Poprzedni
Następny

Rotel RAS-5000 – nowy wzmacniacz sieciowy prosto z Japonii

Rotel zaprezentował właśnie nowy zintegrowany wzmacniacz stereo. Urządzenie wyróżnia się rozbudowaną funkcjonalnością – skrojoną pod współczesną rozrywkę – a także bardzo wysoką wydajnością i łatwą, komfortową obsługą. Wszystko po to, by maksymalnie uprościć domowe systemy audio i w każdej sytuacji zapewniać jak najlepsze brzmienie. Więcej o Rotelu RAS-5000 dowiecie się niżej.

Funkcje, które ułatwiają życie

Dzięki kompatybilności ze Spotify Connect, Tidal Connect, AirPlay 2, wbudowanemu Chromecastowi i możliwości współpracy z pozostałymi serwisami streamingowymi – jak np. Qobuz – Rotel RAS-5000 pozwala w mgnieniu oka rozpocząć odtwarzanie wybranej playlisty czy długo wyczekiwanego albumu ulubionego artysty. Ponadto urządzenie daje łatwy dostęp do setek internetowych radiostacji. Niezależnie od formatu dba też o jak najwyższą, potwierdzaną wieloletnim dorobkiem marki jakość brzmienia.

Niezwykle praktycznym udogodnieniem jest również złącze HDMI eARC, za pomocą którego do wzmacniacza można podłączyć np. TV. A to gwarantuje zupełnie nowe doznania podczas każdego seansu filmowego czy chwil relaksu przy najnowszej grze.

Wzmacniacz wyposażono także w szereg przydatnych złącz, które umożliwiają podłączenie dowolnego źródła. Na pokładzie znajdują się m.in. wejścia koaksjalne, optyczne, analogowe RCA oraz USB do podłączenia laptopa bądź PC-ta. Nie zabrakło też łączności Bluetooth, i to z obsługą kodeka aptX HD.

Zachwycające brzmienie i ogromna moc

W modelu RAS-5000 inżynierowie Rotela zastosowali zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Technology. Renderuje on cyfrowe pliki muzyczne o rozdzielczości do 32 bitów i częstotliwości próbkowania do 384 kHz, a przy tym wspiera formaty MQA oraz MQA Studio.

Samą konstrukcję wzmacniacza oparto o potężny zasilacz liniowy i customowy transformator toroidalny. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się osiągnąć imponującą moc. Rotel RAS-5000 dostarcza aż 220 W na kanał w klasie AB, przy impedancji 4 omy. Co ważne – zasilacz został starannie przeprojektowany, co minimalizuje poziom zakłóceń i pozwala dostarczać odpowiednio wysokie napięcie do tranzystorów.

Ta starannie przemyślana konstrukcja znajduje odzwierciedlenie w brzmieniu. Pozwala uzyskać m.in. mocne i wierne brzmienie niskich tonów, a także zachwycającą szczegółowość.

Stylowy jak zawsze

Centralnym elementem na frontowej ściance Rotela RAS-5000 jest duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz. Wokół niego umieszczono przyciski sterowania, które umożliwiają łatwą kontrolę nad pracą urządzenia. Całość prezentuje się po prostu świetnie – jak przystało na urządzenie z tej półki.

Ponadto Rotel RAS-5000 jest dostępny w dwóch wykończeniach – stylowym czarnym oraz wyrafinowanym srebrnym. Z łatwością wpasuje się więc w wystrój każdego pokoju odsłuchowego.

Dostępność

Podsumowując: Rotel RAS-5000 to funkcjonalny i wydajny wzmacniacz sieciowy, który dzięki świetnemu brzmieniu i rozbudowanym opcjom wnosi domową rozrywkę na wyższy poziom. A jednocześnie pozwala uprościć kontrolę nad całym systemem audio.

Kupicie go w salonach Top Hi-Fi już w pierwszym kwartale 2024 roku.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: