Poprzedni
Następny

AirPlay2, Spotify for free i Asystent Google w urządzeniach Yamaha MusicCast!

Yamaha MusicCast

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Yamahy przynosi współpracę z AirPlay 2, korzystanie z funkcji Spotify Connect nawet dla darmowych kont, współpracę z asystentem głosowym Google oraz obsługę eARC.

Yamaha MusicCast to największy inteligentny system audio dla domu. Bogata oferta urządzeń oraz implementacja nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań sprawiają, że z MusicCast zawsze masz pewność, że wybierasz najbardziej zaawansowany produkt, który w przyszłości będzie mógł zaoferować jeszcze więcej funkcjonalności – darmową i prostą aktualizacja oprogramowania.

Najnowszy update przynosi trzy nowe funkcjonalności: kompatybilność z technologią AirPlay 2, możliwość korzystania ze Spotify Connect również w przypadku, gdy używamy darmowej wersji tego serwisu, współpracę z Asystentem Google, a także obsługę eARC.

Airplay 2

Miłośników urządzeń audio Yamahy i wielbicieli Apple ucieszy informacja o współpracy wybranych urządzeń MusicCast z nową, drugą wersją protokołu AirPlay.

Airplay2

Główną zmianą, jaką wprowadza AirPlay 2, jest możliwość wysyłania muzyki z produktów Apple do kilku urządzeń Yamaha jednocześnie (poprzednia wersja pozwalała tylko na połączenie 1:1 – jedno urządzenie Apple wysyła muzykę do jednego głośnika Yamahy). Teraz w każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. O tym co gdzie gra, zdecydujesz na ekranie swojego iPhona/iPada/Maca – za pomocą Centrum Sterowania lub natywnej aplikacji Dom (Apple Home).

Jeśli używasz Siri w urządzeniach Apple, teraz możliwe stanie się także głosowe sterowanie muzyką np. wywołanie głosowo utworów z serwisu Apple Music i odtworzenie ich na wybranym urządzeniu Yamahy.

Wybrane urządzenia Yamahy otrzymają stosowną aktualizację oprogramowania pod koniec kwietnia.

Więcej o wszystkich funkcjonalnościach, które oferuje współpraca Yamaha MusicCast z AirPlay 2 dowiesz się z tego artykułu.

Spotify Connect zagra za darmo

Do tej pory właściciele urządzeń audio mogli korzystać z bezpłatnego Spotify tylko w jeden sposób – streamując muzykę z telefonu za pomocą Bluetooth – ponieważ usługa Spotify Connect była dostępna tylko dla właścicieli kont premium.

Spotify Connect

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zmienia tę sytuację - teraz użytkownicy darmowej wersji Spotify mogą odtwarzać muzykę bezpośrednio na urządzeniach Yamaha MusicCast. Żaden uznany producent audio nie oferował wcześniej tej funkcji!

Muzyka będzie teraz pobierana z sieci bezpośrednio przez urządzenie audio, co pomaga chociażby oszczędzać baterię w telefonie i zmniejsza problemy z połączeniem. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli lubimy słuchać w domu muzyki dobrej jakości.

Aktualizacja dodająca tę funkcję ukaże się dla wybranych urządzeń pod koniec kwietnia 2019.

Dowiedz się więcej o tym jak korzystać ze Spotify Connect na urządzeniach Yamaha MusicCast.

Współpraca z asystentami głosowym Google

W zeszłym roku Yamaha wprowadziła sterowanie głosowe Amazon Alexa do wielokrotnie nagradzanego bezprzewodowego systemu multiroom MusicCast. Najnowsza aktualizacja oprogramowania uzupełnia paletę asystentów głosowych dogadujących się z urządzeniami Yamahy o Asystenta Google.

Asystent Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie dla Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą asystenta Google. Jako pierwszy kompatybilny z tą funkcjonalnością język debiutuje oczywiście angielski. Kolejne języki, w tym polski, będą sukcesywnie wprowadzane kolejnymi aktualizacjami oprogramownia. 

Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

Sprawdź co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.

eARC

Ostatnią z nowości jest dodanie funkcji eARC do amplitunerów kina domowego debiutujących w latach 2017 i 2018, dzięki czemu użytkownicy korzystający z telewizorów zapewniających dostęp do telewizji cyfrowej lub serwisów takich jak Netflix będą mogli cieszyć się dźwiękiem zgodnym z kodekami Dolby TrueHD, DTS-HD, Dolby Atmos i DTS:X. 

Możliwość korzystania ze Spotify Connect dla darmowych kont i funkcjonalność AirPlay 2 zostają wprowadzone w następujących urządzeniach MusicCast:

Asystent Google zostaje wprowadzony we wszystkich urządzeniach MusicCast.

Amplitunery AV obsługujące eARC to:

RX-V485, RX-D485, RX-V585, RX-V685, RX-S602, RX-A680, RX-A880, RX-A1080, RX-A2080, RX-A3080, CX-A5200.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. MusicCast VINYL 500 biały

  MusicCast VINYL 500 biały

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Cena promocyjna 2 499 zł Normalna cena 2 799 zł
 2. MusicCast RX-A3080 tytan

  MusicCast RX-A3080 tytan

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  11 599 zł
 3. MusicCast RX-A3080 czarny

  MusicCast RX-A3080 czarny

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  11 599 zł
 4. MusicCast RX-A3080

  MusicCast RX-A3080

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Już od 11 599 zł
 5. MusicCast RX-A2080

  MusicCast RX-A2080

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Już od 7 299 zł Normalna cena 8 299 zł
 6. MusicCast RX-A1080

  MusicCast RX-A1080

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Już od 6 299 zł Normalna cena 6 999 zł
 7. MusicCast RX-A880

  MusicCast RX-A880

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Już od 4 499 zł Normalna cena 4 999 zł
 8. MusicCast RX-A680

  MusicCast RX-A680

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Już od 3 149 zł Normalna cena 3 399 zł
 9. MusicCast Bar 40

  MusicCast Bar 40 czarny

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Cena promocyjna 1 998 zł Normalna cena 2 299 zł
 10. Supercena Bestseller
  MusicCast Bar 400 czarny

  MusicCast Bar 400 czarny

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Cena promocyjna 2 499 zł Normalna cena 3 299 zł
 11. MusicCast RX-A2080 czarny

  MusicCast RX-A2080 czarny

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Cena promocyjna 7 299 zł Normalna cena 8 299 zł
 12. MusicCast RX-A2080 tytan

  MusicCast RX-A2080 tytan

  Yamaha
  Yamaha MusicCast
  Cena promocyjna 7 299 zł Normalna cena 8 299 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: