Poprzedni
Następny

„Energetyczny i uniwersalny” – test Copland CSA70 na portalu Soundrebels

Copland CSA70 to wzmacniacz z myślą o reprodukcji dźwięku w wysokiej jakości. Urządzenie wyposażone jest w różnorodne złącza – zarówno te cyfrowe, jak i analogowe. Dzięki temu może współpracować z rozmaitymi źródłami dźwięku. Możliwości wzmacniacza sprawdził Jacek Pazio z portalu Soundrebels.

Copland CSA70

Testujący wzmacniacz CSA70 zwrócił uwagę na jego design i jakość wykonania:

Gołym okiem widać, że rzeczona integra jest opoką wizualnego spokoju. To wbrew pozorom bardzo dobrze, gdyż w przeciwieństwie do nazbyt bogatych w designerską ornamentykę komponentów audio z łatwością jest w stanie wpisać się w znakomitą większość potencjalnych pomieszczeń. W tym przypadku mamy do czynienia ze schludnym korpusem wyposażonym w wykonany z zaoblonego na rogach, grubego aluminium front.

Copland CSA70

Redaktor Jacek Pazio nawiązał również do konstrukcji wzmacniacza CSA70, który nie jest konstrukcją hybrydową, a w pełni cyfrową:

Nie przeczę, informacja o zaniechaniu użycia lamp w tym modelu postawiła moje oczekiwania w stan podwyższonej gotowości bojowej. Przecież Copland dla wielu jest synonimem hybrydy, a tutaj taki kwiatek. Na szczęście w myśl wspomnianego przeze mnie motta, iż Duńczycy nie spoczywają na laurach, tylko umiejętnie przekuwają swoją wiedzę w ciekawe produkty, CSA70-ka wyszła z tego starcia z przysłowiową tarczą.

Copland CSA70

Co urzekło testującego wzmacniacz CSA70 pod względem brzmienia?

Po pierwsze – z jednej strony był przyjemnie ciemnawy, a z drugiej oferował ciekawie doświetloną wyższą średnicę. Po drugie – wirtualną scenę budował w bardzo realistycznych rozmiarach. A po trzecie – na bazie dwóch poprzednich aspektów potrafił zagrać z dużą swobodą.

Z podsumowania recenzji można wywnioskować, że wzmacniacz zintegrowany CSA70 to model bez wątpienia godny polecenia:

Czy opisany powyżej wielofunkcyjny wzmacniacz zintegrowany Copland CSA70 jest na tyle uniwersalny, że mógłbym go polecić każdemu? Otóż pewnie się zdziwicie, ale w oparciu o kilkudniowe odsłuchy jestem zdania, że jak najbardziej. Powód? Banalny. Mianowicie mamy do czynienia z segmentem Hi-Fi, czyli zabawkami dla oczekującego jedynie dobrego grania melomana, a nie wydumką rodem z niezrozumiałego dla wielu z nas, zawsze szukającego niedoścignionego wzorca High Endu.

Copland CSA70

Pełny tekst recenzji znajdziesz na portalu Soundrebels. Możesz go przeczytać również TUTAJ.

Urządzenia marki Copland dostępne są nie tylko na tophifi.pl, ale także w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Po wcześniejszym umówieniu się, możesz w specjalnie przystosowanej sali odsłuchowej sprawdzić w praktyce wybrane modele tego producenta, pracujące w odpowiednio dopasowanym do Twoich wymagań systemie audio. Dostępni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia pomogą Ci w przeprowadzeniu testów i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: