Poprzedni
Następny

Najciekawsze audiofilskie słuchawki - ranking Top 5 z Top Hi-Fi w 2023 roku

Słuchawki od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Używane są nie tylko przez osoby pragnące słuchać muzyki poza domem. Także audiofile, ceniący przede wszystkim jakość dźwięku, chętnie wybierają ten rodzaj sprzętu. Postanowiliśmy zatem przedstawić tegoroczny ranking najciekawszych słuchawek audiofilskich, które przeznaczone są dla najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli zdecydujecie się na odsłuch rekomendowanych przez nas modeli, przekonacie się, że audiofilskie brzmienie niejedno ma imię. Właśnie dlatego w naszym rankingu zaprezentowaliśmy trzy różne marki, odmienne pod względem filozofii tworzenia słuchawek. W każdym przypadku są to jednak dopracowane konstrukcje, które zyskały uznanie Klientów oraz recenzentów.

Spis treści:

 1. Audiofilskie słuchawki – co warto o nich wiedzieć?
 2. Słuchawki audiofilskie – zalety
 3. Słuchawki audiofilskie, a wzmacniacz słuchawkowy
 4. Najciekawsze audiofilskie słuchawki – ranking Top Hi-Fi w 2022 roku
 5. Audeze LCD-2 Classic
 6. Audio-Technica ATH-AP2000Ti
 7. Audeze LCD-X Creator Edition
 8. Audeze CRBN
 9. Bowers & Wilkins Px7 S2
 10. Audiofilskie słuchawki – dla kogo?
 11. Podsumowanie

słuchawki hi-end ranking a w nim Audeze LCD-2 Classic

Audiofilskie słuchawki – co warto o nich wiedzieć?

Audiofilskie słuchawki w większości przypadków projektowane są do odsłuchu stacjonarnego. Głównym celem projektantów tych urządzeń jest stworzenie modeli zapewniających dźwięk najwyższej jakości. Właśnie dlatego niektóre modele cechują się nieco wyższą wagą, czy rozmiarem przetworników od budżetowych modeli.

Audiofilskie słuchawki to w zdecydowanej większości przypadków modele nauszne i wokółuszne, choć są też tacy producenci jak Audeze, którzy proponują niezwykle wyrafinowane audiofilskie słuchawki douszne. Rzadkością są natomiast słuchawki bezprzewodowe douszne audiofilskie. Najważniejszym elementem są przetworniki, które odpowiadają za reprodukcję dźwięku. Wysokiej klasy słuchawki dla audiofilów, wyróżniają się solidną budową oraz zastosowaniem materiałów wysokiej jakości. Nawet w dzisiejszych czasach producenci audiofilskich słuchawek decydują się na ręczny montaż, co gwarantuje najwyższą jakość produktu.

Słuchawki audiofilskie – zalety

Słuchawki audiofilskie wybierane są przez użytkowników przede wszystkim ze względu na wysoką jakość dźwięku. Producenci dokładają wielu starań, aby w tego typu słuchawkach brzmienie dorównywało wysokiej klasy zestawom stereo. Warto pamiętać, że zaprojektowanie słuchawek, które będą w stanie odtworzyć stereofonię, głębię dźwięku i lokalizację źródeł pozornych jest dużym wyzwaniem.

Audio-Technica ATH-AP2000Ti

Słuchawki audiofilskie pozwalają przenieść się do świata dobrego brzmienia tym, którzy z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na zakup zestawu stereo. Audiofilskie słuchawki polecamy więc osobom, które nie chcą przeszkadzać innym domownikom. Jeśli trafiliście na nadgorliwych sąsiadów, także warto pomyśleć o takim sprzęcie do wieczornych odsłuchów. Zakładając audiofilskie słuchawki, możecie bowiem dyskretnie odtwarzać muzykę w wysokiej jakości niezależnie od pory dnia.

Słuchawki audiofilskie, a wzmacniacz słuchawkowy

Wiele osób uważa, że niezbędnym dodatkiem do słuchawek audiofilskich jest wzmacniacz słuchawkowy. Naszym zdaniem warto doprecyzować tę kwestię, gdyż, jak to zwykle bywa w świecie audio, powszechnie powtarzana teoria nie zawsze jest zgodna z prawdą.

Na początku warto wyjaśnić, jakie zadanie ma wzmacniacz słuchawkowy. W zestawach stereo, czy kina domowego, sygnał audio musi zostać wzmocniony, zanim trafi do głośników. Odpowiednikiem głośników są oczywiście przetworniki w słuchawkach. Ich budowa oraz zasada działania jest oczywiście taka sama jak w kolumnach głośnikowych. Podlegają więc tym samym prawom fizycznym. Pora zatem użyć magicznego terminu impedancja. Jest to opór, jaki stawiają przetworniki, gdy przepływa przez nie sygnał elektryczny. Im wyższa impedancja, tym większy opór stawiają słuchawki. Zrozumienie tej zależności pozwoli Wam już na podstawie teoretycznych parametrów danego modelu słuchawek ocenić, czy są one trudne do napędzenia. Im niższa wartość impedancji, tym łatwiej napędzić słuchawki. Niewielkie słuchawki dokanałowe mają z reguły niską impedancję, która wynosi 16 omów. Aby posłuchać muzyki, wystarczy Wam więc smartfon lub inne urządzenie z wyjściem słuchawkowym. Zakup wzmacniacza słuchawkowego do takich słuchawek nie jest konieczny. Producenci wiedzą bowiem, że muszą to być modele użyteczne w każdych warunkach – podczas spaceru, treningu czy w podróży.

słuchawki bezprzewodowe hi-fi ranking: AUDEZE LCD-2 Classic + DAC215 Copland

Inaczej wygląda sytuacja, gdy w specyfikacji słuchawek producent deklaruje wyższą impedancję. Modele nauszne i wokółuszne mają wyższą impedancję, która wynosi z reguły 32 – 64 omy. Takie słuchawki potrzebują już nieco „wydajniejszego towarzystwa”, aby pokazać pełnię swoich możliwości. Co to oznacza w praktyce? Takie słuchawki warto podłączyć do wzmacniacza słuchawkowego, który jest urządzeniem zaprojektowanym do napędzania słuchawek bardziej wymagających, na przykład słuchawek audiofilskich. Moc takiego wzmacniacza na pewno będzie wystarczająca, aby w pełni wykorzystać potencjał brzmieniowy Waszych audiofilskich słuchawek.

Warto dodać, że wzmacniacz słuchawkowy nie zawsze musi być osobnym urządzeniem. Wzmacniacze stereo, a także część odtwarzaczy posiada wyjście słuchawkowe. Można je wykorzystać do podłączenia Waszych słuchawek. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze będzie to satysfakcjonujące rozwiązanie. Nie wszyscy producenci decydują się na zastosowanie zaawansowanych układów elektronicznych, odgrywających rolę wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego. W tańszych wzmacniaczach i amplitunerach wyjście słuchawkowe często pełni rolę dodatku. Istnieje kilka sposobów, aby to sprawdzić. Pierwszym i najprostszym jest oczywiście podłączenie słuchawek i sprawdzenie rezultatów dźwiękowych. Jeśli będą one satysfakcjonujące, oznacza to, że wyjście słuchawkowe w Waszym wzmacniaczu, czy amplitunerze, spełnia swoją funkcję. Warto jednak mieć punkt odniesienia, jakim będzie inne, dedykowanie urządzenie do odsłuchu na słuchawkach.

Druga opcja to sprawdzenie parametrów technicznych. W szczególności warto zwrócić uwagę na moc wyjściową. Wydajne wzmacniacze słuchawkowe dysponują mocą kilku watów. Warto także sprawdzić wartość zniekształceń THD. Nie powinny być większe niż 0,1%.

słuchawki hi-end ranking: AUDEZE LCD-2 Classic + DAC215 Copland

Podczas omawiania wzmacniaczy słuchawkowych warto wskazać na pewną alternatywę dla tych urządzeń. Chodzi o urządzenia zwane DAP (ang. Digital Audio Player). Są to przenośne konstrukcje, będące połączeniem audiofilskiego wzmacniacza oraz odtwarzacza słuchawkowego. Parametry i moc tych urządzeń pozwalają na podłączenie ich do audiofilskich słuchawek. Sprawdzają się one nawet z modelami o wysokiej impedancji. Jedynie najbardziej wymagające słuchawki planarne czy elektrostatyczne mogą potrzebować jeszcze większego prądu do pełnego wysterowania.

Istnieją także słuchawki cechujące się wysoką impedancją, która wynosi kilkaset omów. Są to przede wszystkim słuchawki planarne. W ich przypadku zastosowanie wysokiej klasy wzmacniacza słuchawkowego jest niezbędne. Takie modele słuchawek wymagają wzmocnionego sygnału audio o odpowiednich parametrach, aby w pełni zaprezentować walory brzmieniowe. Wydajny prądowo wzmacniacz słuchawkowy, dzięki odpowiedniej mocy wyjściowej oraz zdolności do pracy ze słuchawkami o dużej impedancji będzie właściwym wyborem.

Najciekawsze audiofilskie słuchawki, słuchawki hi-end – ranking Top 5 z Top Hi-Fi

Audeze LCD-2 Classic

Nasze zestawienie najciekawszych audiofilskich słuchawek zaczynamy od modelu, który jest znany chyba każdemu miłośnikowi dobrego brzmienia. Chodzi o Audeze LCD-2. Właśnie od tego modelu amerykańska firma Audeze rozpoczęła swoją przygodę z produkcją audiofilskich słuchawek. Był to niezwykle udany debiut, który zapewnił marce rozpoznawalność, renomę oraz uznanie Klientów.

Audeze LCD-2 Classic

Opisywany przez nas model LCD-2 Classic to kolejna generacja cenionych i chętnie wybieranych przez Klientów słuchawek. Warto na początku wyjaśnić ich nazewnictwo. Oprócz modelu Audeze LCD-2 Classic, który opisaliśmy poniżej, w sprzedaży dostępna także wersja zamknięta LCD-2 Closed Back. Dla fanów tej konstrukcji stworzono też LCD-2 w luksusowej wersji Caribbean Rosewood. Dzięki temu użytkownicy mogą wybierać słuchawki spośród trzech modeli, co pozwala dopasować produkt do własnych potrzeb i stopnia „wkręcenia”.

Audeze LCD-2 Classic to audiofilskie słuchawki wokółuszne o konstrukcji otwartej. Model ten jest niezwykle starannie wykonany. Perfekcyjne dopasowanie elementów jest możliwe dzięki ręcznemu montażowi. Precyzję wykonania widać w każdym detalu. Luksusowe wykończenie podkreśla audiofilskie przeznaczenie produktu.

Konstrukcja nausznic została zaprojektowana tak, aby zapewnić ich właściwe przyleganie, nie powodując jednocześnie dyskomfortu podczas słuchania muzyki. Słuchawki ważą 550g i trzeba się nieco przyzwyczaić do ich masy. Wiemy jednak, że użytkownicy nie traktują tego jako wadę.

Producent deklaruje impedancję słuchawek wynoszącą 70 omów. Często jednak sama wartość niewiele mówi użytkownikowi. Z praktyki wiemy, że słuchawki Audeze LCD-2 Classic są wrażliwe na jakość sygnału. Wprawdzie możemy podłączyć je do urządzenia mobilnego, jednak szczerze polecamy użycie wzmacniacza słuchawkowego.

Słuchawki dla audiofila Audeze LCD-2 Classic umieją wynagrodzić czas poświęcony na znalezienie odpowiedniej amplifikacji. Czeka Was niezwykła „podróż” do świata dźwięku. Użyliśmy tej przenośni, ponieważ pozwala ona zobrazować magię brzmienia tworzoną przez LCD-2 Classic. Słuchawki pozwalają usłyszeć każdy niuans nagrania. Wówczas bas nabiera głębi i sprężystości, a dźwięk staje się bardziej przestrzenny. Dźwięk jest wierny i precyzyjny, lecz zdecydowanie spokojniejszy od opisywanych niżej słuchawek Audio-Technika. Głębia i zejście basu w dużej mierze zależą od użytego wzmacniacza słuchawkowego, o czym mieliśmy okazję się przekonać. W tym przypadku dobrym wyborem będzie Copland DAC 215.

Zobacz też: Jak brzmią Audeze LCD-2 Classic? „Top Hi-Fi subiektywnie” vol. 3

Audio-Technica ATH-AP2000Ti

Audio-Technica ATH-AP2000Ti to słuchawki będące jedną ze sztandarowych propozycji w ofercie japońskiego producenta. Są to bardzo dobrze wykonane słuchawki wokółuszne o konstrukcji zamkniętej. Ten typ budowy słuchawek jest najlepszym wyborem, gdy nie chcemy, aby dźwięk przedostawał się na zewnątrz słuchawek.

Audio-Technica ATH-AP2000Ti

Rozmiar nausznic oraz masywna konstrukcja już na pierwszy rzut oka wskazują, że ATH-AP2000Ti to model przeznaczony do odsłuchu stacjonarnego.

Wszystkie komponenty użyte do produkcji słuchawek są bardzo dobrej jakości. Pod względem wizualnym słuchawki prezentują się doskonale. Nawet początkujący użytkownicy zauważą bez trudu, że mamy do czynienia z audiofilskim modelem. Co ważne, zarówno materiały użyte do produkcji nausznic, jak i pałąk wytrzymują próbę czasu. Z opinii Klientów wiemy, że dobrze „starzeją się” nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Do odsłuchu słuchawek wykorzystaliśmy wzmacniacz słuchawkowy Pathos Aurium oraz rozbudowany przedwzmacniacz ze streamerem NAD C658. Naszym zdaniem brzmienie ATH-AP2000Ti zachwyci każdą osobę poszukującą melodyjnego i barwnego dźwięku, w którym analityczność odgrywa dużą rolę. Jeśli mielibyśmy więc jednym słowem opisać dźwięk słuchawek Audio-Technica ATH-AP2000Ti byłaby to harmonia brzmienia. Przekonaliśmy się o tym podczas odsłuchu „Here’s to you” Ennio Moricone w wykonaniu Joan Baez. Ten utwór wyróżnia się bogatą i subtelną warstwą instrumentalną. Średnie tony, które dominują w tym utworze, są bliskie i bezpośrednie. Wysokie tony są neutralne. Świetnie kreowana jest także stereofonia, a poszczególne plany są dobrze zarysowane.

Audio-Technica ATH-AP2000Ti

Następnie posłuchaliśmy albumu „Misa Criolla” Ariela Ramireza. Te utwory pozwalają przetestować głębię brzmienia. Słuchawki Audio-Technica ATH-AP20000Ti przeszły ten test pozytywnie. Zarówno wokale, jak i brzmienie instrumentów zaprezentowane zostały wiernie. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni subtelnością dźwięku. To naszym zdaniem jedna z najważniejszych cech, aby móc określić dane słuchawki jako „audiofilskie.”

Audio-Technica ATH-AP2000Ti to słuchawki do muzyki klasycznej i nie tylko. Pozwalają one czerpać radość ze słuchania rozmaitych utworów, niezależnie od gatunku. Swój kunszt ukazują zwłaszcza w utworach z bogatą warstwą wokalną i instrumentalną.

Warto pamiętać, że aby w pełni wykorzystać potencjał słuchawek Audio-Technica ATH-AP2000TI, niezbędny będzie porządny wzmacniacz słuchawkowy. Telefon czy wyjście słuchawkowe w przeciętnym wzmacniaczu zintegrowanym, nie będą w stanie poprawnie wysterować tego modelu. Mało wydajne prądowo źródło przekłada się na słabsze rezultaty brzmieniowe.

Audeze LCD-X Creator Edition

Audeze LCD-X Creator Edition to audiofilskie, planarne słuchawki wokółuszne, których nie mogło zabraknąć w tym ranking z kilku powodów. 

Pierwszym z nich są autorskie rozwiązania. Ten model wyróżniają niezwykle zaawansowane rozwiązania techniczne, których próżno szukać u innych producentów. Już pierwsze spojrzenie na ten model zdradza audiofilski rodowód sprzętu.

Po drugie, Audeze LCD-X Creator Edition to niezwykle wygodne słuchawki. „Mięsiste” nauszniki wykończone skórą gwarantują niezwykle komfortowy odsłuch. Nie męczą nawet podczas długiego słuchania muzyki.

Trzecim i najważniejszym powodem jest oczywiście wysoka jakość dźwięku. Jak brzmią słuchawki Audeze LCD-X Creator Edition? To dźwięk cechujący się jeszcze lepszą przestrzenią w stosunku do modelu LCD-2. Można odnieść wrażenie, że nieco wysunięte są średnie tony. Charakterystyczny dla wielu słuchawek Audeze jest także bas. Nie dominuje w dźwięku, lecz jedynie dopełnia go.

Warto dodać, że wszystkie słuchawki Audeze są wytwarzane w procesie ręcznym. Słuchawki przed opuszczeniem fabryki przechodzą kilkuetapowy proces kontroli jakości. Dzięki temu Klient ma pewność, że otrzymuje produkt najwyższej jakości.

Jak wiadomo, słuchawki planarne wymagają odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego. Z uwagi na niezwykle neutralny i muzykalny dźwięk, dobór urządzenia pod kątem specyfiki brzmienia nie będzie trudny. Sugerujemy dobór wzmacniacza słuchawkowego o mocy ponad 1W. Tak dobrane urządzenie będzie w stanie wysterować słuchawki planarne, które są wymagające prądowo.

Audeze CRBN

Niewielu jest producentów, którzy są w stanie wyprodukować słuchawki elektrostatyczne. Audeze CRBN to model należący do elitarnej grupy „elektrostatów”. Produkcja takich słuchawek wymaga olbrzymiej wiedzy technicznej oraz wielu badań i testów, zanim produkt ujrzy światło dzienne.  Historia powstania tego modelu jest niezwykle ciekawa. Audeze CRBN korzystają bowiem z technologii opracowanej w celach medycznych. Chodzi konkretnie o membranę polimerową, w której zostały zawieszone nanorurki węglowe.

Audeze CRBN  

Cechą charakterystyczną słuchawek elektrostatycznych są pokaźnych rozmiarów muszle. Otaczają one w pełni małżowinę uszną, sprawiając, że słuchacz może całkowicie zanurzyć się w dźwięku.

Po odsłuchu doszliśmy do wniosku, że zastosowanie autorskich rozwiązań przy konstruowaniu przetworników opłaciło się. Dźwięk płynący z Audeze CRBN cechuje się niezrównaną klarownością. Aby to potwierdzić, wybraliśmy nieco bardziej wymagający repertuar. Słuchaliśmy więc „Small Hours” Johna Martyna. Ten niezwykle subtelny utwór, pozwala ocenić analityczność zestawu oraz mikrodynamikę. Nasze wygórowane oczekiwania względem słuchawek zostały jednak spełnione. Audeze CRBN potrafią oddać magię instrumentów. Oferują brzmienie niezwykle otwarte. Szczególnie polecamy odtwarzanie muzyki w jakości hi-res. Dzięki temu osiągnięcie najlepsze efekty brzmieniowe. Dynamika i muzykalność, jaką możecie uzyskać, zadziwi zapewne niejednego miłośnika dobrego brzmienia.

Audeze CRBN  

Audeze CRBN, z racji konstrukcji, są słuchawkami przeznaczonymi do odsłuchu stacjonarnego. Wymagają solidnego wzmacniacza słuchawkowego, który napędzi wspomniane „elektrostaty”. Słuchawki są kompatybilne z modelami pracującymi w standardzie „Stax Pro Bias”. Należy w tym miejscu wyjaśnić, że chodzi o dostarczane napięcie polaryzacji 580V. Charakterystyczny dla tej technologii jest niestandardowy, 5-pinowy wtyk.  

Naszym zdaniem Audeze CRBN przeznaczone są dla najbardziej wymagających audiofilów, którzy przetestowali już wiele modeli słuchawek i mają jasno określone wymagania, których inne modele nie są w stanie spełnić. Także osoby zajmujące się profesjonalnie masteringiem oraz realizacją dźwięku, często wybierają ten model. Jest to audiofilski model z najwyższej półki, który udowadnia, że Audeze pozostaje niekwestionowanym liderem wśród producentów audiofilskich słuchawek.

Bowers & Wilkins Px7 S2

Bowers & Wilkins jest renomowanym producentem, który świetnie radzi sobie nie tylko w produkcji kolumn głośnikowych. Ważne miejsce w jego ofercie zajmują także słuchawki. Ta ostatnia propozycja może wydawać się dość zaskakująca, lecz już wyjaśniamy, co w dotychczas omówionym towarzystwie robią słuchawki bezprzewodowe hi-fi. Ranking uwzględnia także ten model, ponieważ pod wieloma względami wyróżnia się on od swojej bezprzewodowej konkurencji.

Słuchawki bezprzewodowe dla audiofila Bowers & Wilkins Px7 S2

Model Px7 S2 to niezwykle dopracowane, audiofilskie słuchawki nauszne. Warto podkreślić, że jest to jedyny model w tym zestawieniu wyposażony w łączność bezprzewodową. Słuchawki Bowers & Wilkins Px7 S2  obsługują Bluetooth w wersji 5.2. Odbiornik obsługuje kodeki zapewniające dużą przepustowość jak aptX HD oraz aptX Adaptive. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się wysoką jakością dźwięku, znaną z audiofilskich słuchawek przewodowych.

Bowers & Wilkins Px7 S2 przetestowaliśmy, korzystając z połączenia Bluetooth. Te słuchawki cechują się niezwykle dynamicznym i klarownym dźwiękiem, który sprawdzi się w wielu gatunkach muzycznych. Najciekawsza jest jednak inna cecha dźwięku. Słuchawki tworzą uczucie niezwykłej przestrzenności dźwięku, który całkowicie otacza słuchacza. Można odnieść wrażenie, że dźwięk odrywa się od przetworników. Takie niuanse brzmieniowe ciężko jest trafnie opisać, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odsłuchu tego modelu. Przyjemnie słucha się także utworów jazzowych, zwłaszcza tych z wyraźnie zaznaczoną akustyką sali.

Bowers & Wilkins Px7 S2 wyróżniają się nie tylko wysoką jakością dźwięku. Producent zadbał o komfort i wygodę użytkowania. Nauszniki słuchawek wykonane zostały z przyjemnej w dotyku pianki, która zapewnia komfortowy odsłuch. Sprzyja temu 30-godzinny czas pracy na baterii. Dużą zaletą jest szybkie ładowanie słuchawek. Warto dodać, że Px7 S2 mogą być podłączane przewodowo do źródła dźwięku. To oznacza, że podłączając je na przykład do wzmacniacza słuchawkowego DragonFly Cobalt od AudioQuesta, możliwe jest wydobycie z nich jeszcze lepszego dźwięku.

Bowers & Wilkins Px7 S2

Ze względu na funkcjonalność bezprzewodową słuchawki Bowers & Wilkins Px7 S2 polecamy szczególnie osobom, które poszukują audiofilskich słuchawek Bluetooth. Model z łącznością bezprzewodową będzie przydatny w wielu miejscach – w autobusie, na spacerze, czy na wycieczce. Dodatkową zaletą jest funkcja ANC. Aktywna redukcja szumów umożliwia komfortowe słuchanie ulubionej muzyki w miejscach cechujących się zwiększonym natężeniem hałasu.

Naszym zdaniem cena oscylująca w okolicy 2000 zł za tak uniwersalne słuchawki, zapewniające audiofilską jakość dźwięku, jest atrakcyjna. Trudno doszukać się jakichkolwiek wad w słuchawkach brytyjskiego producenta, szczególnie jeśli oceniamy je przez pryzmat stosunku ceny do jakości.  Model PX7 S2 dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych – czarnej, szarej i niebieskiej.

Audiofilskie słuchawki – dla kogo?

Słuchawki audiofilskie są także ciekawą propozycją dla wszystkich osób nie dysponujących wystarczającą przestrzenią na sprzęt audio z głośnikami i wzmacniaczem stereo. Nawet rozbudowany zestaw słuchawkowy, składający się ze słuchawek, wzmacniacza słuchawkowego oraz odtwarzacza zajmuje niewiele miejsca. Dzięki temu nawet osoby o skromnych warunkach lokalowych mogą pozwolić sobie na świetne brzmienie we własnym domu.

Bowers & Wilkins Px7 S2

Warto także pamiętać, że zakup audiofilskich słuchawek, a nawet zestawu słuchawkowego z najwyższej półki jest dużo tańszy niż hi-endowy zestaw stereo. Na audiofilskie słuchawki mogą pozwolić sobie osoby, dla których tradycyjny zestaw hi-fi z wysokiej klasy wzmacniaczem i głośnikami jest nieosiągalny ze względu na cenę.

Podsumowanie

Wybór audiofilskich słuchawek jest niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się modele różniące się swoimi parametrami, budową oraz oczywiście ceną. Mamy nadzieję, że ranking najciekawszych, naszym zdaniem, modeli pomoże osobom zainteresowanym zakupem podjąć właściwą decyzję. Wszystkie rekomendowane przez nas słuchawki zapewnią wysoką jakość dźwięku i pozwalają cieszyć się muzyką w jakości ponadprzeciętnie dobrej. Poszczególne modele różnią się jednak konstrukcją, charakterystyką dźwięku oraz oczywiście ceną. Przygotowane przez nas zestawienie udowadnia jednak, że ciekawe słuchawki audiofilskie nie muszą kosztować majątku.  

Słuchawki do kanałowe dla audiofila (audiofilskie słuchawki douszne) Audeze Euclid

Co ważne, w rankingu zaproponowaliśmy także audiofilskie słuchawki bezprzewodowe, bowiem w dzisiejszych czasach dużą zaletą słuchawek jest też ich mobilność. Miłośnicy dobrego brzmienia cenią sobie możliwość słuchania ulubionej muzyki podczas podróży czy spaceru.

Na koniec chcielibyśmy zaznaczyć, że zakup audiofilskich słuchawek nie powinien być realizowany pochopnie. Na początek warto określić swoje oczekiwania i budżet, co pomoże łatwiej znaleźć odpowiedni sprzęt. Warto odwiedzić salon z sieci Top Hi-Fi. Będzie to dobra okazja, aby przetestować wybrane słuchawki. Nasi specjaliści pomogą znaleźć dopasowany produkt oraz odpowiedzą na Wasze pytania. Pamiętaj, że z #EkspertamiDobregoBrzmienia możesz skontaktować także przez telefon, co także jest często praktykowane przez naszych Klientów.

Czytaj (i oglądaj) więcej o sprzęcie audio:

A może chcesz poczytać nasze artykuły o muzyce?

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: