Marka: Audioquest

Forest Optilink 3 m

Special Price 299 zł Regular Price 439 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 289 zł
 • Rodzaj: cyfrowy
 • Cyfrowe: Optyczne
 • Długość (m): 3
 • Materiał przewodnika: inny

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 15 zł

Sprawdź szczegóły

Przewód Forest Optilink 1,5m RealCable

AudioQuest Forest OptiLink to przewód służący do przesyłania sygnału poprzez włókno optyczne Toslink.

Złącza Toslink są często stosowane m.in. w odbiornikach telewizji kablowej, telewizorach, subwooferach. Obecnie powszechnie stosowane jest złącze optyczne mini 3,5 mm, które można znaleźć np. w laptopach firmy Apple i urządzeniach przenośnych. Wszystkie kable AudioQuest z grupy OptiLink dostępne są z zakończeniami Toslink-Toslink oraz Toslink-optyczne mini 3,5 mm. 


Konstrukcja przewodów optycznych AudioQuest Forest jest odpowiedzią na pytanie: „w jaki sposób włókno optyczne może zmieniać dźwięk”? Gdyby źródłem światła był laser „strzelający” w próżnię, całe światło pozostałoby proste i docierało do celu w jednym czasie. Ale nawet jeśli LED-owe źródło światła w systemie Toslink byłoby spójne, promień wchodzący do kabla z włóknem optycznym zostaje rozproszony przez niedoskonałości i zanieczyszczenia w samym włóknie. Efektem jest ograniczenie amplitudy, które okazuje się, że nie stanowi problemu. Nawet 50-proc. strata nie miałaby wpływu na jakość dźwięku.

Negatywnym efektem jest to, że rozproszone światło, podobnie jak piłka odbijająca się od bandy, pokonuje dłuższą drogę, przez co później dociera do celu. Opóźnienie części sygnału może ograniczyć lub uniemożliwić właściwe odkodowanie sygnału. Problem z dekodowaniem w pierwszej kolejności pojawia się przy wysokich częstotliwościach (poza zakresem słyszalnym), a ograniczone pasmo jest mierzalnym dowodem tego, że światło zostało rozproszone przez włókno. Kolejnym istotnym źródłem rozproszenia jest system Toslink. Włókno ma stosunkowo dużą średnicę wynoszącą 1 mm, duże jest także LED-owe źródło światła, które wysyła promienie do włókna pod wieloma różnymi kątami. Z tego powodu, nawet gdyby włókno było idealne, pojawiłoby się opóźnienie sygnału.

Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zastosowanie setek maleńkich włókien w jednej 1-mm wiązce. Każde włókno ogranicza kąt, pod jakim źródło światła może dostać się do niego, dzięki czemu znacznie zmniejsza się dyspersja, a tym samym różnice w opóźnieniu. Przez taki przewód przedostaje się mniejsza ilość światła, ale to, które trafia do przewodu, opuszcza go w niemal identycznym czasie. 

Specyfikacja Audioquest Forest Optilink 3 m

Rodzajcyfrowy
CyfroweOptyczne
Długość (m)3
Materiał przewodnikainny
Profilokrągły

Opinie o Audioquest Forest Optilink 3 m

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. TadekMusiał

  Ocena:
  Ocena: 5
  Porządznie wykoany przewód. Zastosowałem go do zabudowy w połączeniu z moich odtwarzaczem CD. Myślę,że warty polecenia. Jezeli ktoś planuje podobne rozwiązanie i potrzebuje pewnego, mocnego kabla to jest to czego szukacie.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: