Stylowe wzornictwo podstawek głośnikowych podnosi walory wizualne wnętrza, nadając dodatkowego uroku całemu systemowi audio.

Podstawki głośnikowe nie zawsze są ustawiane na kolcach, lecz bezpośrednio na podłożu. Dzięki temu nie niszczą one delikatnych powierzchni, np. parkietu.

Niektóre modele podstawek głośnikowych mają specjalny system pozwalający ukryć okablowanie. Dzięki temu pozwalają one utrzymać porządek w pomieszczeniu. Ponadto, odpowiednio poprowadzone kable znacznie ograniczają ryzyko ich przypadkowego wyrwania, np. przez dzieci.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 31

 • z 2
 1. STAV24 S2

  STAV24 S2

  Bowers & Wilkins
  Podstawki głośnikowe
  499 zł
  czarny
 2. Stand Tree Wood do Devialet Phantom

  Tree Stand dla Phantom I

  Devialet
  Podstawki głośnikowe
  As low as 1 699 zł
 3. LS80

  LS80

  ELAC
  Podstawki głośnikowe
  899 zł
  szary
 4. FS-M-1

  FS-M-1

  Bowers & Wilkins
  Podstawki głośnikowe
  As low as 999 zł
 5. FS-700 S2

  FS-700 S2

  Bowers & Wilkins
  Podstawki głośnikowe
  As low as 1 449 zł
 6. 3S Point 3.6 - komplet nóżek

  3S Point 3.6 - komplet nóżek

  Lehmannaudio
  Podstawki głośnikowe
  Special Price 750 zł Regular Price 900 zł
  czarny
 7. Bowers & Wilkins Formation FS Duo

  FS Duo

  Bowers & Wilkins
  Podstawki głośnikowe
  As low as 2 099 zł
 8. Majik 109 stand

  Majik 109 stand

  Linn
  Podstawki głośnikowe
  As low as 1 399 zł
 9. NeXXus 600

  NeXXus 600

  Atacama
  Podstawki głośnikowe
  999 zł
  czarny
 10. NeXXus 600 (biały)

  NeXXus 600 (biały)

  Atacama
  Podstawki głośnikowe
  1 149 zł
  biały
 11. Nexus 7i

  Nexus 7i

  Atacama
  Podstawki głośnikowe
  729 zł
  czarny
 12. 3S Point 1 - komplet nóżek

  3S Point 1 - komplet nóżek

  Lehmannaudio
  Podstawki głośnikowe
  As low as 750 zł Regular Price 900 zł
 13. Nowość
  FS-805 D3

  FS-805 D4

  Bowers & Wilkins
  Podstawki głośnikowe
  As low as 3 199 zł
 14. Nowość
  FS-HTM D4

  FS-HTM D4

  Bowers & Wilkins
  Podstawki głośnikowe
  As low as 4 199 zł
 15. Stand Tree Wood do Devialet Phantom

  Devialet Tree Wood

  Devialet
  Podstawki głośnikowe
  1 799 zł
  biały
 16. Devialet Tree White

  Devialet Tree White

  Devialet
  Podstawki głośnikowe
  1 599 zł
  biały połysk
 17. Nexus 7i biały

  Nexus 7i biały

  Atacama
  Podstawki głośnikowe
  829 zł
  biały
 18. Nexus 6i

  Nexus 6i

  Atacama
  Podstawki głośnikowe
  669 zł
  czarny

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 31

 • z 2

Jak dobrać podstawki głośnikowe?

Wybierając podstawki głośnikowe, należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych cech tych produktów. Tylko właściwie dobrane modele standów zapewnią bezpieczne i stabilne zamocowanie kolumn głośnikowych.

Przede wszystkim warto zadbać, aby po ustawieniu kolumn podstawkowych przetworniki znajdowały się na wysokości uszu słuchacza. Zapewni to naturalny dźwięk. Jeśli nie jest to możliwe, należy znaleźć standy o zbliżonej wysokości.

Stojaki czy też podstawki głośnikowe stosowane są przede wszystkim w wypadku podstawkowych stereofonicznych zestawów głośnikowych

Warto także sprawdzić, czy dany producent oferuje standy głośnikowe dedykowane do głośników, które posiadacie. Wówczas będziecie mieli pewność, że wybrane podstawki do głośników będą odpowiednie pod względem rozmiaru, masy czy kolorystyki.

Istnieje jednak grupa uniwersalnych podstawek głośnikowych, które będą pasowały do wielu kolumn podstawkowych dostępnych w sprzedaży. W takim wypadku należy jednak przed zakupem sprawdzić wszystkie najważniejsze parametry, czyli: maksymalną masę kolumn, wysokość standów oraz szerokość i długość podstawek, na których montowane będą głośniki.

 Producenci tacy jak Mission, Kef, Monitor Audio oferują do swoich kolumn dedykowane podstawki głośnikowe

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podstawek głośnikowych lub chcesz porównać interesujące Cię modele, zachęcamy do odwiedzenia wybranego salonu sieci Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci podstawki głośnikowe dopasowane do Twojego systemu. Odpowiemy także na wszelkie pytania związane z naszą ofertą produktów. Podstawki głośnikowe znajdziesz także w sklepie internetowym tophifi.pl.

Jeśli zainteresowała Cię tematyka podstawek głośnikowych, zachęcamy również do przeczytania poniższych artykułów:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

Jak wybrać słuchawki?

Czytaj
Jak wybrać słuchawki?

[Wideo] Wzmacniacz stereo - Top Trendy Hi-Fi w 2022 roku | Poradnik

Czytaj
[Wideo] Wzmacniacz stereo - Top Trendy Hi-Fi w 2022 roku | Poradnik

Krok po kroku - system BluOS [WIDEO]

Czytaj
Krok po kroku - system BluOS [WIDEO]

True Wireless dla każdego, czyli oferta marki Audio-Technica [WIDEO]

Czytaj
True Wireless dla każdego, czyli oferta marki Audio-Technica [WIDEO]

Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe? [Wideo]

Czytaj
Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe? [Wideo]

Przegląd amplitunerów Yamahy serii RX-Vx85 [WIDEO]

Czytaj
Przegląd amplitunerów Yamahy serii RX-Vx85 [WIDEO]

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Jakie stereo wybrać?

Jak wybrać słuchawki?

Jak wybrać słuchawki?

Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Wzmacniacz stereo - Top Trendy Hi-Fi w 2022 roku | Poradnik

[Wideo] Wzmacniacz stereo - Top Trendy Hi-Fi w 2022 roku | Poradnik

Krok po kroku - system BluOS [WIDEO]

Krok po kroku - system BluOS [WIDEO]

True Wireless dla każdego, czyli oferta marki Audio-Technica [WIDEO]

True Wireless dla każdego, czyli oferta marki Audio-Technica [WIDEO]

Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe? [Wideo]

Jak skonfigurować bezprzewodowe kino domowe? [Wideo]

Przegląd amplitunerów Yamahy serii RX-Vx85 [WIDEO]

Przegląd amplitunerów Yamahy serii RX-Vx85 [WIDEO]

Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Co to jest impedancja?

Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: