Poprzedni
Następny

Bezprzewodowe kino domowe – wysoka jakość dźwięku, mniej kabli

MusicCast Surround

Wizja plątaniny kabli przy podłączaniu kina domowego skutecznie odstrasza wielu klientów. Receptą na tego typu problemy będzie zakup bezprzewodowego kina domowego. Jednak brak przewodów będzie dotyczył najczęściej kanałów tylnych, gdyż właśnie zasilanie surroundów za pomocą kabli nastręcza największych trudności i może budzić oczywisty dyskomfort. W tej roli najlepiej sprawdzą się głośniki bezprzewodowe. Podobne rozwiązanie spotyka się w zastosowaniu subwooferów.

Jest to skuteczna metoda na łatwe i dyskretne nagłośnienie. Bardzo często mogą też być ozdobą salonu albo przynajmniej atrakcją dla gości, zwłaszcza osób nie zaznajomionych z techniką audio. Niektóre z głośników bezprzewodowych wyglądają bardzo nowocześnie, inne zaś są w stylu vintage. Łączy je jedna wspólna cecha - wszystkie są na swój sposób oryginalne i niezwykle funkcjonalne.

Co więcej, tylne głośniki w bezprzewodowych kinach domowe zasilane są tradycyjnie z gniazdka albo za pomocą wbudowanych akumulatorków. Tego typu rozwiązanie zwiększa ich mobilność i ogranicza liczbę kabli jedynie do jednego zasilającego. Warto o tym pamiętać planując zakup i instalację takiego rozwiązania w naszym salonie.

MusicCast Surround

Jednym z najnowszych i zarazem najbardziej efektywnych systemów bezprzewodowych, które można zastosować w kinie domowym jest opracowanie własne firmy Yamaha określone mianem MusicCast, w tym wypadku z dopiskiem Surround. W infografikach występuje nawet całkiem nowy symbol – MusicCast Surround. System ten pojawił się on między innymi w amplitunerach do kina domowego, pochodzących z edycji 2018. Dotyczy to wszystkich amplitunerów obecnej serii RX-V i Aventage: 485, 585, 685, 602, 680, 880, 1080, 2080, 3080.

MusicCast Surround pozwala na bezprzewodowe przesyłanie sygnału z amplituner AV albo z soundbara do kolumn efektowych (stąd nazwa systemu). Do tego celu przewidziano wyłącznie zespoły głośnikowe tego producenta zgodne z MusicCast Surround. Mowa jest tutaj o dwóch takich modelach (MusicCast 50 oraz MusicCast 20). Dostępny jest też subwoofer MusicCast Sub 100. Konfiguracji dokonuje się z pośrednictwem bezpłatnej aplikacji MusicCast (w języku polskim).

Yamaha MusicCast 50

Wprowadzenie MusicCast Surround objęło także ulepszenie w ramach transmisji Wi-Fi, w postaci nowego modułu wspierającego standard 5 GHz. Co najważniejsze, bez takiej modyfikacji sprzętowej wdrożenie MusicCast Surround nie byłoby możliwe.

Głośniki MusicCast 50 i MusicCast 20 po zakończeniu projekcji, dzięki środowisku MusicCast, mogą być użyte do nagłaśniania innych pomieszczeń. Są w pełni funkcjonalne, a więc mogą nam służyć np. jako głośniki multiroom.

Tak jak w przypadku wszystkich produktów firmy Yamaha, urządzenia dedykowane do systemu MusicCast oferują bardzo wysoką jakość dźwięku. Głośniki MusicCast 50 i MusicCast 20 obsługują formaty audio wysokiej jakości, takie jak, FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity), a także Apple Lossless (96 kHz/24 bity). A zatem zapewniają one studyjną jakość dźwięku i to w domowych warunkach.

Yamaha MusicCast 20

Artykuł powstał dzięki wsparciu doradców Top Hi-fi & Video Design – ogólnopolskiej sieci specjalistycznych salonów, powstałych ponad 20 lat temu, aby pomagać klientom w doborze i budowaniu wymarzonych systemów audio-video, w tym także systemów kina domowego.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z jednym z naszych salonów. Bez pośpiechu, przy filiżance dobrej kawy i w miłej atmosferze postaramy się Ci pomóc, a nasi konsultanci odpowiedzą na każde Twoje pytanie. Adresy salonów znajdziesz u dołu strony głównej Top HiFi & Video Design.

Jeżeli jesteś zainteresowany najnowszymi informacjami i specjalnymi ofertami, zapisz się na nasz newsletter.     

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: